Комунальний заклад

  Бериславський медичний коледж

  Херсонської обласної ради

       

  Виховні заходи

   Інформаційна зустріч зі спеціалістами Бериславського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану

   13 грудня 2018 року головними спеціалістами Бериславського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Магдою Галиною та Воловенко Іриною була проведена лекція на тему:  «Державна реєстрація актів цивільного стану. Новели законодавства. Пілотні проекти Міністерства юстиції України. Я МАЮ ПРАВО «Зупинимо булінг РАЗОМ!».

  Спеціалісти ознайомили студентів  з історією реєстрації актів цивільного стану, сучасних відділів державної реєстрації. Розповіли про найважливіші нормативно-правові акти, якими керуються відділи при державній реєстрації актів цивільного стану. Пізнавальною була розповідь про пілотні проекти Міністерства юстиції України, особливо цікавою для студентів була інформація  про реєстрацію шлюбу в рамках пілотного проекту «Шлюб за добу».

  Вихованці навчального закладу переглянули відеоролик, який висвітлював проблему булінгу серед підлітків, адже насправді це не просто пустощі або грубість, а особлива форма взаємин, яка за відсутності своєчасної реакції переростає в насильство.

  Студенти та працівники коледжу отримали інформаційні буклети та плакати з матеріалами  щодо проектів Міністерства юстиції України.

   

   

  Немає прав без обов′язків, немає обов′язків без прав

  Якщо говорити мовою символів, то людина – це птах з двома крилами. Одне крило – це наші права, друге – обов’язки. І для того, щоб здійснювати повноцінний політ у соціумі, обидва крила повинні бути розвинені рівномірно...
  У рамках Всеукраїнського тижня права з метою підвищення рівня правової культури та правової обізнаності студентів 12 грудня до навчального закладу завітав інтегратор Бериславського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Кравчук Катерина Сергіївна.

  Катерина Сергіївна ознайомила студентів 124 академічної групи з основними їх правами та обов’язками. Акцентувала увагу на понятті «кіберзлочинів», відповідальності за їх скоєння, дала поради як захиститися від онлайн небезпек. Представнк місцевого центру також розповіла як і де можна отримати безоплатну правову допомогу, про особливості надання юридичної допомоги неповнолітнім та які послуги можуть отримати діти в органах юстиції. Вихованці коледжу взяли участь у грі «Космічна подорож по правам людини», під час якої сформували свою планету з новими правами та обов’язками, ознайомилися з терміном «булінг», тобто насильство та його видами.

  По завершенні заходу студенти мали можливість отримати буклети з питань надання вторинної правової допомоги. 

   

   

  Пам’ять серця

   Звільняється пам'ять, відлунює знову роками.

   Я зітхну... запалю обгорілу свічу,

  Помічаю: не замки-твердині, не храми –

  Скам’янілий чорнозем - потріскані стіни плачу.

  Піднялись, озиваються в десятиліттях,

  З долини, аж немов з кам ’яної гори

  Надійшли. Придивляюсь: Вкраїна, XX століття

  І не рік, а криваве клеймо - «33».

  Багатостраждальна історія нашого народу. Ми не маємо права забувати її чорних сторінок. Адже довгі десятиліття ми говорили пошепки про ті страшні роки. Всі ми повинні знати й пам’ятати, якої шкоди українській нації і всьому народу завдав Голодомор.

  З метою формування у студентів щирих людських почуттів, співчуття до трагічної долі рідного народу, громадянської відповідальності за його майбутнє 23 листопада у Бериславському медичному коледжі відбулись тематичні заходи щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Для вихованців навчального закладу було проведено лінійку «Пам'ять серця» та виховний захід «Голод...Голод...1932...1933...»", який підготувала викладач суспільних дисциплін Сьомик-Жураківська Л.О.

  Під час проведення заходу кожен з присутніх мав змогу знову згадати ті жахливі часи Голодомору, трагедію, яка залишила страшний відбиток у пам’яті і в житті багатьох людей.


  Вихованці коледжу переглянути презентацію "Голодомор 1932-1933", яку підготував студент 124 групи Муравйов Данило. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і замучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі.


  Цікавою та змістовною була розповідь директора Бериславського краєзнавчого музею Дробот Наталії Андріївни про голодомор на Бериславщині. Присутнім  було запропоновано перегляд документального відео зі спогадами очевидців страшного голоду на Херсонщині, що дало змогу унаочнити жорстокі факти із життя наших земляків у 1932-1933 роках. Захоплюючою та емоційною стала розповідь працівника бібліотеки медичного коледжу Сенченкової Людмили Василівни, яка наголосила на тому, що, незважаючи на те, що ВЛАДА НАМАГАЛАСЯ ЗНИЩИТИ НАВІТЬ САМУ ПАМ'ЯТЬ про ті страшні часи, саме письменники і поети, не дивлячись на заборону, висвітлювали цю тему у своїх творах, чим і зберегли ПАМ'ЯТЬ ПРО ТІ СТРАШНІ ПОДІЇ.

  Ми працьовита, терпляча нація . Наш народ заслуговує на шану й повагу. А пам’ятником жертвам хай буде наша пам'ять про минуле, небайдуже ставлення до національної трагедії, що спіткала наш народ у 1932-1933 роках.

   

  День Гідності та Свободи

  В історії кожного народу є такі героїчні сторінки, про які ми просто не маємо морального права забути та до яких повертаємося знову і знову. Ці трагічні сторінки неодноразово пов’язані з прагненням до свободи.

  А що значить для людини свобода? Це те, без чого вона просто не може прожити. Пригноблена людина не може жити повним життям, не може радіти тим простим речам, які роблять нас щасливими.

  Восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 український народ постав на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави.

  Відтоді щороку 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи.


  В День  Гідності та Свободи України в медичному коледжі була проведена лінійка «Україна – гідна свободи!». Під час заходу студенти згадали події тих днів, переглянули відеокліп «Революція Гідності», вшанували хвилиною мовчання усіх людей, яких було вбито у мирний цивілізований час ХХІ століття.


  На жаль, цими подіями не закінчився біль і страждання народу. Зараз наша багатостраждальна земля переживає ще одну трагічну сторінку своєї історії. Десь там на сході, наші побратими віддають своє життя, звільняючи українську землю від чужоземців та роблять усе можливе задля свободи та гідності України.


  Вшановуємо громадянський подвиг учасників Помаранчевої революції, Революції Гідності, Героїв Небесної Сотні, загиблих учасників російсько-українського збройного конфлікту, які віддали життя за наше майбутнє.

  Молімося за наших мужніх захисників, які нині  виборюють право України бути суверенною та єдиною державою.

   

  Майстер-клас «Інтенсивна терапія при кровотечах в акушерстві»

  20 листопада 2018 року в рамках предметних заходів тижня майстерності викладачів циклової комісії професійно-практичної підготовки (хірургія, акушерство та гінекологія) викладачем Бистровою С.Г. було проведено майстер-клас на тему «Інтенсивна терапія при кровотечах в акушерстві».
  Майстер-клас складався з двох частин: теоретичної та практичної. Теоретична частина була присвячена причинам виникнення акушерських кровотеч та методам їх зупинки. Під час практичної частини студенти мали змогу практикувати на муляжах методи зупинки акушерських кровотеч.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Міжнародний день відмови від паління

  Тютюн приносить шкоду тілу,

   руйнує розум, отупляє цілі нації.

   О. де Бальзак

   

  Паління стало характерним для нашого суспільства, ми постійно стикаємося з цим явищем. Або палить сама людина, або вона змушена перебувати серед тих, хто палить.

  З метою зниження поширення тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я 16 листопада в рамках Міжнародного дня відмови від паління в Бериславському медичному коледжі був проведений усний журнал серед студентів І, ІІ, ІІІ курсів та ліцеїстів.

  Студенти розвінчали основні міфи про куріння, ознайомилися з цікавими фактами про шкідливу звичку, дізналися про хімічний склад цигарок, переглянули статистику захворюваності та смертей внаслідок тютюнопаління.

   

   

  9 листопада - День української писемності та мови.

  Першим до нас приходить слово... З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою. Завітало воно і до нашого медичного коледжу.

  З нагоди Дня української писемності та мови 8 листопада в навчальному закладі була проведена літературно-музична композиція "Моя прекрасна українська мово, найкраща пісня в стоголоссі трав. Кохане слово, наше рідне слово, яке колись Шевченко покохав".
  Головним напрямом заходу було привернення уваги до збереження і розвитку лінгвістичного розмаїття, а також зміцнення ролі рідної мови як важливого чинника культурної самобутності.

  Неодноразово юні читці та ведучі нашого закладу, прозою та віршами, інсценізацією усмішок, наголошували присутнім про те, що тільки той може осягти своїм розумом і серцем красу, велич, і могутність Батьківщини, хто збагнув відтінки і пахощі рідного слова, хто дорожить ним, як честю рідної матері, як колискою, як добрим іменем своєї родини.

  Любов та повага до мови, якою розмовляєш - це передусім, шанування себе, виявлення поваги до народу, його історії, культури.
  Адже мова – нетлінний скарб українського народу, що його наші предки зберегли, незважаючи на всілякі утиски й заборони, передавши нам у спадщину.

  Більше фото - ПЕРЕГЛЯНУТИ

   

  Була проведена навчально-виховна рада

  1 листопада 2018 року в медичному коледжі була проведена навчально-виховна рада. Участь у раді прийняли завідувачі відділень "Сестринська справа. Фармація" та "Лікувальна справа", заступник директора з навчальної роботи та куратори академічних груп.

  На засіданні навчально-виховної ради обговорювалися наступні питання:
  - академічна заборгованість студентів відділень "Сестринська справа. Фармація" та "Лікувальна справа" з навчальних дисциплін;
  - пропуски без поважних причин;
  - порушення "Правил внутрішнього порядку коледжу" студентами;
  - порушення правил поводження за межами навчального закладу.
  Заступник директора з навчальної роботи Запорожець Роман Миколайович звернув особливу увагу на підготовку студентів до ліцензійного іспиту "Крок М" та зауважив на обов'язковості своєчасної ліквідації студентської академічної заборгованості.

   

   

  Були проведені батьківські збори

  27 жовтня 2018 року в навчальному закладі були проведені батьківські збори серед студентів ІІ та ІІІ курсів.

  На батьківських зборах розглядалися наступні питання:
  - підготовка до державної підсумкової атестації у формі ЗНО;
  - організація навчального процесу;
  - виховання студентської молоді;
  - заборона мобільних телефонів під час занять;
  - проходження практик студентами;
  - графік навчального процесу відділень "Сестринська справа. Фармація" та "Лікувальна справа"
  - нарахування стипендії студентам;
  - можливість навчання закордоном після закінчення коледжу.
  Після зборів на батьків чекали викладачі та куратори груп в навчальних аудиторіях.
  Батьки мали змогу отримати повну та вичерпну інформацію з усіх порушених питань.

   

   

  28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників

  Загальна історія нашої країни, яка створювалася народами, вміщує не тільки славні подвиги, але і великі трагедії. Однією з найбільш трагічних сторінок Україна  була Друга світова війна – найстрашніша війна в історії людства, війна повна людських трагедій.

  Саме 28 жовтня відзначають День визволення України від фашистських загарбників, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників за межі сучасної території України.  Це день вшанування пам’яті загиблих у боях за нашу країну, померлих від ран, тих, хто віддав життя в ім’я перемоги над ворогом.

  26 жовтня у  навчальному закладі була проведена тематична лінійка «Україна в полум’ї війни», присвячена визволенню України від фашистських загарбників.


  Під час лінійки студенти ознайомили присутніх з трагічними сторінками Другої світової війни, читали передсмертні листи загиблих воїнів, вшанували хвилиною мовчання всіх тих, чиє життя забрала війна.


  Ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, партизанам та учасникам Другої світової війни, усім, хто приніс визволення нашій Україні.

   

   

  Херсонська обласна філармонія в гостях

  Краплинка музики, і оживуть вуста.
  Росинка музики, бездонна глибина.
  Сльозинка музики, як плач землі, свята.
  Криниця музики. Не вичерпнуть до дна.
  М. Бажан

  В усі часи музичне мистецтво приносило багато радості, приваблювало своєю яскравістю, динамікою та мальовничістю, збагачувало духовністю.

  З метою патріотичного та естетичного виховання 25 жовтня до Бериславського медичного коледжу завітала Херсонська обласна філармонія з концертною програмою.

  Філармонію гідно представляли талановиті майстри сцени.
  Під час концерту виконувалися українські пісні, а саме «Вона» , «Старі фотографії» Скрябіна у виконанні Дениса Головача, пісні Олега Вінника та пісня «Тумани» Макса Барского у виконанні Олександра Князського.

  Також виконувалася інструментальна музика: пісні «Дикі танці» Руслани, «Плакала» гурту «КАЗКА» у виконанні Олексія Кари. Ольга та Ігор Бондаренки, учасники проекту "Танці з зірками" виконали танок «Червона рута» та танцювально-гумористичну композицію «Були на селі».
  Виступ артистів був неперевершений!

   

  Усі глядачі поринули у казковий світ музики, створений майстерним виконанням артистів.
  Дякуємо Херсонській обласній філармонії за чудовий настрій та незабутні хвилини у світі музики.


  З нетерпінням чекаємо нової зустрічі з зірками Херсонської обласної філармонії!

   

  Студенти Бериславського медичного коледжу закликають звернути увагу на своє здоров’я

  20 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Рак молочної залози - одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок.

  В Україні дуже гостро стоїть питання про необхідність інформування жінок з приводу профілактики та діагностики, причин і способів лікування злоякісних пухлин. Адже багато наших жінок потрапляють до лікарів на пізніх стадіях хвороби.
  При сучасному рівні розвитку медицини побороти рак молочної залози можливо. Головне – вчасно його виявити.

  З метою привернення уваги громадськості до проблеми раку молочної залози - профілактики та ранньої діагностики захворювання студентами Бериславського медичного коледжу була проведена акція «Рожева стрічка».

  Студенти 142 та 231 групи відділення "Сестринська справа. Фармація" разом зі своїми кураторами Голубничою Людмилою Петрівною та Шевченко Анною Олександрівною провели роз’яснювальну роботу в Бериславській центральній районній лікарні, поліклініці та на вулицях міста серед жінок щодо необхідності самостійного обстеження та систематичних профілактичних оглядів з метою виявлення даного захворювання та роздали понад 200 інформаційних буклетів з описом даної проблеми.

  Наші майбутні медсестрички з задоволенням долучилися до акції і не залишилися осторонь цієї всесвітньої хвороби, адже здоров'я - це відповідальність кожного.

  Шановні жінки, бережіть себе та піклуйтеся про своє жіноче здоров’я!

  Регулярно робіть обстеження та відвідуйте гінеколога. Це найкраще, що ви можете зробити для себе, своїх дітей та своєї родини.

  Більше фото - переглянути

   

  Ми - нащадки славного козацького роду


  Звичай проводити вільний час у форматі змагань зародився у середовищі українського козацтва з давніх-давен, коли хоробрі воїни після тяжких походів розважалися, визнаючи з-поміж товариства найбільших сильних, вправних та розумних чоловіків.

  Сьогодні, 18 жовтня в навчальному закладі серед студентів перших курсів відділень «Лікувальна справа» та «Сестринська справа. Фармація» був проведений спортивний захід "Козацькі розваги", в якому сучасні молоді козаки проявляли силу, витримку та спритність.

  Конкурсна програма складалася з дев'яти конкурсів. Кожна з команд жагуче прагнула перемоги, а шалена підтримка вболівальників надавала їм сил та натхнення. Під час змагань юнаки-студенти перевірили свої спортивні навики, а вболівальники отримали купу позитивних емоцій та яскравих вражень.

  Молодці, наші хлопці! Так тримати!

  Більше фото за посиланням "Фотогалерея БМК"

   

   

   

   

  ВІТАЄМО!

   

  Дівчаток-чемпіонів області (Бутенко Галину, Міщук Олену, Салтан Аллу, Замотай Анастасію, Боголуцьку Валерію, Дехтяр Марчеллу), які взяли участь у змаганнях з легкоатлетичного кросу, котрі  відбулися 11 жовтня 2018 року  в місті Херсоні. Команда посіла 1 місце.

  Результати особистої  першості:

  I місце - Бутенко Галина, 111 група;

  II місце - Міщук Олена, 142 група;

  III місце - Салтан Алла, 141 група.

  Тренер команди – Тетяна Ярославівна Бєлєй, викладач фізичного виховання.

   Дівчатка, молодці!

  Щиро бажаємо нових звершень та перемог!

   

   

   

   

   

  Зустріч з представниками поліції Бериславського відділу

  Всім відомий вислів: "Діти - наше майбутнє". Тож на сьогоднішній день надзвичайно гострою є проблема зростання злочинності неповнолітніх.
  З метою профілактики правопорушень, попередження злочинності та виховання норм поведінки неповнолітніх 26 вересня в коледжі відбулася зустріч студентів з представниками поліції Бериславського відділу.

  Головний інспектор ССД БРДА Гаврилов Єгор Віталійович та старший інспектор з ювенальної превенції Тесля Олександр Віталійович провели цікаву лекцію про права та обов'язки неповнолітніх. Студенти мали змогу дізнатись про найбільш поширені кримінальні правопорушення серед неповнолітніх, про види штрафів та їх розміри у разі невиконання законів. Розповіли про відповідальність батьків за неналежне виконання батьківських обов'язків.
  Висловлюємо вдячність представникам Бериславського відділу поліції за співпрацю з нашим навчальним закладом у проведенні виховного заходу, за цікаву та інформативну лекцію.

   

   З Днем фізичної культури і спорту!

  Перш за все фізична культура та спорт - це здоров'я. А здоров'я і щастя - це те, що необхідно кожній людині.

  З нагоди Дня фізичної культури і спорту 12 вересня у навчальному закладі відбулася урочиста лінійка.

  Адміністрація коледжу привітала студентський та педагогічний колектив з професійним святом. Викладачів фізичного виховання та кращих студентів-спортсменів коледжу було нагороджено почесними грамотами.По закінченню лінійки викладачем фізичної культури, майстром спорту Жуковським О. В. було проведено майстер-клас з студентами перших курсів. Сподіваємося, що заняття фізичною культурою та  спортом стануть невід'ємною часткою життя для наших першокурсників.

   

   

  УЧАСТЬ У ОБЛАСНІЙ СПАРТАКІАДІ

  8 вересня 2018 року команда викладачів та працівників Бериславського медичного коледжу на чолі з директором навчального закладу Володимиром Петровичем Кучером перебуває в селищі Лазурне Скадовського району, де проходить ХІІ обласна Спартакіада працівників охорони здоров’я. Традиційно організаторами виступили Херсонська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я та Херсонська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» за підтримки управління з питань фізичної культури та спорту Херсонської обласної державної адміністрації.


  У змаганнях беруть участь команди медичних закладів Херсонської області. До програми заходу включені легка атлетика, настільний теніс, шахи, шашки, міні-футбол. На урочистому відкритті Спартакіади учасників привітав директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Короленко, побажавши медичним працівникам позитивного настрою та гідних перемог. Увесь колектив Бериславського медичного коледжу вболіває за свою команду та сподівається на високі результати.

  Нині в нашій країні професія медичної сестри набуває нових висот, нового розвитку. Упродовж останніх років медсестрам потрібно дедалі більше професійних знань. Важливо мати жагу до навчання та добре засвоювати практичний матеріал.

   

   

  Краща медична сестра - 2018

  Щоб перевірити впевненість та чіткість дій майбутніх фахівців  в їх практичній діяльності 31 травня 2018 року в актовому залі коледжу студенти ІІІ курсу спеціальності 5.12010102 «Сестринська справа» змагались за звання «Краща медична сестра – 2018».

  Директор навчального закладу Кучер Володимир Петрович зазначив, що з метою якісної підготовки сучасного конкурентоспроможного медичного фахівця коледж активно співпрацює з різними громадськими організаціями. Представник благодійного фонду Ігоря Колихаєва  Мягка Тетяна Миколаївна наголосила, що добрій медсестрі потрібні ґрунтовна підготовка і багатий досвід, але однією з основних вимог є практичні знання.


  Журі конкурсу у складі провідних викладачів професійно-практичних дисциплін: ФартушнийА.Ю., Азарова Л.І., Гайдамака В.К., Яремчук Т.І.  оцінювали  правильність дій медичних сестер.

  За результатами трьох етапів конкурсу маємо такі результати:

  І місце - студенти 221 групи (Дехтяр Марчела, Суходол Анна, Ярошенко Дарія),


  ІІ місце – студенти 131  групи (Ворона Анна, Заруденець Дар’я, Звєрковський Богдан),

  ІІІ місце – студенти 132 гурпи (Кіцан Аліна, Міщук Олена, Онопрієнко Ірина).

  Кожна команда отримала почесну грамоту. В номінації «Кращий знавець практичних навичок з медсестринства в хірургії» стала Ярошенко Дарія, номінацію «Кращий знавець практичних навичок з медсестринства у внутрішній медицині» отримала Ворона Анна, а номінацію «Кращий знавець практичних навичок з медсестринства в педіатрії» - Кіцан Аліна.


  Адміністрація закладу освіти вдячна представникам благодійного фонду за проявлену зацікавленість у діяльності медичного коледжу та надані цінні подарунки.

   

  Ми – учні ліцею, ми – молодь Європи!

  Учні ліцею біолого-хімічного профілю також долучилися до святкування Дня Європи. Вони оформили інформаційний стенд, де були висвітлені країни-члени Європейського союзу та умови безвізового режиму між Україною та ЄС, а також зазначили девіз Європейського Союзу - "Єдність у різноманітті", якого дотримуються.

  22 травня з нагоди Дня Європи в нашому навчальному закладі відбулися урочистості під гаслом «В Європу з Україною в серці!».
  Студенти коледжу під керівництвом заступника директора з виховної роботи та кураторів академічних груп, які були задіяні в урочисто

  стях, привернули увагу до таких європейських цінностей, як свобода, демократія, рівність, людська гідність,

   права людини, чуйність, взаємоповага, людяність, терпимість і небайдужість. Також наголосили, що Європа починається не за кордоном України, а починається у серці кожного українця.
  Висловлюємо

  щиру подяку кураторам Дідик Валентині Вікторівні, Піскуновій Валентині Василівні та студентам 113, 114 академічних груп.
  Пам'ятаймо, що ми - європейці, а Україна – Європейська держава!
  Бажаємо всім чистого неба над головою, спокійного й радісного життя. Добра, миру, злагоди! Живімо з Європою!

   

  Заступник директора з виховної роботи
  Янцеловська Л.О.

   

  Я – Європа, колиска культури і мудрості,

  Всім наукам початок я вірний дала.

  Всіх людей закликаю до миру і людяності,

   Світло знань у країни усі принесла.

  З метою виховання в молоді почуття патріотизму, розвитку європейської співдружності, реалізації ідей гуманізму та толерантності  протягом травня бібліотекою Бериславського медичного коледжу проводиться  цикл книжкових виставок, присвячених Дню Європи в Україні.

  21 травня завідувач бібліотекою Петренко Тетяна Іванівна та  бібліотекар Сенченкова Людмила Василівна  підготували виставку  «Україна і Європа. Міжнародна інтеграція»,  яка висвітлює різні періоди розвитку європейських держав від стародавності до сьогодення.

   

  Запрошуємо до перегляду всіх бажаючих!

   

   

   

   

   Орієнтири на здоровий спосіб життя

  Здоров'я людини – цікаве і складне явище. Воно завжди привертало і буде привертати увагу не лише дослідників, але й кожної людини. Це поняття таке давнє, що на всіх мовах світу є слово «здоров'я». Здоров'я – це висока працездатність, гарний настрій, упевненість у собі. Фізичне здоров'я дає гарне самопочуття , бадьорість, силу. Психічне здоров'я дарує спокій, чудовий настрій, доброту, радість. Соціальне – забезпечує успіх у навчанні. Але ніщо з цього не дається задарма. Для того,  щоб зберегти своє здоров'я треба докласти неабияких зусиль.


  Стан здоров'я залежить на 20% від спадковості, на 10% від рівня розвитку медицини, на 20% від стану довкілля та на 50% від способу життя. Тому справедливим є вислів «Ваше здоров'я –  у ваших руках». Людина біологічно запрограмована на багато більше років життя.  Ілля Мечніков стверджував: «Людина, яка померла раніше 150 років вчинила над собою насильство». І так ми, дійсно, чинимо над собою насильство щодня.

  Динамічний спосіб життя, наявність шкідливих звичок сприяють появі стресу, внаслідок чого людина починає хворіти.

   На жаль, люди сьогодні звикли сподіватися не на захисні сили свого організму, а на могутність сучасної медицини. Академік Амосов стверджував: «Щоб бути здоровим потрібні власні зусилля, постійні та значні. Замінити їх не можна нічим».

   Студенти Бериславського медичного коледжу, майбутні медичні працівники, повинні не лише навчитися пропагувати здоровий спосіб життя, а й власним прикладом доводити його користь.

   Тому з метою популяризації здорового способу життя серед студентської молоді, організації їх змістовного дозвілля та формування конкурентоспроможного медичного працівника в закладі було проведено спортивне свято під гаслом «Майбутнє моє і моєї країни», до якого було залучено студентів першого курсу. Організаторами свята виступили: заступник директора з навчальної роботи Запорожець Р.М., керівник фізичного виховання Левченко В.А., викладачі циклової комісії «Фізичне виховання» Бєлєй Т.Я., Сугак В.А., Федунова І.В., Жуковський О.В., Соколан Є.І. та куратори академічних груп Зима-Худякова І.О., Гаврилова С.М., ДІдик В.В., Піскунова В.В., Запорожець О.М.


