Нині в нашій країні професія медичної сестри набуває нових висот, нового розвитку. Упродовж останніх років медсестрам потрібно дедалі більше професійних знань. Важливо мати жагу до навчання та добре засвоювати практичний матеріал.

Щоб перевірити впевненість та чіткість дій майбутніх фахівців  в їх практичній діяльності 31 травня 2018 року в актовому залі коледжу студенти ІІІ курсу спеціальності 5.12010102 «Сестринська справа» змагались за звання «Краща медична сестра – 2018».

Директор навчального закладу Кучер Володимир Петрович зазначив, що з метою якісної підготовки сучасного конкурентоспроможного медичного фахівця коледж активно співпрацює з різними громадськими організаціями. Представник благодійного фонду Ігоря Колихаєва  Мягка Тетяніа Миколаївна наголосила, що добрій медсестрі потрібні ґрунтовна підготовка і багатий досвід, але однією з основних вимог є практичні знання.


Журі конкурсу у складі провідних викладачів професійно-практичних дисциплін: ФартушнийА.Ю., Азарова Л.І., Гайдамака В.К., Яремчук Т.І.  оцінювали  правильність дій медичних сестер.

За результатами трьох етапів конкурсу маємо такі результати:

І місце - студенти 221 групи (Дехтяр Марчела, Суходол Анна, Ярошенко Дарія),


ІІ місце – студенти 131  групи (Ворона Анна, Заруденець Дар’я, Звєрковський Богдан),

ІІІ місце – студенти 132 гурпи (Кіцан Аліна, Міщук Олена, Онопрієнко Ірина).

Кожна команда отримала почесну грамоту. В номінації «Кращий знавець практичних навичок з медсестринства в хірургії» стала Ярошенко Дарія, номінацію «Кращий знавець практичних навичок з медсестринства у внутрішній медицині» отримала Ворона Анна, а номінацію «Кращий знавець практичних навичок з медсестринства в педіатрії» - Кіцан Аліна.


Адміністрація закладу освіти вдячна представникам благодійного фонду за проявлену зацікавленість у діяльності медичного коледжу та надані цінні подарунки.


Ми – учні ліцею, ми – молодь Європи!

Учні ліцею біолого-хімічного профілю також долучилися до святкування Дня Європи. Вони оформили інформаційний стенд, де були висвітлені країни-члени Європейського союзу та умови безвізового режиму між Україною та ЄС, а також зазначили девіз Європейського Союзу - "Єдність у різноманітті", якого дотримуються.


22 травня з нагоди Дня Європи в нашому навчальному закладі відбулися урочистості під гаслом «В Європу з Україною в серці!».
Студенти коледжу під керівництвом заступника директора з виховної роботи та кураторів академічних груп, які були задіяні в урочисто

стях, привернули увагу до таких європейських цінностей, як свобода, демократія, рівність, людська гідність,

 права людини, чуйність, взаємоповага, людяність, терпимість і небайдужість. Також наголосили, що Європа починається не за кордоном України, а починається у серці кожного українця.
Висловлюємо

щиру подяку кураторам Дідик Валентині Вікторівні, Піскуновій Валентині Василівні та студентам 113, 114 академічних груп.
Пам'ятаймо, що ми - європейці, а Україна – Європейська держава!
Бажаємо всім чистого неба над головою, спокійного й радісного життя. Добра, миру, злагоди! Живімо з Європою!

Заступник директора з виховної роботи
Янцеловська Л.О.


Я – Європа, колиска культури і мудрості,

Всім наукам початок я вірний дала.

Всіх людей закликаю до миру і людяності,

Світло знань у країни усі принесла.

З метою виховання в молоді почуття патріотизму, розвитку європейської співдружності, реалізації ідей гуманізму та толерантності  протягом травня бібліотекою Бериславського медичного коледжу проводиться  цикл книжкових виставок, присвячених Дню Європи в Україні.

21 травня завідувач бібліотекою Петренко Тетяна Іванівна та  бібліотекар Сенченкова Людмила Василівна  підготували виставку  «Україна і Європа. Міжнародна інтеграція»,  яка висвітлює різні періоди розвитку європейських держав від стародавності до сьогодення.

Запрошуємо до перегляду всіх бажаючих!


Орієнтири на здоровий спосіб життя

Здоров'я людини – цікаве і складне явище. Воно завжди привертало і буде привертати увагу не лише дослідників, але й кожної людини. Це поняття таке давнє, що на всіх мовах світу є слово «здоров'я». Здоров'я – це висока працездатність, гарний настрій, упевненість у собі. Фізичне здоров'я дає гарне самопочуття , бадьорість, силу. Психічне здоров'я дарує спокій, чудовий настрій, доброту, радість. Соціальне – забезпечує успіх у навчанні. Але ніщо з цього не дається задарма. Для того,  щоб зберегти своє здоров'я треба докласти неабияких зусиль.


Стан здоров'я залежить на 20% від спадковості, на 10% від рівня розвитку медицини, на 20% від стану довкілля та на 50% від способу життя. Тому справедливим є вислів «Ваше здоров'я –  у ваших руках». Людина біологічно запрограмована на багато більше років життя.  Ілля Мечніков стверджував: «Людина, яка померла раніше 150 років вчинила над собою насильство». І так ми, дійсно, чинимо над собою насильство щодня.

Динамічний спосіб життя, наявність шкідливих звичок сприяють появі стресу, внаслідок чого людина починає хворіти.

На жаль, люди сьогодні звикли сподіватися не на захисні сили свого організму, а на могутність сучасної медицини. Академік Амосов стверджував: «Щоб бути здоровим потрібні власні зусилля, постійні та значні. Замінити їх не можна нічим».

Студенти Бериславського медичного коледжу, майбутні медичні працівники, повинні не лише навчитися пропагувати здоровий спосіб життя, а й власним прикладом доводити його користь.

Тому з метою популяризації здорового способу життя серед студентської молоді, організації їх змістовного дозвілля та формування конкурентоспроможного медичного працівника в закладі було проведено спортивне свято під гаслом «Майбутнє моє і моєї країни», до якого було залучено студентів першого курсу. Організаторами свята виступили: заступник директора з навчальної роботи Запорожець Р.М., керівник фізичного виховання Левченко В.А., викладачі циклової комісії «Фізичне виховання» Бєлєй Т.Я., Сугак В.А., Федунова І.В., Жуковський О.В., Соколан Є.І. та куратори академічних груп Зима-Худякова І.О., Гаврилова С.М., ДІдик В.В., Піскунова В.В., Запорожець О.М.


Головним завданням стало згуртування студентської молоді довкола питання підтримки здоров'я.

Свято розпочалося з урочистої лінійки, на якій прозвучав заклик до активної життєвої позиції.

Студентам було запропоновано взяти участь у майстер-класі по встановленню наметів різних типів.


Наступним етапом заходу стали спортивні змагання, в яких взяли участь збірна команда спеціальності «Сестринська справа» «Рух» (111, 112 академічні групи), збірна команда спеціальності «Лікувальна справа» «Живчики» (113, 114 академічні групи), команда спеціальності «Фармація» «БЕМС» (115 академічна група). Учасники змагання мали змогу показати свою швидкість, спритність, витривалість та кмітливість, а головне – командний дух у досягненні поставленої мети. Вболівальники не жаліли оплесків та різними способами намагалися підтримати свої команди. В запеклій боротьбі перемогу здобула збірна команда «Рух» спеціальності «Сестринська справа», ІІ місце посіла збірна  команда «Живчики» спеціальності «Лікувальна справа», а ІІІ місце - команда «БЕМС» спеціальності «Фармація».

Не менш емоційно пройшов і туристично-географічний квест ,в якому взяли участь п’ять команд:

111 група – «Калина»,

112 група – «Пірати»,

113 група – «Діамант»,

114 група – «Колумб»,

115 група – «БЕМС».


Учасникам було запропоновано пройти туристичними стежками рідної країни та продемонструвати свої знання з історії, географії та культури України. Перемогу поділили команди 113, 114 академічних груп «Діамант» та «Колумб".

Після квесту учасники заходу мали можливість отримати ще один майстер-клас – «Ранкова гімнастика», адже як відомо вдалий день залежить від бадьорого ранку.

Родзинкою заходу став пісенний вернісаж українських пісень, на якому студенти 113 , 114 та 115 академічних груп змогли продемонструвати свої музичні здібності.


Поважне журі у складі: Запорожець О.М., Козачук А.М., Нижник С.В., Соколан Є.І. не залишило без уваги жодну команду та нагородили всіх смачними подарунками.

Даний захід довів, що студенти коледжу - дійсно активне молоде покоління, яке здатне популяризувати культуру здоров'я серед однолітків.

Адміністрація закладу висловлює слова вдячності за організацію чудового свята, всебічний розвиток та формування молодого покоління викладачам фізичного виховання та кураторам академічних груп І курсу.

БІЛЬШЕ ФОТО ЗА ПОСИЛАННЯМ "ФОТОГАЛЕРЕЯ БМК"


 Щорічно у травні Україна відзначає День Європи.

В цей день ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію та наше спільне майбутнє.

Знання іноземних мов – невід’ємна частина інтеграції входження до Європи. Тож з метою поглиблення та систематизації знань студентів про Європейський союз, розуміння основних принципів толерантності, а також з метою розширення словникового запасу польської мови 17 травня в коледжі було проведено засідання за «круглим столом» на тему «Наш дім – об’єднана Європа» («Nasz dom – zjednoczona Europa»)  спеціалістом з профорієнтації випускників з міжнародних питань Воробйовою Катериною Степанівною  та викладачем польської мови Хачатуровою Яною Тигранівною. Студенти, які постійно відвідують курси польської мови, відповідали на питання з історії створення Європейського Союзу, вирішували цікаві завдання у вигляді білетів та розміщували країни зі столицями на карті Європи.

Таким чином, студенти поглибили свої знання про Європу, дізналися про найцікавіші факти країн Євросоюзу, ну і, звичайно, розширили свій словниковий запас польської мови.


У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. В цей день усі охочі можуть долучитися до свята, одягнувши вишиванку на роботу або навчання.

Вишиванка - це не просто одяг. У ньому закладений моральний та ментальний код нації.

