24 квітня 2018 року в м. Херсоні відбувся  регіональний масовий профорієнтаційний захід «Твоя професія – майбутнє Херсонщини». До участі у заході були запрошені студенти та завідувач відділення «Сестринська справа. Фармація» Кобельчук Ірина Ігорівна комунального закладу «Бериславський медичний коледж».

Представники нашого навчального закладу провели майстер-клас з масажу для школярів Херсонської області, ознайомили зі світом медичної професії та наголосили на перевагах навчання за медичною спеціальністю.ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ЗАХІД


У житті кожної людини вибір професії та місця роботи – серйозний та відповідальний крок. Проблема професійного самовизначення особливо гостро постає перед старшокласниками, коли формуються їх орієнтири на майбутнє.


Саме на цьому життєвому етапі молодь потребує підтримки та кваліфікованої допомоги. Саме тому Бериславський медичний коледж не лишився осторонь профорієнтаційного заходу для учнівської молоді загальноосвітніх шкіл Каховського району та міста Каховки, що відбувся 18 квітня 2018 року. Під час заходу всі бажаючі ознайомилися зі світом медичної професії та отримали повну інформацію щодо вступу до навчального закладу в 2018 році.


Майстер-клас «Струми Дарсонваля. Парафінотерапія»


Людині властиво прагнути до краси та досконалості. В цивілізованому світі послуги салонів краси користуються незмінним попитом у населення. В останні роки з’явилося безліч майстрів, які надають свої послуги краси та знаходять клієнтів за допомогою соціальних мереж.

Тому медичні знання, які студенти отримують в Бериславському медичному коледжі нерозривно пов’язані з красою.


5 квітня в актовій залі нашого навчального закладу викладачем дисципліни «Медична та соціальна реабілітація»  Іриною Олександрівною Зима-Худяковою був проведений майстер-клас «Струми Дарсонваля. Парафінотерапія» в рамках проведення тижня викладачів професійно-практичної підготовки.

У ході майстер-класу студенти ознайомили присутніх з методами лікування, які широко застосовуються в медицині та в косметології, показали методику проведення дарсонвалізації волосся та обличчя, розкрили секрети лікувальних властивостей процедури та провели парафінотерапію в домашніх умовах з метою лікування та живлення шкіри рук.

В кінці заходу кожен мав можливість самостійно перевірити ефективність процедури парафінотерапії.

Патріотичне виховання – це сфера духовного життя,

яка проникає в усе, що пізнає, робить,до чого прагне,

що любить і ненавидить  людина,яка формується.

(В.О. Сухомлинський)

З метою патріотичного виховання 22 березня 2018 року студенти І курсу навчального закладу були залучені до перегляду художнього фільму «Кіборги» (режисер Ахтем Сеітаблаєв).


Стрічка розповідає про боротьбу українських бійців за Донецький аеропорт у вересні 2014 року.15 березня 2018 року на базі Скадовського міжшкільного навчально-виробничого комбінату відбувся профорієнтаційний захід «Твій вибір – твоє майбутнє», в якому прийняли участь представники комунального закладу «Бериславський медичний коледж». В ході зустрічі випускники шкіл Скадовського району дізнались про професії, які можуть бути отримані в закладі освіти, отримали вичерпну інформацію з питань вступу в 2018 році.


Cтуденти ознайомили всіх бажаючих з умовами навчання, можливостями, що відкриваються перед випускниками-медиками та гостинно запросили відвідати навчальний заклад 21 квітня та 19 травня 2018 року.21 березня 2018 року в рамках проведення предметного тижня викладачів циклової комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки

викладачем правознавства Запорожцем Романом Миколайовичем була проведена теоретична конференція на тему «Адміністративна та кримінальна відповідальність  в галузі охорони здоров'я». На заході були присутні студенти ІІІ-IV курсів спеціальностей «Лікувальна справа» та «Сестринська справа».


Під час конференції студенти мали змогу ознайомитися з основами адміністративного та кримінального законодавства нашої держави. Особлива увага була приділена питанням медичного законодавства, що сприяло формуванню конкурентоспроможних випускників коледжу. Тематика заходу була актуальною, адже згідно Указу Президента в Україні 2018 рік проголошено Роком реалізації просвітницького проекту «Я маю право».         Тому головне завдання навчального закладу – це проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед студентів коледжу з метою підвище

ння рівня їх правової культури та правової свідомості.


Сьогодні, 21 березня, студенти нашого коледжу взяли учать в акції «LOTS OF SOCKS», яка присвячена Всесвітньому дню людини з синдромом Дауна. Виражаючи толерантність та підтримку по відношенню до людей з такою хворобою, студенти влаштували флешмоб шкарпеток, розфарбували долоні. Мета флешмобу – звернути увагу суспільства на проблеми людей з синдромом Дауна. До 13:00 години 23 березня у холі коледжу працюватиме скринька для благодійних внесків. Усі зібрані кошти будуть перераховані до Центру підтримки дітей з синдромом Дауна,який знаходиться за адресою м. Одеса, вул. Єлісаветинська, 15.
Висловлюємо вдячність всім, хто вже долучився до акції!16 березня студенти Бериславського медичного коледжу брали участь у засіданні клубустаршокласників «Юність» у Бериславській центральній районній бібліотеці, яке було присвячене Міжнародному дню боротьби з наркоманією і наркобізнесом під назвою «Рабство за власним бажанням». Пропагуючи здоровий спосіб життя, студенти 123 академічної групи, а саме: Сердюков Андрій, Соколенко Надія, Карпенко Іван, Мельничук Олександра, Сливканич Ірина, Толстокорова Анастасія, Войтюк Лілія провели виступ агітбригади «БРЕНД».


Дякуємо за співпрацю!


Хай пролісок перший дарує вам ніжність,
А сонце весняне дарує тепло
У березні вітер несе хай надію
І щастя, і радість, і тільки добро!


З 5 березня в Бериславському медичному коледжі розпочався фотоконкурс «Міс глянець», в якому брали участь неповторні студентки нашого закладу. Два дні поспіль студенти обирали претендента на кращий жіночий портрет. Переможцями стали сестри-близнюки 122 академічної групи, Хоміч Дар’я і Наталя. З нагоди Міжнародного жіночого дня відбулася святкова лінійка, на якій були нагороджені переможці та призери фотоконкурсу:І місце – Хоміч Дар’я і Наталя,  студентки 122 групи;

ІІ місце – Ходос Юлія,  студентка 113 групи;

ІІІ місце – Марчук Катерина, студентка 135 групи.

Дякуємо, дівчата, за естетичну насолоду, яку подарували нам!

Вітаємо всіх з наступаючим Міжнародним жіночим днем !Герої не вмирають

Історія будь-якого народу містить періоди і дати, які є вирішальними та доленосними в його житті.  Історія і сучасність України - це сотні тисяч героїв, які поставили свободу рідного народу понад свої особисті та будь-які інші інтереси і були вірними своїй ідеї до останнього подиху. Історія і сучасність України – це героїчні подвиги козацьких полків Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, студентів та курсантів, які захищали Українську Народну республіку під Крутами, вояків Української Повстанської Армії, сотень тисяч українців, які боролися проти нацистських загарбників в рядах Червоної Армії, учасників студентської Революції на Граніті. 
Понад 350 років на шляху боротьби за незалежність український народ приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. Останніми у цьому довгому списку стали Герої Небесної Сотні, які загинули у мирний час ХХІ століття, виборюючи своє право мати людську гідність і самим обирати своє життя. 
18-20 лютого 2014 року в центрі Києва на очах у всього світу злочинна влада розстрілювала своїх громадян, які хотіли бути вільними людьми і гідно жити  у вільній країні.


Тисячі поранених та покалічених,  понад 100 людей були вбиті снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції… Юні та сивочолі. Багатодітні та одинаки. Заробітчани та кандидати наук. Східняки та галичани. Абсолютно різні і такі схожі. Кожен герой повстав проти насилля і несправедливості у своїй країні… Кожен здійснив особистий подвиг - віддав своє життя заради нової України. І це не пафос.  Це – реальність. Герої своїм подвигом показали силу та незламність українського духу.


Чотири роки минуло від подій, що назавжди вкарбувалися в історію України, в серце кожного українця.

Українців, які загинули в Києві на Майдані, назвали Небесною Сотнею. Вони вмирали за честь, за свободу, за право бути українцем,  за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-охоронцями на небі. Небесні Ангели ціною своєї жертовності показали, що український дух є незламним, а народ – нескореним. Герої Небесної Сотні назавжди увійшли в історію України. Кожен із них здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради кращого майбутнього.

20 лютого 2018 року в актовій залі Бериславського медичного коледжу  відбувся захід, присвячений вшануваннюпам’яті Героїв Небесної Сотні – «Герої не вмирають». Ведучі ознайомили присутніх із героїчними та трагічними сторінками нашої країни, про Героїв Небесної Сотні, що віддали своє життя за краще майбутнє та допомогли усвідомити багатьом людям, що таке патріотизм, що за себе і свою державу потрібно боротися. Студенти першого курсу Ходос Юлія, Нетяга Яна, Сірик Олександр, Середа Діана, Чухало Артем, Сулім Ангеліна, Домбровська Аліна, Скрипка Наталія, Ємець Валерія, Саніна Софія, Коверда Дар’я  від щирого серця читали вірші сучасних українських поетів, присвячені подіям лютого 2014 року, а також усі  переглянули відеоролики «Реквієм Небесній Сотні», «Мамо, я живий»,

« Розстріл Майдану», «Це повинен бачити кожен  українець».

У колі коледжу була розміщена фотовиставка до Дня Пам'яті Небесної Сотні, на якому розміщені фото загиблих на Майдані. Емоційною кульмінацією заходу стала мить запалення свічі Пам’яті під сумну мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача». Присутні передавали по колу свічу Пам’яті із рук в руки, і кожен учасник мав нагоду доторкнутися серцем до цього священного вогню – частинки вічного. Хвилиною мовчання  вшанували  загиблих героїв, «Мирних воїнів  Майдану», наших «Ангелів сьогодення», що навіки зайняли свої пости на захист українського народу. Небесна Сотня на варті. Вони поруч. Поруч з нами. Вони в наших серцях.

Вічна пам’ять героям! Миру всім нам у нашій вільній Україні!

Викладач історії Дідик В.В.
Минають дні, ідуть роки,

Життя листки перегортає,

А біль Афгану – на віки,

В душі чомусь не замовкає…

15 лютого у коледжі відбулася лінійка-реквієм «Час обрав їх», присвячена Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів. В цей день ми поділяємо весь біль з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій.

Шановні ветерани-інтернаціоналісти! Прийміть найкращі побажання з нагоди 29 річниці закінчення бойових дій в Афганістані. Щиро бажаємо Вам і вашим родинам добра і щастя, миру і достатку, міцного здоров’я і довгих років життя

Вічна пам"ять загиблим та співчуття родинам, які втратили своїх близьких.


4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку

«Головним скарбом життя є здоров’я,

і щоб його зберегти треба багато знати»

Авіценна

Всесвітній день боротьби проти раку відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі - це підвищення обізнаності людей про рак як один із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. Залучаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна досягти значних позитивних результатів у боротьбі з цією недугою, а в деяких випадках і повного одужання. Тому ранок в медичному коледжі розпочався саме з привернення уваги до даного захворювання. Студенти 1 курсів провели інформаційні хвилинки про профілактику та ранню діагностику раку серед населення.

За даними ВООЗ: існує більше 100 видів раку і хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла. Від раку щорічно вмирають мільйони людей.Більше 30% випадків смерті від раку можна запобігти, головним чином завдяки утриманню від вживання тютюну, здоровому харчуванню, фізичній активності і помірного вживання алкоголю.

