Комунальний заклад

  Бериславський медичний коледж

  Херсонської обласної ради

       

  Маленька Європа на півдні України

  Чи знали ви, що справжня Європа знаходиться майже за два кроки від нашого міста й до неї можна доїхати, не перетинаючи кордон? Ні? Тоді хочемо познайомити вас з мальовничим селом Зміївка, яке 24 листопада відвідали студенти 125 та 113 групи разом зі своїми кураторами Бєлєй Т. Я. та Аркушенко Г.Г.

  Зміївка – дуже багатонаціональний населений пункт. У ньому проживають шведи, німці, фіни, поляки, молдавани, українці та інші народності, кожна з яких з абсолютно різних причин потрапивши сюди, має єдине бажання – зберегти свою культуру, духовну спадщину, що передавалася з покоління в покоління. Тому Зміївка така багата на історичні пам’ятки та визначні місця. Також унікальною особливістю цього села є те, що воно складається з різних маленьких населених пунктів з екзотичними назвами – Шлагендорф (Зміївка), Мюнгаузендорф (Михайлівка), Клостендорф (Костирка) та Гамальсвенскбю (Вербівка)

  Студенти Бериславського медичного коледжу почали свою екскурсію з кірхи Св. Петра і Павла у Шлагендорфі, де зустрілися з потомками шведів та німців Ніною Василівною Кнутас, Любов’ю Іванівною Сироїд та Любов’ю Іллівною Ващенко, ознайомилися з історією створення церкви та залишили побажання у Книзі почесних гостей.

  Потім студентів зустріла Православна Свято-Михайлівська церква або кірха апостола Івана у Гамальсвенскбю, біля якої знаходиться Меморіал «Борцям за волю України», що має вигляд сонячного годинника: залежно від положення сонця на небосхилі тінь від обеліску вказує на дощечку із певною подією, що розташовані у хронологічному порядку. На території церкви розташований Пам’ятний знак репресованим шведам і німцям, де зазначені прізвища тих людей, які переслідувалися радянською владою 1937-1938 рр. та Пам’ятний знак з нагоди річниці заснування та заселення с. Зміївка шведськими колоністами з о. Даго у вигляді скандинавського хреста. Також студенти познайомилися з отцем Олександром Квіткою та дізналися про приїзд шведського короля та принца, що відбувся 10 років тому.

  Далі  потрапили до Клостендофу, де знаходиться каплиця та храм Української Греко-Католицької церкви Різдва Пресвятої Богородиці та Пам’ятний знак з нагоди відзначення 50-річчя примусового переселення західно-українського населення з сіл Лодина, Береги Долішні, Нанова в с. Зміївка під час операції «Вісла». Тут відбулася міні-перевірка засвоєного та нагородження невеликими подарунками, на чому екскурсія була завершена.

  Екскурсанти отримали незабутні враження від поїздки до маленької Європи на півдні України.

  Бєлєй Т.Я., викладач фізичного виховання, куратор 125 групи;
  Аркушенко Г.Г., викладач фармацевтичних дисциплін, куратор 113 групи.

  foot1

  foot2

  foot3

  Наша адреса
  74300, м. Берислав, Херсонська область,  вул.1 Травня, 173
  тел./факс:  8 (05546) 7- 48- 80;  7- 57- 06 – приймальна; 7- 54 - 69;  7- 53 - 77 – черговий,
  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  © 2020 Бериславський медичний коледж