Сьогодні, 17 травня з нагоди Дня вишиванки та до Дня Європи в Бериславському медичному коледжі пройшла акція "В вишиванках до Європи". Учні ліцею, викладачі та студенти коледжу, одягнувши гарні вишиті сорочки та сукні, показали вишуканість українського вбрання та свою любов до рідної країни.
Здоровий спосіб життя - це спосіб життєдіяльності людини.
Тому дуже важливо, щоб турбота про своє здоров'я стала нормою і культурою поведінки.
З метою формування навичок здорового способу життя, попередження шкідливих звичок та захисту прав неповнолітніх 14 травня 2018 року до Берисласького медичного коледжу завітали Дудченко Тетяна Анатоліївна, директор Бериславського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді , фахівець із соціальної роботи Бугай Марина Володимирівна та інтегратор Бериславського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Кравчук Катерина Сергіївна. Представники районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провели профілактичну бесіду про репродуктивне здоров'я та основні проблеми, які можуть негативно вплинути на здоров'я людини. Кравчук Катерина Сергіївна надала інформацію про працю неповнолітніх, їх права, гарантії та обмеження. Студентам коледжу були роздані інформаційні буклети.

Професійність, чуйність, доброта, милосердя, …Це все про НЕЇ – про медичну сестру.  Адже це не тільки професія – це поклик душі, підтримка хворого, здатність співчувати чужому болю та готовність щохвилини допомогти.

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році. День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію - міжнародну раду медичних сестер.

В даний час медичні сестри складають найчисленнішу категорію працівників охорони здоров'я, так як в лікарській практиці велика частка медичних послуг надається виключно сестринським персоналом.

Це свято є чудовим приводом висловити подяку всім медсестрам, які вкладають душу в догляд і опіку над хворими!!!

З цієї нагоди 10 травня в Бериславському медичному коледжі відбувся конкурс професійної майстерності «Медсестринство» серед студентів 121, 122, 211 академічних груп. Команди мали змогу проявити свої знання та вміння протягом 4х турів конкурсу. Підготовкою та проведенням заходу займалися викладачі дисциплін «Основи медсестринства», «Догляд за хворими та медична маніпуляційна техніка» Шевченко А.О., Шкуропат В.В., Литвинова А.Е, Іванчук О.В.

Нам не забути днів війни...

У нашій пам'яті вони.

І ті герої не забутні,

Що з нами йдуть в віки майбутні.

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами.

Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні (1941-1945 рр.)

7 травня у Бериславському медичному коледжі відбулась тематична виховна година «Безсмертна пам’ять» до Дня пам’яті та примирення та до 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

З нагоди пам’ятної дати до навчального закладу були запрошені ветерани війни.

Танцювально-хоровий колектив «Натхнення» за участю ветеранів Великої Вітчизняної війни виконали танець та пісні воєнних років «Мати ходить на курган», «Мамині яблуні», «Не може повірити мати», «Маки», «Смуглянка», «Катюша», «Два журавлі», «Маки червоні».

Всі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Підсумком тематичної виховної години було звернення студентів нашого коледжу зі словами вдячності до всіх учасників визволення нашої Батьківщини.

Шановні ветерани! Бажаємо Вам міцного здоров’я, родинного благополуччя та довгих літ щасливого та мирного життя.Світла і вічна пам’ять загиблим воїнам!

Честь і слава живим героям!

Більше фото за посиланням "Фотогалерея БМК"


Хто не вміє говорити, кар’єри не зробить.

Наполеон

Вміння володіти собою та словом. Такі здібності намагаються розвивати серед студентів Бериславського медичного коледжу. Адже успіх кожної людини залежить від вміння спілкуватися, чітко висловлювати свою думку, переконувати аудиторію.

Сьогодні,  3 травня в актовій залі нашого закладу пройшов конкурс ораторського мистецтва.

Студенти, а саме: Сердюков Андрій (123 група), Козаченко Анастасія (124 група),  Олєйнік Валерія (112 група) та Марчук Дарина (125 група)  -   демонстрували свої ораторські здібності у трьох конкурсах: «Відомі оратори», «Трактування цитат» та доповідь на тему  «Життєві цінності людини». Усі присутні мали можливість подивитися відеоролик виступу відомого оратора Стіва Джобса, засновника компанії Apple.
Виступи оцінювало журі: голова циклової комісії викладачів природничо-наукової під
готовки Піскунова Валентина Василівна, голова циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін  Мозгова Олена Миколаївна, спеціаліст з профорієнтації випускників Воробйова Катерина Степанівна.
Перемогу у вигляді грошової винагороди  отримала Марчук Дарина, студентка 125 групи.
Всі учасники
зробили невеликий крок у особистому зростанні, подолали свій внутрішній страх, хвилювання, невпевненість перед аудиторією.

Висловлюємо подяку Шаповаловій Світлані Івановні за організацію конкурсу та    студентам, які випробували себе в ролі оратора.26 квітня 2018 року в Бериславський медичний коледж завітав  страховий експерт з охорони праці Бериславського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області Паламарчук Юрій Іванович. У своєму виступі перед колективом коледжу Юрій Іванович звернув увагу на те,  що кожен працівник повинен дбати про особисту безпеку та безпеку оточуючих, навів статистику страхових нещасних випадків області, розповів про дотримання правил техніки безпеки на виробництві, запобігання випадків виробничого травматизму та професійної захворюваності працівників, перечислив перелік показань до санаторно-курортного лікування.25-26 квітня 2018 року в навчальному закладі було проведено традиційний професійний конкурс «Кращий фармацевт коледжу» серед студентів-випускників спеціальності: 5. 12020101 «Фармація». Конкурс складався з двох етапів: теоретичного – вирішення 150 тестових завдань та практичного – виконання практичних завдань з дисциплін «Фармакологія», «Фармакогнозія», «Організація та економіка фармації», «Фармацевтична хімія». Всі учасники успішно виконали завдання фахового конкурсу, журі конкурсу визначили переможців та призерів:

I місце – Літвінова Марина, Коваленко Лілія,

II місце – Хотинська Олеся,

III місце – Марчук Катерина

Всі учасники були нагороджені грамотами від адміністрації закладу та ціними подарунками від благодійного фонду Ігоря Колихаєва. Адміністрація закладу висловлює подяку викладачам коледжу за проведення конкурсу та Ігорю Колихаєву за надану фінансову допомогу.Чорнобиль - чорна біль у Неньки-України,

Із страхом й сумом пам`ятає світ і нині.

Малинова заграва в горизонті запалала,

Про атомну загрозу з жахом й болем сповіщала...

26 квітня! Чорнобиль...  Це слово відоме по всьому світу.  В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю і суму, забути й викреслити цю трагедію із пам’яті – неможливо.

Сьогодні, 26 квітня до Дня пам’яті Чорнобильської катастрофи студенти Бериславського медичного коледжу під час проведення лінійки-реквієму «Пам’ять з полиновим присмаком болю» вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто загинув і постраждав у цій страшній катастрофі. Студенти коледжу нагадали про ті жахливі події та згадали поіменно тих, хто ризикуючи власним життям та здоров’ям ліквідовував наслідки екологічної катастрофи на АЕС.

Вічна слава і вічна пам'ять, рятівники наші, низький уклін Вам.
24 квітня 2018 року в м. Херсоні відбувся  регіональний масовий профорієнтаційний захід «Твоя професія – майбутнє Херсонщини». До участі у заході були запрошені студенти та завідувач відділення «Сестринська справа. Фармація» Кобельчук Ірина Ігорівна комунального закладу «Бериславський медичний коледж».

Представники нашого навчального закладу провели майстер-клас з масажу для школярів Херсонської області, ознайомили зі світом медичної професії та наголосили на перевагах навчання за медичною спеціальністю.ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ЗАХІД


У житті кожної людини вибір професії та місця роботи – серйозний та відповідальний крок. Проблема професійного самовизначення особливо гостро постає перед старшокласниками, коли формуються їх орієнтири на майбутнє.

Саме на цьому життєвому етапі молодь потребує підтримки та кваліфікованої допомоги. Саме тому Бериславський медичний коледж не лишився осторонь профорієнтаційного заходу для учнівської молоді загальноосвітніх шкіл Каховського району та міста Каховки, що відбувся 18 квітня 2018 року. Під час заходу всі бажаючі ознайомилися зі світом медичної професії та отримали повну інформацію щодо вступу до навчального закладу в 2018 році.


Майстер-клас «Струми Дарсонваля. Парафінотерапія»


Людині властиво прагнути до краси та досконалості. В цивілізованому світі послуги салонів краси користуються незмінним попитом у населення. В останні роки з’явилося безліч майстрів, які надають свої послуги краси та знаходять клієнтів за допомогою соціальних мереж.

Тому медичні знання, які студенти отримують в Бериславському медичному коледжі нерозривно пов’язані з красою.

5 квітня в актовій залі нашого навчального закладу викладачем дисципліни «Медична та соціальна реабілітація»  Іриною Олександрівною Зима-Худяковою був проведений майстер-клас «Струми Дарсонваля. Парафінотерапія» в рамках проведення тижня викладачів професійно-практичної підготовки.

У ході майстер-класу студенти ознайомили присутніх з методами лікування, які широко застосовуються в медицині та в косметології, показали методику проведення дарсонвалізації волосся та обличчя, розкрили секрети лікувальних властивостей процедури та провели парафінотерапію в домашніх умовах з метою лікування та живлення шкіри рук.

В кінці заходу кожен мав можливість самостійно перевірити ефективність процедури парафінотерапії.

Патріотичне виховання – це сфера духовного життя,

яка проникає в усе, що пізнає, робить,до чого прагне,

що любить і ненавидить  людина,яка формується.

(В.О. Сухомлинський)

З метою патріотичного виховання 22 березня 2018 року студенти І курсу навчального закладу були залучені до перегляду художнього фільму «Кіборги» (режисер Ахтем Сеітаблаєв).

Стрічка розповідає про боротьбу українських бійців за Донецький аеропорт у вересні 2014 року.15 березня 2018 року на базі Скадовського міжшкільного навчально-виробничого комбінату відбувся профорієнтаційний захід «Твій вибір – твоє майбутнє», в якому прийняли участь представники комунального закладу «Бериславський медичний коледж». В ході зустрічі випускники шкіл Скадовського району дізнались про професії, які можуть бути отримані в закладі освіти, отримали вичерпну інформацію з питань вступу в 2018 році.

Cтуденти ознайомили всіх бажаючих з умовами навчання, можливостями, що відкриваються перед випускниками-медиками та гостинно запросили відвідати навчальний заклад 21 квітня та 19 травня 2018 року.21 березня 2018 року в рамках проведення предметного тижня викладачів циклової комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки

викладачем правознавства Запорожцем Романом Миколайовичем була проведена теоретична конференція на тему «Адміністративна та кримінальна відповідальність  в галузі охорони здоров'я». На заході були присутні студенти ІІІ-IV курсів спеціальностей «Лікувальна справа» та «Сестринська справа».