На даний момент вже відомо, що виникнення 43% ракових захворювань можна було б запобігти, орієнтуючись і дотримуючи елементарні норми здорової поведінки, такі як: боротьба з курінням, фізична активність, збалансована та здорова їжа,  утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії, своєчасна діагностика.


Будьте уважними до свого здоров'я!

Завідувач відділенням

«Сестринська справа. Фармація»

Сергієнко І.І.
«Молодь України обирає здоровий спосіб життя!»

«Життя саме по собі – ні благо, ні зло;

воно вмістилище і блага і зла, дивлячись

по тому, на що ви його самі перетворите»

М. Монтень


25 січня у Бериславському медичному коледжі відбувся фестиваль «Молодь України обирає здоровий спосіб життя», який пройшов з метою формування, популяризації та пропаганди здорового способу життя серед молоді, виявлення та підтримки талановитих підлітків. До фестивалю були  залучені студенти других курсів та їх куратори. Учасники висвітлювали свою тему шкідливих звичок, інформація подавалася у формі агітбригад:

  • 121 академічна група, агітбригада «40 градусів», куратор - Шаповалова Інна Юріївна;
  • 122 академічна група, агітбригада «Усмішка», куратор - Сугак Валентин Анатолійович;
  • 123 академічна група, агітбригада «Бренд», куратор - Драган Людмила Іванівна;
  • 124 академічна група, агітбригада «Революція», куратор - Мозгова Олена Миколаївна;
  • 125 академічна група, агітбригада «Біт і Байт», куратор - Смірнов Павло Євгенійович.

Учасники пропагували здоровий спосіб життя та доводили пагубний вплив шкідливих звичок на здоров’я людини. Вони мали можливість розповсюдити кращий досвід з профілактики запобігання негативним проявам серед молоді, використовуючи вокальні, хореографічні, спортивні здібності, літературно-мистецькі засоби, власне бачення проблеми з активної позиції самих підлітків, що мало особливо переконуючу силу та мотивацію на здоровий спосіб життя.

ОБИРАЙ ЗДОРОВ’Я!«Я МАЮ ПРАВО!»

Питання прав і свобод людини на сьогодні є найважливішою проблемою внутрішньої та зовнішньої політики всіх держав світової спільноти. Саме стан справ у сфері забезпечення прав і свобод, їх практичної реалізації є тим критерієм, за яким оцінюється рівень демократичного розвитку будь-якої держави й суспільства в цілому.

Кожна людина має громадянські (особисті) й політичні права, свободи, а також економічні, соціальні, екологічні та культурні права. Такі права є загальними та рівними для всіх. Без дотримання цих прав неможливе нормальне існування та розвиток людини в суспільстві.

Права громадян закріплені в нашому основному Законі – Конституції України. Вона увібрала фундаментальні положення Декларації, зокрема щодо верховенства прав людини, рівності й непорушності її прав, права людини на свободу та особисту недоторканність, на достатній рівень життя тощо.На жаль, українське суспільство є поки що далеким від реального втілення ідеалів Декларації. Значна кількість громадян України до цього часу незабезпечена мінімальними правами, передбаченими цим документом. Адже кожна людина має право на працю та справедливу винагороду за неї, яка забезпечувала б людині та її сім’ї гідні умови існування, захист від безробіття, задовільний життєвий рівень, невтручання в особисте й сімейне життя, недоторканність житла, свободу думки, совісті та релігії, справедливий і неупереджений суд.

Саме тому під час проведення акції просвітницького характеру основним завданням Бериславського медичного коледжу було показати людям, що захищати свої права – реально, не страшно та не так складно, як ми звикли думати, роз’яснити алгоритм дій та спонукати громадян до захисту їхніх прав, сформувати усталену поведінку – «я знаю, що можу захистити свої права, і я це роблю».

Студенти перших курсів провели інформаційний флешмоб: «Я маю право!», також студентами коледжу була створена брошура «Права та обов’язки пацієнтів». Всі заходи з реалізації просвітницького проекту «Я маю право!» були спрямовані на подолання правового нігілізму та стимулювання правомірної поведінки серед працівників закладу та студентів. Вони проходили під девізом: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

  • Знаю свої права.
  • Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують.
  • Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.Всеукраїнський тиждень права

Кожна людина народжена  вільною для щасливого життя на Землі. Це незаперечна істина. Тоді чому ж  так багато  нещасних, бідних, знедолених?

Усі ми живемо в соціумі, в суспільстві, де діють  певні закони, яких потрібно  дотримуватись. Добро і зло…Ці дві протилежності оточують нас повсякчас, і ми  повинні  зробити свій свідомий вибір. Почуття любові і чесне виконання  громадського обов’язку - це основа  щасливого життя. Лихі ж думки утворюють ніби кору  поганих звичок, які держать  людину в полоні і штовхають її на протизаконні вчинки, за які  рано чи пізно наступає покарання. Задумайтесь, чи варто собі псувати життя, вибираючи зло? Пам’ятайте, що усі свої проблеми, усі  життєві чвари ви створюєте самі, з власної волі, а іноді  з добрими намірами.


Як не перейти межу дозволеного? Як не заподіяти зло іншій людині ? А головне – як уберегтися від необдуманих злочинних дій? Які види відповідальності за вчинені проступки і злочини?

Відповіді на ці та інші питання  лягли в основу декади  правового виховання, яка розпочалася  у Бериславському медичному  коледжі.

11 грудня ( понеділок)  відбувся конкурс плакатів на правову  тематику « Ні – корупції!»   До участі в ньому були залучені студенти  111 групи ( куратор – Біжко Т.В.), 112 групи ( куратор – Зима – Худякова І.О.), 113 групи (куратор – Дідик В.В.), 114 групи ( куратор – Піскунова В.В.), 115 групи (куратор - Запорожець О.М.), 211 групи (куратор - Димченко Л.І.), 212 групи ( куратор – Лисенкова Н.А.), учні 8 класу( класний керівник – Шаповалова С.І.).

12 грудня ( вівторок ) пройшла  зустріч  із начальником відділу  організації і надання безоплатної вторинної правової допомоги Бериславського місцевого  центру  Шиліною  Тетяною Олександрівною, яка ознайомила  студентів 111, 112, 113, 122 академічних груп із правами неповнолітніх у трудових  правовідносинах. Це було цікаво  для майбутніх  медичних працівників, адже кожен із них вибрав благородну місію - рятувати життя людині. Виконувати державну політику у сфері охорони здоров’я – це висока мета, це шлях, з якого не зійде сильний, а таким є більшість  наших випускників.

13 грудня ( середа ) відбулася зустріч із головним  спеціалістом служби у справах дітей Бериславської районної державної адміністрації  Гавриловим Є.В., який основну увагу приділив вихованню почуттів  людської гідності, розумінню соціальної цінності права та формуванню у молоді правової свідомості і правової культури. Бесіда «Правопорушення і юридична відповідальність» викликала зацікавленість у студентів 114, 115 та 121 груп,  які задавали питання та уважно слухали відповіді.

Життя  - це мандрівка в невідоме. Воно насичене  несподіванками, авантюрами, небезпечними пригодами та загрозливим випробуваннями.

Людино, вибір правильного життєвого шляху залежить тільки від тебе!


НАБІР НА СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ В ДЕРЖАВНУ ПРИКОРДОННУ СЛУЖБУ УКРАЇНИ!

 

 

22 листопада в Бериславський медичний коледж завітав представник Державної прикордонної служби України, який провів профорієнтаційну роботу щодо майбутнього вибору професії.14 листопада - День боротьби з діабетом

Міжнародний день боротьби з діабетом – це день, який слугує нагадуванням людству про те, що поширюваність цього захворювання нестримно зростає. Тому студенти закладу під керівництвом заступника директора з навчальної роботи Запорожця Р.М. та викладачів коледжу Азарової Л.І., Литвинової А.Е. не стали осторонь даного питання і цього дня провели акцію «Діабету – стоп», метою якої стало підвищення обізнаності населення про діабет, студенти провели роз’яснювальну роботу серед населення Бериславського району щодо симптоматики та профілактики даного захворювання.


Пізнаємо нове

13 листопада з метою попередження нещасних випадків під час навчально-виховного процесу, травмування та загибелі у побуті, запобігання пожеж учні ліцею відвідали 1 державну пожежно-рятувальну частину ГУДСНС України у Херсонській області Бериславського району, яка обслуговує 42 населених пункти 56 тисяч населення.

Зустрів люб’язно нас  в.о. начальника сектора підполковник Бех Ігор Володимирович. Під час екскурсії пожежник-рятувальник Ільчишин Микола Васильович ознайомив учнів з причинами виникнення пожеж та правилами поведінки при їх виникненні, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей. Найбільше учням запам’яталися відвідини гаража з технікою та устаткуванням. Учні фотографувались поряд з технікою та мали змогу роздивитись костюми, в яких працюють пожежні. З цікавістю оглянули і тренувальний майданчик пожежників; задавали питання про те, як запобігти пожежі, про роботу рятувальників, про цікаві випадки з професійного життя пожежників.


Таке спілкування з рятувальниками дозволило ліцеїстам отримати нові, більш ґрунтовні знання про правила запобігання пожежам та поведінки при виникненні надзвичайної ситуації та познайомити з професією героя-рятувальника, а також спробувати її на собі.

Дякуємо співробітникам пожежної частини за захоплюючу та пізнавальну екскурсію!


Орієнтир на чисте довкілля

 Формування екологічної культури та розвиток екомислення  є невід’ємною складовою становлення громадськоактивного молодого покоління. Саме з цією метою 1 листопада для студентів коледжу було проведено усний журнал на тему: «Небезпека, що нас оточує». У своєму виступі учасники – студенти 115 академічної групи   (куратор Запорожець О. М.) – описали таку проблему забруднення навколишнього середовища, як накопичення  побутових відходів; надали інформацію  про небезпеку від використаних батарейок та пластикових виробів; розповіли про необхідність вторинної обробки певних видів сировини, зокрема паперу; оголосили про початок екоакції по збору макулатури та закликали всіх не бути байдужими.


 


20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби із раком молочної залози

17 січня 2005 року Президент України своїм указом заснував Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Цей день був призначений на 20 жовтня. З того моменту під гаслом антиракової боротьби в Україні щорічно проводяться заходи, присвячені проблемі онкологічних захворювань молочної залози.

До групи ризику захворіти на рак молочної залози схильна практично кожна жінка. Найчастіше ця онкологічна проблема наздоганяє жінок у віці понад 40 років із спадковою схильністю до даного захворювання. Факторами додаткового ризику медики називають пізню менопаузу, куріння, пізні перші пологи, переривання вагітності, ожиріння, несприятливу екологічну ситуацію і т.д.

Всеукраїнський день боротьби із захворюванням раком молочної залози створений для того, щоб звернути увагу громадськості на стрімке зростання показників захворюваності на рак грудей в Україні. Крім того, цей день звертає увагу всіх жінок на необхідність проведення своєчасної діагностики для раннього виявлення онкологічних патологій.

Студенти Бериславського медичного коледжу теж не стали осторонь даного питання та організували цього дня акцію «Краще попередити, аніж лікувати». Вони проводили роз’яснювальну роботу серед жінок міста та району щодо необхідності самостійного обстеження та систематичних профілактичних оглядів з метою виявлення даного захворювання, роздали понад 150 інформаційних буклетів з описом даної проблеми
Ах, Одеса – перлина біля моря!

З метою патріотичного виховання і вивчення історичного минулого, славних традицій нашого рідного краю учні ліцею та студенти коледжу відвідали місто-герой Одесу.