   Головним завданням стало згуртування студентської молоді довкола питання підтримки здоров'я.

   Свято розпочалося з урочистої лінійки, на якій прозвучав заклик до активної життєвої позиції.

   Студентам було запропоновано взяти участь у майстер-класі по встановленню наметів різних типів.

  Наступним етапом заходу стали спортивні змагання, в яких взяли участь збірна команда спеціальності «Сестринська справа» «Рух» (111, 112 академічні групи), збірна команда спеціальності «Лікувальна справа» «Живчики» (113, 114 академічні групи), команда спеціальності «Фармація» «БЕМС» (115 академічна група). Учасники змагання мали змогу показати свою швидкість, спритність, витривалість та кмітливість, а головне – командний дух у досягненні поставленої мети. Вболівальники не жаліли оплесків та різними способами намагалися підтримати свої команди. В запеклій боротьбі перемогу здобула збірна команда «Рух» спеціальності «Сестринська справа», ІІ місце посіла збірна  команда «Живчики» спеціальності «Лікувальна справа», а ІІІ місце - команда «БЕМС» спеціальності «Фармація».

   Не менш емоційно пройшов і туристично-географічний квест ,в якому взяли участь п’ять команд:

   111 група – «Калина»,

   112 група – «Пірати»,

   113 група – «Діамант»,

   114 група – «Колумб»,

   115 група – «БЕМС».


   Учасникам було запропоновано пройти туристичними стежками рідної країни та продемонструвати свої знання з історії, географії та культури України. Перемогу поділили команди 113, 114 академічних груп «Діамант» та «Колумб".

   Після квесту учасники заходу мали можливість отримати ще один майстер-клас – «Ранкова гімнастика», адже як відомо вдалий день залежить від бадьорого ранку.

   Родзинкою заходу став пісенний вернісаж українських пісень, на якому студенти 113 , 114 та 115 академічних груп змогли продемонструвати свої музичні здібності.


   Поважне журі у складі: Запорожець О.М., Козачук А.М., Нижник С.В., Соколан Є.І. не залишило без уваги жодну команду та нагородили всіх смачними подарунками.

   Даний захід довів, що студенти коледжу - дійсно активне молоде покоління, яке здатне популяризувати культуру здоров'я серед однолітків.

   Адміністрація закладу висловлює слова вдячності за організацію чудового свята, всебічний розвиток та формування молодого покоління викладачам фізичного виховання та кураторам академічних груп І курсу.

  БІЛЬШЕ ФОТО ЗА ПОСИЛАННЯМ "ФОТОГАЛЕРЕЯ БМК"

   

   Щорічно у травні Україна відзначає День Європи.

   В цей день ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію та наше спільне майбутнє.

   

  Знання іноземних мов – невід’ємна частина інтеграції входження до Європи. Тож з метою поглиблення та систематизації знань студентів про Європейський союз, розуміння основних принципів толерантності, а також з метою розширення словникового запасу польської мови 17 травня в коледжі було проведено засідання за «круглим столом» на тему «Наш дім – об’єднана Європа» («Nasz dom – zjednoczona Europa»)  спеціалістом з профорієнтації випускників з міжнародних питань Воробйовою Катериною Степанівною  та викладачем польської мови Хачатуровою Яною Тигранівною. Студенти, які постійно відвідують курси польської мови, відповідали на питання з історії створення Європейського Союзу, вирішували цікаві завдання у вигляді білетів та розміщували країни зі столицями на карті Європи.

  Таким чином, студенти поглибили свої знання про Європу, дізналися про найцікавіші факти країн Євросоюзу, ну і, звичайно, розширили свій словниковий запас польської мови.

   

  У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. В цей день усі охочі можуть долучитися до свята, одягнувши вишиванку на роботу або навчання.

  Вишиванка - це не просто одяг. У ньому закладений моральний та ментальний код нації.

  Сьогодні, 17 травня з нагоди Дня вишиванки та до Дня Європи в Бериславському медичному коледжі пройшла акція "В вишиванках до Європи". Учні ліцею, викладачі та студенти коледжу, одягнувши гарні вишиті сорочки та сукні, показали вишуканість українського вбрання та свою любов до рідної країни.

   

   

   

  Здоровий спосіб життя - це спосіб життєдіяльності людини.
  Тому дуже важливо, щоб турбота про своє здоров'я стала нормою і культурою поведінки.
  З метою формування навичок здорового способу життя, попередження шкідливих звичок та захисту прав неповнолітніх 14 травня 2018 року до Берисласького медичного коледжу завітали Дудченко Тетяна Анатоліївна, директор Бериславського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді , фахівець із соціальної роботи Бугай Марина Володимирівна та інтегратор Бериславського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Кравчук Катерина Сергіївна. Представники районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провели профілактичну бесіду про репродуктивне здоров'я та основні проблеми, які можуть негативно вплинути на здоров'я людини. Кравчук Катерина Сергіївна надала інформацію про працю неповнолітніх, їх права, гарантії та обмеження. Студентам коледжу були роздані інформаційні буклети.

   

   

   

   

  Професійність, чуйність, доброта, милосердя, …Це все про НЕЇ – про медичну сестру.  Адже це не тільки професія – це поклик душі, підтримка хворого, здатність співчувати чужому болю та готовність щохвилини допомогти.

  12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році. День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію - міжнародну раду медичних сестер.

  В даний час медичні сестри складають найчисленнішу категорію працівників охорони здоров'я, так як в лікарській практиці велика частка медичних послуг надається виключно сестринським персоналом.

  Це свято є чудовим приводом висловити подяку всім медсестрам, які вкладають душу в догляд і опіку над хворими!!!

  З цієї нагоди 10 травня в Бериславському медичному коледжі відбувся конкурс професійної майстерності «Медсестринство» серед студентів 121, 122, 211 академічних груп. Команди мали змогу проявити свої знання та вміння протягом 4х турів конкурсу. Підготовкою та проведенням заходу займалися викладачі дисциплін «Основи медсестринства», «Догляд за хворими та медична маніпуляційна техніка» Шевченко А.О., Шкуропат В.В., Литвинова А.Е, Іванчук О.В.

   

   

   

   

  Нам не забути днів війни...

   У нашій пам'яті вони.

   І ті герої не забутні,

   Що з нами йдуть в віки майбутні.

  Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами.

  Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні (1941-1945 рр.)

  7 травня у Бериславському медичному коледжі відбулась тематична виховна година «Безсмертна пам’ять» до Дня пам’яті та примирення та до 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

  З нагоди пам’ятної дати до навчального закладу були запрошені ветерани війни.

  Танцювально-хоровий колектив «Натхнення» за участю ветеранів Великої Вітчизняної війни виконали танець та пісні воєнних років «Мати ходить на курган», «Мамині яблуні», «Не може повірити мати», «Маки», «Смуглянка», «Катюша», «Два журавлі», «Маки червоні».

   

  Всі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

  Підсумком тематичної виховної години було звернення студентів нашого коледжу зі словами вдячності до всіх учасників визволення нашої Батьківщини.

   Шановні ветерани! Бажаємо Вам міцного здоров’я, родинного благополуччя та довгих літ щасливого та мирного життя.

   Світла і вічна пам’ять загиблим воїнам!

   Честь і слава живим героям!

  Більше фото за посиланням "Фотогалерея БМК"

   

   

  Хто не вміє говорити, кар’єри не зробить.

  Наполеон

  Вміння володіти собою та словом. Такі здібності намагаються розвивати серед студентів Бериславського медичного коледжу. Адже успіх кожної людини залежить від вміння спілкуватися, чітко висловлювати свою думку, переконувати аудиторію.

  Сьогодні,  3 травня в актовій залі нашого закладу пройшов конкурс ораторського мистецтва.

  Студенти, а саме: Сердюков Андрій (123 група), Козаченко Анастасія (124 група),  Олєйнік Валерія (112 група) та Марчук Дарина (125 група)  -   демонстрували свої ораторські здібності у трьох конкурсах: «Відомі оратори», «Трактування цитат» та доповідь на тему  «Життєві цінності людини». Усі присутні мали можливість подивитися відеоролик виступу відомого оратора Стіва Джобса, засновника компанії Apple.
  Виступи оцінювало журі: голова циклової комісії викладачів природничо-наукової під
  готовки Піскунова Валентина Василівна, голова циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін  Мозгова Олена Миколаївна, спеціаліст з профорієнтації випускників Воробйова Катерина Степанівна.
  Перемогу у вигляді грошової винагороди  отримала Марчук Дарина, студентка 125 групи.
  Всі учасники
  зробили невеликий крок у особистому зростанні, подолали свій внутрішній страх, хвилювання, невпевненість перед аудиторією.

  Висловлюємо подяку Шаповаловій Світлані Івановні за організацію конкурсу та    студентам, які випробували себе в ролі оратора.

   

   


  26 квітня 2018 року в Бериславський медичний коледж завітав  страховий експерт з охорони праці Бериславського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області Паламарчук Юрій Іванович. У своєму виступі перед колективом коледжу Юрій Іванович звернув увагу на те,  що кожен працівник повинен дбати про особисту безпеку та безпеку оточуючих, навів статистику страхових нещасних випадків області, розповів про дотримання правил техніки безпеки на виробництві, запобігання випадків виробничого травматизму та професійної захворюваності працівників, перечислив перелік показань до санаторно-курортного лікування.

   

   

   

  25-26 квітня 2018 року в навчальному закладі було проведено традиційний професійний конкурс «Кращий фармацевт коледжу» серед студентів-випускників спеціальності: 5. 12020101 «Фармація». Конкурс складався з двох етапів: теоретичного – вирішення 150 тестових завдань та практичного – виконання практичних завдань з дисциплін «Фармакологія», «Фармакогнозія», «Організація та економіка фармації», «Фармацевтична хімія». Всі учасники успішно виконали завдання фахового конкурсу, журі конкурсу визначили переможців та призерів:

   

  I місце – Літвінова Марина, Коваленко Лілія,

  II місце – Хотинська Олеся,

  III місце – Марчук Катерина

  Всі учасники були нагороджені грамотами від адміністрації закладу та ціними подарунками від благодійного фонду Ігоря Колихаєва. Адміністрація закладу висловлює подяку викладачам коледжу за проведення конкурсу та Ігорю Колихаєву за надану фінансову допомогу.

   

   

  Чорнобиль - чорна біль у Неньки-України,

   Із страхом й сумом пам`ятає світ і нині.

   Малинова заграва в горизонті запалала,

   Про атомну загрозу з жахом й болем сповіщала...

  26 квітня! Чорнобиль...  Це слово відоме по всьому світу.  В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю і суму, забути й викреслити цю трагедію із пам’яті – неможливо.

  Сьогодні, 26 квітня до Дня пам’яті Чорнобильської катастрофи студенти Бериславського медичного коледжу під час проведення лінійки-реквієму «Пам’ять з полиновим присмаком болю» вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто загинув і постраждав у цій страшній катастрофі. Студенти коледжу нагадали про ті жахливі події та згадали поіменно тих, хто ризикуючи власним життям та здоров’ям ліквідовував наслідки екологічної катастрофи на АЕС.

   Вічна слава і вічна пам'ять, рятівники наші, низький уклін Вам.

   

   

   

  24 квітня 2018 року в м. Херсоні відбувся  регіональний масовий профорієнтаційний захід «Твоя професія – майбутнє Херсонщини». До участі у заході були запрошені студенти та завідувач відділення «Сестринська справа. Фармація» Кобельчук Ірина Ігорівна комунального закладу «Бериславський медичний коледж».

  Представники нашого навчального закладу провели майстер-клас з масажу для школярів Херсонської області, ознайомили зі світом медичної професії та наголосили на перевагах навчання за медичною спеціальністю.

   

   

   ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ЗАХІД

   


   У житті кожної людини вибір професії та місця роботи – серйозний та відповідальний крок. Проблема професійного самовизначення особливо гостро постає перед старшокласниками, коли формуються їх орієнтири на майбутнє.

  Саме на цьому життєвому етапі молодь потребує підтримки та кваліфікованої допомоги. Саме тому Бериславський медичний коледж не лишився осторонь профорієнтаційного заходу для учнівської молоді загальноосвітніх шкіл Каховського району та міста Каховки, що відбувся 18 квітня 2018 року. Під час заходу всі бажаючі ознайомилися зі світом медичної професії та отримали повну інформацію щодо вступу до навчального закладу в 2018 році.

   

  Майстер-клас «Струми Дарсонваля. Парафінотерапія»

  Людині властиво прагнути до краси та досконалості. В цивілізованому світі послуги салонів краси користуються незмінним попитом у населення. В останні роки з’явилося безліч майстрів, які надають свої послуги краси та знаходять клієнтів за допомогою соціальних мереж.

  Тому медичні знання, які студенти отримують в Бериславському медичному коледжі нерозривно пов’язані з красою.

  5 квітня в актовій залі нашого навчального закладу викладачем дисципліни «Медична та соціальна реабілітація»  Іриною Олександрівною Зима-Худяковою був проведений майстер-клас «Струми Дарсонваля. Парафінотерапія» в рамках проведення тижня викладачів професійно-практичної підготовки.

  У ході майстер-класу студенти ознайомили присутніх з методами лікування, які широко застосовуються в медицині та в косметології, показали методику проведення дарсонвалізації волосся та обличчя, розкрили секрети лікувальних властивостей процедури та провели парафінотерапію в домашніх умовах з метою лікування та живлення шкіри рук.

  В кінці заходу кожен мав можливість самостійно перевірити ефективність процедури парафінотерапії.

   

   

   

   

  Патріотичне виховання – це сфера духовного життя,

  яка проникає в усе, що пізнає, робить,до чого прагне,

  що любить і ненавидить  людина,яка формується.

   (В.О. Сухомлинський)

  З метою патріотичного виховання 22 березня 2018 року студенти І курсу навчального закладу були залучені до перегляду художнього фільму «Кіборги» (режисер Ахтем Сеітаблаєв).

  Стрічка розповідає про боротьбу українських бійців за Донецький аеропорт у вересні 2014 року.

  15 березня 2018 року на базі Скадовського міжшкільного навчально-виробничого комбінату відбувся профорієнтаційний захід «Твій вибір – твоє майбутнє», в якому прийняли участь представники комунального закладу «Бериславський медичний коледж». В ході зустрічі випускники шкіл Скадовського району дізнались про професії, які можуть бути отримані в закладі освіти, отримали вичерпну інформацію з питань вступу в 2018 році.

  Cтуденти ознайомили всіх бажаючих з умовами навчання, можливостями, що відкриваються перед випускниками-медиками та гостинно запросили відвідати навчальний заклад 21 квітня та 19 травня 2018 року.

  21 березня 2018 року в рамках проведення предметного тижня викладачів циклової комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки

  викладачем правознавства Запорожцем Романом Миколайовичем була проведена теоретична конференція на тему «Адміністративна та кримінальна відповідальність  в галузі охорони здоров'я». На заході були присутні студенти ІІІ-IV курсів спеціальностей «Лікувальна справа» та «Сестринська справа».

  Під час конференції студенти мали змогу ознайомитися з основами адміністративного та кримінального законодавства нашої держави. Особлива увага була приділена питанням медичного законодавства, що сприяло формуванню конкурентоспроможних випускників коледжу. Тематика заходу була актуальною, адже згідно Указу Президента в Україні 2018 рік проголошено Роком реалізації просвітницького проекту «Я маю право».         Тому головне завдання навчального закладу – це проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед студентів коледжу з метою підвище

  ння рівня їх правової культури та правової свідомості.

   

  Сьогодні, 21 березня, студенти нашого коледжу взяли учать в акції «LOTS OF SOCKS», яка присвячена Всесвітньому дню людини з синдромом Дауна. Виражаючи толерантність та підтримку по відношенню до людей з такою хворобою, студенти влаштували флешмоб шкарпеток, розфарбували долоні. Мета флешмобу – звернути увагу суспільства на проблеми людей з синдромом Дауна. До 13:00 години 23 березня у холі коледжу працюватиме скринька для благодійних внесків. Усі зібрані кошти будуть перераховані до Центру підтримки дітей з синдромом Дауна,який знаходиться за адресою м. Одеса, вул. Єлісаветинська, 15.
  Висловлюємо вдячність всім, хто вже долучився до акції!

   

   

   

  16 березня студенти Бериславського медичного коледжу брали участь у засіданні клубустаршокласників «Юність» у Бериславській центральній районній бібліотеці, яке було присвячене Міжнародному дню боротьби з наркоманією і наркобізнесом під назвою «Рабство за власним бажанням». Пропагуючи здоровий спосіб життя, студенти 123 академічної групи, а саме: Сердюков Андрій, Соколенко Надія, Карпенко Іван, Мельничук Олександра, Сливканич Ірина, Толстокорова Анастасія, Войтюк Лілія провели виступ агітбригади «БРЕНД».


  Дякуємо за співпрацю!

   

   

  Хай пролісок перший дарує вам ніжність,
  А сонце весняне дарує тепло
  У березні вітер несе хай надію
  І щастя, і радість, і тільки добро!

  З 5 березня в Бериславському медичному коледжі розпочався фотоконкурс «Міс глянець», в якому брали участь неповторні студентки нашого закладу. Два дні поспіль студенти обирали претендента на кращий жіночий портрет. Переможцями стали сестри-близнюки 122 академічної групи, Хоміч Дар’я і Наталя. З нагоди Міжнародного жіночого дня відбулася святкова лінійка, на якій були нагороджені переможці та призери фотоконкурсу:

   

   

  І місце – Хоміч Дар’я і Наталя,  студентки 122 групи;

   ІІ місце – Ходос Юлія,  студентка 113 групи;

   ІІІ місце – Марчук Катерина, студентка 135 групи.

   Дякуємо, дівчата, за естетичну насолоду, яку подарували нам!

   Вітаємо всіх з наступаючим Міжнародним жіночим днем !

   

   

  Герої не вмирають

  Історія будь-якого народу містить періоди і дати, які є вирішальними та доленосними в його житті.  Історія і сучасність України - це сотні тисяч героїв, які поставили свободу рідного народу понад свої особисті та будь-які інші інтереси і були вірними своїй ідеї до останнього подиху. Історія і сучасність України – це героїчні подвиги козацьких полків Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, студентів та курсантів, які захищали Українську Народну республіку під Крутами, вояків Української Повстанської Армії, сотень тисяч українців, які боролися проти нацистських загарбників в рядах Червоної Армії, учасників студентської Революції на Граніті. 
  Понад 350 років на шляху боротьби за незалежність український народ приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. Останніми у цьому довгому списку стали Герої Небесної Сотні, які загинули у мирний час ХХІ століття, виборюючи своє право мати людську гідність і самим обирати своє життя. 
  18-20 лютого 2014 року в центрі Києва на очах у всього світу злочинна влада розстрілювала своїх громадян, які хотіли бути вільними людьми і гідно жити  у вільній країні.

  Тисячі поранених та покалічених,  понад 100 людей були вбиті снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції… Юні та сивочолі. Багатодітні та одинаки. Заробітчани та кандидати наук. Східняки та галичани. Абсолютно різні і такі схожі. Кожен герой повстав проти насилля і несправедливості у своїй країні… Кожен здійснив особистий подвиг - віддав своє життя заради нової України. І це не пафос.  Це – реальність. Герої своїм подвигом показали силу та незламність українського духу.

   Чотири роки минуло від подій, що назавжди вкарбувалися в історію України, в серце кожного українця.

   Українців, які загинули в Києві на Майдані, назвали Небесною Сотнею. Вони вмирали за честь, за свободу, за право бути українцем,  за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-охоронцями на небі. Небесні Ангели ціною своєї жертовності показали, що український дух є незламним, а народ – нескореним. Герої Небесної Сотні назавжди увійшли в історію України. Кожен із них здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради кращого майбутнього.

  20 лютого 2018 року в актовій залі Бериславського медичного коледжу  відбувся захід, присвячений вшануваннюпам’яті Героїв Небесної Сотні – «Герої не вмирають». Ведучі ознайомили присутніх із героїчними та трагічними сторінками нашої країни, про Героїв Небесної Сотні, що віддали своє життя за краще майбутнє та допомогли усвідомити багатьом людям, що таке патріотизм, що за себе і свою державу потрібно боротися. Студенти першого курсу Ходос Юлія, Нетяга Яна, Сірик Олександр, Середа Діана, Чухало Артем, Сулім Ангеліна, Домбровська Аліна, Скрипка Наталія, Ємець Валерія, Саніна Софія, Коверда Дар’я  від щирого серця читали вірші сучасних українських поетів, присвячені подіям лютого 2014 року, а також усі  переглянули відеоролики «Реквієм Небесній Сотні», «Мамо, я живий», «Розстріл Майдану», «Це повинен бачити кожен  українець».

  У колі коледжу була розміщена фотовиставка до Дня Пам'яті Небесної Сотні, на якому розміщені фото загиблих на Майдані. Емоційною кульмінацією заходу стала мить запалення свічі Пам’яті під сумну мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача». Присутні передавали по колу свічу Пам’яті із рук в руки, і кожен учасник мав нагоду доторкнутися серцем до цього священного вогню – частинки вічного. Хвилиною мовчання  вшанували  загиблих героїв, «Мирних воїнів  Майдану», наших «Ангелів сьогодення», що навіки зайняли свої пости на захист українського народу. Небесна Сотня на варті. Вони поруч. Поруч з нами. Вони в наших серцях.

   Вічна пам’ять героям! Миру всім нам у нашій вільній Україні!

   Викладач історії Дідик В.В.

   

   

   

  Минають дні, ідуть роки,

   Життя листки перегортає,

   А біль Афгану – на віки,

   В душі чомусь не замовкає…

  15 лютого у коледжі відбулася лінійка-реквієм «Час обрав їх», присвячена Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів. В цей день ми поділяємо весь біль з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій.

   Шановні ветерани-інтернаціоналісти! Прийміть найкращі побажання з нагоди 29 річниці закінчення бойових дій в Афганістані. Щиро бажаємо Вам і вашим родинам добра і щастя, миру і достатку, міцного здоров’я і довгих років життя

   

  Вічна пам"ять загиблим та співчуття родинам, які втратили своїх близьких.

   

   

  4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку

   

   «Головним скарбом життя є здоров’я,

   і щоб його зберегти треба багато знати»

   Авіценна

  Всесвітній день боротьби проти раку відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі - це підвищення обізнаності людей про рак як один із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. Залучаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна досягти значних позитивних результатів у боротьбі з цією недугою, а в деяких випадках і повного одужання. Тому ранок в медичному коледжі розпочався саме з привернення уваги до даного захворювання. Студенти 1 курсів провели інформаційні хвилинки про профілактику та ранню діагностику раку серед населення.

  За даними ВООЗ: існує більше 100 видів раку і хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла. Від раку щорічно вмирають мільйони людей.

  Більше 30% випадків смерті від раку можна запобігти, головним чином завдяки утриманню від вживання тютюну, здоровому харчуванню, фізичній активності і помірного вживання алкоголю.

  На даний момент вже відомо, що виникнення 43% ракових захворювань можна було б запобігти, орієнтуючись і дотримуючи елементарні норми здорової поведінки, такі як: боротьба з курінням, фізична активність, збалансована та здорова їжа,  утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії, своєчасна діагностика.

   

  Будьте уважними до свого здоров'я!

   

   Завідувач відділенням

   «Сестринська справа. Фармація» Сергієнко І.І.

   

   

   

  «Молодь України обирає здоровий спосіб життя!»

   

  «Життя саме по собі – ні благо, ні зло;

   воно вмістилище і блага і зла, дивлячись

   по тому, на що ви його самі перетворите»

   М. Монтень

  25 січня у Бериславському медичному коледжі відбувся фестиваль «Молодь України обирає здоровий спосіб життя», який пройшов з метою формування, популяризації та пропаганди здорового способу життя серед молоді, виявлення та підтримки талановитих підлітків. До фестивалю були  залучені студенти других курсів та їх куратори. Учасники висвітлювали свою тему шкідливих звичок, інформація подавалася у формі агітбригад:

  • 121 академічна група, агітбригада «40 градусів», куратор - Шаповалова Інна Юріївна;
  • 122 академічна група, агітбригада «Усмішка», куратор - Сугак Валентин Анатолійович;
  • 123 академічна група, агітбригада «Бренд», куратор - Драган Людмила Іванівна;
  • 124 академічна група, агітбригада «Революція», куратор - Мозгова Олена Миколаївна;
  • 125 академічна група, агітбригада «Біт і Байт», куратор - Смірнов Павло Євгенійович

  Учасники пропагували здоровий спосіб життя та доводили пагубний вплив шкідливих звичок на здоров’я людини. Вони мали можливість розповсюдити кращий досвід з профілактики запобігання негативним проявам серед молоді, використовуючи вокальні, хореографічні, спортивні здібності, літературно-мистецькі засоби, власне бачення проблеми з активної позиції самих підлітків, що мало особливо переконуючу силу та мотивацію на здоровий спосіб життя.

   

  ОБИРАЙ ЗДОРОВ’Я!

   

   

   

   

   

   

  «Я МАЮ ПРАВО!»

  Питання прав і свобод людини на сьогодні є найважливішою проблемою внутрішньої та зовнішньої політики всіх держав світової спільноти. Саме стан справ у сфері забезпечення прав і свобод, їх практичної реалізації є тим критерієм, за яким оцінюється рівень демократичного розвитку будь-якої держави й суспільства в цілому.

   Кожна людина має громадянські (особисті) й політичні права, свободи, а також економічні, соціальні, екологічні та культурні права. Такі права є загальними та рівними для всіх. Без дотримання цих прав неможливе нормальне існування та розвиток людини в суспільстві.