Під час конференції студенти мали змогу ознайомитися з основами адміністративного та кримінального законодавства нашої держави. Особлива увага була приділена питанням медичного законодавства, що сприяло формуванню конкурентоспроможних випускників коледжу. Тематика заходу була актуальною, адже згідно Указу Президента в Україні 2018 рік проголошено Роком реалізації просвітницького проекту «Я маю право».         Тому головне завдання навчального закладу – це проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед студентів коледжу з метою підвище

ння рівня їх правової культури та правової свідомості.


Сьогодні, 21 березня, студенти нашого коледжу взяли учать в акції «LOTS OF SOCKS», яка присвячена Всесвітньому дню людини з синдромом Дауна. Виражаючи толерантність та підтримку по відношенню до людей з такою хворобою, студенти влаштували флешмоб шкарпеток, розфарбували долоні. Мета флешмобу – звернути увагу суспільства на проблеми людей з синдромом Дауна. До 13:00 години 23 березня у холі коледжу працюватиме скринька для благодійних внесків. Усі зібрані кошти будуть перераховані до Центру підтримки дітей з синдромом Дауна,який знаходиться за адресою м. Одеса, вул. Єлісаветинська, 15.
Висловлюємо вдячність всім, хто вже долучився до акції!16 березня студенти Бериславського медичного коледжу брали участь у засіданні клубустаршокласників «Юність» у Бериславській центральній районній бібліотеці, яке було присвячене Міжнародному дню боротьби з наркоманією і наркобізнесом під назвою «Рабство за власним бажанням». Пропагуючи здоровий спосіб життя, студенти 123 академічної групи, а саме: Сердюков Андрій, Соколенко Надія, Карпенко Іван, Мельничук Олександра, Сливканич Ірина, Толстокорова Анастасія, Войтюк Лілія провели виступ агітбригади «БРЕНД».


Дякуємо за співпрацю!


Хай пролісок перший дарує вам ніжність,
А сонце весняне дарує тепло
У березні вітер несе хай надію
І щастя, і радість, і тільки добро!


З 5 березня в Бериславському медичному коледжі розпочався фотоконкурс «Міс глянець», в якому брали участь неповторні студентки нашого закладу. Два дні поспіль студенти обирали претендента на кращий жіночий портрет. Переможцями стали сестри-близнюки 122 академічної групи, Хоміч Дар’я і Наталя. З нагоди Міжнародного жіночого дня відбулася святкова лінійка, на якій були нагороджені переможці та призери фотоконкурсу:


І місце – Хоміч Дар’я і Наталя,  студентки 122 групи;

ІІ місце – Ходос Юлія,  студентка 113 групи;

ІІІ місце – Марчук Катерина, студентка 135 групи.

Дякуємо, дівчата, за естетичну насолоду, яку подарували нам!

Вітаємо всіх з наступаючим Міжнародним жіночим днем !Герої не вмирають

Історія будь-якого народу містить періоди і дати, які є вирішальними та доленосними в його житті.  Історія і сучасність України - це сотні тисяч героїв, які поставили свободу рідного народу понад свої особисті та будь-які інші інтереси і були вірними своїй ідеї до останнього подиху. Історія і сучасність України – це героїчні подвиги козацьких полків Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, студентів та курсантів, які захищали Українську Народну республіку під Крутами, вояків Української Повстанської Армії, сотень тисяч українців, які боролися проти нацистських загарбників в рядах Червоної Армії, учасників студентської Революції на Граніті. 
Понад 350 років на шляху боротьби за незалежність український народ приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. Останніми у цьому довгому списку стали Герої Небесної Сотні, які загинули у мирний час ХХІ століття, виборюючи своє право мати людську гідність і самим обирати своє життя. 
18-20 лютого 2014 року в центрі Києва на очах у всього світу злочинна влада розстрілювала своїх громадян, які хотіли бути вільними людьми і гідно жити  у вільній країні.

Тисячі поранених та покалічених,  понад 100 людей були вбиті снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції… Юні та сивочолі. Багатодітні та одинаки. Заробітчани та кандидати наук. Східняки та галичани. Абсолютно різні і такі схожі. Кожен герой повстав проти насилля і несправедливості у своїй країні… Кожен здійснив особистий подвиг - віддав своє життя заради нової України. І це не пафос.  Це – реальність. Герої своїм подвигом показали силу та незламність українського духу.


Чотири роки минуло від подій, що назавжди вкарбувалися в історію України, в серце кожного українця.

Українців, які загинули в Києві на Майдані, назвали Небесною Сотнею. Вони вмирали за честь, за свободу, за право бути українцем,  за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-охоронцями на небі. Небесні Ангели ціною своєї жертовності показали, що український дух є незламним, а народ – нескореним. Герої Небесної Сотні назавжди увійшли в історію України. Кожен із них здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради кращого майбутнього.

20 лютого 2018 року в актовій залі Бериславського медичного коледжу  відбувся захід, присвячений вшануваннюпам’яті Героїв Небесної Сотні – «Герої не вмирають». Ведучі ознайомили присутніх із героїчними та трагічними сторінками нашої країни, про Героїв Небесної Сотні, що віддали своє життя за краще майбутнє та допомогли усвідомити багатьом людям, що таке патріотизм, що за себе і свою державу потрібно боротися. Студенти першого курсу Ходос Юлія, Нетяга Яна, Сірик Олександр, Середа Діана, Чухало Артем, Сулім Ангеліна, Домбровська Аліна, Скрипка Наталія, Ємець Валерія, Саніна Софія, Коверда Дар’я  від щирого серця читали вірші сучасних українських поетів, присвячені подіям лютого 2014 року, а також усі  переглянули відеоролики «Реквієм Небесній Сотні», «Мамо, я живий»,

« Розстріл Майдану», «Це повинен бачити кожен  українець».

У колі коледжу була розміщена фотовиставка до Дня Пам'яті Небесної Сотні, на якому розміщені фото загиблих на Майдані. Емоційною кульмінацією заходу стала мить запалення свічі Пам’яті під сумну мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача». Присутні передавали по колу свічу Пам’яті із рук в руки, і кожен учасник мав нагоду доторкнутися серцем до цього священного вогню – частинки вічного. Хвилиною мовчання  вшанували  загиблих героїв, «Мирних воїнів  Майдану», наших «Ангелів сьогодення», що навіки зайняли свої пости на захист українського народу. Небесна Сотня на варті. Вони поруч. Поруч з нами. Вони в наших серцях.

Вічна пам’ять героям! Миру всім нам у нашій вільній Україні!

Викладач історії Дідик В.В.
Минають дні, ідуть роки,

Життя листки перегортає,

А біль Афгану – на віки,

В душі чомусь не замовкає…

15 лютого у коледжі відбулася лінійка-реквієм «Час обрав їх», присвячена Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів. В цей день ми поділяємо весь біль з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій.

Шановні ветерани-інтернаціоналісти! Прийміть найкращі побажання з нагоди 29 річниці закінчення бойових дій в Афганістані. Щиро бажаємо Вам і вашим родинам добра і щастя, миру і достатку, міцного здоров’я і довгих років життя

Вічна пам"ять загиблим та співчуття родинам, які втратили своїх близьких.


4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку

«Головним скарбом життя є здоров’я,

і щоб його зберегти треба багато знати»

Авіценна

Всесвітній день боротьби проти раку відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі - це підвищення обізнаності людей про рак як один із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. Залучаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна досягти значних позитивних результатів у боротьбі з цією недугою, а в деяких випадках і повного одужання. Тому ранок в медичному коледжі розпочався саме з привернення уваги до даного захворювання. Студенти 1 курсів провели інформаційні хвилинки про профілактику та ранню діагностику раку серед населення.

За даними ВООЗ: існує більше 100 видів раку і хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла. Від раку щорічно вмирають мільйони людей.

Більше 30% випадків смерті від раку можна запобігти, головним чином завдяки утриманню від вживання тютюну, здоровому харчуванню, фізичній активності і помірного вживання алкоголю.

На даний момент вже відомо, що виникнення 43% ракових захворювань можна було б запобігти, орієнтуючись і дотримуючи елементарні норми здорової поведінки, такі як: боротьба з курінням, фізична активність, збалансована та здорова їжа,  утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії, своєчасна діагностика.


Будьте уважними до свого здоров'я!

Завідувач відділенням

«Сестринська справа. Фармація»

Сергієнко І.І.
«Молодь України обирає здоровий спосіб життя!»

«Життя саме по собі – ні благо, ні зло;

воно вмістилище і блага і зла, дивлячись

по тому, на що ви його самі перетворите»

М. Монтень


25 січня у Бериславському медичному коледжі відбувся фестиваль «Молодь України обирає здоровий спосіб життя», який пройшов з метою формування, популяризації та пропаганди здорового способу життя серед молоді, виявлення та підтримки талановитих підлітків. До фестивалю були  залучені студенти других курсів та їх куратори. Учасники висвітлювали свою тему шкідливих звичок, інформація подавалася у формі агітбригад:

  • 121 академічна група, агітбригада «40 градусів», куратор - Шаповалова Інна Юріївна;
  • 122 академічна група, агітбригада «Усмішка», куратор - Сугак Валентин Анатолійович;
  • 123 академічна група, агітбригада «Бренд», куратор - Драган Людмила Іванівна;
  • 124 академічна група, агітбригада «Революція», куратор - Мозгова Олена Миколаївна;
  • 125 академічна група, агітбригада «Біт і Байт», куратор - Смірнов Павло Євгенійович

Учасники пропагували здоровий спосіб життя та доводили пагубний вплив шкідливих звичок на здоров’я людини. Вони мали можливість розповсюдити кращий досвід з профілактики запобігання негативним проявам серед молоді, використовуючи вокальні, хореографічні, спортивні здібності, літературно-мистецькі засоби, власне бачення проблеми з активної позиції самих підлітків, що мало особливо переконуючу силу та мотивацію на здоровий спосіб життя.

ОБИРАЙ ЗДОРОВ’Я!«Я МАЮ ПРАВО!»

Питання прав і свобод людини на сьогодні є найважливішою проблемою внутрішньої та зовнішньої політики всіх держав світової спільноти. Саме стан справ у сфері забезпечення прав і свобод, їх практичної реалізації є тим критерієм, за яким оцінюється рівень демократичного розвитку будь-якої держави й суспільства в цілому.

Кожна людина має громадянські (особисті) й політичні права, свободи, а також економічні, соціальні, екологічні та культурні права. Такі права є загальними та рівними для всіх. Без дотримання цих прав неможливе нормальне існування та розвиток людини в суспільстві.