Розпочалася дводенна поїздка 30 вересня 2017 року під керівництвом викладачів коледжу Яни Анатоліївни Клікушиної, Валентини Василівни Піскунової та лікаря-педіатра Тетяни Іванівни Яремчук. Екстремальною, таємничою і дещо містичною виявилася екскурсія одеськими катакомбами. Учні ліцею та студенти дізналися про те, що саме наші українські катакомби є найдовшими і найзагадковішими рукотворними печерами у світі. Так, порівняно із римськими (500 км) та з паризькими (близько 300 км), одеські простягаються на 2,5 тисячі кілометрів. На екскурсії ліцеїсти та студенти довідалися, що кам'яні «сейфи» катакомб, оповиті легендами та міфами. Найбільш запам’яталась екскурсантам історія про одного капітана, котрий перед тим, як піти на Велику Вітчизняну війну, сховав в катакомбах макет корабля з чистого золота - «Золоту бригантину». Цей подарунок капітан отримав від уряду Португалії за порятунок португальського судна. Капітан з війни не повернувся, а золотий корабель шукають досі.Протягом оглядової екскурсії студенти та ліцеїсти відвідали історичні місця міста, прогулялись старовинними вулицями: Дерибасівською, Пушкінською, Рішельєвською і Ланжеронівською. Познайомилися з шедевром зодчества - Театром опери та балету, переглянули балет італійського композитора Людвіга Мінкуса «Баядерка». Пройшлися по затишному Приморському бульвару, де розташована міська дума, палац графа Воронцова з колонадою, пам'ятник герцогу де Рішельє і знамениті Потьомкінські сходи, які є парадним входом на Приморський бульвар з боку моря. Відвідали Стамбульський парк, частинку Туреччини, дізналися її історію та культуру в українській Південній Пальмірі. Парк – гідна прикраса багатонаціонального і полікультурного мегаполісу, який стає дедалі комфортнішим.


ЗУСТРІЧАЄМО ДЕБЮТАНТІВ

Щорічною чудовою традицією Бериславського медичного коледжу є творчий вечір «Дебют першокурсників», у якому беруть участь студенти академічних груп нового набору, а також учні 8 класу ліцею біолого-хімічного профілю.


Метою проведення заходу є виявлення творчих здібностей, талантів першачків, наставниками у підготовці номерів є куратори, тож перші шість тижнів освітнього процесу присвячені ще й плідній творчій підготовці до першого виступу в стінах нового навчального закладу.

20 жовтня актова зала Бериславського медичного коледжу була заповнена вщент і учасниками, і прискіпливими глядачами-старшокурсниками.

Виступи груп-учасників оцінювало поважне журі, до складу якого увійшли: заступник директора з навчальної частини Запорожець Роман Миколайович, завідувач методичного кабінету Лященко Марина Борисівна, завідувач відділення «Лікувальна справа» Аркушенко Галина Геннадіївна, викладач української мови та літератури Іщенко Марина Олександрівна.


Яскравими творчими натхненними були виступи груп, студенти продемонстрували свої здібності до хореографії, вокалу, декламування та гри на музичних інструментах.

Тож грамотою у номінації «Найоригінальніший виступ» було нагороджено студентів 111 академічної групи (куратор – Біжко Тетяна Вікторівна), «Креативний виступ» - 112 академічна група (куратор – Зима-Худякова Ірина Олександрівна), «Найактивіша група» - 113 академічна група (куратор – Дідик Валентина Вікторівна),  «Наймузикальніший виступ» - 114 академічна група (куратор – Піскунова Валентина Василівна), «Осінній максимум» - 115 академічна група (куратор – Запорожець Олена Миколаївна), «Найяскравіший виступ»  - 211 академічна група (куратор – Димченко Людмила Ігорівна), «Позитивний виступ» - 212 академічна група (куратор – Лисенкова Надія Анатоліївна), «Кращий дебют» - 8 клас ліцею (куратор – Шаповалова Світлана Іванівна).


Сподіваємося, що студенти та учні нового набору стануть активними учасниками творчих заходів, адже Бериславський медичний коледж є освітньою платформою для здобуття ґрунтовних медичних знань та розвитку креативних здібностей.


ВІВАТ, СТУДЕНСТВО!

28 вересня у Бериславському медичному коледжі відбулося свято «Віват, студентство!» з нагоди відзначення 55 річниці з дня заснування навчального закладу, на якому були присутні поважні гості: Ева Пувачевська, віце-канцлер Академії гуманітарних наук і економіки (місто Лодзь Республіка Польща), спеціаліст відділу по роботі з іноземними студентами Катерина Циркіна та координатор проекту співпраці Роберт Торбус.

Володимир Петрович Кучер, виконуючий обов’язки директора коледжу, звернувся до присутніх з вітальним словом, зазначивши, що Україна відвела юній інтелектуальній еліті одне з найвідповідальніших місць у процесі творення і розбудови власної держави. Це не є випадковістю, адже новизна, неформальність, незаангажованість думки молодих неодмінно веде до прогресу. Наші успіхи та здобутки на рівні держави у навчанні, спорті, громадських справах тому важливий доказ. Студенти Бериславського медичного коледжу – світла надія Херсонщини, важливий чинник соціально-економічного розвитку та духовного збагачення. А також Володимир Петрович анонсував підписання угоди про міжнарожне співробітництво Бериславського медичного коледжу та Академії гуманітарних наук і економіки у найближчий час.Тож напередодні Дня працівника освіти за високі досягнення в навчанні, за активну участь в науковому та творчому житті вишу було відзначено найкращих студентів та учнів ліцею, а саме: Марчук Катерину Василівну, Коваленко Лілію Володимирівну, Літвінову Марину Олександрівну, Хотинську Олесю Валеріївну, Бойко Аліну Миколаївну, Кіцан Аліну Олегівну,  Войтович Тетяну Володимирівну, Григорківа Івана Віталійовича,  Стрельцова  Олександра Ігоровича, Носкова Івана Володимировича, Мойсеєва Євгенія Михайловича, Козаченко Анастасію Сергіївну, Шкуропат Ольгу Олександрівну, Солоху Максима Віталійовича, Бумбу Кароліну Василівну, Нікіфорова Дениса Вікторовича, Кулішенко
НОВИЙ 2017/2018 НАВЧАЛЬНИЙ РІК РОЗПОЧАТО!

Першого вересня у Бериславському медичному коледжі відбулися урочистості з нагоди Дня знань.

164 студенти нового набору спеціальностей «Сестринська справа», «Лікувальна справа», «Фармація», а також 13 учнів 8 класу ліцею біолого-хімічного профілю сьогодні долучилися до медичного братства коледжу, одягнувши символ майбутньої професії – білий халат.

З вітальним словом до присутніх звернувся Володимир Петрович Кучер, виконуючий обов’язки директора вишу, зазначивши, що цей навчальний рік особливий, адже є 55 роком в історії Бериславського медичного коледжу, побажав викладачам, працівникам, студентам та учням натхненної праці, нових звершень та відкриттів.

На свято завітав почесний гість – директор Депертаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації Віктор Миколайович Короленко, який запевнив, що Херсонщина радо зустрічає випускників Бериславського медичного коледжу та чекає їх, висококваліфікованих спеціалістів, у лікувальних закладах області, побажав плідної роботи, ґрунтовних знань, миру та спокою нашій країні.

Кураторами академічних груп стали: Біжко Тетяна Вікторівна (111 група), Зима-Худякова Ірина Олександрівна (112 група), Дідик Валентина Вікторівна (113 група), Піскунова Валентина Василівна (114 група), Лисенкова Надія Анатоліївна (212 група), Димченко Людмила Ігорівна (211 група), Мозгова Олена Миколаївна (115 група), Шаповалова Світлана Іванівна (8 клас ліцею).

Запальними танцями та щирими піснями прикрашено свято, сподіваймося, що ювілейний навчальний рік Бериславського медичного коледжу відкриє нову сторінку в історії навчального закладу.


ВИПУСКНИЙ БАЛ ВІДБУВСЯ

Літо впевнено продовжує набирати оберти. 1 липня для колективу Бериславського медичного коледжу стало дійсно гарячою дниною: у районному Будинку культури відбувся випускний бал для студентів спеціальностей «Сестринська справа» та «Фармація», а також сьогодні розпочалася Вступна кампанія 2017 року.
Естафетна паличка передана, є кваліфіковані випускники та несміливі абітурієнти. Життя вишу впевнено крокує вперед!
Володимир Петрович Кучер, виконуючий обов’язки директора навчального закладу, щиро привітав випускників, побажавши гідно нести звання студента Бериславського медичного коледжу, служити на благо здоров’я та  життя пацієнтів, зберігати вірність обраній шляхетній професії.
28 фармацевтів та 64 медичні сестри сьогодні отримали дипломи молодшого спеціаліста. Зичкова Євгенія Василівна, Комаринець Яна Геннадіївна, Куценко Вікторія Олександрівна, Савенко Валерія Ігорівна – кваліфіковані фармацевти - отримали дипломи з відзнакою, Міщенко Ольга Сергіївна, Олексієнко Карина Володимирівна – медичні сестри – також нагороджені випускними документами з відзнакою.
Зі святом випускників вітали єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет, заступник голови Бериславської районної ради Ірина Євгеніївна Джеманова, завідувач підготовчого відділення Запорізького національного університету Андрій Юрійович Додонов.
Зворушливими та щирими словами прощалися випускники зі своїми наставниками-кураторами академічних груп: Оленою Миколаївною Запорожець, Галиною Іванівною Стратієнко, Іриною Олександрівною Зимою-Худяковою, Наталею Степанівною Нагурнею.
Запальні танці та зворушливі пісні створили святкову атмосферу випускного балу.


Слава випусникам Бериславського медичного коледжу!

Більше фото за посиланням "Фотогалерея БМК"НАЛАГОДЖЕННЯ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

29-30 червня 2017 року Херсонщину відвідав пан Роберт Торбус, офіційний  представник Гуманітарно-економічної академії на території України (місто Лодзь, Республіка Польща), директор Крайового центру освіти міста Пйотркув Трибунальський.

За ініціативи директора Департаменту охорони здоров’я Херсонської державної адміністрації Віктора Миколайовича Короленка та виконуючого обов’язки директора комунального закладу «Бериславський медичний коледж» Херсонської обласної ради Володимира Петровича Кучера обговорено умови укладання угоди щодо міжнародної співпраці медичних вишів дружніх країн. Цей проект відкриє нові горизонти для студентів-медиків: проходження практики у європейських лікувальних закладах, продовження навчання за міжнародними медичними стандартами, можливість працевлаштування у країнах Європейського Союзу. Очільники синхронізували навчальні програми та робочі навчальні плани, аби якомога ближче наблизитись до світових медичних стандартів.

У вересні 2017 року планується підписання меморандуму про широке співробітництво вищих медичних закладів України та Республіки Польща.

Також пан Роберт Торбус відвідав урочистості, що присвячені врученню дипломів студентам Бериславського медичного коледжу спеціальності «Лікувальна справа», що відбулися 30 червня у районному Будинку культури, наголосивши присутнім про перспективи міжнародного співробітництва, а також підкресливши власні позитивні враження від рівня підготовки студентів Бериславського медичного коледжу, які не лише володіють ґрунтовними фаховими знаннями, а й є активними учасниками мистецького заходу.

На святі був також присутній голова Бериславської районної ради Володимир Іванович Коновалов, який щиро підтримує ініціативи керівництва Бериславського медичного коледжу та бере безпосередню участь у сприянні налагодження транскордонного співробітництва.

