Науково-технічний прогрес, який домінує в сучасному світі надає вищій освіті масового характеру. Кількість студентів постійно зростає. Студентство перетворилось в найкультурнішу частину молоді в усіх країнах і є важливим джерелом поповнення інтелектуального потенціалу будь-якого суспільства.
"Студент" (з лат. studens — що старанно працює, займається; лат. studiosus - що цікавиться) в "Українському педагогічному словнику" трактується як учень вищого навчального закладу. У Стародавньому Римі та в часи середньовіччя студентом називали кожного зайнятого процесом пізнання. З появою у XII ст. університетів термін "студент" застосовували до тих, хто навчався (спочатку і до тих, хто викладав) в університетах. Після введення в університетах вчених звань для викладачів (магістра, професора та ін.) студентами називають лише тих, хто в них навчається.
За законами України студент — особа, яка в установленому порядку зарахована до вищого навчального закладу та навчається за денною (очною), вечірньою або заочною, дистанційною формами навчання з метою здобуття певних освітнього й освітньо-кваліфікаційного рівнів. Нині до студентів відноситься численна група молоді 18–24 років, що навчається. На цей вік припадають головні соціальні події в житті людини: вибір професії і здобуття професійної освіти та соціального статусу.
Проте, які б визначення поняттю "студенство" не давали словники, цей період в житті кожної людини є насиченим, цікавим та пізнавальним. І одним із важливих факторів, які впливають на якість навчання, є умови проживання.
Саме тому у вересні 2011 року у Бериславському медичному коледжі було відкрито нове приміщення гуртожитку.