Права громадян закріплені в нашому основному Законі – Конституції України. Вона увібрала фундаментальні положення Декларації, зокрема щодо верховенства прав людини, рівності й непорушності її прав, права людини на свободу та особисту недоторканність, на достатній рівень життя тощо.


На жаль, українське суспільство є поки що далеким від реального втілення ідеалів Декларації. Значна кількість громадян України до цього часу незабезпечена мінімальними правами, передбаченими цим документом. Адже кожна людина має право на працю та справедливу винагороду за неї, яка забезпечувала б людині та її сім’ї гідні умови існування, захист від безробіття, задовільний життєвий рівень, невтручання в особисте й сімейне життя, недоторканність житла, свободу думки, совісті та релігії, справедливий і неупереджений суд.

Саме тому під час проведення акції просвітницького характеру основним завданням Бериславського медичного коледжу було показати людям, що захищати свої права – реально, не страшно та не так складно, як ми звикли думати, роз’яснити алгоритм дій та спонукати громадян до захисту їхніх прав, сформувати усталену поведінку – «я знаю, що можу захистити свої права, і я це роблю».

Студенти перших курсів провели інформаційний флешмоб: «Я маю право!», також студентами коледжу була створена брошура «Права та обов’язки пацієнтів». Всі заходи з реалізації просвітницького проекту «Я маю право!» були спрямовані на подолання правового нігілізму та стимулювання правомірної поведінки серед працівників закладу та студентів. Вони проходили під девізом: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

  • Знаю свої права.
  • Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують.
  • Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.Всеукраїнський тиждень права

Кожна людина народжена  вільною для щасливого життя на Землі. Це незаперечна істина. Тоді чому ж  так багато  нещасних, бідних, знедолених?

Усі ми живемо в соціумі, в суспільстві, де діють  певні закони, яких потрібно  дотримуватись. Добро і зло…Ці дві протилежності оточують нас повсякчас, і ми  повинні  зробити свій свідомий вибір. Почуття любові і чесне виконання  громадського обов’язку - це основа  щасливого життя. Лихі ж думки утворюють ніби кору  поганих звичок, які держать  людину в полоні і штовхають її на протизаконні вчинки, за які  рано чи пізно наступає покарання. Задумайтесь, чи варто собі псувати життя, вибираючи зло? Пам’ятайте, що усі свої проблеми, усі  життєві чвари ви створюєте самі, з власної волі, а іноді  з добрими намірами.

Як не перейти межу дозволеного? Як не заподіяти зло іншій людині ? А головне – як уберегтися від необдуманих злочинних дій? Які види відповідальності за вчинені проступки і злочини?

Відповіді на ці та інші питання  лягли в основу декади  правового виховання, яка розпочалася  у Бериславському медичному  коледжі.

11 грудня ( понеділок)  відбувся конкурс плакатів на правову  тематику « Ні – корупції!»   До участі в ньому були залучені студенти  111 групи ( куратор – Біжко Т.В.), 112 групи ( куратор – Зима – Худякова І.О.), 113 групи (куратор – Дідик В.В.), 114 групи ( куратор – Піскунова В.В.), 115 групи (куратор - Запорожець О.М.), 211 групи (куратор - Димченко Л.І.), 212 групи ( куратор – Лисенкова Н.А.), учні 8 класу( класний керівник – Шаповалова С.І.).

12 грудня ( вівторок ) пройшла  зустріч  із начальником відділу  організації і надання безоплатної вторинної правової допомоги Бериславського місцевого  центру  Шиліною  Тетяною Олександрівною, яка ознайомила  студентів 111, 112, 113, 122 академічних груп із правами неповнолітніх у трудових  правовідносинах. Це було цікаво  для майбутніх  медичних працівників, адже кожен із них вибрав благородну місію - рятувати життя людині. Виконувати державну політику у сфері охорони здоров’я – це висока мета, це шлях, з якого не зійде сильний, а таким є більшість  наших випускників.

13 грудня ( середа ) відбулася зустріч із головним  спеціалістом служби у справах дітей Бериславської районної державної адміністрації  Гавриловим Є.В., який основну увагу приділив вихованню почуттів  людської гідності, розумінню соціальної цінності права та формуванню у молоді правової свідомості і правової культури. Бесіда «Правопорушення і юридична відповідальність» викликала зацікавленість у студентів 114, 115 та 121 груп,  які задавали питання та уважно слухали відповіді.

Життя  - це мандрівка в невідоме. Воно насичене  несподіванками, авантюрами, небезпечними пригодами та загрозливим випробуваннями.

Людино, вибір правильного життєвого шляху залежить тільки від тебе!


НАБІР НА СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ В ДЕРЖАВНУ ПРИКОРДОННУ СЛУЖБУ УКРАЇНИ!

 

 

22 листопада в Бериславський медичний коледж завітав представник Державної прикордонної служби України, який провів профорієнтаційну роботу щодо майбутнього вибору професії.14 листопада - День боротьби з діабетом

Міжнародний день боротьби з діабетом – це день, який слугує нагадуванням людству про те, що поширюваність цього захворювання нестримно зростає. Тому студенти закладу під керівництвом заступника директора з навчальної роботи Запорожця Р.М. та викладачів коледжу Азарової Л.І., Литвинової А.Е. не стали осторонь даного питання і цього дня провели акцію «Діабету – стоп», метою якої стало підвищення обізнаності населення про діабет, студенти провели роз’яснювальну роботу серед населення Бериславського району щодо симптоматики та профілактики даного захворювання.


Пізнаємо нове

13 листопада з метою попередження нещасних випадків під час навчально-виховного процесу, травмування та загибелі у побуті, запобігання пожеж учні ліцею відвідали 1 державну пожежно-рятувальну частину ГУДСНС України у Херсонській області Бериславського району, яка обслуговує 42 населених пункти 56 тисяч населення.

Зустрів люб’язно нас  в.о. начальника сектора підполковник Бех Ігор Володимирович. Під час екскурсії пожежник-рятувальник Ільчишин Микола Васильович ознайомив учнів з причинами виникнення пожеж та правилами поведінки при їх виникненні, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей. Найбільше учням запам’яталися відвідини гаража з технікою та устаткуванням. Учні фотографувались поряд з технікою та мали змогу роздивитись костюми, в яких працюють пожежні. З цікавістю оглянули і тренувальний майданчик пожежників; задавали питання про те, як запобігти пожежі, про роботу рятувальників, про цікаві випадки з професійного життя пожежників.


Таке спілкування з рятувальниками дозволило ліцеїстам отримати нові, більш ґрунтовні знання про правила запобігання пожежам та поведінки при виникненні надзвичайної ситуації та познайомити з професією героя-рятувальника, а також спробувати її на собі.

Дякуємо співробітникам пожежної частини за захоплюючу та пізнавальну екскурсію!


Орієнтир на чисте довкілля

 Формування екологічної культури та розвиток екомислення  є невід’ємною складовою становлення громадськоактивного молодого покоління. Саме з цією метою 1 листопада для студентів коледжу було проведено усний журнал на тему: «Небезпека, що нас оточує». У своєму виступі учасники – студенти 115 академічної групи   (куратор Запорожець О. М.) – описали таку проблему забруднення навколишнього середовища, як накопичення  побутових відходів; надали інформацію  про небезпеку від використаних батарейок та пластикових виробів; розповіли про необхідність вторинної обробки певних видів сировини, зокрема паперу; оголосили про початок екоакції по збору макулатури та закликали всіх не бути байдужими.


 


20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби із раком молочної залози

17 січня 2005 року Президент України своїм указом заснував Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Цей день був призначений на 20 жовтня. З того моменту під гаслом антиракової боротьби в Україні щорічно проводяться заходи, присвячені проблемі онкологічних захворювань молочної залози.

До групи ризику захворіти на рак молочної залози схильна практично кожна жінка. Найчастіше ця онкологічна проблема наздоганяє жінок у віці понад 40 років із спадковою схильністю до даного захворювання. Факторами додаткового ризику медики називають пізню менопаузу, куріння, пізні перші пологи, переривання вагітності, ожиріння, несприятливу екологічну ситуацію і т.д.

Всеукраїнський день боротьби із захворюванням раком молочної залози створений для того, щоб звернути увагу громадськості на стрімке зростання показників захворюваності на рак грудей в Україні. Крім того, цей день звертає увагу всіх жінок на необхідність проведення своєчасної діагностики для раннього виявлення онкологічних патологій.

Студенти Бериславського медичного коледжу теж не стали осторонь даного питання та організували цього дня акцію «Краще попередити, аніж лікувати». Вони проводили роз’яснювальну роботу серед жінок міста та району щодо необхідності самостійного обстеження та систематичних профілактичних оглядів з метою виявлення даного захворювання, роздали понад 150 інформаційних буклетів з описом даної проблеми
Ах, Одеса – перлина біля моря!

З метою патріотичного виховання і вивчення історичного минулого, славних традицій нашого рідного краю учні ліцею та студенти коледжу відвідали місто-герой Одесу.


Розпочалася дводенна поїздка 30 вересня 2017 року під керівництвом викладачів коледжу Яни Анатоліївни Клікушиної, Валентини Василівни Піскунової та лікаря-педіатра Тетяни Іванівни Яремчук. Екстремальною, таємничою і дещо містичною виявилася екскурсія одеськими катакомбами. Учні ліцею та студенти дізналися про те, що саме наші українські катакомби є найдовшими і найзагадковішими рукотворними печерами у світі. Так, порівняно із римськими (500 км) та з паризькими (близько 300 км), одеські простягаються на 2,5 тисячі кілометрів. На екскурсії ліцеїсти та студенти довідалися, що кам'яні «сейфи» катакомб, оповиті легендами та міфами. Найбільш запам’яталась екскурсантам історія про одного капітана, котрий перед тим, як піти на Велику Вітчизняну війну, сховав в катакомбах макет корабля з чистого золота - «Золоту бригантину». Цей подарунок капітан отримав від уряду Португалії за порятунок португальського судна. Капітан з війни не повернувся, а золотий корабель шукають досі.


Протягом оглядової екскурсії студенти та ліцеїсти відвідали історичні місця міста, прогулялись старовинними вулицями: Дерибасівською, Пушкінською, Рішельєвською і Ланжеронівською. Познайомилися з шедевром зодчества - Театром опери та балету, переглянули балет італійського композитора Людвіга Мінкуса «Баядерка». Пройшлися по затишному Приморському бульвару, де розташована міська дума, палац графа Воронцова з колонадою, пам'ятник герцогу де Рішельє і знамениті Потьомкінські сходи, які є парадним входом на Приморський бульвар з боку моря. Відвідали Стамбульський парк, частинку Туреччини, дізналися її історію та культуру в українській Південній Пальмірі. Парк – гідна прикраса багатонаціонального і полікультурного мегаполісу, який стає дедалі комфортнішим.