Випускний відвідав близький друг нашого навчального закладу єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет, який побажав випускникам гідно пройти свій самостійний професійний шлях, залишатися справжньою людиною та патріотом власної держави, бути небайдужими та співчутливими до чужого болю.

На підставі успішного виконання у повному обсязі навчального плану, результатів комплексних державних екзаменів зі спеціальності 5.12010101 «Лікувальна справа», на основі рішення Державної кваліфікаційної комісії 67 випускникам присвоєно звання «Фельдшера». Дипломи з відзнакою отримали Васильченко Микола Олександрович, Герасімова Крістіна Вікторівна, Дворяшина Олена Дмитрівна, Морванюк Іванна Олегівна, Шевцова Руслана Юріївна, Дудяк Ольга Сергіївна, Кисельова Олександра Олегівна, Кузакова Вікторія Олександрівна, Камєнєв Максим Віталійович, Літвінов Віталій Вікторович.

Традиційно звучали слова подяки викладачам, кураторам та батькам від випускників коледжу, які віддавали свої знання, сили та натхнення для зростання справжніх професіоналів.

Нехай щасливою буде ваша життєва дорога, шановні випускники!ЛІЦЕЇСТИ НА ВІДПОЧИНКУ

«На Херсонщині є чудове місце, де достатньо побувати один раз, щоб закохатися назавжди», - кажуть учні ліцею біолого-хімічного профілю Бериславського медичного коледжу. А зветься це місце «Зелені хутори Таврії». Це справжній активний відпочинок, сповнений новими враженнями та цікавими мандрівками  на лоні таврійської природи.

Ступивши на «Зелені хутори Таврії», діти забули про все, що залишилося у них за спиною. Вони, отримавши путівники, розпочали свою подорож по хуторах, де відроджуються стародавні ремесла. На їхньому шляху було багато різних зупинок, а разом із ними і неймовірні враження. Вони познайомилися із традиціями та звичаями наших пращурів і практично забутими ремеслами, а також мали змогу спробувати свої сили і виготовити той чи інший виріб власними руками. Саме тут учні вперше побачили роботу коваля і гончара, вперше пили чай із таврійського чар-зілля. Скільки радості в очах дітей можна було побачити, коли вони каталися на казковій домашній печі на колесах. Після такого насиченого відпочинку, якщо й відчувається втома, то тільки найсолодша. Чудова атмосфера фестивалю «Перлина степу», у якому взяли участь кращі пісенні колективи, виконавці та танцювальні колективи Херсонщини, гарна природа, сонячна погода були підтвердженням того, що «Зелені хутори Таврії» - найгостинніше місце відпочинку.

Поїздка стала можливою за сприяння батьківських коштів та перевізника ПП «Щербак», за що їм велика вдячність. Сподіваємося, що такі поїздки стануть доброю традицією ліцею і стимулом для учнів до навчання.

Організатор ліцею Ю.О.Ємець


Мрії, зіткані із кольорів веселки

За міфами стародавніх еллінів, на самому вершечку барвистого перевесла стоїть сама вісниця богів, богиня райдуги – прекрасна Ірида. Це вона, об’єднавши небо і землю, слугує посередницею між людиною та олімпійськими богами. Грайливою, кольоровою веселкою вона спускається й до нас.

Веселка...Це ж щаслива нитка надії, яка наступає після бридких крапель дощу. Вона нагадує світлу мрію, яка от-от має здійснитися. Це ніби промінь сонця, ніби солодкий сон, і ніби найсвітліший спогад,який забувається разом із зникненням веселки...

Веселка.. Це наше життя, хоча ми інколи думаємо, що воно складається тільки з чорного і білого кольорів, що є тільки ці дві смуги! Але варто тільки зупинитись на хвилинку, усміхнутись і згадати, що життя сіяє всіма кольорами, радує нас феєричними відтінками та інтригує напівтонами.

9 червня став незвичайним днем – це день, коли випускники 9 класу ліцею хіміко-біологічного профілю  доторкнулися рукою до веселки. Це день став першим кроком до здійснення мрій.

Все у світі має свої барви: і люди, і відносини, і почуття… Головне – це вміти побачити те внутрішнє сяйво, яке вдихає життя і кольори у все на світі.

Із зеленим кольором, кольором наполегливості, енергійності та завзятості, у випускників асоціювалися заступник директора коледжу – Кучер Володимир Петрович, та завідуюча ліцею – Джеманова Аліна Миколаївна звернулися із привітальним словом:

-         Головна мета сучасного випускника – це, в першу чергу, бути Людиною, бути професіоналом у своїй справі, вміти впевнено іти до поставленої мети й знати, чого ти прагнеш.

-         Протягом двох років навчання у ліцеї ви стали більш самостійними, дорослішими, впевненішими у собі. І сьогодні ви такі щасливі, такі красиві є гордістю своїх батьків, є нашою гордістю – всіх викладачів. Ви нам повірили двічі: вперше, коли прийшли до ліцею, а вдруге – при виборі професії медика, адже більшість із вас бажає продовжити навчання, але вже у статусі студента. Ви обираєте гідну професію – будьте гідні її, будьте гідними звання Ліцеїста!

Із жовтим кольором – кольором безтурботності, щастя, легкості у ліцеїстів асоціювалося дитинство. Тільки вчора останнім акордом ліцейської симфонії відлунали екзамени. Залишились позаду і казково-незвіданий світ пізнання, і щире спілкування, і до болю знайома мелодія останнього дзвінка. Все це - позаду. А попереду - перші випробування юності.

Блакитний, небесний – цей колір нагадує про небесні світила. Він спонукає дивитися вперед і сподіватися. У цьому ліцеїстам допомагали професійні викладачі. Саме вони намагалися вкласти в дітей свої душі без залишку. Тому розкішні квіти і щира дитяча любов стали подарунком за те, що  були поруч, що були і залишаєтесь вірними обраному шляху.

Синій колір - колір неба і моря, колір спокою, рівноваги… На мові геральдики він означає чесність, добру славу, надійність і вірність, ніжність і любов.  Саме це дають батьки. Із привітальним словом до дітей звернулися Мала О.В. та Федчишина О.І.:

-         Нехай ваш небесний охоронець буде завжди поруч і в хвилини радості, і в хвилини смутку, любові і розлучень, щохвилини, щосекунди. Коли впадете, він – підніме, коли заплачете – втішить, коли будете радіти, він теж разом з вами радітиме.

Куратор 9 класу – Іщенко М.О. додала на святі у життя ліцеїстів фіолетового кольору. Це колір чутливості, чуйності, співчуття, впевненості і віри у свої сили. Він обов’язково принесе радість, оптимізм, ентузіазм. Але життя буде цікавим тоді, коли веселка даруватиме щодня інший колір:

-         Робіть своє життя яскравим,  різнобарвним, не шкодуйте тепла для оточуючих, будьте щирими і людяними, будьте взаємно красивими.  Головне мрійте і вірте, що мрії збуваються! У таких чудових дітей вони обов’язково здійсняться!

У царстві червоного сяйва ліцеїстам довелося побувати, отримуючи свідоцтва про базову загальну середню освіту. Адже червоний колір – це колір впевненості у собі, ознака дорослості і певних досягнень у житті.

Козуб А., Козуб С., Павлова М. отримали свідоцтва з відзнакою. А ще двадцять ліцеїстів отримали документ, що підтвердив високий рівень їх знань. Батьки учнів за виховання та внесок у розвиток коледжу були нагороджені подяками.

Поки ще ліцеїсти асоціюються із білим кольором, як чистий лист. І що там буде написано, буде залежати від них самих.

Класний керівник, М.О.Іщенко


ПОДОРОЖ У КРАЇНУ ДИТИНСТВА

Останній дзвоник, який пролунав 26 травня у стінах ліцею біолого-хімічного профілю Бериславського медичного коледжу, зібрав тепле родинне свято, запросивши батьків і викладачів відправитися в подорож на повітряній кулі до країни доброти, сміху і радості, безмежного і безтурботного щастя, звідки усі ми родом.

Наша уявна подорож до чарівної країни Дитинства розпочалася з найтеплішого куточку, який зветься -  Родинне коло, а ще ми здійснили подорож у містечка Сімейного фотоальбому та Майстрів, зупинились на острові Справжніх талантів і завітали в гості до палацу нашого ліцею – невичерпного джерела педагогічної мудрості.

Аби розділити радість сьогоднішнього свята, пригадати хвилюючі миті зі свого дитинства, на свято завітав заступник директора з навчальної роботи Запорожець Р. М.: «Останній дзвоник…Для більшої частини учнів це просто оповіщення про прихід шкільних канікул... Три місяці свободи від строгого розпорядку дня, ранніх пробуджень, підручників і контрольних. На три довгих місяці можна забути про навчання, вчителів... Хтось відправиться подорожувати, хтось проведе літо на дачі або в селі, а хтось залишиться в місті, але все одно вільним, як травневий вітер. Можна займатися улюбленими справами, не думаючи про час. Випускникам бажаю вступити до тих навчальних закладів, про які вони мріяли, але перш за все ми чекаємо на вас у Бериславському медичному коледжі».

З вітальними словами звернулася відповідальна за організацію навчального процесу ліцею Джеманова А.М. «Дорогі наші ліцеїсти, випускники! Саме сьогодні останній дзвінок сповістить вам, що  дитинство скінчилося і починається доросле життя. Нехай буде багато щастя, посмішок, радощів. І зовсім трішки сліз, розчарувань. Нехай кожен з вас знайде себе у хорошій і потрібній справі, щоб можна було безбоязно дивитися у світле майбутнє».

Найактивніші учні ліцею були нагороджені грамотами, похвальними листами за навчальні досягнення, спортивні успіхи та творчі вміння. Подяки отримали і батьки ліцеїстів за тісну співпрацю з начальним закладом у вихованні молодого покоління.


Але, як би нам не хотілося, дитинство йде непомітно, зникає і ніяк його не зупинити. Ми всі зростаємо … Але ніколи не варто забувати його, треба згадувати з радісними почуттями, адже це – перші кроки у наше сьогоднішнє, майже доросле, життя, наші перші ідеї, думки і бажання. Бережіть дитинство в своєму серці, і воно завжди буде обігрівати вас щасливою думкою про нього.

Організатор ліцею Ємець Ю.О.


ДЕНЬ МАТЕРІ

Ніжністю і теплом огортає душу кожної людини думка про матір, найріднішу у світі людину. Та в щоденній суєті часто ми забуваємо висловити мамам всю нашу любов, повагу і вдячність за все, що вони для нас зробили.

Прекрасне свято, що відзначається в другу неділю травня – День матері – є ще одним приводом подякувати мамі за добре і чуйне серце, за постійну турботу, за недоспані ночі і за те, що вона завжди поруч і готова прийти на допомогу, зрозуміти і підтримати нас. Багато людей цього вже не зможуть зробити ніколи – цей день для них став днем пам’яті за найріднішою людиною.

У комунальному закладі «Бериславський медичний коледж» Херсонської обласної ради до Дня матері студенти 123 академічної групи разом з куратором Яною Анатоліївною Клікушиною підготували відкриту виховну годину «Для нас лиш б’ється ночами і днями єдине в світі – серце матері». Під час заходу студенти дізналися про історію його виникнення, переглянули інсценізацію легенди як Бог створив маму, також, звучали поетичні рядки, а батьки поділилися рецептом щастя у їхніх родинах. У виконанні Верестун Т. (123 академічна група), Січного В. (111 академічна група) та Худолій А. (115 академічна група) прозвучали зворушливі пісні, а студенти Ведмідська Н. та Поляков І. (125 академічна група) присвятили танець матерям.