  Права громадян закріплені в нашому основному Законі – Конституції України. Вона увібрала фундаментальні положення Декларації, зокрема щодо верховенства прав людини, рівності й непорушності її прав, права людини на свободу та особисту недоторканність, на достатній рівень життя тощо.

  На жаль, українське суспільство є поки що далеким від реального втілення ідеалів Декларації. Значна кількість громадян України до цього часу незабезпечена мінімальними правами, передбаченими цим документом. Адже кожна людина має право на працю та справедливу винагороду за неї, яка забезпечувала б людині та її сім’ї гідні умови існування, захист від безробіття, задовільний життєвий рівень, невтручання в особисте й сімейне життя, недоторканність житла, свободу думки, совісті та релігії, справедливий і неупереджений суд.

  Саме тому під час проведення акції просвітницького характеру основним завданням Бериславського медичного коледжу було показати людям, що захищати свої права – реально, не страшно та не так складно, як ми звикли думати, роз’яснити алгоритм дій та спонукати громадян до захисту їхніх прав, сформувати усталену поведінку – «я знаю, що можу захистити свої права, і я це роблю».

   

  Студенти перших курсів провели інформаційний флешмоб: «Я маю право!», також студентами коледжу була створена брошура «Права та обов’язки пацієнтів». Всі заходи з реалізації просвітницького проекту «Я маю право!» були спрямовані на подолання правового нігілізму та стимулювання правомірної поведінки серед працівників закладу та студентів. Вони проходили під девізом: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

  • Знаю свої права.
  • Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують.
  • Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.

   

   

  Всеукраїнський тиждень права

  Кожна людина народжена  вільною для щасливого життя на Землі. Це незаперечна істина. Тоді чому ж  так багато  нещасних, бідних, знедолених?

  Усі ми живемо в соціумі, в суспільстві, де діють  певні закони, яких потрібно  дотримуватись. Добро і зло…Ці дві протилежності оточують нас повсякчас, і ми  повинні  зробити свій свідомий вибір. Почуття любові і чесне виконання  громадського обов’язку - це основа  щасливого життя. Лихі ж думки утворюють ніби кору  поганих звичок, які держать  людину в полоні і штовхають її на протизаконні вчинки, за які  рано чи пізно наступає покарання. Задумайтесь, чи варто собі псувати життя, вибираючи зло? Пам’ятайте, що усі свої проблеми, усі  життєві чвари ви створюєте самі, з власної волі, а іноді  з добрими намірами.

   Як не перейти межу дозволеного? Як не заподіяти зло іншій людині ? А головне – як уберегтися від необдуманих злочинних дій? Які види відповідальності за вчинені проступки і злочини?

   Відповіді на ці та інші питання  лягли в основу декади  правового виховання, яка розпочалася  у Бериславському медичному  коледжі.

   11 грудня ( понеділок)  відбувся конкурс плакатів на правову  тематику « Ні – корупції!»   До участі в ньому були залучені студенти  111 групи ( куратор – Біжко Т.В.), 112 групи ( куратор – Зима – Худякова І.О.), 113 групи (куратор – Дідик В.В.), 114 групи ( куратор – Піскунова В.В.), 115 групи (куратор - Запорожець О.М.), 211 групи (куратор - Димченко Л.І.), 212 групи ( куратор – Лисенкова Н.А.), учні 8 класу( класний керівник – Шаповалова С.І.).

   

  12 грудня ( вівторок ) пройшла  зустріч  із начальником відділу  організації і надання безоплатної вторинної правової допомоги Бериславського місцевого  центру  Шиліною  Тетяною Олександрівною, яка ознайомила  студентів 111, 112, 113, 122 академічних груп із правами неповнолітніх у трудових  правовідносинах. Це було цікаво  для майбутніх  медичних працівників, адже кожен із них вибрав благородну місію - рятувати життя людині. Виконувати державну політику у сфері охорони здоров’я – це висока мета, це шлях, з якого не зійде сильний, а таким є більшість  наших випускників.

   

  13 грудня ( середа ) відбулася зустріч із головним  спеціалістом служби у справах дітей Бериславської районної державної адміністрації  Гавриловим Є.В., який основну увагу приділив вихованню почуттів  людської гідності, розумінню соціальної цінності права та формуванню у молоді правової свідомості і правової культури. Бесіда «Правопорушення і юридична відповідальність» викликала зацікавленість у студентів 114, 115 та 121 груп,  які задавали питання та уважно слухали відповіді.

   Життя  - це мандрівка в невідоме. Воно насичене  несподіванками, авантюрами, небезпечними пригодами та загрозливим випробуваннями.

   Людино, вибір правильного життєвого шляху залежить тільки від тебе!

   

  НАБІР НА СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ В ДЕРЖАВНУ ПРИКОРДОННУ СЛУЖБУ УКРАЇНИ!

  22 листопада в Бериславський медичний коледж завітав представник Державної прикордонної служби України, який провів профорієнтаційну роботу щодо майбутнього вибору професії.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  14 листопада - День боротьби з діабетом

  Міжнародний день боротьби з діабетом – це день, який слугує нагадуванням людству про те, що поширюваність цього захворювання нестримно зростає. Тому студенти закладу під керівництвом заступника директора з навчальної роботи Запорожця Р.М. та викладачів коледжу Азарової Л.І., Литвинової А.Е. не стали осторонь даного питання і цього дня провели акцію «Діабету – стоп», метою якої стало підвищення обізнаності населення про діабет, студенти провели роз’яснювальну роботу серед населення Бериславського району щодо симптоматики та профілактики даного захворювання.

   

  Пізнаємо нове

  13 листопада з метою попередження нещасних випадків під час навчально-виховного процесу, травмування та загибелі у побуті, запобігання пожеж учні ліцею відвідали 1 державну пожежно-рятувальну частину ГУДСНС України у Херсонській області Бериславського району, яка обслуговує 42 населених пункти 56 тисяч населення.

   Зустрів люб’язно нас  в.о. начальника сектора підполковник Бех Ігор Володимирович. Під час екскурсії пожежник-рятувальник Ільчишин Микола Васильович ознайомив учнів з причинами виникнення пожеж та правилами поведінки при їх виникненні, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей. Найбільше учням запам’яталися відвідини гаража з технікою та устаткуванням. Учні фотографувались поряд з технікою та мали змогу роздивитись костюми, в яких працюють пожежні. З цікавістю оглянули і тренувальний майданчик пожежників; задавали питання про те, як запобігти пожежі, про роботу рятувальників, про цікаві випадки з професійного життя пожежників.


   Таке спілкування з рятувальниками дозволило ліцеїстам отримати нові, більш ґрунтовні знання про правила запобігання пожежам та поведінки при виникненні надзвичайної ситуації та познайомити з професією героя-рятувальника, а також спробувати її на собі.

   Дякуємо співробітникам пожежної частини за захоплюючу та пізнавальну екскурсію!

   

  Орієнтир на чисте довкілля

   Формування екологічної культури та розвиток екомислення  є невід’ємною складовою становлення громадськоактивного молодого покоління. Саме з цією метою 1 листопада для студентів коледжу було проведено усний журнал на тему: «Небезпека, що нас оточує». У своєму виступі учасники – студенти 115 академічної групи   (куратор Запорожець О. М.) – описали таку проблему забруднення навколишнього середовища, як накопичення  побутових відходів; надали інформацію  про небезпеку від використаних батарейок та пластикових виробів; розповіли про необхідність вторинної обробки певних видів сировини, зокрема паперу; оголосили про початок екоакції по збору макулатури та закликали всіх не бути байдужими.

   

   

   20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби із раком молочної залози

  17 січня 2005 року Президент України своїм указом заснував Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Цей день був призначений на 20 жовтня. З того моменту під гаслом антиракової боротьби в Україні щорічно проводяться заходи, присвячені проблемі онкологічних захворювань молочної залози.

   До групи ризику захворіти на рак молочної залози схильна практично кожна жінка. Найчастіше ця онкологічна проблема наздоганяє жінок у віці понад 40 років із спадковою схильністю до даного захворювання. Факторами додаткового ризику медики називають пізню менопаузу, куріння, пізні перші пологи, переривання вагітності, ожиріння, несприятливу екологічну ситуацію і т.д.

  Всеукраїнський день боротьби із захворюванням раком молочної залози створений для того, щоб звернути увагу громадськості на стрімке зростання показників захворюваності на рак грудей в Україні. Крім того, цей день звертає увагу всіх жінок на необхідність проведення своєчасної діагностики для раннього виявлення онкологічних патологій.

  Студенти Бериславського медичного коледжу теж не стали осторонь даного питання та організували цього дня акцію «Краще попередити, аніж лікувати». Вони проводили роз’яснювальну роботу серед жінок міста та району щодо необхідності самостійного обстеження та систематичних профілактичних оглядів з метою виявлення даного захворювання, роздали понад 150 інформаційних буклетів з описом даної проблеми

   

   

   

   

   

   Ах, Одеса – перлина біля моря!

   З метою патріотичного виховання і вивчення історичного минулого, славних традицій нашого рідного краю учні ліцею та студенти коледжу відвідали місто-герой Одесу.


   Розпочалася дводенна поїздка 30 вересня 2017 року під керівництвом викладачів коледжу Яни Анатоліївни Клікушиної, Валентини Василівни Піскунової та лікаря-педіатра Тетяни Іванівни Яремчук. Екстремальною, таємничою і дещо містичною виявилася екскурсія одеськими катакомбами. Учні ліцею та студенти дізналися про те, що саме наші українські катакомби є найдовшими і найзагадковішими рукотворними печерами у світі. Так, порівняно із римськими (500 км) та з паризькими (близько 300 км), одеські простягаються на 2,5 тисячі кілометрів. На екскурсії ліцеїсти та студенти довідалися, що кам'яні «сейфи» катакомб, оповиті легендами та міфами. Найбільш запам’яталась екскурсантам історія про одного капітана, котрий перед тим, як піти на Велику Вітчизняну війну, сховав в катакомбах макет корабля з чистого золота - «Золоту бригантину». Цей подарунок капітан отримав від уряду Португалії за порятунок португальського судна. Капітан з війни не повернувся, а золотий корабель шукають досі.


   Протягом оглядової екскурсії студенти та ліцеїсти відвідали історичні місця міста, прогулялись старовинними вулицями: Дерибасівською, Пушкінською, Рішельєвською і Ланжеронівською. Познайомилися з шедевром зодчества - Театром опери та балету, переглянули балет італійського композитора Людвіга Мінкуса «Баядерка». Пройшлися по затишному Приморському бульвару, де розташована міська дума, палац графа Воронцова з колонадою, пам'ятник герцогу де Рішельє і знамениті Потьомкінські сходи, які є парадним входом на Приморський бульвар з боку моря. Відвідали Стамбульський парк, частинку Туреччини, дізналися її історію та культуру в українській Південній Пальмірі. Парк – гідна прикраса багатонаціонального і полікультурного мегаполісу, який стає дедалі комфортнішим.

   

  ЗУСТРІЧАЄМО ДЕБЮТАНТІВ

   Щорічною чудовою традицією Бериславського медичного коледжу є творчий вечір «Дебют першокурсників», у якому беруть участь студенти академічних груп нового набору, а також учні 8 класу ліцею біолого-хімічного профілю.


  Метою проведення заходу є виявлення творчих здібностей, талантів першачків, наставниками у підготовці номерів є куратори, тож перші шість тижнів освітнього процесу присвячені ще й плідній творчій підготовці до першого виступу в стінах нового навчального закладу.

   20 жовтня актова зала Бериславського медичного коледжу була заповнена вщент і учасниками, і прискіпливими глядачами-старшокурсниками.Виступи груп-учасників оцінювало поважне журі, до складу якого увійшли: заступник директора з навчальної частини Запорожець Роман Миколайович, завідувач методичного кабінету Лященко Марина Борисівна, завідувач відділення «Лікувальна справа» Аркушенко Галина Геннадіївна, викладач української мови та літератури Іщенко Марина Олександрівна.


   

  Яскравими творчими натхненними були виступи груп, студенти продемонстрували свої здібності до хореографії, вокалу, декламування та гри на музичних інструментах.

   Тож грамотою у номінації «Найоригінальніший виступ» було нагороджено студентів 111 академічної групи (куратор – Біжко Тетяна Вікторівна), «Креативний виступ» - 112 академічна група (куратор – Зима-Худякова Ірина Олександрівна), «Найактивіша група» - 113 академічна група (куратор – Дідик Валентина Вікторівна),  «Наймузикальніший виступ» - 114 академічна група (куратор – Піскунова Валентина Василівна), «Осінній максимум» - 115 академічна група (куратор – Запорожець Олена Миколаївна), «Найяскравіший виступ»  - 211 академічна група (куратор – Димченко Людмила Ігорівна), «Позитивний виступ» - 212 академічна група (куратор – Лисенкова Надія Анатоліївна), «Кращий дебют» - 8 клас ліцею (куратор – Шаповалова Світлана Іванівна).

  Сподіваємося, що студенти та учні нового набору стануть активними учасниками творчих заходів, адже Бериславський медичний коледж є освітньою платформою для здобуття ґрунтовних медичних знань та розвитку креативних здібностей.

   

  ВІВАТ, СТУДЕНСТВО!

  28 вересня у Бериславському медичному коледжі відбулося свято «Віват, студентство!» з нагоди відзначення 55 річниці з дня заснування навчального закладу, на якому були присутні поважні гості: Ева Пувачевська, віце-канцлер Академії гуманітарних наук і економіки (місто Лодзь Республіка Польща), спеціаліст відділу по роботі з іноземними студентами Катерина Циркіна та координатор проекту співпраці Роберт Торбус.

  Володимир Петрович Кучер, виконуючий обов’язки директора коледжу, звернувся до присутніх з вітальним словом, зазначивши, що Україна відвела юній інтелектуальній еліті одне з найвідповідальніших місць у процесі творення і розбудови власної держави. Це не є випадковістю, адже новизна, неформальність, незаангажованість думки молодих неодмінно веде до прогресу. Наші успіхи та здобутки на рівні держави у навчанні, спорті, громадських справах тому важливий доказ. Студенти Бериславського медичного коледжу – світла надія Херсонщини, важливий чинник соціально-економічного розвитку та духовного збагачення. А також Володимир Петрович анонсував підписання угоди про міжнарожне співробітництво Бериславського медичного коледжу та Академії гуманітарних наук і економіки у найближчий час.

  Тож напередодні Дня працівника освіти за високі досягнення в навчанні, за активну участь в науковому та творчому житті вишу було відзначено найкращих студентів та учнів ліцею, а саме: Марчук Катерину Василівну, Коваленко Лілію Володимирівну, Літвінову Марину Олександрівну, Хотинську Олесю Валеріївну, Бойко Аліну Миколаївну, Кіцан Аліну Олегівну,  Войтович Тетяну Володимирівну, Григорківа Івана Віталійовича,  Стрельцова  Олександра Ігоровича, Носкова Івана Володимировича, Мойсеєва Євгенія Михайловича, Козаченко Анастасію Сергіївну, Шкуропат Ольгу Олександрівну, Солоху Максима Віталійовича, Бумбу Кароліну Василівну, Нікіфорова Дениса Вікторовича, Кулішенко

   

   

   

   

   

   

   

   НОВИЙ 2017/2018 НАВЧАЛЬНИЙ РІК РОЗПОЧАТО!

   

  Першого вересня у Бериславському медичному коледжі відбулися урочистості з нагоди Дня знань.

  164 студенти нового набору спеціальностей «Сестринська справа», «Лікувальна справа», «Фармація», а також 13 учнів 8 класу ліцею біолого-хімічного профілю сьогодні долучилися до медичного братства коледжу, одягнувши символ майбутньої професії – білий халат.

   

  З вітальним словом до присутніх звернувся Володимир Петрович Кучер, виконуючий обов’язки директора вишу, зазначивши, що цей навчальний рік особливий, адже є 55 роком в історії Бериславського медичного коледжу, побажав викладачам, працівникам, студентам та учням натхненної праці, нових звершень та відкриттів.

  На свято завітав почесний гість – директор Депертаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації Віктор Миколайович Короленко, який запевнив, що Херсонщина радо зустрічає випускників Бериславського медичного коледжу та чекає їх, висококваліфікованих спеціалістів, у лікувальних закладах області, побажав плідної роботи, ґрунтовних знань, миру та спокою нашій країні.

  Кураторами академічних груп стали: Біжко Тетяна Вікторівна (111 група), Зима-Худякова Ірина Олександрівна (112 група), Дідик Валентина Вікторівна (113 група), Піскунова Валентина Василівна (114 група), Лисенкова Надія Анатоліївна (212 група), Димченко Людмила Ігорівна (211 група), Мозгова Олена Миколаївна (115 група), Шаповалова Світлана Іванівна (8 клас ліцею).

  Запальними танцями та щирими піснями прикрашено свято, сподіваймося, що ювілейний навчальний рік Бериславського медичного коледжу відкриє нову сторінку в історії навчального закладу.

   

  ВИПУСКНИЙ БАЛ ВІДБУВСЯ

  Літо впевнено продовжує набирати оберти. 1 липня для колективу Бериславського медичного коледжу стало дійсно гарячою дниною: у районному Будинку культури відбувся випускний бал для студентів спеціальностей «Сестринська справа» та «Фармація», а також сьогодні розпочалася Вступна кампанія 2017 року.
  Естафетна паличка передана, є кваліфіковані випускники та несміливі абітурієнти. Життя вишу впевнено крокує вперед!
  Володимир Петрович Кучер, виконуючий обов’язки директора навчального закладу, щиро привітав випускників, побажавши гідно нести звання студента Бериславського медичного коледжу, служити на благо здоров’я та  життя пацієнтів, зберігати вірність обраній шляхетній професії.
  28 фармацевтів та 64 медичні сестри сьогодні отримали дипломи молодшого спеціаліста. Зичкова Євгенія Василівна, Комаринець Яна Геннадіївна, Куценко Вікторія Олександрівна, Савенко Валерія Ігорівна – кваліфіковані фармацевти - отримали дипломи з відзнакою, Міщенко Ольга Сергіївна, Олексієнко Карина Володимирівна – медичні сестри – також нагороджені випускними документами з відзнакою.
  Зі святом випускників вітали єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет, заступник голови Бериславської районної ради Ірина Євгеніївна Джеманова, завідувач підготовчого відділення Запорізького національного університету Андрій Юрійович Додонов.
  Зворушливими та щирими словами прощалися випускники зі своїми наставниками-кураторами академічних груп: Оленою Миколаївною Запорожець, Галиною Іванівною Стратієнко, Іриною Олександрівною Зимою-Худяковою, Наталею Степанівною Нагурнею.
  Запальні танці та зворушливі пісні створили святкову атмосферу випускного балу.


  Слава випусникам Бериславського медичного коледжу!

  Більше фото за посиланням "Фотогалерея БМК"

   

   

  НАЛАГОДЖЕННЯ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

   

  29-30 червня 2017 року Херсонщину відвідав пан Роберт Торбус, офіційний  представник Гуманітарно-економічної академії на території України (місто Лодзь, Республіка Польща), директор Крайового центру освіти міста Пйотркув Трибунальський.

  За ініціативи директора Департаменту охорони здоров’я Херсонської державної адміністрації Віктора Миколайовича Короленка та виконуючого обов’язки директора комунального закладу «Бериславський медичний коледж» Херсонської обласної ради Володимира Петровича Кучера обговорено умови укладання угоди щодо міжнародної співпраці медичних вишів дружніх країн. Цей проект відкриє нові горизонти для студентів-медиків: проходження практики у європейських лікувальних закладах, продовження навчання за міжнародними медичними стандартами, можливість працевлаштування у країнах Європейського Союзу. Очільники синхронізували навчальні програми та робочі навчальні плани, аби якомога ближче наблизитись до світових медичних стандартів.

  У вересні 2017 року планується підписання меморандуму про широке співробітництво вищих медичних закладів України та Республіки Польща.

  Також пан Роберт Торбус відвідав урочистості, що присвячені врученню дипломів студентам Бериславського медичного коледжу спеціальності «Лікувальна справа», що відбулися 30 червня у районному Будинку культури, наголосивши присутнім про перспективи міжнародного співробітництва, а також підкресливши власні позитивні враження від рівня підготовки студентів Бериславського медичного коледжу, які не лише володіють ґрунтовними фаховими знаннями, а й є активними учасниками мистецького заходу.

  На святі був також присутній голова Бериславської районної ради Володимир Іванович Коновалов, який щиро підтримує ініціативи керівництва Бериславського медичного коледжу та бере безпосередню участь у сприянні налагодження транскордонного співробітництва.

  Випускний відвідав близький друг нашого навчального закладу єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет, який побажав випускникам гідно пройти свій самостійний професійний шлях, залишатися справжньою людиною та патріотом власної держави, бути небайдужими та співчутливими до чужого болю.

  На підставі успішного виконання у повному обсязі навчального плану, результатів комплексних державних екзаменів зі спеціальності 5.12010101 «Лікувальна справа», на основі рішення Державної кваліфікаційної комісії 67 випускникам присвоєно звання «Фельдшера». Дипломи з відзнакою отримали Васильченко Микола Олександрович, Герасімова Крістіна Вікторівна, Дворяшина Олена Дмитрівна, Морванюк Іванна Олегівна, Шевцова Руслана Юріївна, Дудяк Ольга Сергіївна, Кисельова Олександра Олегівна, Кузакова Вікторія Олександрівна, Камєнєв Максим Віталійович, Літвінов Віталій Вікторович.

   

  Традиційно звучали слова подяки викладачам, кураторам та батькам від випускників коледжу, які віддавали свої знання, сили та натхнення для зростання справжніх професіоналів.

  Нехай щасливою буде ваша життєва дорога, шановні випускники!

   

   

   

  ЛІЦЕЇСТИ НА ВІДПОЧИНКУ

  «На Херсонщині є чудове місце, де достатньо побувати один раз, щоб закохатися назавжди», - кажуть учні ліцею біолого-хімічного профілю Бериславського медичного коледжу. А зветься це місце «Зелені хутори Таврії». Це справжній активний відпочинок, сповнений новими враженнями та цікавими мандрівками  на лоні таврійської природи.

  Ступивши на «Зелені хутори Таврії», діти забули про все, що залишилося у них за спиною. Вони, отримавши путівники, розпочали свою подорож по хуторах, де відроджуються стародавні ремесла. На їхньому шляху було багато різних зупинок, а разом із ними і неймовірні враження. Вони познайомилися із традиціями та звичаями наших пращурів і практично забутими ремеслами, а також мали змогу спробувати свої сили і виготовити той чи інший виріб власними руками. Саме тут учні вперше побачили роботу коваля і гончара, вперше пили чай із таврійського чар-зілля. Скільки радості в очах дітей можна було побачити, коли вони каталися на казковій домашній печі на колесах. Після такого насиченого відпочинку, якщо й відчувається втома, то тільки найсолодша. Чудова атмосфера фестивалю «Перлина степу», у якому взяли участь кращі пісенні колективи, виконавці та танцювальні колективи Херсонщини, гарна природа, сонячна погода були підтвердженням того, що «Зелені хутори Таврії» - найгостинніше місце відпочинку.

  Поїздка стала можливою за сприяння батьківських коштів та перевізника ПП «Щербак», за що їм велика вдячність. Сподіваємося, що такі поїздки стануть доброю традицією ліцею і стимулом для учнів до навчання.

   

  Організатор ліцею Ю.О.Ємець

   

  Мрії, зіткані із кольорів веселки

  За міфами стародавніх еллінів, на самому вершечку барвистого перевесла стоїть сама вісниця богів, богиня райдуги – прекрасна Ірида. Це вона, об’єднавши небо і землю, слугує посередницею між людиною та олімпійськими богами. Грайливою, кольоровою веселкою вона спускається й до нас.

  Веселка...Це ж щаслива нитка надії, яка наступає після бридких крапель дощу. Вона нагадує світлу мрію, яка от-от має здійснитися. Це ніби промінь сонця, ніби солодкий сон, і ніби найсвітліший спогад,який забувається разом із зникненням веселки...

  Веселка.. Це наше життя, хоча ми інколи думаємо, що воно складається тільки з чорного і білого кольорів, що є тільки ці дві смуги! Але варто тільки зупинитись на хвилинку, усміхнутись і згадати, що життя сіяє всіма кольорами, радує нас феєричними відтінками та інтригує напівтонами.

  9 червня став незвичайним днем – це день, коли випускники 9 класу ліцею хіміко-біологічного профілю  доторкнулися рукою до веселки. Це день став першим кроком до здійснення мрій.

  Все у світі має свої барви: і люди, і відносини, і почуття… Головне – це вміти побачити те внутрішнє сяйво, яке вдихає життя і кольори у все на світі.

  Із зеленим кольором, кольором наполегливості, енергійності та завзятості, у випускників асоціювалися заступник директора коледжу – Кучер Володимир Петрович, та завідуюча ліцею – Джеманова Аліна Миколаївна звернулися із привітальним словом:

  -         Головна мета сучасного випускника – це, в першу чергу, бути Людиною, бути професіоналом у своїй справі, вміти впевнено іти до поставленої мети й знати, чого ти прагнеш.

  -         Протягом двох років навчання у ліцеї ви стали більш самостійними, дорослішими, впевненішими у собі. І сьогодні ви такі щасливі, такі красиві є гордістю своїх батьків, є нашою гордістю – всіх викладачів. Ви нам повірили двічі: вперше, коли прийшли до ліцею, а вдруге – при виборі професії медика, адже більшість із вас бажає продовжити навчання, але вже у статусі студента. Ви обираєте гідну професію – будьте гідні її, будьте гідними звання Ліцеїста!