ЗУСТРІЧАЄМО ДЕБЮТАНТІВ

Щорічною чудовою традицією Бериславського медичного коледжу є творчий вечір «Дебют першокурсників», у якому беруть участь студенти академічних груп нового набору, а також учні 8 класу ліцею біолого-хімічного профілю.


Метою проведення заходу є виявлення творчих здібностей, талантів першачків, наставниками у підготовці номерів є куратори, тож перші шість тижнів освітнього процесу присвячені ще й плідній творчій підготовці до першого виступу в стінах нового навчального закладу.

20 жовтня актова зала Бериславського медичного коледжу була заповнена вщент і учасниками, і прискіпливими глядачами-старшокурсниками.

Виступи груп-учасників оцінювало поважне журі, до складу якого увійшли: заступник директора з навчальної частини Запорожець Роман Миколайович, завідувач методичного кабінету Лященко Марина Борисівна, завідувач відділення «Лікувальна справа» Аркушенко Галина Геннадіївна, викладач української мови та літератури Іщенко Марина Олександрівна.


Яскравими творчими натхненними були виступи груп, студенти продемонстрували свої здібності до хореографії, вокалу, декламування та гри на музичних інструментах.

Тож грамотою у номінації «Найоригінальніший виступ» було нагороджено студентів 111 академічної групи (куратор – Біжко Тетяна Вікторівна), «Креативний виступ» - 112 академічна група (куратор – Зима-Худякова Ірина Олександрівна), «Найактивіша група» - 113 академічна група (куратор – Дідик Валентина Вікторівна),  «Наймузикальніший виступ» - 114 академічна група (куратор – Піскунова Валентина Василівна), «Осінній максимум» - 115 академічна група (куратор – Запорожець Олена Миколаївна), «Найяскравіший виступ»  - 211 академічна група (куратор – Димченко Людмила Ігорівна), «Позитивний виступ» - 212 академічна група (куратор – Лисенкова Надія Анатоліївна), «Кращий дебют» - 8 клас ліцею (куратор – Шаповалова Світлана Іванівна).


Сподіваємося, що студенти та учні нового набору стануть активними учасниками творчих заходів, адже Бериславський медичний коледж є освітньою платформою для здобуття ґрунтовних медичних знань та розвитку креативних здібностей.


ВІВАТ, СТУДЕНСТВО!

28 вересня у Бериславському медичному коледжі відбулося свято «Віват, студентство!» з нагоди відзначення 55 річниці з дня заснування навчального закладу, на якому були присутні поважні гості: Ева Пувачевська, віце-канцлер Академії гуманітарних наук і економіки (місто Лодзь Республіка Польща), спеціаліст відділу по роботі з іноземними студентами Катерина Циркіна та координатор проекту співпраці Роберт Торбус.

Володимир Петрович Кучер, виконуючий обов’язки директора коледжу, звернувся до присутніх з вітальним словом, зазначивши, що Україна відвела юній інтелектуальній еліті одне з найвідповідальніших місць у процесі творення і розбудови власної держави. Це не є випадковістю, адже новизна, неформальність, незаангажованість думки молодих неодмінно веде до прогресу. Наші успіхи та здобутки на рівні держави у навчанні, спорті, громадських справах тому важливий доказ. Студенти Бериславського медичного коледжу – світла надія Херсонщини, важливий чинник соціально-економічного розвитку та духовного збагачення. А також Володимир Петрович анонсував підписання угоди про міжнарожне співробітництво Бериславського медичного коледжу та Академії гуманітарних наук і економіки у найближчий час.

Тож напередодні Дня працівника освіти за високі досягнення в навчанні, за активну участь в науковому та творчому житті вишу було відзначено найкращих студентів та учнів ліцею, а саме: Марчук Катерину Василівну, Коваленко Лілію Володимирівну, Літвінову Марину Олександрівну, Хотинську Олесю Валеріївну, Бойко Аліну Миколаївну, Кіцан Аліну Олегівну,  Войтович Тетяну Володимирівну, Григорківа Івана Віталійовича,  Стрельцова  Олександра Ігоровича, Носкова Івана Володимировича, Мойсеєва Євгенія Михайловича, Козаченко Анастасію Сергіївну, Шкуропат Ольгу Олександрівну, Солоху Максима Віталійовича, Бумбу Кароліну Василівну, Нікіфорова Дениса Вікторовича, Кулішенко
НОВИЙ 2017/2018 НАВЧАЛЬНИЙ РІК РОЗПОЧАТО!

Першого вересня у Бериславському медичному коледжі відбулися урочистості з нагоди Дня знань.

164 студенти нового набору спеціальностей «Сестринська справа», «Лікувальна справа», «Фармація», а також 13 учнів 8 класу ліцею біолого-хімічного профілю сьогодні долучилися до медичного братства коледжу, одягнувши символ майбутньої професії – білий халат.

З вітальним словом до присутніх звернувся Володимир Петрович Кучер, виконуючий обов’язки директора вишу, зазначивши, що цей навчальний рік особливий, адже є 55 роком в історії Бериславського медичного коледжу, побажав викладачам, працівникам, студентам та учням натхненної праці, нових звершень та відкриттів.

На свято завітав почесний гість – директор Депертаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації Віктор Миколайович Короленко, який запевнив, що Херсонщина радо зустрічає випускників Бериславського медичного коледжу та чекає їх, висококваліфікованих спеціалістів, у лікувальних закладах області, побажав плідної роботи, ґрунтовних знань, миру та спокою нашій країні.

Кураторами академічних груп стали: Біжко Тетяна Вікторівна (111 група), Зима-Худякова Ірина Олександрівна (112 група), Дідик Валентина Вікторівна (113 група), Піскунова Валентина Василівна (114 група), Лисенкова Надія Анатоліївна (212 група), Димченко Людмила Ігорівна (211 група), Мозгова Олена Миколаївна (115 група), Шаповалова Світлана Іванівна (8 клас ліцею).

Запальними танцями та щирими піснями прикрашено свято, сподіваймося, що ювілейний навчальний рік Бериславського медичного коледжу відкриє нову сторінку в історії навчального закладу.


ВИПУСКНИЙ БАЛ ВІДБУВСЯ

Літо впевнено продовжує набирати оберти. 1 липня для колективу Бериславського медичного коледжу стало дійсно гарячою дниною: у районному Будинку культури відбувся випускний бал для студентів спеціальностей «Сестринська справа» та «Фармація», а також сьогодні розпочалася Вступна кампанія 2017 року.
Естафетна паличка передана, є кваліфіковані випускники та несміливі абітурієнти. Життя вишу впевнено крокує вперед!
Володимир Петрович Кучер, виконуючий обов’язки директора навчального закладу, щиро привітав випускників, побажавши гідно нести звання студента Бериславського медичного коледжу, служити на благо здоров’я та  життя пацієнтів, зберігати вірність обраній шляхетній професії.
28 фармацевтів та 64 медичні сестри сьогодні отримали дипломи молодшого спеціаліста. Зичкова Євгенія Василівна, Комаринець Яна Геннадіївна, Куценко Вікторія Олександрівна, Савенко Валерія Ігорівна – кваліфіковані фармацевти - отримали дипломи з відзнакою, Міщенко Ольга Сергіївна, Олексієнко Карина Володимирівна – медичні сестри – також нагороджені випускними документами з відзнакою.
Зі святом випускників вітали єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет, заступник голови Бериславської районної ради Ірина Євгеніївна Джеманова, завідувач підготовчого відділення Запорізького національного університету Андрій Юрійович Додонов.
Зворушливими та щирими словами прощалися випускники зі своїми наставниками-кураторами академічних груп: Оленою Миколаївною Запорожець, Галиною Іванівною Стратієнко, Іриною Олександрівною Зимою-Худяковою, Наталею Степанівною Нагурнею.
Запальні танці та зворушливі пісні створили святкову атмосферу випускного балу.


Слава випусникам Бериславського медичного коледжу!

Більше фото за посиланням "Фотогалерея БМК"НАЛАГОДЖЕННЯ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

29-30 червня 2017 року Херсонщину відвідав пан Роберт Торбус, офіційний  представник Гуманітарно-економічної академії на території України (місто Лодзь, Республіка Польща), директор Крайового центру освіти міста Пйотркув Трибунальський.

За ініціативи директора Департаменту охорони здоров’я Херсонської державної адміністрації Віктора Миколайовича Короленка та виконуючого обов’язки директора комунального закладу «Бериславський медичний коледж» Херсонської обласної ради Володимира Петровича Кучера обговорено умови укладання угоди щодо міжнародної співпраці медичних вишів дружніх країн. Цей проект відкриє нові горизонти для студентів-медиків: проходження практики у європейських лікувальних закладах, продовження навчання за міжнародними медичними стандартами, можливість працевлаштування у країнах Європейського Союзу. Очільники синхронізували навчальні програми та робочі навчальні плани, аби якомога ближче наблизитись до світових медичних стандартів.

У вересні 2017 року планується підписання меморандуму про широке співробітництво вищих медичних закладів України та Республіки Польща.

Також пан Роберт Торбус відвідав урочистості, що присвячені врученню дипломів студентам Бериславського медичного коледжу спеціальності «Лікувальна справа», що відбулися 30 червня у районному Будинку культури, наголосивши присутнім про перспективи міжнародного співробітництва, а також підкресливши власні позитивні враження від рівня підготовки студентів Бериславського медичного коледжу, які не лише володіють ґрунтовними фаховими знаннями, а й є активними учасниками мистецького заходу.

На святі був також присутній голова Бериславської районної ради Володимир Іванович Коновалов, який щиро підтримує ініціативи керівництва Бериславського медичного коледжу та бере безпосередню участь у сприянні налагодження транскордонного співробітництва.

Випускний відвідав близький друг нашого навчального закладу єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет, який побажав випускникам гідно пройти свій самостійний професійний шлях, залишатися справжньою людиною та патріотом власної держави, бути небайдужими та співчутливими до чужого болю.

На підставі успішного виконання у повному обсязі навчального плану, результатів комплексних державних екзаменів зі спеціальності 5.12010101 «Лікувальна справа», на основі рішення Державної кваліфікаційної комісії 67 випускникам присвоєно звання «Фельдшера». Дипломи з відзнакою отримали Васильченко Микола Олександрович, Герасімова Крістіна Вікторівна, Дворяшина Олена Дмитрівна, Морванюк Іванна Олегівна, Шевцова Руслана Юріївна, Дудяк Ольга Сергіївна, Кисельова Олександра Олегівна, Кузакова Вікторія Олександрівна, Камєнєв Максим Віталійович, Літвінов Віталій Вікторович.