Виховна година мала сильне емоційне забарвлення та не залишила байдужих у залі. Безсумнівно, кожен з присутніх після отриманих вражень зателефонував рідній неньці і висловив свою безмежну любов і вдячність.


Я.А.Клікушина, викладач української мови та літератури


ЧИ ЗГОДНІ ВИ СТАТИ ДОНОРОМ ОРГАНІВ?

Саме з таким запитанням звернулася ведуча конференції-диспуту Шаповалова С.І. до присутніх, що відбулася в рамках предметного тижня викладачів циклу дисциплін природничо-наукового напрямку, яка проходила в стінах Бериславського медичного коледжу 17 травня.

Мета заходу – популяризація ідеї донорства органів і тканин, як одного із найвищих проявів гуманізму.

Студенти 212,124 академічних груп: Носков Іван, Моргун Юлія та Макуріна Анжеліка представили презентації на теми: «Історія трансплантації», «Трансплантація в Україні та інших країнах світу», «Трансплантація: духовний аспект».

У диспуті взяли участь гості заходу: медичну точку зору представляв лікар-хірург Бериславської центральної районної лікарні Сіняков В.В., релігійний аспект пояснив Протоієрей, настоятель Свято-Успенської церкви м. Берислава отець Василь Шпитальний, а правову базу розтлумачила представник центру з надання первинної безоплатної правової допомоги Бондаренко-Цимерман М. С.

Потішило те, що студенти-медики підтримують  трансплантологію як новітню медичну технологію і вважають, що це єдиний порятунок для більшості тяжкохворих людей. І на питання «Чи готові Ви пожертвувати свій орган іншій людині?» вони не вагаючись відповідали: «Так».

Під час дискусії було визначено  багато проблем, що існують в цьому напрямку в Україні: це і застаріла та недосконала законодавча база, не адаптована до суспільних потреб, брак фінансування з боку держави, непродумана система логістики, що передбачає  забір та транспортування органу до реципієнта. Та основна  проблема - це недостатня поінформованість населення в питаннях трансплантації.

Тому зустріч стала початком формування суспільної свідомості, готовності до самопожертви заради порятунку людей. Перший крок уже зроблено, але вибір залишається за кожним із нас!

С.І.Шаповалова, викладач дисципліни "Соціологія"


ПРОФЕСІЯ МИЛОСЕРДЯ І ДОБРА

12 травня 1971 року, коли сестри милосердя з 141 країни об’єдналися в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер, рішенням Червоного Хреста був заснований Міжнародний день медичної сестри.

Сестри милосердя…Так називають жінок, які присвятили себе дуже важкій, але прекрасній справі – служінню людям в ті хвилини, коли до них приходить біда – хвороба.

Медична сестра, сестра милосердя – єдина професія, в назві якої виражено почуття поваги і сердечної  вдячності людей до тих, хто їй себе присвятив.

Нехай летять роки, минають тисячоліття. Та нехай ніколи не забувають медичні сестри, що обрали святу професію – служити людям в ті хвилини, коли до них прийшла біда – хвороба.

То ж, зі святом тебе, велике медико-студентське братство! З міжнародним днем медичної сестри!

Студрада


РІЧКА ПАМ'ЯТІ

5 травня 2017 року в Бериславському медичному коледжі відбулася лінійка «Річка Пам’яті», присвячена Дням пам’яті та примирення. За своїми масштабами, величезними жертвами і руйнуваннями Друга Світова війна не знає собі рівних в історії.

У війну, розв`язану німецькими фашистами, було втягнуто 72 держави. Ареною збройної боротьби стали території країн Європи, Азії і Африки, величезні морські і океанські простори. Тяжкі випробування  лягли на плечі нашого народу. Росіяни, українці, білоруси, віднесені нацистами до «неповноцінних, нижчих рас», були приречені на знищення.

Річка Пам'яті пов'язує час, вона робить нас людьми. Вона дивиться на нас із старих фотографій, сумних похоронок, листів з фронту.

Фронтові листи. Гарячий подих війни… Це заповіт загиблих героїв живим. Це голоси, яким ніколи не замовкнути, як би далеко не відступив час. Це написана кров'ю хоробрих історія війни. Летять роки...Летять і відлітають у вічність. З того незабутнього дня минуло вже 72 роки.

Багато з того, що підносилося, як славні діяння, померкло. Багато хто живе, не замислюючись про те, чим цей день відрізняється від інших весняних днів. Та ми не маємо права знищити пам'ять про людей, завдяки яким нам пощастило народитися вільними людьми.

Пам’ятаймо про тих, що безвісті пропали.

Пам’ятаймо про тих, що не встали як впали.

Пам’ятаймо про тих, що згоріли як зорі, –

Такі чисті і чесні, як повітря прозоре.

Пам’ятаймо про тих, що за правду повстали,

Пам’ятаймо про тих, що лягли на заставах.

Пам’ятаймо про тих, що стрибали під танки...

Є в місцях невідомих невідомі останки.

Є в лісах, у горах, і є під горою –

Менше в світі могил, ніж безсмертних героїв.

Пам’ятаймо про них і у праці, і в пісні –

Хай відомими стануть всі герої безвісні.ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

29 квітня у Бериславському медичному коледжі відбувся День відкритих дверей, на який завітало понад 70 абітурієнтів з батьками та друзями з Великоолександрівського, Високопільського, Нижньосірогозького, Іванівського, Каховського, Скадовського, Чаплинського, Велеколепетиського, Нововоронцовського, Олешківського, Бериславського районів, міст Берислава, Нової Каховки, Херсона, Одеси. Виш привітно зустрів гостей, з вітальним словом до присутніх звернувся виконуючий обов’язки директора коледжу В.П.Кучер, який розповів про спеціальності, які здобувають у медичному коледжі, досягнення педагогічного колективу, стратегічні напрямки роботи та плани вишу. Секретар приймальної комісії І.І.Сергієнко ознайомила гостей із термінами подачі документів, процедурою проведення вступних випробувань, переліком документів, які необхідні для вступу до коледжу. Завідувач відділення післядипломної освіти А.М.Джеманова запросила учнів 7 та 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів продовжити освіту в ліцеї біолого-хімічного профілю Бериславського медичного коледжу. Студенти, учасники творчих гуртків, створили справжнє феєричне шоу. Викладачі коледжу провели екскурсію навчальним закладом, Центром практичного навчання, охочі відвідати гуртожиток мали змогу на власні очі побачити комфортабельний та затишний дім.

Більше фото за посиланням "ФОТОГАЛЕРЕЯ БМК"

Тож, шановні випускники, запрошуємо вас відвідати наш навчальний заклад – наступний День відкритих дверей відбудеться 20 травня о 9.00 год.

Не втрачайте шансу отримати якісну освіту.

Ми готуємо професіоналів!


27 квітня 2017 року відбувся Міжрайонний ярмарок сезонних вакансій роботодавців Херсонщини.
В ярмарці брали участь роботодавці Бериславського, Голопристанського, Каховського районів і міст Нової Каховки та Херсона. Також була запропонована інформація про сезонні потреби в працівниках роботодавців Геніческого та Скадовського районів. У заході також взяли участь представники вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Бериславщини. Студенти Бериславського медичного коледжу ознайомили зі спеціальностями вишу, умова та термінами вступу, матеріально-технічною базою закладу.ЧОРНОБИЛЬ – ТРИВОЖНИЙ СПОЛОХ

26 квітня 2017 року в Бериславському медичному коледжі було проведено лінійку-реквієм «Мертва зона», присвячену Міжнародному дню пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

Відзначення річниці Чорнобильської трагедії – це не свято. Чорнобиль – тривожний сполох, є німим нагадуванням, що саме від нас, людей, залежить доля нашої спільної домівки, ім`я якої – планета Земля. В ту весняну українську ніч з 25-го на 26-те квітня 1986 року на берегах Прип`яті люди ніколи не забудуть. Вона була найтихішою і найтеплішою. О першій годині 23 хвилини 40 секунд над 4-им реактором Чорнобильської атомної станції несподівано нічну темряву розірвало велетенське полум`я. З руїн реактора вирвався стовп зловіщого вогню та палаючих шматків графіту. Першими, хто приборкував атомне пекло, були пожежники. Ціною життя 28 відважних на 5-ту годину ранку вгамували вогонь. Шестеро з них не дожили до 11-тої години наступного ранку. Усього у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи взяли участь 350 тисяч українців. Наслідки вибуху 4-го реактора Чорнобильської атомної сколихнули весь світ. Йод, цезій, стронцій, плутоній - весь цей радіоактивний дощ розлетівся і висіявся на територіях України, Білорусії, Росії. Після Чорнобильської катастрофи померло 14 тисяч ліквідаторів-українців. В результаті в Україні заражена територія загальною площею 50 тисяч квадратних кілометрів. Радіоактивного ураження зазнало близько 600 тисяч осіб. На квітучий українській землі з’явилися пусті міста і села. В життя українців увійшло поняття «зона відчуження». Творчий тандем студентів та викладачів змусив замислитися всіх присутніх над долею Батьківщини та планети Земля.

Людству треба Всесвіт осягнути

І себе у ньому зрозуміть,

Бо тривожне: «Бути чи не бути?

Страшно над планетою висить.

На Землі, у домі вселюдському,

Нами створено немало перепон.

Будьмо, люди, обережні в ньому,

Щоб не довелось самим створити свій Армагедон.


Напередодні свята Великодня пройшов конкурс «Писанка – натхнення душі»

Майстрами стали ліцеїсти Бериславського медичного коледжу, які створили авторські композиції на основі збережених символів. Яйце, як і дерево, вважалося символом весняного пробудження природи, зародження життя, продовження роду, тому пропозиція ліцеїстів прикрасити дерево писанками та пташками стала доречною і актуальною. Було створено 32 неповторні, яскраві писанки.

Авторами кращих писанок є Федчишина Анна 9 клас, Прищепа Максим 10 клас,  Козлова Тетяна 8 клас.


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

24 березня «Білі ромашки життя» вдягнули на себе ліцеїсти Бериславського медичного коледжу як символ солідарності в боротьбі з цим захворюванням.

Волонтери ліцею ще раз нагадали своїм одноліткам про необхідність профілактики туберкульозу та спонукали до проходження обстеження.

Туберкульоз - одне з найтяжчих інфекційних захворювань. Всесвітня організація охорони здоров’я визнала існування пандемії туберкульозу. Щороку від  несвоєчасного лікування велика кількість людей помирає. Знаючи прості правила, можна не лише не захворіти, а й значно простіше вилікувати захворювання на ранній стадії. Так, потрібно щороку робити флюорографію, відмовитися від шкідливих звичок, підтримувати чистоту в приміщенні, правильно харчуватися та займатися спортом, а при найменших підозрах звернутися до лікаря.

Нагадаємо, що дні «Білої ромашки» проводилися ще до початку Першої Світової війни. Тоді волонтери роздавали штучні квіти та збирали пожертви на лікування хворих.

Організатор ліцею – Ю.О.Ємець


ШАНУЄМО ТА ПАМЯТАЄМО

Знання історії минулого, сьогодення рідного краю і держави - це невід’ємна складова інтелекту сучасної молодої особистості, це запорука бажання поліпшити своє майбутнє, основа виховання почуття патріотизму.

Історичні події багатогранні і різнополюсові і, щоб визначити своє бачення і відношення, треба усвідомити і зрозуміти їх сутність.

Учні 8 класу ліцею біолого-хімічного профілю Бериславського медичного коледжу в пам’ятні березневі дні визволення Бериславщини відвідали районний історичний музей.