  Із жовтим кольором – кольором безтурботності, щастя, легкості у ліцеїстів асоціювалося дитинство. Тільки вчора останнім акордом ліцейської симфонії відлунали екзамени. Залишились позаду і казково-незвіданий світ пізнання, і щире спілкування, і до болю знайома мелодія останнього дзвінка. Все це - позаду. А попереду - перші випробування юності.

  Блакитний, небесний – цей колір нагадує про небесні світила. Він спонукає дивитися вперед і сподіватися. У цьому ліцеїстам допомагали професійні викладачі. Саме вони намагалися вкласти в дітей свої душі без залишку. Тому розкішні квіти і щира дитяча любов стали подарунком за те, що  були поруч, що були і залишаєтесь вірними обраному шляху.

  Синій колір - колір неба і моря, колір спокою, рівноваги… На мові геральдики він означає чесність, добру славу, надійність і вірність, ніжність і любов.  Саме це дають батьки. Із привітальним словом до дітей звернулися Мала О.В. та Федчишина О.І.:

  -         Нехай ваш небесний охоронець буде завжди поруч і в хвилини радості, і в хвилини смутку, любові і розлучень, щохвилини, щосекунди. Коли впадете, він – підніме, коли заплачете – втішить, коли будете радіти, він теж разом з вами радітиме.

  Куратор 9 класу – Іщенко М.О. додала на святі у життя ліцеїстів фіолетового кольору. Це колір чутливості, чуйності, співчуття, впевненості і віри у свої сили. Він обов’язково принесе радість, оптимізм, ентузіазм. Але життя буде цікавим тоді, коли веселка даруватиме щодня інший колір:

  -         Робіть своє життя яскравим,  різнобарвним, не шкодуйте тепла для оточуючих, будьте щирими і людяними, будьте взаємно красивими.  Головне мрійте і вірте, що мрії збуваються! У таких чудових дітей вони обов’язково здійсняться!

  У царстві червоного сяйва ліцеїстам довелося побувати, отримуючи свідоцтва про базову загальну середню освіту. Адже червоний колір – це колір впевненості у собі, ознака дорослості і певних досягнень у житті.

  Козуб А., Козуб С., Павлова М. отримали свідоцтва з відзнакою. А ще двадцять ліцеїстів отримали документ, що підтвердив високий рівень їх знань. Батьки учнів за виховання та внесок у розвиток коледжу були нагороджені подяками.

  Поки ще ліцеїсти асоціюються із білим кольором, як чистий лист. І що там буде написано, буде залежати від них самих.

  Класний керівник, М.О.Іщенко

   

  ПОДОРОЖ У КРАЇНУ ДИТИНСТВА

  Останній дзвоник, який пролунав 26 травня у стінах ліцею біолого-хімічного профілю Бериславського медичного коледжу, зібрав тепле родинне свято, запросивши батьків і викладачів відправитися в подорож на повітряній кулі до країни доброти, сміху і радості, безмежного і безтурботного щастя, звідки усі ми родом.

  Наша уявна подорож до чарівної країни Дитинства розпочалася з найтеплішого куточку, який зветься -  Родинне коло, а ще ми здійснили подорож у містечка Сімейного фотоальбому та Майстрів, зупинились на острові Справжніх талантів і завітали в гості до палацу нашого ліцею – невичерпного джерела педагогічної мудрості.

  Аби розділити радість сьогоднішнього свята, пригадати хвилюючі миті зі свого дитинства, на свято завітав заступник директора з навчальної роботи Запорожець Р. М.: «Останній дзвоник…Для більшої частини учнів це просто оповіщення про прихід шкільних канікул... Три місяці свободи від строгого розпорядку дня, ранніх пробуджень, підручників і контрольних. На три довгих місяці можна забути про навчання, вчителів... Хтось відправиться подорожувати, хтось проведе літо на дачі або в селі, а хтось залишиться в місті, але все одно вільним, як травневий вітер. Можна займатися улюбленими справами, не думаючи про час. Випускникам бажаю вступити до тих навчальних закладів, про які вони мріяли, але перш за все ми чекаємо на вас у Бериславському медичному коледжі».

  З вітальними словами звернулася відповідальна за організацію навчального процесу ліцею Джеманова А.М. «Дорогі наші ліцеїсти, випускники! Саме сьогодні останній дзвінок сповістить вам, що  дитинство скінчилося і починається доросле життя. Нехай буде багато щастя, посмішок, радощів. І зовсім трішки сліз, розчарувань. Нехай кожен з вас знайде себе у хорошій і потрібній справі, щоб можна було безбоязно дивитися у світле майбутнє».

  Найактивніші учні ліцею були нагороджені грамотами, похвальними листами за навчальні досягнення, спортивні успіхи та творчі вміння. Подяки отримали і батьки ліцеїстів за тісну співпрацю з начальним закладом у вихованні молодого покоління.


  Але, як би нам не хотілося, дитинство йде непомітно, зникає і ніяк його не зупинити. Ми всі зростаємо … Але ніколи не варто забувати його, треба згадувати з радісними почуттями, адже це – перші кроки у наше сьогоднішнє, майже доросле, життя, наші перші ідеї, думки і бажання. Бережіть дитинство в своєму серці, і воно завжди буде обігрівати вас щасливою думкою про нього.

   

  Організатор ліцею Ємець Ю.О.

   

  ДЕНЬ МАТЕРІ

  Ніжністю і теплом огортає душу кожної людини думка про матір, найріднішу у світі людину. Та в щоденній суєті часто ми забуваємо висловити мамам всю нашу любов, повагу і вдячність за все, що вони для нас зробили.

  Прекрасне свято, що відзначається в другу неділю травня – День матері – є ще одним приводом подякувати мамі за добре і чуйне серце, за постійну турботу, за недоспані ночі і за те, що вона завжди поруч і готова прийти на допомогу, зрозуміти і підтримати нас. Багато людей цього вже не зможуть зробити ніколи – цей день для них став днем пам’яті за найріднішою людиною.

  У комунальному закладі «Бериславський медичний коледж» Херсонської обласної ради до Дня матері студенти 123 академічної групи разом з куратором Яною Анатоліївною Клікушиною підготували відкриту виховну годину «Для нас лиш б’ється ночами і днями єдине в світі – серце матері». Під час заходу студенти дізналися про історію його виникнення, переглянули інсценізацію легенди як Бог створив маму, також, звучали поетичні рядки, а батьки поділилися рецептом щастя у їхніх родинах. У виконанні Верестун Т. (123 академічна група), Січного В. (111 академічна група) та Худолій А. (115 академічна група) прозвучали зворушливі пісні, а студенти Ведмідська Н. та Поляков І. (125 академічна група) присвятили танець матерям.

  Виховна година мала сильне емоційне забарвлення та не залишила байдужих у залі. Безсумнівно, кожен з присутніх після отриманих вражень зателефонував рідній неньці і висловив свою безмежну любов і вдячність.


  Я.А.Клікушина, викладач української мови та літератури

   

  ЧИ ЗГОДНІ ВИ СТАТИ ДОНОРОМ ОРГАНІВ?

   

  Саме з таким запитанням звернулася ведуча конференції-диспуту Шаповалова С.І. до присутніх, що відбулася в рамках предметного тижня викладачів циклу дисциплін природничо-наукового напрямку, яка проходила в стінах Бериславського медичного коледжу 17 травня.

  Мета заходу – популяризація ідеї донорства органів і тканин, як одного із найвищих проявів гуманізму.

  Студенти 212,124 академічних груп: Носков Іван, Моргун Юлія та Макуріна Анжеліка представили презентації на теми: «Історія трансплантації», «Трансплантація в Україні та інших країнах світу», «Трансплантація: духовний аспект».

  У диспуті взяли участь гості заходу: медичну точку зору представляв лікар-хірург Бериславської центральної районної лікарні Сіняков В.В., релігійний аспект пояснив Протоієрей, настоятель Свято-Успенської церкви м. Берислава отець Василь Шпитальний, а правову базу розтлумачила представник центру з надання первинної безоплатної правової допомоги Бондаренко-Цимерман М. С.

  Потішило те, що студенти-медики підтримують  трансплантологію як новітню медичну технологію і вважають, що це єдиний порятунок для більшості тяжкохворих людей. І на питання «Чи готові Ви пожертвувати свій орган іншій людині?» вони не вагаючись відповідали: «Так».

  Під час дискусії було визначено  багато проблем, що існують в цьому напрямку в Україні: це і застаріла та недосконала законодавча база, не адаптована до суспільних потреб, брак фінансування з боку держави, непродумана система логістики, що передбачає  забір та транспортування органу до реципієнта. Та основна  проблема - це недостатня поінформованість населення в питаннях трансплантації.

  Тому зустріч стала початком формування суспільної свідомості, готовності до самопожертви заради порятунку людей. Перший крок уже зроблено, але вибір залишається за кожним із нас!

  С.І.Шаповалова, викладач дисципліни "Соціологія"

   

  ПРОФЕСІЯ МИЛОСЕРДЯ І ДОБРА

   

  12 травня 1971 року, коли сестри милосердя з 141 країни об’єдналися в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер, рішенням Червоного Хреста був заснований Міжнародний день медичної сестри.

   Сестри милосердя…Так називають жінок, які присвятили себе дуже важкій, але прекрасній справі – служінню людям в ті хвилини, коли до них приходить біда – хвороба.

  Медична сестра, сестра милосердя – єдина професія, в назві якої виражено почуття поваги і сердечної  вдячності людей до тих, хто їй себе присвятив.

  Нехай летять роки, минають тисячоліття. Та нехай ніколи не забувають медичні сестри, що обрали святу професію – служити людям в ті хвилини, коли до них прийшла біда – хвороба.

  То ж, зі святом тебе, велике медико-студентське братство! З міжнародним днем медичної сестри!

   

  Студрада

   

  РІЧКА ПАМ'ЯТІ

  5 травня 2017 року в Бериславському медичному коледжі відбулася лінійка «Річка Пам’яті», присвячена Дням пам’яті та примирення. За своїми масштабами, величезними жертвами і руйнуваннями Друга Світова війна не знає собі рівних в історії.

  У війну, розв`язану німецькими фашистами, було втягнуто 72 держави. Ареною збройної боротьби стали території країн Європи, Азії і Африки, величезні морські і океанські простори. Тяжкі випробування  лягли на плечі нашого народу. Росіяни, українці, білоруси, віднесені нацистами до «неповноцінних, нижчих рас», були приречені на знищення.

  Річка Пам'яті пов'язує час, вона робить нас людьми. Вона дивиться на нас із старих фотографій, сумних похоронок, листів з фронту.

  Фронтові листи. Гарячий подих війни… Це заповіт загиблих героїв живим. Це голоси, яким ніколи не замовкнути, як би далеко не відступив час. Це написана кров'ю хоробрих історія війни. Летять роки...Летять і відлітають у вічність. З того незабутнього дня минуло вже 72 роки.

  Багато з того, що підносилося, як славні діяння, померкло. Багато хто живе, не замислюючись про те, чим цей день відрізняється від інших весняних днів. Та ми не маємо права знищити пам'ять про людей, завдяки яким нам пощастило народитися вільними людьми.

  Пам’ятаймо про тих, що безвісті пропали.

  Пам’ятаймо про тих, що не встали як впали.

  Пам’ятаймо про тих, що згоріли як зорі, –

  Такі чисті і чесні, як повітря прозоре.

  Пам’ятаймо про тих, що за правду повстали,

  Пам’ятаймо про тих, що лягли на заставах.

  Пам’ятаймо про тих, що стрибали під танки...

  Є в місцях невідомих невідомі останки.

  Є в лісах, у горах, і є під горою –

  Менше в світі могил, ніж безсмертних героїв.

  Пам’ятаймо про них і у праці, і в пісні –

  Хай відомими стануть всі герої безвісні.

   

   

  ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

  29 квітня у Бериславському медичному коледжі відбувся День відкритих дверей, на який завітало понад 70 абітурієнтів з батьками та друзями з Великоолександрівського, Високопільського, Нижньосірогозького, Іванівського, Каховського, Скадовського, Чаплинського, Велеколепетиського, Нововоронцовського, Олешківського, Бериславського районів, міст Берислава, Нової Каховки, Херсона, Одеси. Виш привітно зустрів гостей, з вітальним словом до присутніх звернувся виконуючий обов’язки директора коледжу В.П.Кучер, який розповів про спеціальності, які здобувають у медичному коледжі, досягнення педагогічного колективу, стратегічні напрямки роботи та плани вишу. Секретар приймальної комісії І.І.Сергієнко ознайомила гостей із термінами подачі документів, процедурою проведення вступних випробувань, переліком документів, які необхідні для вступу до коледжу. Завідувач відділення післядипломної освіти А.М.Джеманова запросила учнів 7 та 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів продовжити освіту в ліцеї біолого-хімічного профілю Бериславського медичного коледжу. Студенти, учасники творчих гуртків, створили справжнє феєричне шоу. Викладачі коледжу провели екскурсію навчальним закладом, Центром практичного навчання, охочі відвідати гуртожиток мали змогу на власні очі побачити комфортабельний та затишний дім.

  Більше фото за посиланням "ФОТОГАЛЕРЕЯ БМК"

  Тож, шановні випускники, запрошуємо вас відвідати наш навчальний заклад – наступний День відкритих дверей відбудеться 20 травня о 9.00 год.

  Не втрачайте шансу отримати якісну освіту.

  Ми готуємо професіоналів!

   

  27 квітня 2017 року відбувся Міжрайонний ярмарок сезонних вакансій роботодавців Херсонщини.
  В ярмарці брали участь роботодавці Бериславського, Голопристанського, Каховського районів і міст Нової Каховки та Херсона. Також була запропонована інформація про сезонні потреби в працівниках роботодавців Геніческого та Скадовського районів. У заході також взяли участь представники вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Бериславщини. Студенти Бериславського медичного коледжу ознайомили зі спеціальностями вишу, умова та термінами вступу, матеріально-технічною базою закладу.


   

  ЧОРНОБИЛЬ – ТРИВОЖНИЙ СПОЛОХ

   

  26 квітня 2017 року в Бериславському медичному коледжі було проведено лінійку-реквієм «Мертва зона», присвячену Міжнародному дню пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

  Відзначення річниці Чорнобильської трагедії – це не свято. Чорнобиль – тривожний сполох, є німим нагадуванням, що саме від нас, людей, залежить доля нашої спільної домівки, ім`я якої – планета Земля. В ту весняну українську ніч з 25-го на 26-те квітня 1986 року на берегах Прип`яті люди ніколи не забудуть. Вона була найтихішою і найтеплішою. О першій годині 23 хвилини 40 секунд над 4-им реактором Чорнобильської атомної станції несподівано нічну темряву розірвало велетенське полум`я. З руїн реактора вирвався стовп зловіщого вогню та палаючих шматків графіту. Першими, хто приборкував атомне пекло, були пожежники. Ціною життя 28 відважних на 5-ту годину ранку вгамували вогонь. Шестеро з них не дожили до 11-тої години наступного ранку. Усього у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи взяли участь 350 тисяч українців. Наслідки вибуху 4-го реактора Чорнобильської атомної сколихнули весь світ. Йод, цезій, стронцій, плутоній - весь цей радіоактивний дощ розлетівся і висіявся на територіях України, Білорусії, Росії. Після Чорнобильської катастрофи померло 14 тисяч ліквідаторів-українців. В результаті в Україні заражена територія загальною площею 50 тисяч квадратних кілометрів. Радіоактивного ураження зазнало близько 600 тисяч осіб. На квітучий українській землі з’явилися пусті міста і села. В життя українців увійшло поняття «зона відчуження». Творчий тандем студентів та викладачів змусив замислитися всіх присутніх над долею Батьківщини та планети Земля.

   Людству треба Всесвіт осягнути

  І себе у ньому зрозуміть,

   Бо тривожне: «Бути чи не бути?

   Страшно над планетою висить.

   На Землі, у домі вселюдському,

   Нами створено немало перепон.

   Будьмо, люди, обережні в ньому,

   Щоб не довелось самим створити свій Армагедон.

   

  Напередодні свята Великодня пройшов конкурс «Писанка – натхнення душі»

  Майстрами стали ліцеїсти Бериславського медичного коледжу, які створили авторські композиції на основі збережених символів. Яйце, як і дерево, вважалося символом весняного пробудження природи, зародження життя, продовження роду, тому пропозиція ліцеїстів прикрасити дерево писанками та пташками стала доречною і актуальною. Було створено 32 неповторні, яскраві писанки.

   Авторами кращих писанок є Федчишина Анна 9 клас, Прищепа Максим 10 клас,  Козлова Тетяна 8 клас.


   

  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

  24 березня «Білі ромашки життя» вдягнули на себе ліцеїсти Бериславського медичного коледжу як символ солідарності в боротьбі з цим захворюванням.

  Волонтери ліцею ще раз нагадали своїм одноліткам про необхідність профілактики туберкульозу та спонукали до проходження обстеження.

  Туберкульоз - одне з найтяжчих інфекційних захворювань. Всесвітня організація охорони здоров’я визнала існування пандемії туберкульозу. Щороку від  несвоєчасного лікування велика кількість людей помирає. Знаючи прості правила, можна не лише не захворіти, а й значно простіше вилікувати захворювання на ранній стадії. Так, потрібно щороку робити флюорографію, відмовитися від шкідливих звичок, підтримувати чистоту в приміщенні, правильно харчуватися та займатися спортом, а при найменших підозрах звернутися до лікаря.

  Нагадаємо, що дні «Білої ромашки» проводилися ще до початку Першої Світової війни. Тоді волонтери роздавали штучні квіти та збирали пожертви на лікування хворих.

   

  Організатор ліцею – Ю.О.Ємець

   

  ШАНУЄМО ТА ПАМЯТАЄМО

  Знання історії минулого, сьогодення рідного краю і держави - це невід’ємна складова інтелекту сучасної молодої особистості, це запорука бажання поліпшити своє майбутнє, основа виховання почуття патріотизму.

  Історичні події багатогранні і різнополюсові і, щоб визначити своє бачення і відношення, треба усвідомити і зрозуміти їх сутність.

  Учні 8 класу ліцею біолого-хімічного профілю Бериславського медичного коледжу в пам’ятні березневі дні визволення Бериславщини відвідали районний історичний музей.

  Завдяки співпраці працівників центральної районної бібліотеки Зварич Л.Ю, Майструк М.В. і директора музею Дробот Н.А. була проведена для ліцеїстів інформаційна година «За покликом серця» з  теплим і зворушливим зверненням до добровольців країни.

  Щемливий слід в свідомості і пам’яті підлітків залишили експозиції «Вічна пам’ять Небесній сотні» і «Герої не вмирають» з портретами наших земляків, героїв АТО, які ціною свого життя відстоювали єдність і соборність нашої держави. І червоні гвоздики, покладені ліцеїстами біля портретів героїв, - це символ шани, вдячності і поваги героям.

  Не залишають байдужими і розгорнуті експозиції «Події революції гідності», «Тобі, Україно моя, і подих мій перший, і подих останній» (про бериславців зони АТО), куточок про волонтерську діяльність, прапори-символи єдності і співдружності воїнів України.

  Почуття патріотизму підростаючого покоління виховують не лише події, а насамперед, люди своїми вчинками, світоглядом, що повинно служити прикладом в житті.

   

  Л.В.Сенченкова, викладач психології

   

   

   

  ВІТАЄМО!

  22 березня на базі Бериславського педагогічного коледжу імені В.Ф.Беньковського відбувся фінал з баскетболу ХІІІ студентської спартакіади серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації Херсонщини.

  Збірна команда Бериславського медичного коледжу у запеклій боротьбі в півфіналі перемогла команду Херсонського училища культури з рахунком 24:22, проте поступилася Херсонському базовому медичному коледжу (22:6), тож наші дівчата посіли почесне ІІ місце.

  Вітаємо баскетболісток та тренера команди Валентина Анатолійовича Сугака!

   

   

  Музичний проект «Голос коледжу»

  Це весна. Це березень.Це Бериславський медичний коледж. І це прем`єра музичного проекту «Голос коледжу».
  Сучасне телебачення пропонує публіці величезну кількість проектів, пов'язаних з пошуком справжніх талантів, які переховуються під образами звичайних людей.
  В поп-музиці повертається поняття «голос». Не секрет, що в останні роки зовсім не обов'язково було людині співати. Можна було просто записати фонограму і під неї працювати, збираючи концертні зали.
  Проект «Голос» – революційний прорив, точніше, повернення до того, з чого починається пісенна культура, – це повернення до живого звуку. Тому цей проект всього за кілька років став найпопулярнішим серед існуючих музичних телешоу.
  Тепер і у нас є можливість взяти участь в пошуку кращого «Голосу коледжу»!

  Учасниці нашого проекту «Голос коледжу» – не виняток. Вони вже пройшли певну школу майстерності. В рамках «Голосу» учасниці ставлять перед собою завдання: зламати свій підхід до репертуару та стилю.
  Центральними фігурами нашого проекту «Голос коледжу»  стали 5 учасниць:
  -          Учасниця під №1 Шевченко Тетяна.
  -          Учасниця під №2 Курохта Анна.
  -          Учасниця під №3 Волошина Ліза.
  -          Учасниця під №4 Верестун Тетяна.
  -          Учасниця під №5 Дахно Тетяна.
  Учасниці зійшлися в 3-х поєдинках:

  Поєдинок 1-ий: «Українська пісня».
  Поєдинок 2-ий: «Російський хіт 80 – 90-их».
  Та поєдинок 3-ій: «Кліп на найвідоміший зарубіжний хіт».
  За підсумками 3 конкурсів звання «Голос Коледжу» здобула студентка 123 групи  -  Верестун Тетяна.
  Наша програма завершилася, але ми з вами не прощаємось.
  Наш клуб «Талановита молодь» не зачиняє свої двері. Вони завжди залишаються відкритими для тих, хто любить і цінує справжню творчість.
  До нових зустрічей!

  Більше фото дивіться за посиланням


  Студрада

   

  Фотоконкурс «Міс Глянець»
  З 06 березня в Бериславському медичному коледжі розпочався фотоконкурс «Міс Глянець» на кращий художній жіночий портрет, в якому брали участь 12 студенток. Шляхом голосування студенти та викладачі коледжу визначали переможницю.
  На музичному проекті «Голос коледжу», 15 березня, відбулося фінальне дефіле.
  Титул «Міс Глянець» отримала студентка 135 групи Зичкова Євгенія. Також від спонсора косметичної компанії «Фаберлік» Позднякової Вікторії Юріївни приз глядацькиї симпатій отримала студентка 124 групи Грох Вікторія.
  Дякуємо вам, дівчата, за ту естетичну насолоду, яку ви подарували всім нам.

   

   

   

   

   

   

  73 РІЧНИЦЯ ВИЗВОЛЕННЯ БЕРИСЛАВА ВІД НАЦИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

  10 березня 2017 року у Бериславському медичному коледжі відбулася урочиста лінійка на честь 73-ї річниці визволення нашого міста від нацистських загарбників. Студенти 111, 114, 123 та 135 академічних груп нагадали присутнім про страшні події воєнних років та героїчний подвиг солдатів-визволителів, про неймовірну віру народу в перемогу та про незламність людського духу.

  В історії українського народу події Другої світової війни посідають особливе місце. За своєю глибиною, трагізмом і героїкою вони помітно вивищилися над іншими і набули епохального значення. Пам’ять про війну є духовно-історичним надбанням нашого народу, що витворює підвалини його самодостатності й самобутності, і водночас, – органічно інтегрує його в загальноцивілізаційний потік, підносить до рівня інших народів, які активно творили історію.

  Нищівний вал бойових подій двічі прокотився українськими землями, не оминувши жодного населеного пункту, понівечивши долі десятків мільйонів людей. Протягом 1225 днів і ночей Україна була ареною жорстоких кровопролитних боїв. Саме з Україною пов'язані основні, вирішальні події на всьому 4500-кілометровому радянсько-німецькому фронті, який посів центральне місце у системі фронтів Другої світової війни. Український і південноросійський напрями постійно були центральними на Східному фронті, на всьому європейському театрі воєнних дій аж до кінця 1944 р. Саме тут проводилася більшість великомасштабних операцій 1941-1944 років, які, зрештою, вирішили долю всієї війни.

  Визволення півдня України почалося у 1943 році після розгрому нацистських військ під Сталінградом та блискучої перемоги Червоної Армії на знаменитій Курській дузі. Війська 3-го та 4-го Українських фронтів вступили на територію Херсонщини. Довгоочікуваний час визволення настав.

  У боях з ворогом наші війська зайняли на лівобережній Херсонщині 60 населених пунктів, взяли в полон 5 тисяч німецьких солдат та офіцерів. Визволили Каховку, Скадовськ, Чорнобаївку, Каланчак. 3-го листопада під ударами  радянських військ ворог залишив 80 населених пунктів, а 4-го листопада були визволені Цюрупинськ, Гола Пристань та більше 30-ти сіл, які згодом увійшли до складу нашої області.

  9-го березня 1944 року були визволені Софіївка, Дудчани, Качкарівка, а 11-го березня 28-ма армія оволоділа 23-ма населеними пунктами, у тому числі і містом Бериславом.

  Після звільнення Берислава наші війська пійшли наступом на Херсон. Під комадуванням генерал-майора Гречкіна почалося форсування Дніпра. До кінця 13 березня Херсон був звільнений від окупантів.

  Понад 150 днів тривало визволення Херсонщини. В бойових діях брали участь з`єднання 5-ти загальновійськових армій. Дві дивізії: 49-я гвардійська та 295-я стрілецька, що звільняли нас від нацистів, отримали найменування – Херсонські.