Традиційно звучали слова подяки викладачам, кураторам та батькам від випускників коледжу, які віддавали свої знання, сили та натхнення для зростання справжніх професіоналів.

Нехай щасливою буде ваша життєва дорога, шановні випускники!ЛІЦЕЇСТИ НА ВІДПОЧИНКУ

«На Херсонщині є чудове місце, де достатньо побувати один раз, щоб закохатися назавжди», - кажуть учні ліцею біолого-хімічного профілю Бериславського медичного коледжу. А зветься це місце «Зелені хутори Таврії». Це справжній активний відпочинок, сповнений новими враженнями та цікавими мандрівками  на лоні таврійської природи.

Ступивши на «Зелені хутори Таврії», діти забули про все, що залишилося у них за спиною. Вони, отримавши путівники, розпочали свою подорож по хуторах, де відроджуються стародавні ремесла. На їхньому шляху було багато різних зупинок, а разом із ними і неймовірні враження. Вони познайомилися із традиціями та звичаями наших пращурів і практично забутими ремеслами, а також мали змогу спробувати свої сили і виготовити той чи інший виріб власними руками. Саме тут учні вперше побачили роботу коваля і гончара, вперше пили чай із таврійського чар-зілля. Скільки радості в очах дітей можна було побачити, коли вони каталися на казковій домашній печі на колесах. Після такого насиченого відпочинку, якщо й відчувається втома, то тільки найсолодша. Чудова атмосфера фестивалю «Перлина степу», у якому взяли участь кращі пісенні колективи, виконавці та танцювальні колективи Херсонщини, гарна природа, сонячна погода були підтвердженням того, що «Зелені хутори Таврії» - найгостинніше місце відпочинку.

Поїздка стала можливою за сприяння батьківських коштів та перевізника ПП «Щербак», за що їм велика вдячність. Сподіваємося, що такі поїздки стануть доброю традицією ліцею і стимулом для учнів до навчання.

Організатор ліцею Ю.О.Ємець


Мрії, зіткані із кольорів веселки

За міфами стародавніх еллінів, на самому вершечку барвистого перевесла стоїть сама вісниця богів, богиня райдуги – прекрасна Ірида. Це вона, об’єднавши небо і землю, слугує посередницею між людиною та олімпійськими богами. Грайливою, кольоровою веселкою вона спускається й до нас.

Веселка...Це ж щаслива нитка надії, яка наступає після бридких крапель дощу. Вона нагадує світлу мрію, яка от-от має здійснитися. Це ніби промінь сонця, ніби солодкий сон, і ніби найсвітліший спогад,який забувається разом із зникненням веселки...

Веселка.. Це наше життя, хоча ми інколи думаємо, що воно складається тільки з чорного і білого кольорів, що є тільки ці дві смуги! Але варто тільки зупинитись на хвилинку, усміхнутись і згадати, що життя сіяє всіма кольорами, радує нас феєричними відтінками та інтригує напівтонами.

9 червня став незвичайним днем – це день, коли випускники 9 класу ліцею хіміко-біологічного профілю  доторкнулися рукою до веселки. Це день став першим кроком до здійснення мрій.

Все у світі має свої барви: і люди, і відносини, і почуття… Головне – це вміти побачити те внутрішнє сяйво, яке вдихає життя і кольори у все на світі.

Із зеленим кольором, кольором наполегливості, енергійності та завзятості, у випускників асоціювалися заступник директора коледжу – Кучер Володимир Петрович, та завідуюча ліцею – Джеманова Аліна Миколаївна звернулися із привітальним словом:

-         Головна мета сучасного випускника – це, в першу чергу, бути Людиною, бути професіоналом у своїй справі, вміти впевнено іти до поставленої мети й знати, чого ти прагнеш.

-         Протягом двох років навчання у ліцеї ви стали більш самостійними, дорослішими, впевненішими у собі. І сьогодні ви такі щасливі, такі красиві є гордістю своїх батьків, є нашою гордістю – всіх викладачів. Ви нам повірили двічі: вперше, коли прийшли до ліцею, а вдруге – при виборі професії медика, адже більшість із вас бажає продовжити навчання, але вже у статусі студента. Ви обираєте гідну професію – будьте гідні її, будьте гідними звання Ліцеїста!

Із жовтим кольором – кольором безтурботності, щастя, легкості у ліцеїстів асоціювалося дитинство. Тільки вчора останнім акордом ліцейської симфонії відлунали екзамени. Залишились позаду і казково-незвіданий світ пізнання, і щире спілкування, і до болю знайома мелодія останнього дзвінка. Все це - позаду. А попереду - перші випробування юності.

Блакитний, небесний – цей колір нагадує про небесні світила. Він спонукає дивитися вперед і сподіватися. У цьому ліцеїстам допомагали професійні викладачі. Саме вони намагалися вкласти в дітей свої душі без залишку. Тому розкішні квіти і щира дитяча любов стали подарунком за те, що  були поруч, що були і залишаєтесь вірними обраному шляху.

Синій колір - колір неба і моря, колір спокою, рівноваги… На мові геральдики він означає чесність, добру славу, надійність і вірність, ніжність і любов.  Саме це дають батьки. Із привітальним словом до дітей звернулися Мала О.В. та Федчишина О.І.:

-         Нехай ваш небесний охоронець буде завжди поруч і в хвилини радості, і в хвилини смутку, любові і розлучень, щохвилини, щосекунди. Коли впадете, він – підніме, коли заплачете – втішить, коли будете радіти, він теж разом з вами радітиме.

Куратор 9 класу – Іщенко М.О. додала на святі у життя ліцеїстів фіолетового кольору. Це колір чутливості, чуйності, співчуття, впевненості і віри у свої сили. Він обов’язково принесе радість, оптимізм, ентузіазм. Але життя буде цікавим тоді, коли веселка даруватиме щодня інший колір:

-         Робіть своє життя яскравим,  різнобарвним, не шкодуйте тепла для оточуючих, будьте щирими і людяними, будьте взаємно красивими.  Головне мрійте і вірте, що мрії збуваються! У таких чудових дітей вони обов’язково здійсняться!

У царстві червоного сяйва ліцеїстам довелося побувати, отримуючи свідоцтва про базову загальну середню освіту. Адже червоний колір – це колір впевненості у собі, ознака дорослості і певних досягнень у житті.

Козуб А., Козуб С., Павлова М. отримали свідоцтва з відзнакою. А ще двадцять ліцеїстів отримали документ, що підтвердив високий рівень їх знань. Батьки учнів за виховання та внесок у розвиток коледжу були нагороджені подяками.

Поки ще ліцеїсти асоціюються із білим кольором, як чистий лист. І що там буде написано, буде залежати від них самих.

Класний керівник, М.О.Іщенко


ПОДОРОЖ У КРАЇНУ ДИТИНСТВА

Останній дзвоник, який пролунав 26 травня у стінах ліцею біолого-хімічного профілю Бериславського медичного коледжу, зібрав тепле родинне свято, запросивши батьків і викладачів відправитися в подорож на повітряній кулі до країни доброти, сміху і радості, безмежного і безтурботного щастя, звідки усі ми родом.

Наша уявна подорож до чарівної країни Дитинства розпочалася з найтеплішого куточку, який зветься -  Родинне коло, а ще ми здійснили подорож у містечка Сімейного фотоальбому та Майстрів, зупинились на острові Справжніх талантів і завітали в гості до палацу нашого ліцею – невичерпного джерела педагогічної мудрості.

Аби розділити радість сьогоднішнього свята, пригадати хвилюючі миті зі свого дитинства, на свято завітав заступник директора з навчальної роботи Запорожець Р. М.: «Останній дзвоник…Для більшої частини учнів це просто оповіщення про прихід шкільних канікул... Три місяці свободи від строгого розпорядку дня, ранніх пробуджень, підручників і контрольних. На три довгих місяці можна забути про навчання, вчителів... Хтось відправиться подорожувати, хтось проведе літо на дачі або в селі, а хтось залишиться в місті, але все одно вільним, як травневий вітер. Можна займатися улюбленими справами, не думаючи про час. Випускникам бажаю вступити до тих навчальних закладів, про які вони мріяли, але перш за все ми чекаємо на вас у Бериславському медичному коледжі».

З вітальними словами звернулася відповідальна за організацію навчального процесу ліцею Джеманова А.М. «Дорогі наші ліцеїсти, випускники! Саме сьогодні останній дзвінок сповістить вам, що  дитинство скінчилося і починається доросле життя. Нехай буде багато щастя, посмішок, радощів. І зовсім трішки сліз, розчарувань. Нехай кожен з вас знайде себе у хорошій і потрібній справі, щоб можна було безбоязно дивитися у світле майбутнє».

Найактивніші учні ліцею були нагороджені грамотами, похвальними листами за навчальні досягнення, спортивні успіхи та творчі вміння. Подяки отримали і батьки ліцеїстів за тісну співпрацю з начальним закладом у вихованні молодого покоління.


Але, як би нам не хотілося, дитинство йде непомітно, зникає і ніяк його не зупинити. Ми всі зростаємо … Але ніколи не варто забувати його, треба згадувати з радісними почуттями, адже це – перші кроки у наше сьогоднішнє, майже доросле, життя, наші перші ідеї, думки і бажання. Бережіть дитинство в своєму серці, і воно завжди буде обігрівати вас щасливою думкою про нього.

Організатор ліцею Ємець Ю.О.


ДЕНЬ МАТЕРІ

Ніжністю і теплом огортає душу кожної людини думка про матір, найріднішу у світі людину. Та в щоденній суєті часто ми забуваємо висловити мамам всю нашу любов, повагу і вдячність за все, що вони для нас зробили.

Прекрасне свято, що відзначається в другу неділю травня – День матері – є ще одним приводом подякувати мамі за добре і чуйне серце, за постійну турботу, за недоспані ночі і за те, що вона завжди поруч і готова прийти на допомогу, зрозуміти і підтримати нас. Багато людей цього вже не зможуть зробити ніколи – цей день для них став днем пам’яті за найріднішою людиною.

У комунальному закладі «Бериславський медичний коледж» Херсонської обласної ради до Дня матері студенти 123 академічної групи разом з куратором Яною Анатоліївною Клікушиною підготували відкриту виховну годину «Для нас лиш б’ється ночами і днями єдине в світі – серце матері». Під час заходу студенти дізналися про історію його виникнення, переглянули інсценізацію легенди як Бог створив маму, також, звучали поетичні рядки, а батьки поділилися рецептом щастя у їхніх родинах. У виконанні Верестун Т. (123 академічна група), Січного В. (111 академічна група) та Худолій А. (115 академічна група) прозвучали зворушливі пісні, а студенти Ведмідська Н. та Поляков І. (125 академічна група) присвятили танець матерям.