Завдяки співпраці працівників центральної районної бібліотеки Зварич Л.Ю, Майструк М.В. і директора музею Дробот Н.А. була проведена для ліцеїстів інформаційна година «За покликом серця» з  теплим і зворушливим зверненням до добровольців країни.

Щемливий слід в свідомості і пам’яті підлітків залишили експозиції «Вічна пам’ять Небесній сотні» і «Герої не вмирають» з портретами наших земляків, героїв АТО, які ціною свого життя відстоювали єдність і соборність нашої держави. І червоні гвоздики, покладені ліцеїстами біля портретів героїв, - це символ шани, вдячності і поваги героям.

Не залишають байдужими і розгорнуті експозиції «Події революції гідності», «Тобі, Україно моя, і подих мій перший, і подих останній» (про бериславців зони АТО), куточок про волонтерську діяльність, прапори-символи єдності і співдружності воїнів України.

Почуття патріотизму підростаючого покоління виховують не лише події, а насамперед, люди своїми вчинками, світоглядом, що повинно служити прикладом в житті.

Л.В.Сенченкова, викладач психології
ВІТАЄМО!

22 березня на базі Бериславського педагогічного коледжу імені В.Ф.Беньковського відбувся фінал з баскетболу ХІІІ студентської спартакіади серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації Херсонщини.

Збірна команда Бериславського медичного коледжу у запеклій боротьбі в півфіналі перемогла команду Херсонського училища культури з рахунком 24:22, проте поступилася Херсонському базовому медичному коледжу (22:6), тож наші дівчата посіли почесне ІІ місце.

Вітаємо баскетболісток та тренера команди Валентина Анатолійовича Сугака!Музичний проект «Голос коледжу»

Це весна. Це березень.Це Бериславський медичний коледж. І це прем`єра музичного проекту «Голос коледжу».
Сучасне телебачення пропонує публіці величезну кількість проектів, пов'язаних з пошуком справжніх талантів, які переховуються під образами звичайних людей.
В поп-музиці повертається поняття «голос». Не секрет, що в останні роки зовсім не обов'язково було людині співати. Можна було просто записати фонограму і під неї працювати, збираючи концертні зали.
Проект «Голос» – революційний прорив, точніше, повернення до того, з чого починається пісенна культура, – це повернення до живого звуку. Тому цей проект всього за кілька років став найпопулярнішим серед існуючих музичних телешоу.
Тепер і у нас є можливість взяти участь в пошуку кращого «Голосу коледжу»!

Учасниці нашого проекту «Голос коледжу» – не виняток. Вони вже пройшли певну школу майстерності. В рамках «Голосу» учасниці ставлять перед собою завдання: зламати свій підхід до репертуару та стилю.
Центральними фігурами нашого проекту «Голос коледжу»  стали 5 учасниць:
-          Учасниця під №1 Шевченко Тетяна.
-          Учасниця під №2 Курохта Анна.
-          Учасниця під №3 Волошина Ліза.
-          Учасниця під №4 Верестун Тетяна.
-          Учасниця під №5 Дахно Тетяна.
Учасниці зійшлися в 3-х поєдинках:

Поєдинок 1-ий: «Українська пісня».
Поєдинок 2-ий: «Російський хіт 80 – 90-их».
Та поєдинок 3-ій: «Кліп на найвідоміший зарубіжний хіт».
За підсумками 3 конкурсів звання «Голос Коледжу» здобула студентка 123 групи  -  Верестун Тетяна.
Наша програма завершилася, але ми з вами не прощаємось.
Наш клуб «Талановита молодь» не зачиняє свої двері. Вони завжди залишаються відкритими для тих, хто любить і цінує справжню творчість.
До нових зустрічей!

Більше фото дивіться за посиланням


Студрада


Фотоконкурс «Міс Глянець»
З 06 березня в Бериславському медичному коледжі розпочався фотоконкурс «Міс Глянець» на кращий художній жіночий портрет, в якому брали участь 12 студенток. Шляхом голосування студенти та викладачі коледжу визначали переможницю.
На музичному проекті «Голос коледжу», 15 березня, відбулося фінальне дефіле.
Титул «Міс Глянець» отримала студентка 135 групи Зичкова Євгенія. Також від спонсора косметичної компанії «Фаберлік» Позднякової Вікторії Юріївни приз глядацькиї симпатій отримала студентка 124 групи Грох Вікторія.
Дякуємо вам, дівчата, за ту естетичну насолоду, яку ви подарували всім нам.73 РІЧНИЦЯ ВИЗВОЛЕННЯ БЕРИСЛАВА ВІД НАЦИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

10 березня 2017 року у Бериславському медичному коледжі відбулася урочиста лінійка на честь 73-ї річниці визволення нашого міста від нацистських загарбників. Студенти 111, 114, 123 та 135 академічних груп нагадали присутнім про страшні події воєнних років та героїчний подвиг солдатів-визволителів, про неймовірну віру народу в перемогу та про незламність людського духу.

В історії українського народу події Другої світової війни посідають особливе місце. За своєю глибиною, трагізмом і героїкою вони помітно вивищилися над іншими і набули епохального значення. Пам’ять про війну є духовно-історичним надбанням нашого народу, що витворює підвалини його самодостатності й самобутності, і водночас, – органічно інтегрує його в загальноцивілізаційний потік, підносить до рівня інших народів, які активно творили історію.

Нищівний вал бойових подій двічі прокотився українськими землями, не оминувши жодного населеного пункту, понівечивши долі десятків мільйонів людей. Протягом 1225 днів і ночей Україна була ареною жорстоких кровопролитних боїв. Саме з Україною пов'язані основні, вирішальні події на всьому 4500-кілометровому радянсько-німецькому фронті, який посів центральне місце у системі фронтів Другої світової війни. Український і південноросійський напрями постійно були центральними на Східному фронті, на всьому європейському театрі воєнних дій аж до кінця 1944 р. Саме тут проводилася більшість великомасштабних операцій 1941-1944 років, які, зрештою, вирішили долю всієї війни.

Визволення півдня України почалося у 1943 році після розгрому нацистських військ під Сталінградом та блискучої перемоги Червоної Армії на знаменитій Курській дузі. Війська 3-го та 4-го Українських фронтів вступили на територію Херсонщини. Довгоочікуваний час визволення настав.

У боях з ворогом наші війська зайняли на лівобережній Херсонщині 60 населених пунктів, взяли в полон 5 тисяч німецьких солдат та офіцерів. Визволили Каховку, Скадовськ, Чорнобаївку, Каланчак. 3-го листопада під ударами  радянських військ ворог залишив 80 населених пунктів, а 4-го листопада були визволені Цюрупинськ, Гола Пристань та більше 30-ти сіл, які згодом увійшли до складу нашої області.

9-го березня 1944 року були визволені Софіївка, Дудчани, Качкарівка, а 11-го березня 28-ма армія оволоділа 23-ма населеними пунктами, у тому числі і містом Бериславом.

Після звільнення Берислава наші війська пійшли наступом на Херсон. Під комадуванням генерал-майора Гречкіна почалося форсування Дніпра. До кінця 13 березня Херсон був звільнений від окупантів.

Понад 150 днів тривало визволення Херсонщини. В бойових діях брали участь з`єднання 5-ти загальновійськових армій. Дві дивізії: 49-я гвардійська та 295-я стрілецька, що звільняли нас від нацистів, отримали найменування – Херсонські.

В боях загинуло 35 тисяч воїнів Червоної Армії. 18-ти воїнам за звільнення сіл і міст Херсонської області було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Багато хто з них отримав високе звання посмертно.

Радянські солдати з честю виконали свій обов`язок і наблизили День Перемоги.

Ми повинні пам’ятати, якою ціною дісталася нам Перемога, і бути гідними Великого Подвигу.

О.М.Мозгова, викладач суспільних дисциплін


УКРАЇНОЧКА - 2017

Вже стало доброю традицією в коледжі проводити конкурс краси, але цьогоріч він проходив в ліцеї ще й з патріотичним забарвленням.

Стати учасницями конкурсу погодилося шестеро дівчат: Гармашова Анна (11 клас), Нікандрова Юлія (10 клас), Козуб Анастасія (9 клас), Павлова Марина (9 клас), Єльцова Анастасія (8 клас), Бутенко Галина (8 клас). Всі учасниці надзвичайно гарні і розумні та гідні звання «Україночка- 2017».

До складу журі увійшли: Нижник Сергій Васильович – викладач біології; Джеманова Аліна Миколаївна – викладач української мови і літератури, Дідик Олександр Орестович– викладач інфоматики.

Претендентки на звання «Міс Україночка 2017» мали нагоду проявити себе в  конкурсах. Розпочали із «Знайомства», де кожна учасниця розповіла про походження свого імені, риси характеру людини, що є носієм цього імені, про власні захоплення, уподобання і зазначили, чого чекають від цього конкурсу.

Свої знання українських звичаїв, прислів’їв  учасниці продемонстрували в конкурсі «Любіть Україну, як сонце любіть…». В конкурсі «Дефіле» дівчата презентували власне бачення сучасного українського костюму, потім демонстрували свої таланти в конкурсі «Художня самодіяльність». Також кожна учасниця показала, чим полюбляє займатися у свій вільний час у конкурсі «Творчі вміння».

Взагалі, у залі була дуже доброзичлива атмосфера, кожен хвилювався за свою фаворитку. Вигуки: «Ми за тебе», «Ти найкраща» та плакати на підтримку дуже підносили загальний настрій конкурсу.


Конкурсантки старалися, але перед журі постало важке завдання вибрати одну – найкращу, — і нею стала учениця 9 класу Козуб Анастасія - «Україночка-2017». Інші дівчата не залишилися поза увагою - «Модель по-українськи» - Павлова Марина; «Коса-дівоча краса» - Нікандрова Юлія; «Дівчина-перлина» - Бутенко Галина; «Майстриня» - Єльцова Анастасія; «Весняночка-паняночка» - Гармашова Анна.

Ю.О.Ємець, організатор ліцею


21 лютого — Міжнародний день рідної мови

Це свято було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1999 році. Дату було вибрано в пам'ять про боротьбу бенгальців Бангладешу за права бенгальської мови. В 1952 році ця країна була частиною Пакистану. Тоді влада вирішила оголосити мову урду єдиною державною. Ця мова була рідною лише для 3% населення. Закон обурив місцевих жителів, особливо бенгальців Східного Пакистану. Вони почали кампанію за визнання бенгальської мови. 21 лютого 1952 року в Дацці на демонстрації за мовні права бенгальців поліція вбила кількох молодих демонстрантів. Після проголошення в 1971 році незалежності Бангладешу, цей День відзначається там як день мучеників. Бангладеш також запропонував оголосити цей день Міжнародним днем рідної мови. Він відзначається з 2000 року.

21 лютого у ліцеї Бериславського медичного коледжу було проведено диктант єдності, метою проведення стала пропаганда вивчення української мови, перевірка умінь правильно писати слова на вивчені орфографічні правила, ставити розділові знаки відповідно до опрацьованих правил пунктуації, належним чином оформляти роботу. Диктант написало 49 учнів ліцею. За результатами перевірки було складено загальну рейтингову таблицю. Середній бал по ліцею склав 7,3. Найвищі бали отримали: Нікандрова Юлія (10 клас), Лозенко Анастасія, Павлова Марина, Козуб Софія, Кучер Єлизавета, Мухомор Євген (9 клас), Балутіна Валентина, Козлова Тетяна, Рудак Юлія, Федоренко Дар’я, Ярощук Наталія (8 клас).


ЦІНА ЧУЖОЇ ВІЙНИ

15 лютого, рівно 28 років тому, пішли в історію 3338 днів драматичного літопису колишнього СРСР. В цей день останній наш солдат був виведений за межі республіки Афганістан. Перестали в Радянський Союз йти похоронки з Кандагара, Джелелабада, Кабула.