  В боях загинуло 35 тисяч воїнів Червоної Армії. 18-ти воїнам за звільнення сіл і міст Херсонської області було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Багато хто з них отримав високе звання посмертно.

  Радянські солдати з честю виконали свій обов`язок і наблизили День Перемоги.

  Ми повинні пам’ятати, якою ціною дісталася нам Перемога, і бути гідними Великого Подвигу.

  О.М.Мозгова, викладач суспільних дисциплін

   

  УКРАЇНОЧКА - 2017

  Вже стало доброю традицією в коледжі проводити конкурс краси, але цьогоріч він проходив в ліцеї ще й з патріотичним забарвленням.

  Стати учасницями конкурсу погодилося шестеро дівчат: Гармашова Анна (11 клас), Нікандрова Юлія (10 клас), Козуб Анастасія (9 клас), Павлова Марина (9 клас), Єльцова Анастасія (8 клас), Бутенко Галина (8 клас). Всі учасниці надзвичайно гарні і розумні та гідні звання «Україночка- 2017».

  До складу журі увійшли: Нижник Сергій Васильович – викладач біології; Джеманова Аліна Миколаївна – викладач української мови і літератури, Дідик Олександр Орестович– викладач інфоматики.

  Претендентки на звання «Міс Україночка 2017» мали нагоду проявити себе в  конкурсах. Розпочали із «Знайомства», де кожна учасниця розповіла про походження свого імені, риси характеру людини, що є носієм цього імені, про власні захоплення, уподобання і зазначили, чого чекають від цього конкурсу.

  Свої знання українських звичаїв, прислів’їв  учасниці продемонстрували в конкурсі «Любіть Україну, як сонце любіть…». В конкурсі «Дефіле» дівчата презентували власне бачення сучасного українського костюму, потім демонстрували свої таланти в конкурсі «Художня самодіяльність». Також кожна учасниця показала, чим полюбляє займатися у свій вільний час у конкурсі «Творчі вміння».

  Взагалі, у залі була дуже доброзичлива атмосфера, кожен хвилювався за свою фаворитку. Вигуки: «Ми за тебе», «Ти найкраща» та плакати на підтримку дуже підносили загальний настрій конкурсу.


  Конкурсантки старалися, але перед журі постало важке завдання вибрати одну – найкращу, — і нею стала учениця 9 класу Козуб Анастасія - «Україночка-2017». Інші дівчата не залишилися поза увагою - «Модель по-українськи» - Павлова Марина; «Коса-дівоча краса» - Нікандрова Юлія; «Дівчина-перлина» - Бутенко Галина; «Майстриня» - Єльцова Анастасія; «Весняночка-паняночка» - Гармашова Анна.

  Ю.О.Ємець, організатор ліцею

   

  21 лютого — Міжнародний день рідної мови

  Це свято було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1999 році. Дату було вибрано в пам'ять про боротьбу бенгальців Бангладешу за права бенгальської мови. В 1952 році ця країна була частиною Пакистану. Тоді влада вирішила оголосити мову урду єдиною державною. Ця мова була рідною лише для 3% населення. Закон обурив місцевих жителів, особливо бенгальців Східного Пакистану. Вони почали кампанію за визнання бенгальської мови. 21 лютого 1952 року в Дацці на демонстрації за мовні права бенгальців поліція вбила кількох молодих демонстрантів. Після проголошення в 1971 році незалежності Бангладешу, цей День відзначається там як день мучеників. Бангладеш також запропонував оголосити цей день Міжнародним днем рідної мови. Він відзначається з 2000 року.

  21 лютого у ліцеї Бериславського медичного коледжу було проведено диктант єдності, метою проведення стала пропаганда вивчення української мови, перевірка умінь правильно писати слова на вивчені орфографічні правила, ставити розділові знаки відповідно до опрацьованих правил пунктуації, належним чином оформляти роботу. Диктант написало 49 учнів ліцею. За результатами перевірки було складено загальну рейтингову таблицю. Середній бал по ліцею склав 7,3. Найвищі бали отримали: Нікандрова Юлія (10 клас), Лозенко Анастасія, Павлова Марина, Козуб Софія, Кучер Єлизавета, Мухомор Євген (9 клас), Балутіна Валентина, Козлова Тетяна, Рудак Юлія, Федоренко Дар’я, Ярощук Наталія (8 клас).

   

  ЦІНА ЧУЖОЇ ВІЙНИ

  15 лютого, рівно 28 років тому, пішли в історію 3338 днів драматичного літопису колишнього СРСР. В цей день останній наш солдат був виведений за межі республіки Афганістан. Перестали в Радянський Союз йти похоронки з Кандагара, Джелелабада, Кабула.

  А потім: 86 українських юнаків, яких вважають зниклими безвісти, 12 тисяч інвалідів, 100 тисяч, що живуть і будуть жити з невиліковними хворобами. І найстрашніше — заховані ордена за бойові заслуги в афганській війні і забуття.

  Чому війни замислюють сиві політики, а в окопах опиняються ті, кому 18-20 років? Чи є на світі мета, досягнення якої вимагає кровопролиття? Заради чого один народ воює проти іншого?

  Чи треба взагалі згадувати про війну? Думаємо, що треба.
  Треба говорити про це лихо до тих пір, поки людство всього світу не скаже: «Ми не тільки не хочемо війни, ми зробили все, щоб її не було».

   

  Саме ці питання порушили студенти Бериславського медичного коледжу на урочистій лінійці, присвяченій Дню  вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

  Нехай ніколи не підуть у забуття солдати, які чесно виконують наказ Батьківщини. Нехай не торкнеться бруд пам’яті людської про афганську війну, написану кров’ю солдатів і слізьми матерів.

   

   

   

   

   

   

   

  ПІД ЗНАКОМ КУПІДОНА

  Попереду ще цілий зимовий місяць, і здається, у цій безпробудній сірості уже ніщо не зможе порадувати аж до приходу весни. Але все ж таки знайдеться промінчик тепла, щастя та світла, в якому відчуваєш себе потрібним, закоханим та готовим дарувати любов всім навколо. День, напередодні якого всі метушаться в пошуках валентинок…

  14 лютого у багатьох країнах святкують день Святого Валентина, або як його називають -  День усіх закоханих, і наш ліцей  не є винятком. Цей день прийнято проводити з гарним настроєм, саме тому ліцеїсти   вирішили провести    інтелектуальне, розважальне шоу «Під знаком Купідона», в якому визначити хто розумніший: чоловіки чи жінки? Катерина доводила, що світом правлять дівчата, а Даніїл зі своїми красенями спростовував цю думку. Учасники нашого шоу «Під знаком Купідона» подарували всім жартівливий настрій, проявивши себе в конкурсах: «Збери літери», «Крокодил», «Хто я ?», «Чоловік чи жінка?», «Зірки в ряд», «1,2,3,4,5», «Герої телебачення» та «Обмін ролями».

  Ми вдячні всім, хто завітав до нас на вечір. Бо саме ви, дорогі друзі, своїми оплесками допомогли визначити переможців нашого шоу-МУЖНІХ КРАСЕНІВ ХЛОПЦІВ. Велика подяка спонсорам - косметичній компанії AVON (менеджер-С.Лєбєдєва, координатор-Є.Коваленко).

  І не важливо, хто переміг. Адже наші дівчатка найкрасивіші та наймиліші. А наші хлопці найсміливіші та найсильніші.

   

  Дивна казка – Кохання

  Зростаюча популярність Дня святого Валентина, свята Всіх закоханих, свідчить про те, що любов – це головний дефіцит нашого часу.

   Сучасна людина досягла багато чого, але всім нам бракує чогось дуже важливого – того, що робить нас добрішими і чистішими. Насправді, ми найбільше потребуємо того, щоб кохати й бути коханими.

   Саме тому з року в рік люди у багатьох країнах світу відзначають це романтичне свято, щоб всім разом подолати байдужість і навчитися заново ділитися ніжністю зі своїми половинками й освідчуватися у коханні.

   14 лютого в Бериславському медичному коледжі відбувся театралізований концерт «Дивна казка – Кохання», головною метою якого було донести до молоді істину: справжнє високе, чисте кохання існує. Головне – чекати, і воно обов’язково прийде до наших сердець.

   

  600 лайків

   14 лютого, в День Святого Валентина, у районному Будинку культури відбулося конкурсно-розважальне шоу для молоді «Під знаком Купідона», участь у якому взяли 4 пари з навчальних закладів міста.

   Ідеальною стала пара студентів-першокурсників Бериславського медичного коледжу відділення «Сестринська справа».

   Ми вітаємо Мельникова Валерія та Декалюк Аліну й надсилаємо їм від студентів медичного коледжу 600 лайків.

   

  Волонтери ліцею - на допомогу Авдіївці

   

  У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить

  схилитися, - геній, і одна річ, перед якою слід упасти  на коліна - це доброта.

  В. Гюго

   

  Через активізацію бойових дій у Донецькій області, обстріли населених пунктів із важкого озброєння з боку незаконних військових формувань місто Авдіївка Донецької області залишилося без електро-, водо-, теплопостачання. У місті введено надзвичайний стан.

  Усі учні і викладачі  ліцею долучилися до волонтерської роботи і зібрали харчові продукти: чай, цукор, макаронні вироби, крупи, консервацію, а також засоби гігієни.

  Адміністрація ліцею висловлює подяку викладачам, учням ліцею та їх батькам за доброту і небайдужість.

   

   

  ДОПОМОГА ВІЙСЬКОВИМ

   

  Синельников Олександр, випускник Бериславського медичного коледжу 2015 року відділення «Лікувальна справа», нині - начальник медичного пункту артилерійського дивізіону бригадної артилерійської  групи 57 окремої мотопіхотної бригади в/ч ппВ4533, звернувся до студентства коледжу, як до рідного братства, з проханням надати допомогу військовій частині, в якій проходить службу.

  6 лютого 2017 року президент студентської ради Бериславського медичного коледжу Радіца Дмитро передав сьогоднішньому захиснику нашої Вітчизни медикаменти зібрані студентами.

  Майбутні медики душею і серцем із патріотами України!

   

   

   

  Студенти та викладачі на чолі із Володимиром Петровичем Кучером, виконуючим обов’язки директора Бериславського медичного коледжу, приєдналися до флешмобу #22PushUpChallenge на підтримку військових із посттравматичним синдромом.

  22 Pushup Challenge — флешмоб, започаткований 2016 року в США,  який набув значної популярності в різних країнах світу, в тому числі в Україні. Має за мету підтримати учасників бойових дій з посттравматичним синдромом, підтримку воїнів та загартування тіла. Сучасну назву флешмоб отримав після оприлюднення звіту департаменту у справах ветеранів в США в липні 2016 про самогубства серед ветеранів США за 2014 рік. З'ясувалося, що близько 22 ветеранів щодня накладають на себе руки. Для попередження самогубств серед ветеранів був започаткований рух #22Kill.

  Бериславський медичний коледж передає естафету Херсонському базовому медичному коледжу.

   

  ЗУСТРІЧАЄМО ГОСТЕЙ

  1 лютого голова Херсонської обласної ради Владислав Миколайович Мангер прибув з робочим візитом до Бериславського району. Разом із головою Бериславської районної ради Володимиром Івановичем Коноваловим Владислав Миколайович відвідав Бериславський медичний коледж, познайомився із роботою вишу, організацією навчального процесу Центру практичного навчання, навчальними аудиторіями, технічним оснащенням.

  Владислав Миколайович високо оцінив вклад у розвиток навчального закладу Володимира Петровича Кучера, виконуючого обов’язки директора коледжу, відзначивши: «Я вдячний Вам за самовіддану працю і запал, яким Ви заряджаєте своїх учнів та студентів. Усі ваші вчинки – це вклад в майбутнє. Ми всі бажаємо процвітання вашому краю. Коли я бачу відповідальних людей, котрі готові не на словах, а на діях демонструвати любов до своєї справи, то готовий допомагати у вирішенні будь-яких питань. Ви можете розраховувати на мене».

   

  ЛИГА СМЕХА

  19 января 2017 года в Бериславском медицинском колледже стартовала юмористическая шоу-программа «Лига смеха»!

  Шоу похоже на батл. Основное задание команд — подготовить музыкальное домашнее задание на вполне обоснованную календарём тему: «Говорят, под Новый год…», и, продемонстрировав достойный уровень игры, пройти своим хорошим выступлением в первоапрельские игры.

  В первоапрельские игры пройдут команды, которые займут сегодня 1-ое, 2-ое и 3-е места.

  Ну, а сегодня, 19 января, в праздник Крещения, начало положено.

   

  На сцену мечтали попасть 10 весёлых команд колледжа, но свою мечту смогли осуществить только 4.

  Среди лучших оказались новички — представители авангардного юмора, далекого от классической актерской подачи.

  Кто обречён стать сегодня победителями «Лиги смеха»? Не знает никто. Ведь всё только начинается.

  В одном мы уверенны: амбиции наших ребят имеют конкретные цели: минимум — улыбка, максимум — смех,

  Первый сезон «Лиги смеха» открыли: команда «БМК или быть молодой – круто!», команда «Вход со двора», команда «Валенки» и команда «Гаврики».

  По итогам шоу победителем первого сезона стала команда «Валенки», второе место «Вход со двора», на третьем месте оказалась команда «Гаврики», на четвертом - команда «БМК или быть молодой — круто».

  А 1-го апреля мы будем аплодировать команде, которая станет чемпионом колледжа по юмору. Мы не прощаемся. До новых встреч!

   

   

  БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ «ПОДАРУЙ ДИТИНІ СВЯТО»

  День Святого Миколая -це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до святого, просячи передусім здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різочка?
  У сучасні часи по всій Україні з’явилась добра традиція – саме у день святого Миколая опікуватись сиротами, знедоленими, дітьми, які знаходяться в лікарні, даруючи їм подарунки. Учні ліцею  комунального закладу «Бериславський медичний коледж» не залишилися осторонь і вирішили  подарувати дітям, які знаходяться в дитячому відділенні Бериславської центральної  лікарні, незабутнє свято Миколая, підтримати їхню віру в добро та казку, зібравши канцелярські товари для їх розвитку і розваг. А також порадували солодощами і привітаннями. Скільки ж радості було у дітлахів!

  Велику подяку за активну участь у заході адміністрація коледжу висловлює учням: Федоренко Дар’ї (8 клас), Рудак Юлії (8 клас),  Нікандровій Юлії (10клас), Нетязі Яні (9 клас),  всім ліцеїстам та кураторам класів - Іщенко М.О., Ємець Ю.О., Шаповаловій С.І., Федуновій І.В.

  Тож не будемо байдужими, адже кожен з нас вірить у диво і хоче бути щасливим.

  Ємець Ю.О., організатор ліцею

   

  ЦИГАРЦІ – НІ!

  У рамках декадника правового виховання 14 грудня 2016 року в Бериславському медичному коледжі  була проведена акція «Суд над цигаркою», метою якої стала пропаганда здорового способу життя та вирішення  питання стосовно паління серед студентської молоді.

  Паління — одна зі шкідливих звичок, і боротися з ним треба як із соціальним злом. Проблема не з легких, часом важко переконати людину, що цигарка — далеко не невинна річ, якою здається на перший погляд.

  Курці наражають на небезпеку не тільки себе, але й оточуючих людей. В організмі тих, хто не палить, після перебування в напаленому приміщенні, визначається значна концентрація нікотину.

  Правда і те, що цигарка при недбалому поводженні з нею, часто є причиною пожеж та інших трагедій.

  Тож, шановна молодь, прислухаймося ж до голосу правосуддя і розсудливості. Знищимо отруту, яка називається цигарка.

   

  МАЙСТЕР-КЛАС ВІД ОЛЕКСАНДРА АВРАМЕНКА

   

  12 грудня відомий мовознавець, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Технічного ліцею НТР "КПІ", ведучий експрес-уроків української мови на телеканалі «1+1» Олександр Авраменко провів майстер-клас для викладачів, учнів і всіх шанувальників рідного слова міста Каховки (за підтримки Ігоря Хомінця - засновника фонду «ЗНАЙ БІЛЬШЕ»).

  Захід відвідало понад 400 учасників, серед яких були представники Фонду Ігоря Хомінця «ЗНАЙ БІЛЬШЕ!» Юлія Компанієць і Анна Садова.

  На майстер-класі був присутній і викладач-словесник Бериславського медичного коледжу А.М.Джеманова.

   

  У простій та цікавій формі пан Олександр вчив впевнено та грамотно говорити українською. Присутні мали змогу написати диктант, розв’язати декілька тестових завдань та переконатися в тому, що українська – це жива, європейська та сучасна мова.

  Адже сьогодні все більше молоді надає перевагу українській, досконалість володіння якою є ознакою високої культури.

  Метою цього заходу є популяризація української мови на Херсонщині, а також презентація книги  «100 експрес-уроків української».

   

   

   

   

  У ГОСТЯХ «ПРИВАТБАНКУ»

  6 грудня 2016 року учні 9-го класу ліцею хіміко-біологічного профілю Бериславського медичного коледжу під керівництвом викладача Мозгової О.М. здійснили екскурсію до Бериславського відділення «ПриватБанку».

  У відділенні ліцеїстів зустрів заступник директора з обслуговування клієнтів Дмитрієнко О.С. Він провів цікаву і пізнавальну подорож банком. Спочатку пан Олексій запросив 9-ти класників до зали, де відбувається обслуговування клієнтів, розповів історію створення та роботи даної фінансової установи, надав інформацію про особливості роботи банківських працівників на різних посадах.

  Потім ліцеїсти ознайомилися з роботою касира, поспілкувалися з клієнт-менеджером Баран Л.В., яка охарактеризувала напрямки своєї діяльності.

  Потім Олексій Сергійович продемонстрував учням, як правильно користуватися терміналом. Деякі охочі навіть виконали певні нескладні операції.

  Заключним етапом зустрічі стало проведення уроку фінансової грамотності та вручення ліцеїстам відповідних сертифікатів.

  Даний захід сприяв збагаченню знань учнів, ознайомленню їх з основними банківськими професіями. Вони навчилися працювати з терміналом, отримали знання про Карту Юніора, банківські мобільні додатки, почули слушні поради про те, як правильно розпоряджатися грошима.

  Подякувавши за цікаву екскурсію, ліцеїсти, сповнені вражень та цікавої інформації, повернулись на заняття.

   

   

  6 грудня 2016 року о 14.30 годині в  307 аудиторії відбулося чергове засідання навчально-виховної ради Бериславського медичного коледжу, на якому були присутні голова комісії  - директор коледжу  Запорожець Р.М., заступник голови комісії - заступник директора з навчальної роботи Лященко М.Б., секретар комісії - Дідик В. В., члени комісії : завідуючий відділення «Лікувальна справа» Струк Я.М., виконуючий обов’язки завідувача відділення «Сестринська справа. Фармація» Аркушенко Г.Г., заступник директора з виховної роботи Гаврилова С.М., практичний психолог Глинянська Н.В., президент студентського парламенту Радіца Д.В., члени парламенту.

  На засідання були запрошені студенти, що мають академічну заборгованість та пропуски навчальних занять без поважних причин, порушують «Правила внутрішнього розпорядку коледжу», а саме: відділення «Лікувальна справа» - Ющенко Альона, Онищук Ілля (212 група); Богданова Тетяна,  Міщенко тетяна, Пясецька Юлія (123 група), Авдишоєв Фрідон (133 група); Шевченко Тетяна, Радіца Аліна, Жиденко Андрій, Каліта Євгенія, Лавренчук Олександр, Легенький Олександр (134 група);  Бондаренко Вікторія, Ковальчук Вікторія, Волков Олексій, Денисенко Віталій (232 група); Байбарак Денис (143 група); відділення «Сестринська справа. Фармація» - Брус Андрій, Котова Надія (111 група); Крутієнко Валерія, Макосинська Валерія (112 група); Балбекіна Валерія (115 група); Шевчук Юлія, Драй Анна, Зима Анна (211 група);  Березовська Діана, Кохан Олена, Соломаха Дар’я, Халявкіна Анна (121 група); Задкова Анна, Фіночек Аліна, Фурлет Олена (122 група); Фургал Сергій (131 група); Цимбалюк Катерина (132 група); Муравська Анастасія (135 група); Таргонь Вікторія, Лучинець Таїсія (142 група); Білобоцька Богдана, Зик Лілія (231 група).

   

  УЧНІ ЛІЦЕЮ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ВЕЛИКОГО УКРАЇНЦЯ - МИКОЛИ МИХАЙЛОВИЧА АМОСОВА

  6 грудня  за участю учнів ліцею пройшла лекція «Світове ім’я» до річниці з дня народження видатного кардіохірурга, академіка НАНУ М.М.Амосова.

  Він є одним з найвідоміших в світі кардіохірургів, талановитий вчений, основоположник біокібернетики в Україні, письменник, філософ, громадський діяч, який одержав широке визнання в Україні та за кордоном. На його рахунку тисячі врятованих життів. Він створив інститут серцево-судинної хірургії.

  Микола Михайлович  є автором понад 400 наукових публікацій, включаючи 19 монографій.

  2008 року за результатами опитування громадської думки  в телевізійному проекті «Великі українці» Амосов був визнаний другою людиною, після Ярослава Мудрого, удостоєний звання «Великого українця всіх часів».

  2013 року про Миколу Амосова знято повнометражний документальний фільм – “Амосов: століття”, фрагменти якого учні ліцею могли побачити на лекції.

   

   

   

  1 грудня 2016 року в Бериславському медичному коледжі була проведена лінійка, присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Це день пам’яті для тих, чиїх рідних та друзів вже забрав СНІД, день надії для людей, вражених вірусом і день роздумів для тих, хто повинен зупинити СНІД.

  Щорічно реєструється 5 млн ВІЛ-інфікованих. 3 млн. помирає у віці від 15 до 24 років… Україна посідає перше місце по кількості ВІЛ-інфікованих серед країн Східної Європи.

  Пам’ятай, що єдина людина, яка здатна вберегти тебе від СНІДу —     це  ти сам.

  Життя — це шанс — не втрать його, це обов'язок — виконай його.

  Життя - це скарб — бережи його!!!

   

  УЧНІ ЛІЦЕЮ ПРОТИ СНІДУ

   

  У нього тіло зі смутку і болю,

  Бо смерть людини –його втіха…

   У кожному він жити хоче

  Його ім’я –підступний СНІД.

  Крім веселих календарних свят, є такі дні, які змушують нас замислитися про те, що відбувається навколо.У всьому світі у ці дні дня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Традиція відзначати Всесвітній день боротьби зі СНІДом була покладена 1-го грудня 1988року закликом до розширення обміну інформацією з ВІЛ / СНІДу та соціальної терпимості, що пролунав на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх держав.

   

  Людство живе у страху перед цією недугою. Хвороба з назвою СНІД прогресує щороку та забирає  життя мільйонів людей. Для СНІДу не існує перешкод, він однаково вражає чоловіків, жінок і дітей. На планеті 40 мільйонів людей на сьогоднішній день інфіковані ВІЛ.   Цифри про чисельність заражених і хворих усе зростають…

  Перші , хто діагностує всі прояви хвороби, звичайно є лікарі. Тому на зустріч із ліцеїстами був запрошений лікар загальної медицини, викладач дисципліни «Епідеміологія» Омельяненко Дмитро Сергійович, який акцентував увагу на тому, що кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від страшної інфекції, толерантно відноситись до ВІЛ-позитивних людей і не забувати, що СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю.
  Учасники заходу –ліцеїсти 8, 9, 10 класів більш детально ознайомили з данною проблемою глядачів.

   Бережіть своє здоров'я та здоров'я близьких вам людей!

  Ю.О.Ємець, організатор ліцею

   

  СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ

  Минулого тижня відбулися спортивні змагання між учнями ліцею. Організатором заходу виступив викладач фізичного виховання Ірина Володимирівна Федунова. У конкурсі взяли участь дві команди – «Динаміт» (збірна 8 та 10 класів) та «220 volt» (9 клас). До складу журі увійшли викладач фізичного виховання Валентин Анатолійович Сугак, методист відділення післядипломної освіти Світлана Іванівна Шаповалова, завідувач відділення післядипломної освіти Аліна Миколаївна Джеманова.

   

  Змагання складалися із 11 етапів, серед яких – вихід, привітання та емблема команди; перенос 2-х м’ячів; біг з перешкодами; «кенгуру»; вікторина; введення баскетбольного м’яча змійкою; стрибки у мішках; конкурс капітанів (збий кеглі); біг на трьох ногах; перебіжки в обручі; перетягування канату.

   

  З відривом у два бали перемогу отримала команда «Динаміт» (збірна 8 та 10 класів).


   

   

  28 листопада у стінах Бериславського медичного коледжу відбулася зустріч студентів ІІ-ІІІ курсів з Озерянським Назаром Андрійовичем, лікарем-хірургом серцево-судинним Київського міського центру серця МОЗ України, головою громадської організації «Дія в Україні» (зустріч відбулася за сприяння народного депутата Івана Вінника та громадських організацій).

  Назар Андрійович розказав про головні аспекти роботи Київського міського центру серця МОЗ України, який очолює Тодуров Борис Михайлович, головний кардіохірург МОЗ України, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України. Ідея створення європейської кардіохірургічної клініки найвищого рівня була реалізована в Інституті серця 2007 року. Вперше в Україні в стінах однієї клініки зібралися експерти в галузі попередження захворювань та вад серця, діагностики, терапії, хірургії, анестезіології та реабілітації. Завдяки масштабній концентрації знань у галузі медицини в Інституті серця вже сьогодні стало можливим лікування вад серця у новонароджених, лікування стенокардії і гіпертонії, а також успішне проведення операцій (стентування коронарних артерій, шунтування серця, протезування клапана, мініінвазивна кардіохірургія і трансплантація серця). Побудований та обладнаний за світовими стандартами Інститут серця є перлиною української медицини і предметом гордості українців.