Виховна година мала сильне емоційне забарвлення та не залишила байдужих у залі. Безсумнівно, кожен з присутніх після отриманих вражень зателефонував рідній неньці і висловив свою безмежну любов і вдячність.


Я.А.Клікушина, викладач української мови та літератури


ЧИ ЗГОДНІ ВИ СТАТИ ДОНОРОМ ОРГАНІВ?

Саме з таким запитанням звернулася ведуча конференції-диспуту Шаповалова С.І. до присутніх, що відбулася в рамках предметного тижня викладачів циклу дисциплін природничо-наукового напрямку, яка проходила в стінах Бериславського медичного коледжу 17 травня.

Мета заходу – популяризація ідеї донорства органів і тканин, як одного із найвищих проявів гуманізму.

Студенти 212,124 академічних груп: Носков Іван, Моргун Юлія та Макуріна Анжеліка представили презентації на теми: «Історія трансплантації», «Трансплантація в Україні та інших країнах світу», «Трансплантація: духовний аспект».

У диспуті взяли участь гості заходу: медичну точку зору представляв лікар-хірург Бериславської центральної районної лікарні Сіняков В.В., релігійний аспект пояснив Протоієрей, настоятель Свято-Успенської церкви м. Берислава отець Василь Шпитальний, а правову базу розтлумачила представник центру з надання первинної безоплатної правової допомоги Бондаренко-Цимерман М. С.

Потішило те, що студенти-медики підтримують  трансплантологію як новітню медичну технологію і вважають, що це єдиний порятунок для більшості тяжкохворих людей. І на питання «Чи готові Ви пожертвувати свій орган іншій людині?» вони не вагаючись відповідали: «Так».

Під час дискусії було визначено  багато проблем, що існують в цьому напрямку в Україні: це і застаріла та недосконала законодавча база, не адаптована до суспільних потреб, брак фінансування з боку держави, непродумана система логістики, що передбачає  забір та транспортування органу до реципієнта. Та основна  проблема - це недостатня поінформованість населення в питаннях трансплантації.

Тому зустріч стала початком формування суспільної свідомості, готовності до самопожертви заради порятунку людей. Перший крок уже зроблено, але вибір залишається за кожним із нас!

С.І.Шаповалова, викладач дисципліни "Соціологія"


ПРОФЕСІЯ МИЛОСЕРДЯ І ДОБРА

12 травня 1971 року, коли сестри милосердя з 141 країни об’єдналися в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер, рішенням Червоного Хреста був заснований Міжнародний день медичної сестри.

Сестри милосердя…Так називають жінок, які присвятили себе дуже важкій, але прекрасній справі – служінню людям в ті хвилини, коли до них приходить біда – хвороба.

Медична сестра, сестра милосердя – єдина професія, в назві якої виражено почуття поваги і сердечної  вдячності людей до тих, хто їй себе присвятив.

Нехай летять роки, минають тисячоліття. Та нехай ніколи не забувають медичні сестри, що обрали святу професію – служити людям в ті хвилини, коли до них прийшла біда – хвороба.

То ж, зі святом тебе, велике медико-студентське братство! З міжнародним днем медичної сестри!

Студрада


РІЧКА ПАМ'ЯТІ

5 травня 2017 року в Бериславському медичному коледжі відбулася лінійка «Річка Пам’яті», присвячена Дням пам’яті та примирення. За своїми масштабами, величезними жертвами і руйнуваннями Друга Світова війна не знає собі рівних в історії.

У війну, розв`язану німецькими фашистами, було втягнуто 72 держави. Ареною збройної боротьби стали території країн Європи, Азії і Африки, величезні морські і океанські простори. Тяжкі випробування  лягли на плечі нашого народу. Росіяни, українці, білоруси, віднесені нацистами до «неповноцінних, нижчих рас», були приречені на знищення.

Річка Пам'яті пов'язує час, вона робить нас людьми. Вона дивиться на нас із старих фотографій, сумних похоронок, листів з фронту.

Фронтові листи. Гарячий подих війни… Це заповіт загиблих героїв живим. Це голоси, яким ніколи не замовкнути, як би далеко не відступив час. Це написана кров'ю хоробрих історія війни. Летять роки...Летять і відлітають у вічність. З того незабутнього дня минуло вже 72 роки.

Багато з того, що підносилося, як славні діяння, померкло. Багато хто живе, не замислюючись про те, чим цей день відрізняється від інших весняних днів. Та ми не маємо права знищити пам'ять про людей, завдяки яким нам пощастило народитися вільними людьми.

Пам’ятаймо про тих, що безвісті пропали.

Пам’ятаймо про тих, що не встали як впали.

Пам’ятаймо про тих, що згоріли як зорі, –

Такі чисті і чесні, як повітря прозоре.

Пам’ятаймо про тих, що за правду повстали,

Пам’ятаймо про тих, що лягли на заставах.

Пам’ятаймо про тих, що стрибали під танки...

Є в місцях невідомих невідомі останки.

Є в лісах, у горах, і є під горою –

Менше в світі могил, ніж безсмертних героїв.

Пам’ятаймо про них і у праці, і в пісні –

Хай відомими стануть всі герої безвісні.ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

29 квітня у Бериславському медичному коледжі відбувся День відкритих дверей, на який завітало понад 70 абітурієнтів з батьками та друзями з Великоолександрівського, Високопільського, Нижньосірогозького, Іванівського, Каховського, Скадовського, Чаплинського, Велеколепетиського, Нововоронцовського, Олешківського, Бериславського районів, міст Берислава, Нової Каховки, Херсона, Одеси. Виш привітно зустрів гостей, з вітальним словом до присутніх звернувся виконуючий обов’язки директора коледжу В.П.Кучер, який розповів про спеціальності, які здобувають у медичному коледжі, досягнення педагогічного колективу, стратегічні напрямки роботи та плани вишу. Секретар приймальної комісії І.І.Сергієнко ознайомила гостей із термінами подачі документів, процедурою проведення вступних випробувань, переліком документів, які необхідні для вступу до коледжу. Завідувач відділення післядипломної освіти А.М.Джеманова запросила учнів 7 та 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів продовжити освіту в ліцеї біолого-хімічного профілю Бериславського медичного коледжу. Студенти, учасники творчих гуртків, створили справжнє феєричне шоу. Викладачі коледжу провели екскурсію навчальним закладом, Центром практичного навчання, охочі відвідати гуртожиток мали змогу на власні очі побачити комфортабельний та затишний дім.

Більше фото за посиланням "ФОТОГАЛЕРЕЯ БМК"

Тож, шановні випускники, запрошуємо вас відвідати наш навчальний заклад – наступний День відкритих дверей відбудеться 20 травня о 9.00 год.

Не втрачайте шансу отримати якісну освіту.

Ми готуємо професіоналів!


27 квітня 2017 року відбувся Міжрайонний ярмарок сезонних вакансій роботодавців Херсонщини.
В ярмарці брали участь роботодавці Бериславського, Голопристанського, Каховського районів і міст Нової Каховки та Херсона. Також була запропонована інформація про сезонні потреби в працівниках роботодавців Геніческого та Скадовського районів. У заході також взяли участь представники вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Бериславщини. Студенти Бериславського медичного коледжу ознайомили зі спеціальностями вишу, умова та термінами вступу, матеріально-технічною базою закладу.ЧОРНОБИЛЬ – ТРИВОЖНИЙ СПОЛОХ

26 квітня 2017 року в Бериславському медичному коледжі було проведено лінійку-реквієм «Мертва зона», присвячену Міжнародному дню пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

Відзначення річниці Чорнобильської трагедії – це не свято. Чорнобиль – тривожний сполох, є німим нагадуванням, що саме від нас, людей, залежить доля нашої спільної домівки, ім`я якої – планета Земля. В ту весняну українську ніч з 25-го на 26-те квітня 1986 року на берегах Прип`яті люди ніколи не забудуть. Вона була найтихішою і найтеплішою. О першій годині 23 хвилини 40 секунд над 4-им реактором Чорнобильської атомної станції несподівано нічну темряву розірвало велетенське полум`я. З руїн реактора вирвався стовп зловіщого вогню та палаючих шматків графіту. Першими, хто приборкував атомне пекло, були пожежники. Ціною життя 28 відважних на 5-ту годину ранку вгамували вогонь. Шестеро з них не дожили до 11-тої години наступного ранку. Усього у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи взяли участь 350 тисяч українців. Наслідки вибуху 4-го реактора Чорнобильської атомної сколихнули весь світ. Йод, цезій, стронцій, плутоній - весь цей радіоактивний дощ розлетівся і висіявся на територіях України, Білорусії, Росії. Після Чорнобильської катастрофи померло 14 тисяч ліквідаторів-українців. В результаті в Україні заражена територія загальною площею 50 тисяч квадратних кілометрів. Радіоактивного ураження зазнало близько 600 тисяч осіб. На квітучий українській землі з’явилися пусті міста і села. В життя українців увійшло поняття «зона відчуження». Творчий тандем студентів та викладачів змусив замислитися всіх присутніх над долею Батьківщини та планети Земля.

Людству треба Всесвіт осягнути

І себе у ньому зрозуміть,

Бо тривожне: «Бути чи не бути?

Страшно над планетою висить.

На Землі, у домі вселюдському,

Нами створено немало перепон.

Будьмо, люди, обережні в ньому,

Щоб не довелось самим створити свій Армагедон.


Напередодні свята Великодня пройшов конкурс «Писанка – натхнення душі»

Майстрами стали ліцеїсти Бериславського медичного коледжу, які створили авторські композиції на основі збережених символів. Яйце, як і дерево, вважалося символом весняного пробудження природи, зародження життя, продовження роду, тому пропозиція ліцеїстів прикрасити дерево писанками та пташками стала доречною і актуальною. Було створено 32 неповторні, яскраві писанки.

Авторами кращих писанок є Федчишина Анна 9 клас, Прищепа Максим 10 клас,  Козлова Тетяна 8 клас.


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

24 березня «Білі ромашки життя» вдягнули на себе ліцеїсти Бериславського медичного коледжу як символ солідарності в боротьбі з цим захворюванням.

Волонтери ліцею ще раз нагадали своїм одноліткам про необхідність профілактики туберкульозу та спонукали до проходження обстеження.