А потім: 86 українських юнаків, яких вважають зниклими безвісти, 12 тисяч інвалідів, 100 тисяч, що живуть і будуть жити з невиліковними хворобами. І найстрашніше — заховані ордена за бойові заслуги в афганській війні і забуття.

Чому війни замислюють сиві політики, а в окопах опиняються ті, кому 18-20 років? Чи є на світі мета, досягнення якої вимагає кровопролиття? Заради чого один народ воює проти іншого?

Чи треба взагалі згадувати про війну? Думаємо, що треба.
Треба говорити про це лихо до тих пір, поки людство всього світу не скаже: «Ми не тільки не хочемо війни, ми зробили все, щоб її не було».

Саме ці питання порушили студенти Бериславського медичного коледжу на урочистій лінійці, присвяченій Дню  вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Нехай ніколи не підуть у забуття солдати, які чесно виконують наказ Батьківщини. Нехай не торкнеться бруд пам’яті людської про афганську війну, написану кров’ю солдатів і слізьми матерів.ПІД ЗНАКОМ КУПІДОНА

Попереду ще цілий зимовий місяць, і здається, у цій безпробудній сірості уже ніщо не зможе порадувати аж до приходу весни. Але все ж таки знайдеться промінчик тепла, щастя та світла, в якому відчуваєш себе потрібним, закоханим та готовим дарувати любов всім навколо. День, напередодні якого всі метушаться в пошуках валентинок…

14 лютого у багатьох країнах святкують день Святого Валентина, або як його називають -  День усіх закоханих, і наш ліцей  не є винятком. Цей день прийнято проводити з гарним настроєм, саме тому ліцеїсти   вирішили провести    інтелектуальне, розважальне шоу «Під знаком Купідона», в якому визначити хто розумніший: чоловіки чи жінки? Катерина доводила, що світом правлять дівчата, а Даніїл зі своїми красенями спростовував цю думку. Учасники нашого шоу «Під знаком Купідона» подарували всім жартівливий настрій, проявивши себе в конкурсах: «Збери літери», «Крокодил», «Хто я ?», «Чоловік чи жінка?», «Зірки в ряд», «1,2,3,4,5», «Герої телебачення» та «Обмін ролями».

Ми вдячні всім, хто завітав до нас на вечір. Бо саме ви, дорогі друзі, своїми оплесками допомогли визначити переможців нашого шоу-МУЖНІХ КРАСЕНІВ ХЛОПЦІВ. Велика подяка спонсорам - косметичній компанії AVON (менеджер-С.Лєбєдєва, координатор-Є.Коваленко).

І не важливо, хто переміг. Адже наші дівчатка найкрасивіші та наймиліші. А наші хлопці найсміливіші та найсильніші.


Дивна казка – Кохання

Зростаюча популярність Дня святого Валентина, свята Всіх закоханих, свідчить про те, що любов – це головний дефіцит нашого часу.

 Сучасна людина досягла багато чого, але всім нам бракує чогось дуже важливого – того, що робить нас добрішими і чистішими. Насправді, ми найбільше потребуємо того, щоб кохати й бути коханими.

 Саме тому з року в рік люди у багатьох країнах світу відзначають це романтичне свято, щоб всім разом подолати байдужість і навчитися заново ділитися ніжністю зі своїми половинками й освідчуватися у коханні.

 14 лютого в Бериславському медичному коледжі відбувся театралізований концерт «Дивна казка – Кохання», головною метою якого було донести до молоді істину: справжнє високе, чисте кохання існує. Головне – чекати, і воно обов’язково прийде до наших сердець.

600 лайків

 14 лютого, в День Святого Валентина, у районному Будинку культури відбулося конкурсно-розважальне шоу для молоді «Під знаком Купідона», участь у якому взяли 4 пари з навчальних закладів міста.

 Ідеальною стала пара студентів-першокурсників Бериславського медичного коледжу відділення «Сестринська справа».

 Ми вітаємо Мельникова Валерія та Декалюк Аліну й надсилаємо їм від студентів медичного коледжу 600 лайків.


Волонтери ліцею - на допомогу Авдіївці

У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить

схилитися, - геній, і одна річ, перед якою слід упасти  на коліна - це доброта.

В. Гюго

Через активізацію бойових дій у Донецькій області, обстріли населених пунктів із важкого озброєння з боку незаконних військових формувань місто Авдіївка Донецької області залишилося без електро-, водо-, теплопостачання. У місті введено надзвичайний стан.

Усі учні і викладачі  ліцею долучилися до волонтерської роботи і зібрали харчові продукти: чай, цукор, макаронні вироби, крупи, консервацію, а також засоби гігієни.

Адміністрація ліцею висловлює подяку викладачам, учням ліцею та їх батькам за доброту і небайдужість.


ДОПОМОГА ВІЙСЬКОВИМ

Синельников Олександр, випускник Бериславського медичного коледжу 2015 року відділення «Лікувальна справа», нині - начальник медичного пункту артилерійського дивізіону бригадної артилерійської  групи 57 окремої мотопіхотної бригади в/ч ппВ4533, звернувся до студентства коледжу, як до рідного братства, з проханням надати допомогу військовій частині, в якій проходить службу.

6 лютого 2017 року президент студентської ради Бериславського медичного коледжу Радіца Дмитро передав сьогоднішньому захиснику нашої Вітчизни медикаменти зібрані студентами.

Майбутні медики душею і серцем із патріотами України!
Студенти та викладачі на чолі із Володимиром Петровичем Кучером, виконуючим обов’язки директора Бериславського медичного коледжу, приєдналися до флешмобу #22PushUpChallenge на підтримку військових із посттравматичним синдромом.

22 Pushup Challenge — флешмоб, започаткований 2016 року в США,  який набув значної популярності в різних країнах світу, в тому числі в Україні. Має за мету підтримати учасників бойових дій з посттравматичним синдромом, підтримку воїнів та загартування тіла. Сучасну назву флешмоб отримав після оприлюднення звіту департаменту у справах ветеранів в США в липні 2016 про самогубства серед ветеранів США за 2014 рік. З'ясувалося, що близько 22 ветеранів щодня накладають на себе руки. Для попередження самогубств серед ветеранів був започаткований рух #22Kill.

Бериславський медичний коледж передає естафету Херсонському базовому медичному коледжу.ЗУСТРІЧАЄМО ГОСТЕЙ

1 лютого голова Херсонської обласної ради Владислав Миколайович Мангер прибув з робочим візитом до Бериславського району. Разом із головою Бериславської районної ради Володимиром Івановичем Коноваловим Владислав Миколайович відвідав Бериславський медичний коледж, познайомився із роботою вишу, організацією навчального процесу Центру практичного навчання, навчальними аудиторіями, технічним оснащенням.

Владислав Миколайович високо оцінив вклад у розвиток навчального закладу Володимира Петровича Кучера, виконуючого обов’язки директора коледжу, відзначивши: «Я вдячний Вам за самовіддану працю і запал, яким Ви заряджаєте своїх учнів та студентів. Усі ваші вчинки – це вклад в майбутнє. Ми всі бажаємо процвітання вашому краю. Коли я бачу відповідальних людей, котрі готові не на словах, а на діях демонструвати любов до своєї справи, то готовий допомагати у вирішенні будь-яких питань. Ви можете розраховувати на мене».


ЛИГА СМЕХА

19 января 2017 года в Бериславском медицинском колледже стартовала юмористическая шоу-программа «Лига смеха»!

Шоу похоже на батл. Основное задание команд — подготовить музыкальное домашнее задание на вполне обоснованную календарём тему: «Говорят, под Новый год…», и, продемонстрировав достойный уровень игры, пройти своим хорошим выступлением в первоапрельские игры.

В первоапрельские игры пройдут команды, которые займут сегодня 1-ое, 2-ое и 3-е места.

Ну, а сегодня, 19 января, в праздник Крещения, начало положено.

На сцену мечтали попасть 10 весёлых команд колледжа, но свою мечту смогли осуществить только 4.

Среди лучших оказались новички — представители авангардного юмора, далекого от классической актерской подачи.

Кто обречён стать сегодня победителями «Лиги смеха»? Не знает никто. Ведь всё только начинается.

В одном мы уверенны: амбиции наших ребят имеют конкретные цели: минимум — улыбка, максимум — смех,

Первый сезон «Лиги смеха» открыли: команда «БМК или быть молодой – круто!», команда «Вход со двора», команда «Валенки» и команда «Гаврики».

По итогам шоу победителем первого сезона стала команда «Валенки», второе место «Вход со двора», на третьем месте оказалась команда «Гаврики», на четвертом - команда «БМК или быть молодой — круто».

А 1-го апреля мы будем аплодировать команде, которая станет чемпионом колледжа по юмору. Мы не прощаемся. До новых встреч!БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ «ПОДАРУЙ ДИТИНІ СВЯТО»

День Святого Миколая -це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до святого, просячи передусім здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різочка?
У сучасні часи по всій Україні з’явилась добра традиція – саме у день святого Миколая опікуватись сиротами, знедоленими, дітьми, які знаходяться в лікарні, даруючи їм подарунки. Учні ліцею  комунального закладу «Бериславський медичний коледж» не залишилися осторонь і вирішили  подарувати дітям, які знаходяться в дитячому відділенні Бериславської центральної  лікарні, незабутнє свято Миколая, підтримати їхню віру в добро та казку, зібравши канцелярські товари для їх розвитку і розваг. А також порадували солодощами і привітаннями. Скільки ж радості було у дітлахів!

Велику подяку за активну участь у заході адміністрація коледжу висловлює учням: Федоренко Дар’ї (8 клас), Рудак Юлії (8 клас),  Нікандровій Юлії (10клас), Нетязі Яні (9 клас),  всім ліцеїстам та кураторам класів - Іщенко М.О., Ємець Ю.О., Шаповаловій С.І., Федуновій І.В.

Тож не будемо байдужими, адже кожен з нас вірить у диво і хоче бути щасливим.

Ємець Ю.О., організатор ліцею


ЦИГАРЦІ – НІ!

У рамках декадника правового виховання 14 грудня 2016 року в Бериславському медичному коледжі  була проведена акція «Суд над цигаркою», метою якої стала пропаганда здорового способу життя та вирішення  питання стосовно паління серед студентської молоді.

Паління — одна зі шкідливих звичок, і боротися з ним треба як із соціальним злом. Проблема не з легких, часом важко переконати людину, що цигарка — далеко не невинна річ, якою здається на перший погляд.

Курці наражають на небезпеку не тільки себе, але й оточуючих людей. В організмі тих, хто не палить, після перебування в напаленому приміщенні, визначається значна концентрація нікотину.

Правда і те, що цигарка при недбалому поводженні з нею, часто є причиною пожеж та інших трагедій.

Тож, шановна молодь, прислухаймося ж до голосу правосуддя і розсудливості. Знищимо отруту, яка називається цигарка.


МАЙСТЕР-КЛАС ВІД ОЛЕКСАНДРА АВРАМЕНКА

12 грудня відомий мовознавець, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Технічного ліцею НТР "КПІ", ведучий експрес-уроків української мови на телеканалі «1+1» Олександр Авраменко провів майстер-клас для викладачів, учнів і всіх шанувальників рідного слова міста Каховки (за підтримки Ігоря Хомінця - засновника фонду «ЗНАЙ БІЛЬШЕ»).

Захід відвідало понад 400 учасників, серед яких були представники Фонду Ігоря Хомінця «ЗНАЙ БІЛЬШЕ!» Юлія Компанієць і Анна Садова.