   

  Інститут серця спроектований на основі найсучасніших технічних та медичних рішень. Якісне обладнання дозволяє проводити повноцінну діагностику та лікувати найскладніші вади серця і судин шляхом коронарографії, сцинтиграфії та комп’ютерної томографії. Завдяки новітнім ультразвуковим апаратам за допомогою різних операцій (шунтування серця, протезування клапана) фахівці Інституту серця виліковують найскладніші хвороби – стенокардію, гіпертонію, вади серця. У п’яти сучасних операційних та чотирьох лабораторіях ангіографії в рік виконуються до 5000 складних операцій, кожна з яких дозволяє усунути вроджену або набуту ваду серця, виконати аортокоронарне шунтування серця та стентування коронарних артерій.

  Лікарі центру є справжніми патріотами: рятують життя тяжкохворих бійців, привозять на передову медичні засоби та техніку.

  Назар Андрійович щиросердно запросив студентів та викладачів-лікарів Бериславського медичного коледжу на стажування до Київського міського центру серця МОЗ України.

   

   

  Щороку у четверту суботу листопада Україна на державному рівні вшановує пам’ять загиблих від Голодомору - геноциду Українського народу.

   

  Ви тридцять третім голим роком,

  Голодно-голі та німі,

  Без трун понесені із двору.

  Нізащо. Просто. Без вини.

  3 метою гідного вшанування загиблих 25 листопада 2016 року в Бериславському медичному коледжі  відбулася лінійка - реквієм

  «Великомученики нашої історії», присвячена вшануванню пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Конкурс «Міс Осінь – 2016»

   

  17 листопада — День студента! Це День законних галасливих посиденьок і розваг, тому що студенти на те і студенти, щоб від сесії до сесії жити весело.

   17 листопада — День згуртування групи, тому що саме в цей день студенти на сценах своїх навчальних закладів виявляють творчість і підтримують один одного. До речі, вчені довели, що особливо люблять осінь студентки. Листопад, прохолодний аромат хризантем...Детальніше

   

  ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

  Мова вдосконалює серце і розум

  народу, розвиває їх.

  Олесь Гончар

   

  День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

   

  За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця — послідовника Кирила і Мефодія, письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Існують версії, що раніше на території України застосовували кілька видів писемності, деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови здебільшого складається з аналогів грецьких літер і декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця.Детальніше

   

  All Hallows Evening

   

  31 жовтня англомовні країни та їх жителі святкують День усіх святих , який припадає на 1 листопада за Григоріанським календарем. Саме цей день і свято у нас, у словянських країнах та закордоном називається одним ємним коротким  словом - Хелловін. Назва походить від повної назви  свята All Hallows Evening.

  Студенти нашого закладу теж не залишилися осторонь цієї події тому, що саме молодь та діти найактивніше беруть участь у різноманітних святах. Результатом цієї події стало проведення даного заходу у вигляді тематичного свята – вікторини серед студентів 135 групи відділення «Фармація» викладачем  англійської мови загального напрямку та за професійним спрямуванням Поздняковою Вікторією Юріївною.

  Студенти  активно та жваво брали участь у різноманітних конкурсах та завданнях, які були представлені на вікторині, показали свої знання з іноземної мови, розгадуючи завдання. Вдало прикрасили навчальну аудиторію, де відбувалася подія, підготували тематичні костюми та атрибути.

  На захід були запрошені викладачі циклової комісії гуманітарних та суспільно-економічних дисциплін, адміністрація коледжу.

  Захід пройшов вдало, учасники та гості залишили після його відвідування добрі враження, поновили свої знання щодо святкування Хелловіна.

   

   

  МАЙБУТНЯ ПРОФЕСІЯ – СВІДОМИЙ ВИБІР

  26 жовтня в ліцеї біолого-хімічного профілю Бериславського медичного коледжу відбувся захід профорієнтаційного спрямування «Твоя майбутня професія – твій вибір» для учнів 8-11 класів. Організатори заходу, куратори 10 та 11 класів, Шаповалова Світлана Іванівна та Ємець Юлія Олександрівна цікаво продумали сценарій, де була представлена презентація «Світ професій», в якій  визначені основні 5 груп професій,  це - «Людина-людина», «Людина-техніка», «Людина-художній образ», «Людина-знакова система», «Людина-природа». Учні познайомилися з формулою свідомого вибору професії : «Хочу + можу + треба».

  Представник Бериславського районного центру зайнятості Козопас Н.М. розповіла про професії, яких потребує сучасний ринок праці в Україні та зокрема в Бериславському районі, а також про професії майбутнього. Детальніше

   

   

  ДЕБЮТ 2016

   

  27 жовтня 2016 року відбувся студентський фестиваль творчості «Дебют першокурсників - 2016»

  Як осінь багата на кольори, так студенти Бериславського медичного коледжу багаті на таланти. І щойно переступивши поріг омріяного навчального закладу, Бериславського медичного коледжу, кожен першокурсник мав можливість показати не тільки свої знання та ерудицію, а й проявити творчі здібності. Незвичайне, непередбачуване, сповнене несподіванок та надій, романтичне та веселе свято «Дебют першокурсника» продемонстрував  зорепад молодих талантів.

  Нові голоси, нові номери, нові  надзвичайно  талановиті люди і море  емоцій –  ось, що чекало всіх, хто завітав на свято. А ще – це  перший крок  сміливих  першокурсників, які  єднаються зі студентським колективом. Тож ми бажаємо нашим першокурсникам впевненості в своїх силах , наснаги, творчих злетів та відмінного настрою.

  Більше фото за посиланням "Фотогалерея БМК"

   

   

   

   

  МАЙБУТНІЙ ЗАХИСНИК

  23 жовтня о  18:00 год. в районному Будинку культури відбулася конкурсно-розважальна шоу-програма «Майбутній захисник 2016» , в якій взяли  участь 5 хлопців з міста Берислав, серед яких були два студенти нашого коледжу.

  Гуртовий Олег – позивний «Патріот». Життєве кредо – «Побережи святі слова, не кричи про любов до Батьківщини на всіх перехрестях. Краще - мовчки трудись для її блага та могутності».

  Кузуб Микола – позивний «Чемпіон». Завдяки наполегливості, волі до перемоги досяг великих успіхів у спорті та навчанні. З дитинства діє за принципом: «Якщо бути – то бути першим!»

  За підсумками 4 конкурсів:  «Візитка», «Збори по тривозі», «Спритний кухар» та «Галантний кавалер» перемогу отримав Кузуб Микола.

  Вітаємо тебе, чемпіоне!

   

   

  Ранок 20 жовтня 2016 року розпочався в навчальному закладі з інформаційної хвилинки

  Указом Президента України від 17 січня 2005 року введено щорічне проведення 20 жовтня Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

  Захворіти на рак молочної залози може будь-яка жінка, однак у одних ризик захворювання високий, а в інших - низький. Не позбавлені цього ризику і чоловіки, проте понад 99% всіх пацієнтів з раком молочної залози - жінки. Фактори, що підвищують ризик захворювання, наступні:

  • вік понад 40 років;
  • спадкова і сімейна схильність;
  • пізня менопауза;
  • ранній початок місячних (до 12 років);
  • пізні перші пологи (у віці понад 30 років) або їх відсутність;
  • переривання вагітності;
  • фіброзно-кістозна мастопатія;
  • ожиріння;
  • паління.

  Детальніше

   

  РАЗОМ ДОПОМОЖЕМО!

  Студентський колектив Бериславського медичного коледжу відгукнувся на запит військових, що обороняють південні кордони Херсонщини, надати посильну допомогу на придбання лікарських препаратів.

  Протягом вересня студентською радою коледжу було зібрано кошти на допомогу військовим

  23 вересня медики-волонтери закупили препарати на суму 2305 грн. Це противірусні, знеболюючі препарати, інгаліпт, краплі назальні, абсорбуючі засоби, антибіотики, шприци.
  26 вересня представниками студентського самоврядування та представниками волонтерського руху було здійснено передачу лікарських препаратів до протитанкового артелерійського дивізіону військової частини пп В4533.
  За допомогою цих препаратів заплановано провести профілактику застудних захворювань та лікування виявлених хвороб.
  ТВО командира Ващенком С.Л. було висловлено подяку студентському колективу коледжу.

   

   

  БОГАТИРСЬКІ ІГРИ ЗГУРТУВАЛИ ПЕРШОКУРСНИКІВ

  27 вересня 2016 року в спортивній залі коледжу відбулися спортивні змагання «Богатирські ігри»  серед студентів першого курсу в рамках святкування Всесвітнього дня туризму.

  У спортивному заході взяли участь п’ять  команд, учасниками яких стали як хлопці, так і дівчата.

  Учасники команд випробували свої спортивні навики у восьми конкурсах: «Візитка», «Орієнтування на місцевості», «Повний кошик», «Тропа здоров’я», «Знатоки», «Склади рюкзак», «Футбол», «Конкурс туристичних пісень». Детальніше

   

   

  «УКРАЇНА ПОНАД УСЕ!»

  22-23 вересня 2016 року у Черкаському медичному коледжі відбулася Всеукраїнська студентська конференція «Україна понад усе».

  Співорганізаторами конференції виступили Міністерство охорони здоров’я України, Державна установа «Центральний методичний кабінет підготовки молодших спеціалістів МОЗ України» та Черкаський медичний коледж.

  Учасниками конференції стали студенти та викладачі з 55 вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів з усіх регіонів України.Детальніше

   

   

  ДЕНЬ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ПРАЦІВНИКА

  Осінь дарує всім радісні дні, а особливо фармацевтам, бо саме у вересні святкується їх професійне свято - День фармацевтичного працівника.

  Робота фармацевта - важлива складова лікувального процесу, оскільки саме від фармацевтів багато в чому залежить отримання пацієнтом якісних та ефективних лікарських препаратів. Будь-яка сучасна хірургічна операція, незначна лікувальна процедура та просте лікування хворих вимагає якісної і надійної фармацевтичної підтримки. Тому в День фармацевта слід віддати належне тим людям, які забезпечують кожному цю підтримку.Детальніше

   

   

  ДЕНЬ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ

  Студентство - щаслива пора пізнань, кладень нашого натхнення. Фізична культура і спорт є запорукою здорової нації. Кожен рік у вересні ми відзначаємо день фізичної культури і спорту – свято сили, краси, здоров’я, гармонії. За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки забезпечує безтурботне життя, він загартовує характер і волю.
  У  Бериславському медичному коледжі дисципліну «Фізичне виховання» викладає команда справжніх фахівців: Жуковський Олександр Васильович - керівник фізичного виховання, магістр фізичного виховання, майстер спорту з атлетичної гімнастики; Бєлєй Тетяна Ярославівна - голова циклової комісії з фізичного виховання, магістр фізичного виховання; Сугак Валентин  Анатолійович - старший викладач  фізичного виховання; Соколан Євгеній Ігорович – магістр фізичного виховання, викладачі фізичного виховання Федунова Ірина Володимирівна та Блінда Владислав Іванович.

  Цьогоріч до свята були нагороджені студенти, котрі беруть активну участь у спортивному житті коледжу, є призерами районних та обласних змагань: Лавриненко Наталія Олексіївна; Кнівець Дарина Олександрівна; Селютина Аліна Олександрівна; Салтан Алла Ігорівна; Кузуб Микола Сергійович; Лавренчук Олександр Анатолійович; Єфремова Анжеліка Сергіївна; Бучко Марина Василівна; Юріна Ніна Олександрівна; Ковбаса Олександра Олегівна; Ільченко Олександр Олександрович; Антоненко Ігор Олександрович; Афанасьєв Максим Олександрович; Коваль Сергій Сергійович; Ушкало Віталій Михайлович; Заруба Тетяна В’ячеславівна.

  Бажаємо нашим спортсменам нових перемог та здобутків!

   

   Шлях до грамотності - сходи з безліччю ступенів

  «Краса — це дарунок долі, ну, а грамотність — це вже від природи» - Вільям Шекспір

  У сучасному світі грамотність - це візитна картка людини. Помічено, що люди, що володіють правильною мовою, багатим словниковим запасом і вмінням писати без помилок, домагаються успіху в будь-якій обраній сфері. Грамотна людина апріорі сприймається як інтелектуально розвинена. Грамотність — це один із критеріїв, який відрізняє прогресивне суспільство від примітивного. На сьогоднішній день, за даними ООН, у світі налічується близько 4 мільярдів грамотних людей. Хоча представникам різних поколінь ще є до чого прагнути. Дослідження показують, що на сьогоднішній день у світі близько 860 мільйонів дорослих людей неграмотні. Також відомо, що 100 мільйонів дітей у всьому світі не навчаються в школі. Міжнародний день грамотності, який офіційно відзначається Організацією Об'єднаних Націй 8 вересня, звертає увагу і на цю проблему.

  Мета Міжнародного дня грамотності — відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому. Він підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у ХХІ столітті.

  У рамках святкування Міжнародного дня грамотності, 25 річниці незалежності України та з метою патріотичного виховання студентської молоді серед студентів перших курсів викладачами української мови та літератури Іщенко М.О. та Клікушиною Я.А,було проведено диктант єдності коледжу. Тема диктанту – «Патріотизм». Студенти ще раз почули, що є патріотизмом, які його ознаки, в яких формах він існує. Краща група за результатами рейтингу буде відзначена викладачами-філологами. Детальніше

   

   

  Першовересень зустрічає Бериславський медичний коледж!

  Знову ранок першого вересневого дня повниться мелодійними звуками невгамовного дзвоника. Знову вулиці міст і сіл розквітають від дитячого щебету, юнацьких посмішок та чарівної хуртовини осінніх айстр. Ностальгічні погляди дорослих, душевний щем, смуток і радість – переплелися разом. Це наш край, наша держава зустрічають День знань — справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності.

  Детальніше

   

   

  ВИПУСКНИЙ У КОЛЕДЖІ

  30 червня комунальний заклад «Бериславський медичний коледж» Херсонської обласної ради – один з найпрестижніших медичних навчальних закладів Херсонщини - відзначив урочистості з нагоди закінчення навчального закладу студентами спеціальностей «Сестринська справа», «Фармація», «Лікувальна справа».

  Завершення кожного життєвого етапу несе у собі сум прощання, барвистість мрій про майбутнє і незабутні спогади, вони особливою сторінкою відкладуться у книзі буття, яку з кожним роком все частіше гортає кожен з нас, адже коледж – це маленьке життя.

  Урочистість у районному Будинку культури розпочав виконуючий обов’язки директора коледжу Роман Миколайович Запорожець, який з шаною та щирістю побажав випускникам стати відповідальними працівниками,  впевнено йти до поставленої мети.Детальніше

   

   

   

  БРЕЙН-РИНГ З ДИСЦИПЛІНИ «МЕДСЕСТРИНСТВО У ВНУТРІШНІЙ МЕДИЦИНІ»

  19 травня в актовій залі Бериславського медичного коледжу відбувся брейн-ринг з дисципліни «Медсестринство у внутрішній медицині» між командами 131 та 132 академічних груп. Ведучим конкурсу був викладач медсестринства у внутрішній медицині Фартушний Артем Юрійович, до журі конкурсу ввійшли викладач медсестринства у внутрішній медицині Азарова Людмила Іванівна та лаборант циклової комісії терапевтичних дисциплін Башта Олена Валентинівна. Метою конкурсу було виявлення найбільш здібних студентів з даної дисципліни та підвищення рівня зацікавленості студентів в оволодінні клінічною дисципліною за рахунок емоційної складової процесу змагання.Детальніше

   

   

  ПИШАЮСЬ ТИМ, ЩО Я УКРАЇНЕЦЬ

  Терпкий, п’янкий, до болю знайомий подих чебрецю. Неповторна краса Дніпра, безмежжя Таврійських степів, зелені Карпати, ночі  такі бездонно  зоряні, яких ніде не побачити у світі! Вічні дуби, стрункі смереки, свічки каштанів, височенні тополі, розлогі явори, гнучкі верби. Червона калина…

  Це Україна, моя Батьківщина, яка споконвіку славилася волелюбним, працьовитим народом. Вона виколисала велетів сили і духу: Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Сірка, Григорія Сковороду, Устима Кармелюка, Юрія Дрогобича, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Грушевського…

  У великих людей серце завжди горіло задля Батьківщини. Вони ніколи не забували про рідний дім, працюючи до самовідречення на благо України, а за любов до свободи платили високу ціну – без жалю віддаючи власне життя.Детальніше

   

  Стоп-кадр: фільм «Ліцейське життя» знято!

   

  Життя – це фільм, майстерно грай,

  І навіть коли зовсім сил немає

  У кожен рух, шматок душі вкладай,

  Цю роль ніхто за тебе не зіграє!

   

  Життя – це Кіно, і в цю мить на Землі показують величезну кількість стрічок. У них різний бюджет, різна глядацька аудиторія, різна доля – деякі картини з тріском провалюються, інших чекає бурхливий, але короткочасний успіх, якісь картини оцінять лише кілька цінителів цього своєрідного жанру, а щось не зможе зрозуміти ніхто.

  26 травня в Бериславському медичному коледжі відбулася символічна церемонія нагородження престижною премією Міжнародної академії кіномистецтв. Місце проведення церемонії перенесли до провінційної, але такої рідної альма матер.Детальніше

   

   

  ВІВАТ, ОБДАРОВАНІСТЬ!

  24 травня в Бериславському медичному коледжі пройшло свято «Віват обдарованость», на якому були нагороджені студенти, які  мають визначні успіхи та здобутки у навчанні, спорті, громадських справах не лише на рівні коледжу, а й області.

  З вітальними словами до студентів звернулись виконуючий обов’язки директора коледжу Р.М. Запорожець, заступник директора з виховної роботи І.А. Дробиш, завідувачі відділеннями «Сестринська справа. Фармація» І.І. Сергієнко та «Лікувальна справа» О.М. Покрищенко.

  33 активних, талановитих, артистичних студенти були нагороджені грошовою премією за активну участь в житті коледжу, підтримку та розвиток ділової репутації закладу та згідно наказу отримали подяки батькам від виконуючого обов'язки директора навчального закладу.

  Відмінники навчання були нагороджені грамотами: cтудентка 115 академічної групи Марчук Катерина Василівна, студентка 125 академічної групи Савенко Валерія Ігорівна, студентка 125 академічної групи Комаринець Яна Геннадіївна, студент  123 академічної групи Стрельцов Олександр Ігорович, студент 222 академічної групи Літвінов Віталій Вікторович, студентка 133 академічної групи Шевцова Руслана Юріївна,студентка 134 академічної групи Тимофієнко Вікторія Олександрівна.Детальніше

   

   

  ВЕЛИКА ОЛЕКСАНДРІВКА ГОСТИННО ЗАПРОШУЄ

  З метою сприяння професійному самовизначенню школярів у виборі професії, популяризації професії медика 20 травня 2016 року спеціалісти Великоолександрівського районного центру зайнятості за сприянням головного лікаря Великоолександрівської ЦРЛ Шестаки В.І. організували зустріч-презентацію професії медичного працівника. Адміністрація  Бериславського медичного коледжу в особі виконуючого обов’язки директора Запорожця Р.М. люб’язно надала згоду на участь у цьому заході. Студенти та викладачі коледжу зустрілись з учнівською молоддю, яка навчається у школах Великоолександрівського району. Адміністрація Великоолександрівської лікарні надала приміщення актової зали, де розмістилася виставка агітаційної продукції та поробок студентів-членів анатомічного гуртка (органи людського тіла, зроблені із різноманітних матеріалів). На зустрічі студенти Кобилянська Станіслава та Марчук Катерина детально розповіли про переваги професій: фельдшера, медсестри  та фармацевта. Також була проведена цікава вікторина на медичну тематику. Найрозумніші отримували вітаміни, а головний приз - мило, зроблене студентами відділення «Фармація», дісталося переможцю вікторини.Детальніше

   

   

  Футбол - це улюблена гра мільйонів

  Уперше про цю гру в   м’яч ногами згадується  близько 2000 років до нашої ери. Про існування футболу  у Стародавньому Єгипті та Греції  переконливо довели археологічні розкопки. Засновниками футболу в наш час вважають англійців: саме тут ця гра отримала свою назву. В Англії у 1863 році було створено  першу в світі футбольну асоціацію та розроблено перші офіційні правила гри.

  Гра в футбол сприяє всебічному розвитку особистості, почуттю колективізму, згуртованості, відповідальності за свою команду, а також зміцнює здоров’я та впливає на формування позитивної мотивації до занять фізичною культурою і спортом.

  Студенти Бериславського медичного коледжу теж не є винятком, і для них футбол це навіть не гра, а стиль життя. В коледжі вже стало доброю традицією проведення змагань з міні футболу, що присвячені Дню Перемоги.

  В цьому році в  змаганнях брали участь чотири команди: «Викладач», «Арсенал», «ПСВ», «Медик». Змагання проходили в три тури. Своєю запеклістю та безкомпромісністю привернули увагу вболівальників не тільки студентів, а й жителів м. Берислава.
  До останнього туру зберігалась інтрига в змаганняхДетальніше

   

   

  Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня . У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, коледж, школу чи садочок.

  Наш коледж також підтримав українську традицію, на заняття студенти та учні ліцею одягнули вишиванки. По закінченню дня був проведений конкурс на кращу вишиванку коледжу. Було визначено три кращі вишиванки : Риженко Ольга – переможниця у номінації «Найкраща вишиванка», Міщук Олена – «Найкращий український костюм», Мухомор Євген – «Найкраща вишиванка».Детальніше

   

   

  14 травня Бериславський медичний коледж гостинно відчинив двері для майбутніх випускників шкіл та їх батьків. Учні дев’ятих – одинадцятих класів завітали до навчального закладу з метою отримання інформації щодо умов вступу, особливостей навчально-виховного процесу, а також для ознайомлення з матеріально-технічною базою.

  У рамках заходу проведено вітальний концерт та зустріч адміністрації із вступниками, на якій абітурієнти отримали всю необхідну інформацію щодо спеціалізацій.Детальніше

   

   

  ДЕНЬ ЄВРОПИ

  18 травня в рамках проведення Року англійської мови в Україні та відзначення Дня Європи в Бериславському коледжі викладачами Запорожець О.М. та Іщенко М.О. проведено квест «Discovering English World» серед спеціальностей «Сестринська справа», «Лікувальна справа», «Фармація» та учнів ліцею 8,9,11 класів. Команди «Smile», «Nurses», «ABC», «Eagles» отримали мапу маршруту та почали проходити станції: «Language station», «Reading station», «Proverbs and sayings station», «Interpreter station», «Puzzles and crosswords station». Учасники квесту продемонстрували свої знання з лексики,граматики,країнознавства, діалогічного та монологічного мовлення. На останній станції «Music station» студенти співали пісні англійських та американських виконавців. Виконуючий обов’язки директора коледжу Запорожець Р.М. привітав учасників і вболівальників з Днем Європи, а також нагородив сертифікатами учасників конкурсу з англійської мови «Гринвіч». Переможцями ж квесту визначено команду ліцею «Eagles» - І місце; команду спеціальності «Фармація» - ІІ місце; команду спеціальності «Сестринська справа» - ІІІ місце.

  Вітаємо учасників квесту та бажаємо отримувати ґрунтовні знання англійської мови на базі коледжу!

  УРОЧИСТА ХОДА ВИКЛАДАЧІВ, СТУДЕНТІВ, УЧНІВ ЛІЦЕЮ БЕРИСЛАВСЬКОГО МЕДИЧНОГО КОЛЕДЖУ НА МІТИНГУ

  9 ТРАВНЯ 2016 РОКУ.

  ФОТОЗВІТ

   

   

   

   

  КУРІННЯ ВБИВАЄ

  Куріння справедливо називають епідемією людства, яка не припиняється. Проблема тютюнопаління вкрай актуальна для України, і  необхідність профілактики його зумовлена тим, що за останні роки в Україні зростає частка курців серед жінок та дітей, і залишається високою розповсюдженість куріння серед чоловіків.

  Паління — причина виникнення захворювань, зниження імунітету, що часто призводить до важких наслідків і, навіть, до смерті. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, найбільш не­безпечна хвороба — рак легень — в 95% випадків пов'язана з палінням, а кожний четвертий випадок  з серцево-судинними захворюваннями. У свою чергу доведено, що ранній початок вживання тютюну є передвісником проблем, пов'язаних із наркотиками та алкоголем. Не можна не відзначити, що ця проблема не обходить і наш навчальний заклад, тому цикловою комісією фармацевтичних дисциплін в рамках тижня «Фармакології» 19.04.2016 року була проведена конференція на тему: «Куріння вбиває», на яку були запрошені студенти відділень  «Сестринська справа», «Лікувальна справа», «Фармація» та всі викладачі.Детальніше

   

  МЕТОДИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ ЗАВІДУВАЧІВ ВІДДІЛЕННЯМИ ВНЗ І-ІІ РІВНЯ АКРЕДИТАЦІЇ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  15 квітня поточного року на базі комунального закладу «Бериславський медичний коледж» Херсонської обласної ради відбулося засідання методичного об’єднання завідувачів денними відділеннями вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Херсонської області.