Туберкульоз - одне з найтяжчих інфекційних захворювань. Всесвітня організація охорони здоров’я визнала існування пандемії туберкульозу. Щороку від  несвоєчасного лікування велика кількість людей помирає. Знаючи прості правила, можна не лише не захворіти, а й значно простіше вилікувати захворювання на ранній стадії. Так, потрібно щороку робити флюорографію, відмовитися від шкідливих звичок, підтримувати чистоту в приміщенні, правильно харчуватися та займатися спортом, а при найменших підозрах звернутися до лікаря.

Нагадаємо, що дні «Білої ромашки» проводилися ще до початку Першої Світової війни. Тоді волонтери роздавали штучні квіти та збирали пожертви на лікування хворих.

Організатор ліцею – Ю.О.Ємець


ШАНУЄМО ТА ПАМЯТАЄМО

Знання історії минулого, сьогодення рідного краю і держави - це невід’ємна складова інтелекту сучасної молодої особистості, це запорука бажання поліпшити своє майбутнє, основа виховання почуття патріотизму.

Історичні події багатогранні і різнополюсові і, щоб визначити своє бачення і відношення, треба усвідомити і зрозуміти їх сутність.

Учні 8 класу ліцею біолого-хімічного профілю Бериславського медичного коледжу в пам’ятні березневі дні визволення Бериславщини відвідали районний історичний музей.

Завдяки співпраці працівників центральної районної бібліотеки Зварич Л.Ю, Майструк М.В. і директора музею Дробот Н.А. була проведена для ліцеїстів інформаційна година «За покликом серця» з  теплим і зворушливим зверненням до добровольців країни.

Щемливий слід в свідомості і пам’яті підлітків залишили експозиції «Вічна пам’ять Небесній сотні» і «Герої не вмирають» з портретами наших земляків, героїв АТО, які ціною свого життя відстоювали єдність і соборність нашої держави. І червоні гвоздики, покладені ліцеїстами біля портретів героїв, - це символ шани, вдячності і поваги героям.

Не залишають байдужими і розгорнуті експозиції «Події революції гідності», «Тобі, Україно моя, і подих мій перший, і подих останній» (про бериславців зони АТО), куточок про волонтерську діяльність, прапори-символи єдності і співдружності воїнів України.

Почуття патріотизму підростаючого покоління виховують не лише події, а насамперед, люди своїми вчинками, світоглядом, що повинно служити прикладом в житті.

Л.В.Сенченкова, викладач психології
ВІТАЄМО!

22 березня на базі Бериславського педагогічного коледжу імені В.Ф.Беньковського відбувся фінал з баскетболу ХІІІ студентської спартакіади серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації Херсонщини.

Збірна команда Бериславського медичного коледжу у запеклій боротьбі в півфіналі перемогла команду Херсонського училища культури з рахунком 24:22, проте поступилася Херсонському базовому медичному коледжу (22:6), тож наші дівчата посіли почесне ІІ місце.

Вітаємо баскетболісток та тренера команди Валентина Анатолійовича Сугака!Музичний проект «Голос коледжу»

Це весна. Це березень.Це Бериславський медичний коледж. І це прем`єра музичного проекту «Голос коледжу».
Сучасне телебачення пропонує публіці величезну кількість проектів, пов'язаних з пошуком справжніх талантів, які переховуються під образами звичайних людей.
В поп-музиці повертається поняття «голос». Не секрет, що в останні роки зовсім не обов'язково було людині співати. Можна було просто записати фонограму і під неї працювати, збираючи концертні зали.
Проект «Голос» – революційний прорив, точніше, повернення до того, з чого починається пісенна культура, – це повернення до живого звуку. Тому цей проект всього за кілька років став найпопулярнішим серед існуючих музичних телешоу.
Тепер і у нас є можливість взяти участь в пошуку кращого «Голосу коледжу»!

Учасниці нашого проекту «Голос коледжу» – не виняток. Вони вже пройшли певну школу майстерності. В рамках «Голосу» учасниці ставлять перед собою завдання: зламати свій підхід до репертуару та стилю.
Центральними фігурами нашого проекту «Голос коледжу»  стали 5 учасниць:
-          Учасниця під №1 Шевченко Тетяна.
-          Учасниця під №2 Курохта Анна.
-          Учасниця під №3 Волошина Ліза.
-          Учасниця під №4 Верестун Тетяна.
-          Учасниця під №5 Дахно Тетяна.
Учасниці зійшлися в 3-х поєдинках:

Поєдинок 1-ий: «Українська пісня».
Поєдинок 2-ий: «Російський хіт 80 – 90-их».
Та поєдинок 3-ій: «Кліп на найвідоміший зарубіжний хіт».
За підсумками 3 конкурсів звання «Голос Коледжу» здобула студентка 123 групи  -  Верестун Тетяна.
Наша програма завершилася, але ми з вами не прощаємось.
Наш клуб «Талановита молодь» не зачиняє свої двері. Вони завжди залишаються відкритими для тих, хто любить і цінує справжню творчість.
До нових зустрічей!

Більше фото дивіться за посиланням


Студрада


Фотоконкурс «Міс Глянець»
З 06 березня в Бериславському медичному коледжі розпочався фотоконкурс «Міс Глянець» на кращий художній жіночий портрет, в якому брали участь 12 студенток. Шляхом голосування студенти та викладачі коледжу визначали переможницю.
На музичному проекті «Голос коледжу», 15 березня, відбулося фінальне дефіле.
Титул «Міс Глянець» отримала студентка 135 групи Зичкова Євгенія. Також від спонсора косметичної компанії «Фаберлік» Позднякової Вікторії Юріївни приз глядацькиї симпатій отримала студентка 124 групи Грох Вікторія.
Дякуємо вам, дівчата, за ту естетичну насолоду, яку ви подарували всім нам.73 РІЧНИЦЯ ВИЗВОЛЕННЯ БЕРИСЛАВА ВІД НАЦИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

10 березня 2017 року у Бериславському медичному коледжі відбулася урочиста лінійка на честь 73-ї річниці визволення нашого міста від нацистських загарбників. Студенти 111, 114, 123 та 135 академічних груп нагадали присутнім про страшні події воєнних років та героїчний подвиг солдатів-визволителів, про неймовірну віру народу в перемогу та про незламність людського духу.

В історії українського народу події Другої світової війни посідають особливе місце. За своєю глибиною, трагізмом і героїкою вони помітно вивищилися над іншими і набули епохального значення. Пам’ять про війну є духовно-історичним надбанням нашого народу, що витворює підвалини його самодостатності й самобутності, і водночас, – органічно інтегрує його в загальноцивілізаційний потік, підносить до рівня інших народів, які активно творили історію.

Нищівний вал бойових подій двічі прокотився українськими землями, не оминувши жодного населеного пункту, понівечивши долі десятків мільйонів людей. Протягом 1225 днів і ночей Україна була ареною жорстоких кровопролитних боїв. Саме з Україною пов'язані основні, вирішальні події на всьому 4500-кілометровому радянсько-німецькому фронті, який посів центральне місце у системі фронтів Другої світової війни. Український і південноросійський напрями постійно були центральними на Східному фронті, на всьому європейському театрі воєнних дій аж до кінця 1944 р. Саме тут проводилася більшість великомасштабних операцій 1941-1944 років, які, зрештою, вирішили долю всієї війни.

Визволення півдня України почалося у 1943 році після розгрому нацистських військ під Сталінградом та блискучої перемоги Червоної Армії на знаменитій Курській дузі. Війська 3-го та 4-го Українських фронтів вступили на територію Херсонщини. Довгоочікуваний час визволення настав.

У боях з ворогом наші війська зайняли на лівобережній Херсонщині 60 населених пунктів, взяли в полон 5 тисяч німецьких солдат та офіцерів. Визволили Каховку, Скадовськ, Чорнобаївку, Каланчак. 3-го листопада під ударами  радянських військ ворог залишив 80 населених пунктів, а 4-го листопада були визволені Цюрупинськ, Гола Пристань та більше 30-ти сіл, які згодом увійшли до складу нашої області.

9-го березня 1944 року були визволені Софіївка, Дудчани, Качкарівка, а 11-го березня 28-ма армія оволоділа 23-ма населеними пунктами, у тому числі і містом Бериславом.

Після звільнення Берислава наші війська пійшли наступом на Херсон. Під комадуванням генерал-майора Гречкіна почалося форсування Дніпра. До кінця 13 березня Херсон був звільнений від окупантів.

Понад 150 днів тривало визволення Херсонщини. В бойових діях брали участь з`єднання 5-ти загальновійськових армій. Дві дивізії: 49-я гвардійська та 295-я стрілецька, що звільняли нас від нацистів, отримали найменування – Херсонські.

В боях загинуло 35 тисяч воїнів Червоної Армії. 18-ти воїнам за звільнення сіл і міст Херсонської області було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Багато хто з них отримав високе звання посмертно.

Радянські солдати з честю виконали свій обов`язок і наблизили День Перемоги.

Ми повинні пам’ятати, якою ціною дісталася нам Перемога, і бути гідними Великого Подвигу.

О.М.Мозгова, викладач суспільних дисциплін


УКРАЇНОЧКА - 2017

Вже стало доброю традицією в коледжі проводити конкурс краси, але цьогоріч він проходив в ліцеї ще й з патріотичним забарвленням.

Стати учасницями конкурсу погодилося шестеро дівчат: Гармашова Анна (11 клас), Нікандрова Юлія (10 клас), Козуб Анастасія (9 клас), Павлова Марина (9 клас), Єльцова Анастасія (8 клас), Бутенко Галина (8 клас). Всі учасниці надзвичайно гарні і розумні та гідні звання «Україночка- 2017».

До складу журі увійшли: Нижник Сергій Васильович – викладач біології; Джеманова Аліна Миколаївна – викладач української мови і літератури, Дідик Олександр Орестович– викладач інфоматики.

Претендентки на звання «Міс Україночка 2017» мали нагоду проявити себе в  конкурсах. Розпочали із «Знайомства», де кожна учасниця розповіла про походження свого імені, риси характеру людини, що є носієм цього імені, про власні захоплення, уподобання і зазначили, чого чекають від цього конкурсу.

Свої знання українських звичаїв, прислів’їв  учасниці продемонстрували в конкурсі «Любіть Україну, як сонце любіть…». В конкурсі «Дефіле» дівчата презентували власне бачення сучасного українського костюму, потім демонстрували свої таланти в конкурсі «Художня самодіяльність». Також кожна учасниця показала, чим полюбляє займатися у свій вільний час у конкурсі «Творчі вміння».

Взагалі, у залі була дуже доброзичлива атмосфера, кожен хвилювався за свою фаворитку.