На майстер-класі був присутній і викладач-словесник Бериславського медичного коледжу А.М.Джеманова.

У простій та цікавій формі пан Олександр вчив впевнено та грамотно говорити українською. Присутні мали змогу написати диктант, розв’язати декілька тестових завдань та переконатися в тому, що українська – це жива, європейська та сучасна мова.

Адже сьогодні все більше молоді надає перевагу українській, досконалість володіння якою є ознакою високої культури.

Метою цього заходу є популяризація української мови на Херсонщині, а також презентація книги  «100 експрес-уроків української».

У ГОСТЯХ «ПРИВАТБАНКУ»

6 грудня 2016 року учні 9-го класу ліцею хіміко-біологічного профілю Бериславського медичного коледжу під керівництвом викладача Мозгової О.М. здійснили екскурсію до Бериславського відділення «ПриватБанку».

У відділенні ліцеїстів зустрів заступник директора з обслуговування клієнтів Дмитрієнко О.С. Він провів цікаву і пізнавальну подорож банком. Спочатку пан Олексій запросив 9-ти класників до зали, де відбувається обслуговування клієнтів, розповів історію створення та роботи даної фінансової установи, надав інформацію про особливості роботи банківських працівників на різних посадах.

Потім ліцеїсти ознайомилися з роботою касира, поспілкувалися з клієнт-менеджером Баран Л.В., яка охарактеризувала напрямки своєї діяльності.

Потім Олексій Сергійович продемонстрував учням, як правильно користуватися терміналом. Деякі охочі навіть виконали певні нескладні операції.

Заключним етапом зустрічі стало проведення уроку фінансової грамотності та вручення ліцеїстам відповідних сертифікатів.

Даний захід сприяв збагаченню знань учнів, ознайомленню їх з основними банківськими професіями. Вони навчилися працювати з терміналом, отримали знання про Карту Юніора, банківські мобільні додатки, почули слушні поради про те, як правильно розпоряджатися грошима.

Подякувавши за цікаву екскурсію, ліцеїсти, сповнені вражень та цікавої інформації, повернулись на заняття.


6 грудня 2016 року о 14.30 годині в  307 аудиторії відбулося чергове засідання навчально-виховної ради Бериславського медичного коледжу, на якому були присутні голова комісії  - директор коледжу  Запорожець Р.М., заступник голови комісії - заступник директора з навчальної роботи Лященко М.Б., секретар комісії - Дідик В. В., члени комісії : завідуючий відділення «Лікувальна справа» Струк Я.М., виконуючий обов’язки завідувача відділення «Сестринська справа. Фармація» Аркушенко Г.Г., заступник директора з виховної роботи Гаврилова С.М., практичний психолог Глинянська Н.В., президент студентського парламенту Радіца Д.В., члени парламенту.

На засідання були запрошені студенти, що мають академічну заборгованість та пропуски навчальних занять без поважних причин, порушують «Правила внутрішнього розпорядку коледжу», а саме: відділення «Лікувальна справа» - Ющенко Альона, Онищук Ілля (212 група); Богданова Тетяна,  Міщенко тетяна, Пясецька Юлія (123 група), Авдишоєв Фрідон (133 група); Шевченко Тетяна, Радіца Аліна, Жиденко Андрій, Каліта Євгенія, Лавренчук Олександр, Легенький Олександр (134 група);  Бондаренко Вікторія, Ковальчук Вікторія, Волков Олексій, Денисенко Віталій (232 група); Байбарак Денис (143 група); відділення «Сестринська справа. Фармація» - Брус Андрій, Котова Надія (111 група); Крутієнко Валерія, Макосинська Валерія (112 група); Балбекіна Валерія (115 група); Шевчук Юлія, Драй Анна, Зима Анна (211 група);  Березовська Діана, Кохан Олена, Соломаха Дар’я, Халявкіна Анна (121 група); Задкова Анна, Фіночек Аліна, Фурлет Олена (122 група); Фургал Сергій (131 група); Цимбалюк Катерина (132 група); Муравська Анастасія (135 група); Таргонь Вікторія, Лучинець Таїсія (142 група); Білобоцька Богдана, Зик Лілія (231 група).


УЧНІ ЛІЦЕЮ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ВЕЛИКОГО УКРАЇНЦЯ - МИКОЛИ МИХАЙЛОВИЧА АМОСОВА

6 грудня  за участю учнів ліцею пройшла лекція «Світове ім’я» до річниці з дня народження видатного кардіохірурга, академіка НАНУ М.М.Амосова.

Він є одним з найвідоміших в світі кардіохірургів, талановитий вчений, основоположник біокібернетики в Україні, письменник, філософ, громадський діяч, який одержав широке визнання в Україні та за кордоном. На його рахунку тисячі врятованих життів. Він створив інститут серцево-судинної хірургії.

Микола Михайлович  є автором понад 400 наукових публікацій, включаючи 19 монографій.

2008 року за результатами опитування громадської думки  в телевізійному проекті «Великі українці» Амосов був визнаний другою людиною, після Ярослава Мудрого, удостоєний звання «Великого українця всіх часів».

2013 року про Миколу Амосова знято повнометражний документальний фільм – “Амосов: століття”, фрагменти якого учні ліцею могли побачити на лекції.
1 грудня 2016 року в Бериславському медичному коледжі була проведена лінійка, присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Це день пам’яті для тих, чиїх рідних та друзів вже забрав СНІД, день надії для людей, вражених вірусом і день роздумів для тих, хто повинен зупинити СНІД.

Щорічно реєструється 5 млн ВІЛ-інфікованих. 3 млн. помирає у віці від 15 до 24 років… Україна посідає перше місце по кількості ВІЛ-інфікованих серед країн Східної Європи.

Пам’ятай, що єдина людина, яка здатна вберегти тебе від СНІДу —     це  ти сам.

Життя — це шанс — не втрать його, це обов'язок — виконай його.

Життя - це скарб — бережи його!!!


УЧНІ ЛІЦЕЮ ПРОТИ СНІДУ

У нього тіло зі смутку і болю,

Бо смерть людини –його втіха…

У кожному він жити хоче,

Його ім’я –підступний СНІД.

Крім веселих календарних свят, є такі дні, які змушують нас замислитися про те, що відбувається навколо.У всьому світі у ці дні дня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Традиція відзначати Всесвітній день боротьби зі СНІДом була покладена 1-го грудня 1988року закликом до розширення обміну інформацією з ВІЛ / СНІДу та соціальної терпимості, що пролунав на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх держав.

Людство живе у страху перед цією недугою. Хвороба з назвою СНІД прогресує щороку та забирає  життя мільйонів людей. Для СНІДу не існує перешкод, він однаково вражає чоловіків, жінок і дітей. На планеті 40 мільйонів людей на сьогоднішній день інфіковані ВІЛ.   Цифри про чисельність заражених і хворих усе зростають…

Перші , хто діагностує всі прояви хвороби, звичайно є лікарі. Тому на зустріч із ліцеїстами був запрошений лікар загальної медицини, викладач дисципліни «Епідеміологія» Омельяненко Дмитро Сергійович, який акцентував увагу на тому, що кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від страшної інфекції, толерантно відноситись до ВІЛ-позитивних людей і не забувати, що СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю.
Учасники заходу –ліцеїсти 8, 9, 10 класів більш детально ознайомили з данною проблемою глядачів.

Бережіть своє здоров'я та здоров'я близьких вам людей!

Ю.О.Ємець, організатор ліцею


СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ

Минулого тижня відбулися спортивні змагання між учнями ліцею. Організатором заходу виступив викладач фізичного виховання Ірина Володимирівна Федунова. У конкурсі взяли участь дві команди – «Динаміт» (збірна 8 та 10 класів) та «220 volt» (9 клас). До складу журі увійшли викладач фізичного виховання Валентин Анатолійович Сугак, методист відділення післядипломної освіти Світлана Іванівна Шаповалова, завідувач відділення післядипломної освіти Аліна Миколаївна Джеманова.

Змагання складалися із 11 етапів, серед яких – вихід, привітання та емблема команди; перенос 2-х м’ячів; біг з перешкодами; «кенгуру»; вікторина; введення баскетбольного м’яча змійкою; стрибки у мішках; конкурс капітанів (збий кеглі); біг на трьох ногах; перебіжки в обручі; перетягування канату.

З відривом у два бали перемогу отримала команда «Динаміт» (збірна 8 та 10 класів).
28 листопада у стінах Бериславського медичного коледжу відбулася зустріч студентів ІІ-ІІІ курсів з Озерянським Назаром Андрійовичем, лікарем-хірургом серцево-судинним Київського міського центру серця МОЗ України, головою громадської організації «Дія в Україні» (зустріч відбулася за сприяння народного депутата Івана Вінника та громадських організацій).

Назар Андрійович розказав про головні аспекти роботи Київського міського центру серця МОЗ України, який очолює Тодуров Борис Михайлович, головний кардіохірург МОЗ України, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України. Ідея створення європейської кардіохірургічної клініки найвищого рівня була реалізована в Інституті серця 2007 року. Вперше в Україні в стінах однієї клініки зібралися експерти в галузі попередження захворювань та вад серця, діагностики, терапії, хірургії, анестезіології та реабілітації. Завдяки масштабній концентрації знань у галузі медицини в Інституті серця вже сьогодні стало можливим лікування вад серця у новонароджених, лікування стенокардії і гіпертонії, а також успішне проведення операцій (стентування коронарних артерій, шунтування серця, протезування клапана, мініінвазивна кардіохірургія і трансплантація серця). Побудований та обладнаний за світовими стандартами Інститут серця є перлиною української медицини і предметом гордості українців.

Інститут серця спроектований на основі найсучасніших технічних та медичних рішень. Якісне обладнання дозволяє проводити повноцінну діагностику та лікувати найскладніші вади серця і судин шляхом коронарографії, сцинтиграфії та комп’ютерної томографії. Завдяки новітнім ультразвуковим апаратам за допомогою різних операцій (шунтування серця, протезування клапана) фахівці Інституту серця виліковують найскладніші хвороби – стенокардію, гіпертонію, вади серця. У п’яти сучасних операційних та чотирьох лабораторіях ангіографії в рік виконуються до 5000 складних операцій, кожна з яких дозволяє усунути вроджену або набуту ваду серця, виконати аортокоронарне шунтування серця та стентування коронарних артерій.

Лікарі центру є справжніми патріотами: рятують життя тяжкохворих бійців, привозять на передову медичні засоби та техніку.

Назар Андрійович щиросердно запросив студентів та викладачів-лікарів Бериславського медичного коледжу на стажування до Київського міського центру серця МОЗ України.Щороку у четверту суботу листопада Україна на державному рівні вшановує пам’ять загиблих від Голодомору - геноциду Українського народу.


Ви тридцять третім голим роком,

Голодно-голі та німі,

Без трун понесені із двору.

Нізащо. Просто. Без вини.3 метою гідного вшанування загиблих 25 листопада 2016 року в Бериславському медичному коледжі  відбулася лінійка - реквієм

«Великомученики нашої історії», присвячена вшануванню пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років.


Конкурс «Міс Осінь – 2016»

17 листопада — День студента! Це День законних галасливих посиденьок і розваг, тому що студенти на те і студенти, щоб від сесії до сесії жити весело.

17 листопада — День згуртування групи, тому що саме в цей день студенти на сценах своїх навчальних закладів виявляють творчість і підтримують один одного. До речі, вчені довели, що особливо люблять осінь студентки. Листопад, прохолодний аромат хризантем...Детальніше


ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Мова вдосконалює серце і розум

народу, розвиває їх.

Олесь Гончар