  У нараді взяли участь Чебукіна Валентина Федорівна (Херсонський політехнічний коледж ОНПУ), Лянзберг Ольга Валеріївна (Херсонський гідрометеорологічний технікум Одеського державного екологічного університету), Бойко Максим Олександрович (Морський коледж Херсонського державного морського інституту), Лопатньов Костянтин Костянтин, Фальченко Олексій Павлович (Херсонське морехідне училище рибної промисловості), Ковальчук Віктор Ігорович (Херсонський базовий  медичний коледж), Крекніна Катерина Володимирівна (Херсонське музичне училище), Красноперова Валентина Василівна (Херсонське училище культури), Покрищенко Олена Михайлівна, Сергієнко  Ірина Ігорівна (Бериславський медичний коледж), Лященко Марина Борисівна (Бериславський педагогічний коледж), Писларь Ірина Анатоліївна (Генічеське медичне училище), Блищик Людмила Анатоліївна (Каховський державний агротехнічний коледж), Вітовщик Олена Анатоліївна, Гайбура Тетяна Андріївна (Новокаховський коледж Таврійського державного агротехнічного університету), Надєляєв Ілля Миколайович (Новокаховський  політехнічний коледж ОНПУ), Тарасенко Олександр Володимирович (Новокаховський приладобудівний  технікум).Детальніше

   

   

  СУРОГАТНЕ МАТЕРИНСТВО – ВИХІД Є

  Одним з важливих показників стану репродуктивного здоров'я населення є безплідність. Проблема безплідності актуальна в усьому світі, і Україна тут не виняток. Насьогодні 10-15 відсотків українських сімей страждають від безплідності, що можна віднести до прямих репродуктивних втрат. Близько мільйона безплідних пар щодня живуть надією на диво. В лікуванні безпліддя в Україні з 1987 року почали застосовуватись нові репродуктивні технології. Програма сурогатного материнства надає можливість подружжю, яке не має власних дітей через проблеми із здоров'ям, відчути радість материнства та батьківства шляхом застосування репродуктивних технологій. Проте розвиток науки та техніки в цій галузі випереджає морально-правову адаптацію суспільства до нових досягнень.Детальніше

   

   

   

   

  ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У БЕРИСЛАВСЬКОМУ МЕДИЧНОМУ КОЛЕДЖІ

  У Бериславському медичному коледжі 16 березня 2016 року відбувся День відкритих дверей, під час якого абітурієнти та їхні батьки отримали змогу поспілкуватися з керівництвом навчального закладу та представниками приймальної комісії, а також ознайомитися з правилами прийому на 2016 навчальний рік та зануритися в атмосферу коледжного життя.Детальніше

   

   

   

   

  ВПЕРЕД ДО ЗДОРОВ’Я

  7 квітня – Всесвітній день здоров’я. Кожна людина прагне прожити своє життя довго і щасливо. А для цього потрібно вести здоровий спосіб життя. Тож 7 квітня у Бериславському медичному коледжі відбувся квест «Вперед до здоров’я!», організований та проведений Валентиною Василівною Піскуновою, викладачем біології.

  Квест – це спортивно-розважальна та інтелектуально-командна гра. Під час якої  команди змагаються одна з одною за перемогу. Команди переміщаються від станції до станції та виконують різноманітні завдання. Мета команд – виконати всі завдання та отримати найкращий результат.Детальніше

   

   

   

  ТУРНІР З ГІГІЄНИ

  11 квітня в рамках проведення тижня  циклу науково-природничих дисциплін відбувся загальноколеджний захід «Турнір з гігієни» між студентами других курсів спеціальності «Сестринська справа».

  Змагалися команди  «Екологія» (121 академічної групи), «Гігієна» (122 академічної групи), «Санітарія» (221 академічної групи). В заході були використані різноманітні форми змагань і конкурсів. Студенти демонстрували свої знання з гігієнічних нормативних показників води, повітря, харчових продуктів. Дуже цікаву презентацію команди підготувала 121 група на тему «Екологія води». Студенти також продемонстрували практичне вміння вимірювати відносну вологість в повітрі, відбирати та оцінювати проби води, вираховувати калорійність сніданку.Детальніше

   

   

  ЛЕГЕНДАРНИЙ МИТЕЦЬ

  Людям, знайомим з миром музичного мистецтва, напевно, буде цікава біографія Бетховена - великого німецького композитора, кожен твір якого - неповторний шедевр вічності. Відбитком на його творчість лягло раннє сирітство і повна глухота, яка спіткала композитора в середині творчого шляху.

  Життя Бетховена сповнене випробувань, які йому приготувала доля. Але у такої великої людини і не могло бути простого посереднього життя. Саме з життєвмим шляхом Людвіга ван Бетховена учні 8, 9, 10, 11 класів ліцею познайомилися на заході в Бериславській музичній школі, який підготували художні керівники разом зі своїми учнями.

  Ліцеїсти із захопленням прослуховували найвідоміші твори для фортепіано у виконанні найкращих учнів Бериславської музичної школи.

  Ю.О.Ємець, художній організатор ліцею

   

   

  КРАЩИЙ ЗНАВЕЦЬ ВНУТРІШНЬОЇ МЕДИЦИНИ

  6 квітня у актовій залі коледжу було проведено конкурс «Кращий знавець з дисциплін «Внутрішня медицина»  та «Медсестринство у внутрішній медицині» серед студентів  IV  курсу спеціальностей «Лікувальна справа» та  «Сестринська справа». Організаторами змагання виступили викладачі: Людмила Іванівна Азарова та Олена Михайлівна Покрищенко. Питання конкурсу охоплювали вивчений студентами матеріал за попередні семестри. Метою конкурсу було виявити рівень знань студентів  з дисциплін «Внутрішня медицина» та  «Медсестринство у внутрішній медицині», а також визначити  найбільш здібних студентів, які вміють клінічно мислити, аналізувати конкретні клінічні ситуації.

  Команди було сформовано на базі 141, 142, 143 академічних груп. Пари команд, які зустрічалися одна з одною, було сформовано шляхом жеребкування. В І турі брали участь 2 команди. Переможець І туру конкурсу зустрівся з  3 командою. Переможець ІІ туру конкурсу – 142 академічна група - посів І місце. Команди, які програли в двох турах конкурсу зустрілися між собою в змаганні за 2 та 3 місце. Тож відповідно 141 академічна група посіла ІІ місце, а 143ІІІ.

  Вітаємо переможців та бажаємо натхнення на шляху підкорення нових вершин знань, наполегливості й терпіння, мудрості й розважливості!

   

   

  БРЕЙН-РИНГ З ДИСЦИПЛІНИ «ПЕДІАТРІЯ»

  Педіатрія – це галузь медицини, головним завданням якої є збереження або повернення здоров’я дитині, щоб дозволити їй в повній мірі реалізувати свій вроджений життєвий потенціал.

  Педіатрія розвивалась на рівні з іншими галузями медицини, адже всі дорослі колись були дітьми і хворіли. Її розвиток в Україні пов'язаний з історією медицини і світової педіатрії. Лікар античного світу Гіппократ мав величезний вплив на всі подальші етапи розвитку медицини до наших днів. Гіппократ не був педіатром, але його роботи свідчать, що вивчаючи хвороби у дорослих, він також звертав увагу на особливості дитячого організму. Особливу увагу приділяв захворюванням новонароджених і немовлят: афтам, омфаліту, діареї та іншим.

  Діти завжди відрізнялися від дорослих своєю безтурботною посмішкою, вмінням бачити у всьому прекрасне, щирістю і звичайно своєю безмірною цікавістю. Вчені підрахували, що всього за один день можна отримати від дитини 4-5 або 6 років близько 400 питань.

  Тож у Бериславському медичному коледжі приділяють особливу увагу вивченню педіатрії.

  4 квітня у актовій залі коледжу відбувся брейн-ринг з дисциплін «Педіатрія» та «Медсестринство у педіатрії» серед команд ІІІ курсу спеціальностей «Сестринська справа» та «Лікувальна справа».

  Організаторами конкурсу та наставниками команд виступили викладачі-педіатри, а саме: Яремчук Т.І. (команда “Педіатриси”), Струк Я.М. (команда “Пупсики”), Бабенко Д.В. (команда “Діти Гіппократа”).

  Перший конкурс мав назву «Чомучки». Командам необхідно було у художній формі дати відповідь на питання «Чому я вивчаю педіатрію і навіщо взагалі вона потрібна?». Відповіді команд були творчими та вигадливими, глядачі не залишилися байдужими – активно підтримували учасників.

  Наступний конкурс мав назву «Крокодил». Його суть - дуже проста, капітан команди підходив до журі і обирав папірець. Завдання: показати без слів рефлекс новонародженої дитини, інші учасники команди мали відгадати, який саме це рефлекс і дати йому коротку характеристику.

  Конкурс «Теорія» складався з двох частин: перша – «Питання – відповідь», друга – «Задача». Команді задавали питання і учасники мали дати відповідь на них.

  Завершальним конкурсом педіатричного марафону стала демонстрація практичних навичок. Глядачі на власні очі впевнились, що майбутнє нашої країни в надійних руках, адже такі медичні спеціалісти завжди зможуть надати першу медичну допомогу.

  За підсумком усіх конкурсів перше місце посіла команда «Педіатриси», ІІ місце – команда «Діти Гіппократа», ІІІ місце – «Пупсики».

   

   

  РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО

  30 березня у комунальному закладі «Бериславський педагогічний коледж імені В.Ф.Беньковського» Херсонської обласної ради відбулася зустріч студентства Херсонщини. Молодь презентувала благодійну акцію «Разом переможемо», яка ставить собі за мету підтримати воїнів Антитерористичної операції, які захищають Батьківщину на передовій.

  Студенти Бериславського медичного коледжу на чолі із заступником директора з виховною роботи І.А.Дробиш долучилися до проведення акції.

  Студентство мало неабияку нагоду поспілкуватися із тими людьми, які безпосередньо знайомі із умовами життя солдатів АТО, на заході були присутні координатор роботи Херсонського обласного центру допомоги учасникам  антитерористичної операції при Херсонській обласній державній адміністрації Галина Уманець та начальник управління внутрішньополітичної діяльності Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики Херсонської обласної державної адміністрації Павло Гавриш.

  Бериславський медичний коледж долучається до проведення акції заради миру і спокою на рідній землі.

   

   

  ДЕНЬ БІЛОЇ РОМАШКИ

  Студенти Бериславського медичного коледжу провели просвітницьку акцію "Вчасне обстеження може врятувати Ваше життя" серед жителів міста Берислава (керівник  - Олена Михайлівна Покрищенко, викладач внутрішньої медицини), а також на чолі з керівником волонтерської координаційної групи Ільйонок Анною Вікторівною була проведена інформаційна хвилинка для студентів I курсів «День білої ромашки» до Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз.

   

  ПАМ’ЯТКА СТУДЕНТАМ ПО ПРОФІЛАКТИЦІ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

  Туберкульоз (ТБ) - це інфекційне захворювання, яке викликається мікобактеріями туберкульозу (МБТ). Збудник туберкульозу був відкритий у 1882 році німецьким вченим Робертом Кохом, тому він ще також називається "паличкою Коха".

   

   

   

  ШЛЯХИ ЗАРАЖЕННЯ ТУБЕРКУЛЬОЗОМ:

   

  • повітряно-крапельний (аерогенний);
  • аліментарний (через травний тракт);
  • контактний;
  • внутрішньоутробн
  • ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  КОНКУРС-РЕКЛАМА «МОЯ ПРОФЕСІЯ - МОЯ ГОРДІСТЬ»

  З давніх-давен людина замислювалась над своїм призначенням на Землі, тож вона шукає шляхи самовираження, самоствердження, насамперед у професії, яку свідомо обирає. Правильний шлях до вибору головної справи життя може окрилити, дати можливість розкрити себе як особистість.

  Студенти Бериславського медичного коледжу відділення «Лікувальна справа» (завідувач відділення – Покрищенко Олена Михайлівна) 29 березня у актовій залі зібралися на так званий День спеціальності, аби поділитися власним баченням майбутньої професії та враженнями від навчання у виші.

   Кожна академічна група відділення І-ІІ курсів мала приготувати презентацію своєї майбутньої професії.

  Оцінювало виступи команд професійне журі, до складу якого увійшли - Башта Олена Валентинівна, викладач дисципліни «Догляд за хворими», Нижник Сергій Васильович, викладач біології, Шаповалова Світлана Іванівна, викладач психології, Сергієнко Ірина Ігорівна, завідувач відділення «Сестринська справа. Фармація».

  Виступи академічних груп були креативними та яскравими, цікавими та насиченими різними формами сценічного мистецтва.

  Журі відзначило виступи команд 124, 123, 113 академічних груп.

  Життя фельдшера – це здобуття нових знань, нового досвіду, який іноді змушує відмовитися від старого і звичного,невтомний пошук, боротьба із самим собою за формування власної особистості.

   

   

   

  КОНКУРС-РЕКЛАМА «МОЯ ПРОФЕСІЯ – МОЯ ГОРДІСТЬ!»

   

  23 березня у актовій залі коледжу відбувся «День спеціальності» відділення «Сестринська справа. Фармація» (завідувач відділення – Ірина Ігорівна Сергієнко).  Завданням учасників було підготувати презентацію професії, яку вони здобувають. Оцінювало виступи студентів високоповажне журі, до складу якого увійшли викладачі вишу: Двірна Людмила Михайлівна, викладач фармакології, Смірнов Павло Євгенійович, викладач фармакології, Башта Олена Валентинівна, викладач дисципліни «Догляд за хворими», Шевченко Анна Олександрівна, викладач дисципліни «Догляд за хворими», голова циклової комісії "Професійно-практичної підготовки (сестринська справа, догляд за хворими)".

   

  Окрім власне презентації, потрібно було проявити вміння комунікативних навичок. Для підготовки презентації спеціальностей команди не були обмежені в часі і виборі необхідних засобів і технологій. Тому студенти мали можливість максимально проявити свою креативність.

   

  Журі відзначило виступи 112, 121, 115 академічних груп.

   

  Мабуть, немає такої сфери людської діяльності, яка за вагомістю і важливістю могла би зрівнятися з професією медика. Тож наші студенти мають лікувати тіло, а віддавати душу. У цьому і полягає велика місія медичного працівника.

   

   

  ЦІКАВЕ НАВКОЛО НАС

   

  16 березня у актовій залі коледжу викладачем біології Нижником Сергієм Васильовичем було проведено брейн-ринг «Цікаве навколо нас». До участі було запрошено учнів ліцею, котрі були розділені на дві команди «Біо» (збірна 8 та 9 класів, капітан – Валерій Мельников) та «Організм» (збірна 10 та 11 класів, капітан – Микола Лисенко). Оцінювало конкурс високоповажне журі, до складу якого увійшли: П.Є.Смірнов, викладач фармакології, А.О.Воробйов, викладач хімії, А.В.Ільйонок, викладач біології.

   

  Змагання проходило у шість етапів. Перший конкурс емблем визначив найкреативніше кодування назв команд за допомогою знаків та символів.  У конкурсі «Розминка» кожна команда мала у швидкому темпі дати відповідь на максимальну кількість питань. Під час проведення конкурсу капітанів кожен очільник мав змогу проявити свою ерудицію. Наступний конкурс «Нестандартна біологія» змусив учасників понервувати, Сергій Васильович зачитував біологічні задачі, котрі треба було миттєво розв’язати та докладно прокоментувати відповіді. Під час наступного етапу до участі було запрошено вболівальників, котрі виконували уривки з пісень біологічної тематики. Вікторина на тему «Птахи» стала заключною у конкурсі. З відривом у 3 бали перемогла команда «Біо» (збірна 8 та 9 класів, капітан – Валерій Мельников).

   

   

   

   

  ХАЙ ЛУНАЄ ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО!

   

  …Для того, щоб вміти бачити справжнє обличчя велетнів,

   

  людям, що можуть стикатися з ними, –

   

  треба бодай трохи піднятися до їх рівня

   

  і мати в собі хоч щось з їх відваги.

   

  Олена Теліга

   

  Щороку, коли земля прокидається від зимового сну, маємо знову й знову невтомно звертатися до унікальної творчої скарбниці невичерпних можливостей, мистецьких замірів і поривань, захоплень і зацікавлень, надій і мрій, колосальних можливостей духовної реалізації національного генія й Пророка, аби черпати наснагу та відкривати правду про свою історичну пам’ять, переосмислити систему цінностей сучасного українця, щоби проектувати наше прийдешнє у вимірі Шевченкової української мрії.

   

  Постать Тараса Шевченка в українській національній науці, мистецтві, культурі, ба навіть, політиці завжди залишається актуальною. Кожне нове покоління намагається осмислити, прийняти, вмонтувати його у свій світ, залежно від викликів свого часу.

   

  Молоде покоління Бериславського медичного коледжу щорічно вшановує пам’ять письменника, художника, філософа, громадського діяча Тараса Шевченка проведенням низки заходів. За сприяння Центральної міської бібліотеки організовано виставку сучасних досліджень спадщини Тараса Шевченка. Наснажені геніальним словом Пророка, студенти першого курсу та учні ліцею брали участь у конкурсі читців поезії «Нас єднає Шевченкове слово». Так, на сцені коледжу лунали поезії «Думи мої, думи..», «Минають дні, минають ночі», «Думка», уривки із творів «Тарасова ніч», «Лілея», «Наймичка», «Сон», а також твори сучасників про поета. Безпосередньою й щирою акторською грою захопило присутніх театралізоване дійство – фрагмент із твору «Русалка», яке виконували ліцеїсти 9 класу.

   

  Академічні відзначення Шевченківських днів у медичному коледжі вкотре підтверджують велике захоплення творчою спадщиною Тараса Шевченка та її поцінуванням різними поколіннями студентів і викладачів. Уже друге століття поспіль його слова слугують закликом до боротьби за своє, рідне, українське, символізуючи силу нашого незламного духу, дають відповіді на численні виклики нинішнього часу.

   

  Марина Іщенко, викладач української мови та літератури

   

  МІС КОЛЕДЖУ

   

  Україна здавна славиться красунями. Їм усім притаманні неповторна врода, світлий розум, працьовитість, ввічливість і, звичайно ж, велика шана, любов і повага до рідного краю.

   

  І тому саме в переддень весняного свята у Бериславському медичному коледжі відбулася конкурсно-розважальна програма «Міс коледжу – 2016», в якій взяли участь найвродливіші, найпривабливіші, найсміливіші дівчата нашого коледжуДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

   

  20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної сотні. Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні» Президент України Петро Порошенко підписав 11 лютого 2015 року.

  19 лютого у актовій залі коледжу відбувся національно-патріотичний захід «НЕБЕСНІЙ СОТНІ ШАНА І ПОВАГА», у якому взяли участь студенти, викладачі, учні ліцею, працівники коледжу.

   

  Сьогодні Україну знають у всьому світі. Трагічні події, які відбулися на Майдані у серці України – Києві - взимку 2014-го року, сколихнули світову спільноту, змусили прикути погляди усього прогресивного людства до нашої держави. Народ, який об’єднався у патріотичному пориві, щоб сказати своє рішуче «Ні!» всьому тому, що гальмує розвиток нашої держави, що робить нас, українців, заручниками темних сил, викликав не лише цікавість, а більше – повагу й захоплення у багатьох людей світу.ДЕТАЛЬНІШЕ

   

  ВІДЧУЙ СМАК РІДНОЇ МОВИ

   

  За  рішенням ЮНЕСКО  21  лютого  всі народи землі  відзначають Міжнародний  день  рідної  мови. Зараз  це  свято  крокує  по  всій  планеті, і кожен  громадянин  будь-якої  країни ще  більше  відчуває свою  приналежність  до  свого  народу. Мова – це  той  інструмент, який  єднає  націю до єдиного  цілого. Це великий  скарб, який треба  шанувати, берегти  і  розумно  збагачувати. Люди говорять різними мовами. Їх нараховується приблизно 6 тисяч. На жаль, філологи попереджають, в XXI столітті щонайменше 40% цих мов вимруть. А це страшенна втрата для людства, бо кожна мова - це геніальний прояв людського духу, унікальне бачення нашого світу. Справа в тому, що 95% тих шести тисяч мов охоплюють дуже малу частину  населення світу. За даними ЮНЕСКО, ними розмовляють всього 4% людства. Дейвід Кристал, один із світових експертів з питань мов, автор книги “Мовна смерть” вважає, що мовна різноманітність - це унікальна річ, і втрата кожної мови збіднює наш світ. Мовна різноманітність – це еквівалент людської різноманітності. Людство зазнало такого успіху на цій планеті, завдяки тому, що воно спроможне пристосуватися до найрозмаїтіших обставин. Мова - це  інтелектуальний еквівалент наших  біологічних можливостей.ДЕТАЛЬНІШЕ

   

  ЦІНА ЧУЖОЇ ВІЙНИ

   

  8 жовтня 1979 було позбавлено влади та вбито засновника Народно-демократичної партії Афганістану Нур Мухаммад Таракі.

   

  Політбюро ЦК КПРС офіційно прийняло рішення про введення радянських військ в Афганістан і наданні Радянським Союзом Афганістану військової допомоги. 25 грудня 1979 в Афганістан були введені радянські війська у складі 40-ї армії під командуванням генерал-лейтінанта Юрія Тухарінова.

   

  У ході військових дій була проведена операція по усуненню глави Афганської опозиції, що зайняв у результаті контрреволюційного перевороту пост глави Афганістану Хафізулли Аміна. Сталий режим в Афганістані після чергової зміни влади на чолі з Бабраком Кармалем виявився повністю залежним від радянської військової, технічної та фінансової допомоги.

   

  Угруповання повстанців підтримували США та інші держави. У 1986 році в Афганістані відбувся черговий державний переворот, в результаті якого Мухаммед Наджібулла зайняв місце зміщеного Бабрака Кармаля. Мухаммед Наджібулла був обраний президентом Республіки Афганістан.

   

  А влада СРСР і США в 1988 році домовилися про невтручання в справи Афганістану. Розпочате у травні 1988 року виведення військ з Афганістану закінчилося 15 лютого 1989 року. Групи радянських військ остаточно покинули цю країну.

   

  Незалежна Україна 15 лютого офіційно вшановує День пам'яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та День виводу військ з Афганістану.

   

  Цього дня учні ліцею біолого-хімічного профілю та студенти Бериславського медичного коледжу відвідали районний Будинок культури, де відбулося тематичне зібрання «Не твоя війна».

   

  ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

   

  11 лютого у Бериславському медичному коледжі відбулося святкове ток-шоу «ХТО ЗВЕРХУ?». Перед кожним святом усіх закоханих на всіх каналах телебачення і радіохвилях, а також в журналах, газетах говориться і пишеться лише про любов, лунають привітання в адресу закоханих усіх поколінь. Мільйони валентинок, квітів і цукерок отримують один від одного кохані люди. Не став винятком і наш коледж.

   

  Ведучими ток-шоу були Валерія Савенко, студентка 125 академічної групи, та Олег Гуртовий, студент 114 академічної групи. Вони активно підтримували свої команди, допомагали у вирішенні найскладніших завдань.

   

  До складу журі увійшли: Олена Михайлівна Покрищенко, завідувач відділення «Лікувальна справа», Ірина Ігорівна Сергієнко, завідувач відділення «Сестринська справа. Фармація», Павло Євгенійович Смірнов, викладач фармацевтичних дисциплін, Валентин Анатолійович Сугак, викладач фізичної культури.

   

   

  Конкурс складався з п’яти конкурсів. Перший – «Вгадай пісню», один із учасників команди слухає пісню в навушниках, потім показує за допомогою міміки і жестів цю композицію, за правильну відповідь команда отримує 10 балів. У цьому змаганні учасники проявили свій акторський талант, адже кожна з команд миттєво вгадала прослухану пісню.

   

   

  Наступний конкурс мав назву «Жіноча та чоловіча справи», хлопцям треба було розшифрувати лейбли відомих модних брендів, дівчатам - марки машин. На диво, що дівчата, що хлопці є знаними експертами красивого життя… З завданнями впоралися на відмінно!

   

   

   

   

  Третій конкурс мав назву «Літери».  На кожного учасника було повішано аркуші паперу з двома літерами, необхідно було, переміщаючись, давати відповіді на питання, складаючи літери до купи. Саме в цьому конкурсі дівчата проявили неабияку швидкість та ерудованість.

   

   

   

   

  Наступний конкурс «Зірки в ряд» змусив багатьох учасників понервувати, адже необхідно було дівчатам визначити,  хто з хлопців раніше за всіх подарував коханій подарунок, а хлопцям – хто з дівчат раніше закохався. Ось тут результати було дуже непередбачувані.

   

   

   

  П’ятий конкурс «Хто я?» змусив багатьох глядачів розсміятися до сліз.

   

  Учаснику від кожної команди необхідно було за зображенням, ставлячи питання команді, вгадати назву невідомого персонажа.

   

   

  З невеликим відривом у балах перемогу отримала команда дівчат! Свято закінчилося запальною дискотекою!

   

   

  ПЕРША ЗУСТРІЧ АНГЛІЙСЬКОГО КЛУБУ

   

  29 січня у Бериславському медичному коледжі відбулось перше засідання  англійського клубу працівників навчального закладу. Виш виявив ініціативу долучитися до заходів усеукраїнського масштабу, адже 2016 оголошений Роком вивчення англійської мови в Україні (Указ Президента України "Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні" №641/2015 від 17 листопада 2015 року).

   

  Близько 30 викладачів різних дисциплін виявили бажання вивчати та поглиблювати свої знання англійської мови. Зустріч розпочалась виступом координатора курсів Інни Юріївни Шаповалової, молодим викладачем іноземної мови, що має широкий комунікативний досвід у англомовному середовищі. Перша зустріч мала тему «How to say HELLO».

   

  Організатори запрошують всіх бажаючих приєднуватись до клубу, адже можливістю навчатись у невимушеній атмосфері під керівництвом професійного викладача таки дійсно варто скористатись.

   

  ЗАСІДАННЯ КУРАТОРІВ

   

  У рамках роботи методичного об’єднання кураторів академічних груп Бериславського медичного коледжу 27 січня практичним психологом Ніною Василівною Глинянською було проведено практичне заняття на тему «Толерантність у стосунках».

   

  Викладачі мали прекрасну можливість у доброзичливій атмосфері поспілкуватися один з одним, виконати цілий ряд пізнавальних, в першу чергу, для кожного учасника, психологічних вправ, та навіть побавитися, адже завдяки тренінгу формуються навички та уміння, які є фундаментальними у професійній діяльності педагога. До таких можемо віднести входження в контакт, орієнтація в проблемній ситуації партнера, вирівнювання емоційного напруження співрозмовника, аргументація та узгодження інтересів. Учасники тренінгу під час заняття, оволодіваючи різними способами міжособистісної взаємодії, стали ще більш компетентними у сфері спілкування.

   

  Впевнені, що використання тренінгу як форми проведення занять методичного об’єднання кураторів сприяє: вдосконаленню професійних вмінь і навичок викладачів; розвитку дивергентного мислення, адже під час тренінгу учасник знаходиться під впливом різноманітних ідей, думка одного педагога може стимулювати думку іншого; розвитку у педагогів атракції, емпатії, педагогічної техніки, динамізму особистості; творенню ситуації успіху, адже самі куратори були ініціаторами ідей, з’явилося прагнення вдосконалити їх якість, виявити "успішну ідею": найбільш раціональну, оптимальну, оригінальну, доцільну в тій чи іншій педагогічній ситуації.

   

   

   

   

  МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗА СКАСУВАННЯ РАБСТВА

   

  2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства. З цієї нагоди студенти  Бериславського  медичного  коледжу  приєдналися до акції Національного автопробігу «На запчастини – тільки машини!», під час проведення якої організатори застерігали від одного з найпоширеніших нині видів рабства – торгівлі органами. ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

   

  «Неначе скарб дорогоцінний,

   

  Ми нашу мову берегли»

   

  Одна вона у нас така –

   

  Уся співуча і дзвінка,

   

  Уся плакуча і гримуча,

   

  Хоч без лаврового вінка.

   

  Т.Шевченко

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

  ДЕБЮТ

   

  29 жовтня в актовій залі Бериславського медичного коледжу відбувся урочистий захід - «Дебют» студентів першого курсу. Весело, піднесено, урочисто в залі, першачки, куратори переповнені хвилюванням, а глядачі – викладачі, студенти старших курсів – готові з прискіпливістю найвимогливішого цензора оцінити таланти студентів нового набору.

   

  Урочисті фанфари сповіщають про початок свята. Ведучі, Олена Антюшина та Ярослав Дудченко, з іронією «бувалих» оголошують групи до виступу.

   

  Студенти 111 академічної групи, куратор - А.В. Ільйонок, заворожили присутніх емоційним та енергійним танком. 112, куратор - Л.П. Голубнича, зачарувала усіх східною чарівністю та стриманістю, танок, під акомпанемент фортепіано, з віялами, не залишив байдужого жодного глядача. Усіх вразила згуртованість колективу та їхній позитив, таких «КВІТОЧОК» ще довго глядач не забуде. А ось студенти 113 групи, куратор – Я.А.Клікушина, можуть стати резидентами будь-якого клубу, своїми влучними жартами «розкачали» публіку на повну. 115 група, куратор – Г.Г.Аркушенко, у піднесеній манері розповіла про свою майбутню професію – фармацевта, фільм, котрий зняли студенти разом із куратором, в головній ролі, вразив усіх своєю дотепністю та доречністю. Стадник Зоряна перенесла глядачів до світу східних розкошів та чарів, зачарувавши усіх неперевершеним хореографічним талантом. Студенти 211 групи, куратор – В.В.Шкуропат, виконали патріотичну пісню «Україна», у ліричній формі розповіли про свою майбутню професію. А ось студенти 212 групи, куратор – Н.О.Рахмакова, продемонстрували глядачам енергійний танок. 114 група, куратор – І.О.Бай, презентували кожного учасника дружнього колективу, у ліричній формі сповістивши про талант. ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

   

  71 РІЧНИЦЯ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ ВІД НІМЕЦЬКО-ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

   

  В актовій залі коледжу відбувся виховний захід, присвячений 71 річниці звільнення України від німецького-фашистських загарбників, організований викладачем суспільних дисциплін, головою циклової комісії викладачів гуманітарних та економіко-соціальних дисциплін, Оленою Миколаївною Мозговою, та студентами 124 та 125 академічних груп, учасниками вокального та хореографічного гуртків.

  Швидко, мов весняні струмки, збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита, приходять у світ нові покоління. Але не старіє пам’ять тих літ. Вона живе у спогадах бійця і в суворому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться на нас у залах музеїв, із сторінок книг, її, мужню та величну, надійно оберігає народ, передаючи, як святиню, у спадщину поколінням. Для більшості наших співвітчизників війна розпочалася 22 червня 1941 року, коли фашистська Німеччина напала на Радянський Союз. На українських землях війна тривала 1225 днів і ночей, з 22 червня 1941 року по 28 жовтня 1944 року. ДЕТАЛЬНІШЕ

   

  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ХОСПІСНОЇ ДОПОМОГИ ТА ПАЛІАТИВНОЇ МЕДИЦИНИ

   

  «Ти є важливим до останньої миті твого життя, і ми будемо робити все, щоб ти помер з миром, і щоб до останнього подиху ти жив гідно»

   

  Сіслей Сандерс

   

  Кожного року у другу суботу жовтня відзначається Всесвітній день хоспісної допомоги та паліативної медицини. Мета паліативної медицини полягає в підтримці якості життя у його фінальній стадії, максимальному полегшенні фізичних та моральних страждань пацієнта та його близьких, а також збереження людської гідності пацієнта наприкінці земного життя.

   

  Найважливішими завданнями паліативної допомоги є ефективне знеболення, усунення розладів життєдіяльності, а також визначення потреб пацієнтів та членів їхніх родин, що дозволить надати максимальну допомогу у подоланні критичної ситуації.


   

  У рамках Всесвітнього дня хоспісів та паліативної допомоги з 08 по 17 жовтня викладачами циклової комісії професійно-практичної підготовки (сестринська справа, догляд за хворими) були проведені такі заходи: круглий стіл «Організація хоспісної допомоги в країнах світу» (Шкуропат В.В.), інформаційно-виховний захід про паліативну допомогу в Україні «Крок за обрій» (Шевченко А.О.), виховний захід «На межі милосердя та обов’язку» (Литвинова А.Е.).

   

  Метою цих загальноколеджних заходів було – наблизити студентів до життя таких людей, розповісти про фізичне та психологічне страждання в останні миті життя . Адже дуже часто в голові інкурабельних хворих  в останні миті життя лунає одне: БІЛЬ, БІЛЬ, БІЛЬ, БІЛЬ. То ж студенти як майбутні медичні працівники повинні зробити все для того, щоб полегшити не тільки фізичні, але й психологічні страждання. Бо найбільший біль – це БІЛЬ самотності.

   

  Загалом інформацією про хоспісну допомогу було охоплено максимальну кількість студентів  І та ІІ курсів. Вони вміло висвітлювали структуру паліативної допомоги України, рівень надання хоспісної допомоги населення нашої держави, розглянули проблеми хоспісів та запропоновували шляхи їх вирішення.

  Голова ЦК (сестринська справа, догляд за хворими) Анна Шевченко

   

   

   

   

   

  20 ЖОВТНЯ – ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ НА РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

   

  Ранок 20 жовтня у Бериславському медичному коледжі розпочався із інформаційної хвилинки, адже  Указом Президента Українивід 17 січня 2005 року введено щорічне проведення Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

   

  Захворіти на рак молочної залози може будь-яка жінка, однак у одних ризик захворювання високий, а в інших - низький. Не позбавлені цього ризику і чоловіки, проте понад 99% всіх пацієнтів із раком молочної залози - жінки. Фактори, що підвищують ризик захворювання, наступні: вік понад 40 років; спадкова і сімейна схильність; пізня менопауза; ранній початок місячних (до 12 років); пізні перші пологи (у віці понад 30 років) або їх відсутність; переривання вагітності; фіброзно-кістозна мастопатія; ожиріння; паління.

   

  Як і у всьому світі, захворюваність на рак молочної залози в Україні зростає - в середньому на 1-2% за рік - і в даний час у структурі онкопатології жінок рак грудної залози займає одне з перших місць. Кожні 30 хвилин в країні виявляється новий випадок раку молочної залози, і щогодини від нього вмирає одна жінка. Щорічно це грізне захворювання забирає життя майже 7,5 тис. жінок по всій Україні.

   

  Необхідно зазначити, що тривалість нормального життя хворих на рак молочної залози після встановлення діагнозу на початкових стадіях хвороби (так звана нульова, перша і максимум друга - а всіх стадій існує п’ять) і правильно проведенного лікування - понад 25 років. Тобто, прогноз захворювання залежить від того, наскільки своєчасно вдалося діагностувати хворобу!

   

  Основними методами, які дозволяють своєчасно виявити це захворювання, є самообстеження молочних залоз; клінічне обстеження молочних залоз; мамографія. З метою уточнення діагнозу лікар може призначити також деякі інші обстеження.

   

  НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ - СВОЄЧАСНО ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО ЛІКАРЯ!

   

  БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ'Я ТА ЖИТТЯ!

   

  ДЕНЬ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ПРАЦІВНИКА

   

  У третю суботу вересня щорічно з 1999 року вся Україна святкує День фармацевтичного працівника.

   

  Професія лікаря відома всім, для більшості людей  поняття «хвороба» і «здоров'я» асоціюються тільки з нею. Але, яким би не був здібним і досвідченим лікар, він у багатьох випадках безсилий допомогти хворому, не маючи необхідних ліків. І тут на допомогу лікарю і хворому приходять провізор і фармацевт. Від їх професіоналізму і компетентності у наданні фармацевтичної допомоги можуть залежати як результат лікування, так і самостійне застосування пацієнтом безрецептурних препаратів. Фармацевт має сприяти раціональному та економічному призначенню, а також відпуску лікарських засобів, співпрацювати в мультидисциплінарній медичній команді з метою поліпшення безпеки пацієнтів

   

  Щоб стати справжнім професіоналом своєї справи треба пройти нелегкий шлях навчання. Успішну підготовку майбутніх фармацевтичних працівників в нашому коледжі забезпечують високоосвічені викладачі-провізори, це:  Волчановський Андрій Вадимович, Козачук Анатолій Михайлович, Двірна Людмила Михайлівна, Аркушенко Галина Геннадіївна, Смірнов Павло Євгенович. Відділення «Сестринська справа. Фармація» очолює Сергієнко Ірина Ігорівна.

      

  Сьогодні в коледжі кваліфікацію «Фармацевт» здобувають 89 студентів, 30 з яких переступили поріг навчального закладу в цьому році.  За результатами минулого навчального року кращими студентами відділення «Фармація» визнано: Гузь Аліну, Сайко Анастасію, Ворону Анастасію, Савенко Валерію, Комаринець Яну.

   

  Савенко Валерія, Зичкова Євгенія, Безпоясна Яна, Фіголь Анна є активними учасниками різноманітних виховних заходів коледжу.

   

  Від імені усього дружнього колективу Бериславського медичного коледжу щиросердно вітаємо викладачів-провізорів, студентів, котрі здобувають професію фармацевта з професійним святом!

   

  Бажаємо всім, хто присвятив та прагне присвятити своє життя служінню ідеалам добра та людяності, невичерпності сил і завзяття, творчої наснаги у важливій праці.

   

  Нехай щастям і любов'ю наповнюється кожен день вашого життя, а праця на благо людей приносить задоволення і радість. Нових ідей і перемог, надійних партнерів і вірних друзів, процвітання, миру, удачі і добробуту!

   

  ДЕНЬ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ

   

  Студентство - щаслива пора пізнань, кладень нашого натхнення. Фізична культура і спорт є запорукою здорової нації. Кожен рік у вересні ми відзначаємо день фізичної культури і спорту – свято сили, краси, здоров’я, гармонії. За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки забезпечує безтурботне життя, він загартовує характер і волю.
  У  Бериславському медичному коледжі дисципліну «Фізичне виховання» викладає команда справжніх фахівців: Жуковський Олександр Васильович - керівник фізичного виховання, магістр фізичного виховання, майстер спорту з атлетичної гімнастики; Бєлєй Тетяна Ярославівна - голова циклової комісії з фізичного виховання, магістр фізичного виховання; Сугак Валентин  Анатолійович - старший викладач  фізичного виховання; Соколан Євгеній Ігорович – магістр фізичного виховання, викладачі фізичного виховання Федунова Ірина Володимирівна та Блінда Владислав Іванович.


  10 вересня на спортивному майданчику коледжу серед першокурсників відбувся квест  «Вперед до перемоги!» присвячений Дню фізичної культури і спорту. Змагання складалося з п’яти етапів: «Стибки  у довжину» (оцінювали Соколан Євгеній Ігорович  та Сухіна Марія, студентка 143групи), «Баскетбольна  естафета» (оцінювали Сугак Валентин Анатолійович  та Таранущенко Анастасія, студентка  232 групи), «Математична естафета» (оцінювали Жуковський Олександр Васильович та Кузуб Микола, студент  123групи), станція «Кураторська» (оцінювали Федунова Ірина Володимирівна та Сугак  Сергій, студент 143 групи), станція «Інтелектуальна» (оцінювали Бєлєй Тетяна Ярославівна  та Осадча Олена, студентка 144групи).

   

  Змагання було запекле та жваве, студенти та куратори академічних груп активно долучалися до виконання найскладніших спортивних та інтелектуальних вправ.

   

  За результатами команд на всіх етапах журі змагання підвело підсумки:

   

  • 1 місце – команда «ГАРЯЧІ СЕРЦЯ» 115 академічна група відділення «Сестринська справа. Фармація», куратор Аркушенко Галина Геннадіївна;

  • 2 місце – команда «ТОРНАДО» 113 академічна група відділення «Лікувальна справа», куратор Клікушина Яна Анатоліївна;

  • 3 місце – команда  «СУПЕРМЕНИ» 114 академічна група відділення «Лікувальна справа», куратор Бай Ірина Олександрівна;

  • 4 місце – команда  «ВЕСЕЛІ ДІВЧАТА» 112 академічна група відділення ««Сестринська справа. Фармація», куратор Голубнича Людмила Петрівна;

  • 5 місце - група «ЕКСТРІМ» 111 академічна група відділення ««Сестринська справа. Фармація», куратор Ільйонок Анна Вікторівна.

   

  Бажаємо всім міцного здоров’я та високих спортивних досягнень!

   

  ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ ДНІВ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

  4 квітня та 16 травня Бериславський медичний коледж гостинно відкрив свої двері для абітурієнтів – учнів 9 та 11 класів загальноосвітніх шкіл. Загалом до навчального закладу завітало більше 300 абітурієнтів разом із батьками та друзями. Програма включала зустріч із адміністрацією навчального закладу, огляд музею, знайомство з матеріально-технічною базою вузу, концерт студентської творчості.
  Абітурієнти мали можливість детально ознайомитися із навчально-методичним та матеріальним оснащенням, поспілкуватися із викладачами та студентами коледжу, дізнатися про правила вступу до вузу, умови проживання, відвідати Центр практичного навчання та гуртожиток коледжу.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

  8 травня у світі відзначають відразу дві пам'ятні дати: День Перемоги в Європі і День пам'яті та примирення, присвячений пам'яті жертв Другої світової війни. З цього року разом з усім світом їх відзначає і Україна.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

   

   

   

  Чорнобиль - відлуння у наших серцях

   

   

  26 квітня 1986 року… Ця дата назавжди залишиться в пам’яті народу. Скільки б не пройшло років тривога не покидає людей пов'язаних зі скорбот­ним часом ядерного апокаліпсису.  Саме до Дня пам’яті Чорнобильської катастрофи  студенти 211 академічної групи підготували  тематичний захід.  Всі присутні дізналися про радіацію,  її вплив  на людину, способи виведення з організму людини радіонуклідів. Пригадали події 1986 року й доземно вклонилися людям, які ціною неймовірних зусиль, а часом і ціною життя, зупинили вогневу стихію.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

   

  ЗДОРОВА МОЛОДЬ - НАШЕ МАЙБУТНЄ

   

   

  Здоровий спосіб життя допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання.

   

   

  Так, 7 квітня у Всесвітній день здоров’я студенти І курсу взяли участь  у розважально-альтернативному квесті «Вперед до здоров’я». Між собою змагалися п’ять команд:

   

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  РОЗМАЛЮЙ ЧАШКУ

   

  Протягом двох останніх місяців у Бериславському медичному коледжі проходив конкурс студентської творчості «Розмалюй чашку». Приємно, що багато майбутніх медиків відгукнулися на заклик та проявили неабияку креативність та майстерність.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я

   

  Всесвітній день здоров'я (World Health Day) відзначається щорічно 7 квітня в день створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров'я (World Health Organization, WHO). За час, що минув з того історичного моменту, членами Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) стало 191 держава світу.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  КРАЩИЙ ФАРМАЦЕВТ

  Уперше у Бериславському медичному коледжі проводився конкурс «Кращий фармацевт». Протягом кількох етапів відбіркового туру студенти спеціальності 5.12020101 «Фармація» демонстрували  свої знання з провідних фармацевтичних дисциплін. І от вже визначено переможців, якими стали: Руденко Олена, Філімонова Марина та Андріяшина Ольга. Студенти нагороджені почесними грамотами та грошовими преміями.

   

   

  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

   

  Історія цієї пам’ятної дати бере початок з 1993 року, коли рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною ситуацією, а день відкриття німецьким лікарем і бактеріологом Генріхом Германом Робертом Кохом збудника туберкульозу (24 березня 1882 року) проголошений Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  ВИЗВОЛЕННЯ БЕРИСЛАВЩИНИ ВІД НІМЕЦЬКО-ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

  Після розгрому німецько-фашистських військ під Сталінградом взимку 1942-1943 рр. розпочалося визволення території України. Радянські війська ступили на українську землю в грудні 1942 року. Після Курської битви 1943 року розгорнулося масове вигнання ворожих сил з лівобережної України.

  11 березня 1944 року місто Берислав було звільнено. У боях за Берислав і населені пункти району відзначилися війська 10-го стрілецького і 2-го гвардійського механізованого корпусів, 109-ї гвардійської стрілецької дивізії і 4-ї гвардійської механізованої бригади. Їм було присвоєно почесне найменування "Бериславські". Ті, хто виявив хоробрість при форсуванні Дніпра, звільнення Берислава і правобережної Херсонщини, удостоїлися звання Героя Радянського Союзу. У їх числі – командир 109-ї гвардійської стрілецької дивізії гвардії полковник І.В. Балдинов; командир батальйону гвардії старший лейтенант В.З. Грідін, командир роти гвардії старший лейтенант А.А. Тряскін, командир роти розвідників гвардії капітан Н.А. Бабанін; командир розвідки гвардії молодший лейтенант А.Д. Канівський; командир відділення розвідки гвардії старшина А.В. Ямщиков; командир відділення гвардії старший сержант М.М. Мусаєв, командир відділення гвардії старший сержант Г.В. Ємельянов, командир відділення гвардії червоноармієць Н.І. Полещиков, гвардії червоноармієць В.С. Миколаїв.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

   

  5 O’CLOCK TEA

  «Чай став одним з оплотів цивілізації Англії, Ірландії, Австралії та Нової Зеландії тільки тому, що кращий спосіб його заварки був і залишається предметом бурхливих дебатів - де вже тут до усталених традицій!»

   

  Дж. Оруелл

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  СТУДЕНТИ-МЕДИКИ  ПРОДОВЖУЮТЬ ТРАДИЦІЇ, ЗВИЧАЇ ТА ОБРЯДИ  УКРАЇНЦІВ

  Звичай відзначати Масляну виник задовго до хрещення Русі князем Володимиром. Свято проводів зими та зустрічі весни було однією з найбільш популярних традицій у слов’янській культурі.

  Під час Масляної обов’язково потрібно попросити три рази прощення у найрідніших і найближчих людей, щоб очистити душу і совість. Напевно, кожному з нас є, за що сказати «пробач» рідній  і коханій людині. Щодня під час Масляного  тижня слід пекти млинці, щоб здоров'я і щастя додалося, рік був вдалим, в домівці панували мир і спокій.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  СЕРЦЯ ГЕРОЇВ

   

  Щороку в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У цей день річниці виводу радянських військ з Афганістану в Україні вшановують усіх тих, хто виконував інтернаціональний обов’язок в Афганістані, Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих точках» планети.

   

  Правда про Афганську війну… Вона різна. Нерідко хвороблива й гірка. 26 років, які пройшли, об'єднали колишніх бійців-інтернаціоналістів в одну родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  ЗДАЙ КРОВ - ЗБЕРЕЖИ ЖИТТЯ

   

  Порятунок людського життя і здоров’я набуває особливої актуальності у період антитерористичної операції на сході України, тому студенти медичного коледжу не залишились осторонь та взяли активну участь у  благодійній волонтерській  акції   "Крапля крові - крапля життя", яка відбулася в рамках Дня донора 3 лютого 2015 року.

   

  Волонтерами стали: Білобоцька Богдана, Радіца Дмитро, Конопліцький Олександр,  Героєва  Людмила, Назаров Іван, Копос Денис, Чорний Максим, Алєксєєва Єлизавета, Крамчанінова Ксенія, Леонова Анастасія, Карпунін Кирило, Крючкова Анастасія, Ломанченко Вадим, Владімірова Альбіна, Себестьянський Олександр, Зябров Сергій, Синельников Олександр, Залевський Євгеній, Моргун Катерина, Ущаковська Валерія,

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  ЗИМОВА КАЗКА

   

  Січень - особливий місяць, який закарбується в пам'яті 18-ти студентів Бериславського медичного коледжу, що взяли участь в екскурсійній поїздці до гірськолижного курорту "Буковель", під керівництвом Клікушиної Я.А. та Глушкової Л.М.Поїздка була через столицю нашої держави – місто Київ. Ми відвідали Києво-Печерську Лавру, Музей води, гуляли Хрещатиком, вшанували пам'ять загиблим героям «Небесної сотні» та антитерористичних операцій. Пройшли Андріївським узвозом, побачили головну ялинку країни, пам’ятки архітектури міста Києва, милувалися Дніпром-Славутою, були біля будівлі Верховної Ради України. Київ – дуже гарне місто з добрими, усміхненими обличчями мешканців. За два дні екскурсій і прогулянок ми дізналися багато цікавого про столицю України. Для нас ці дні стали незабутніми.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  УКРАЇНА – МОЯ ДЕРЖАВА

   

  День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

   

   

   

   

   

   

  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДом

   

   

  Щорічно в Бериславському медичному коледжі 1 грудня відбуваються різноманітні заходи, які  спрямовані на інформування студентів щодо ВІЛ-інфекції, цей день і сьогодні не залишився поза увагою. Було проведено інформаційну акцію, розповсюджено різноманітні брошури (які інформують про правильну поведінку, котра є запорукою міцного здоров'я),  не тільки серед студентів коледжу, а й серед жителів Берислава. Ніхто не застрахований від чуми ХХ століття, але ніхто й не заслуговує того, аби отримати цю хворобу. Тому важливо зрозуміти, що СНІД – це не лише статистика та цифри, це доля живих людей та наслідок їх вчинків.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  ЦІКАВА СОЦІОЛОГІЯ

   

   

  Студентське життя – прекрасна пора, дуже насичена та різноманітна! Юність, перша закоханість, друзі, цікаве навчання....А, якщо серйозно, то не таке вже воно веселе – життя сучасної молодої людини: “гризе граніт науки”, великі нервові, інформаційні та емоційні навантаження, перенапруження, хронічне недосипання, особливо в період сесії, порушення режиму дня і відпочинку та характеру харчування.  Найчастіше студенти харчуються вкрай нерегулярно, “перекушуючи” на ходу 1-2 рази на день. А як же харчуються студенти Бериславського медичног коледжу?

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ

   

  З–поміж великої кількості зимових свят найочікуванішим та найвеселішим завжди був і залишається день Святого Андрія  (13 грудня), коли, за українським звичаєм, молоді люди збираються разом на веселих вечорницях, влаштовуючи забави, веселощі, ворожіння.

   

  11 грудня  у коледжі відбулися Андріївські вечорниці, проведення яких стане хорошою традицією. Глядачі  мали змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу та поезію давніх обрядів та  особисто взяти активну участь у різноманітних конкурсах та традиційних ворожіннях.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  СВЯТО ВІДБУЛОСЯ

   

  Кожен, хто був студентом, згадує ці роки з радісним трепетом. Відчайдушна юність, коли найбільша проблема — сесія що насувається , а найочікуваніша дата — День студента. Причому пригадується, як правило, не стільки саме навчання, скільки веселі посиденьки з друзями, смішні випадки з життя…

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  70-річчя визволення України від фашистських загарбників

   

  Щорічно 28 жовтня відзначають День визволення України від фашистських загарбників як день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих воїнів-визволителів та вклоняємось живим учасникам героїчних подій. Подвиг наших ветеранів – це еталон мужності, патріотизму, сили волі та справедливості. Ми зберігаємо правдиву історію великої перемоги нашого народу, адже це складає міцну основу для єдності майбутніх поколінь.

   

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  НАВЧАННЯ З НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ ДОПОМОГИ

   

  У рамках діяльності кластеру «Берислав – студентське містечко» на базі комунального закладу «Бериславський медичний коледж» Херсонської обласної ради організовано навчання з надання першої невідкладної медичної допомоги.

   

  З власного бажання та усвідомлення необхідності набуття таких навичок беруть участь у підготовці студенти комунального вищого навчального закладу «Бериславський педагогічний коледж ім. В.Ф. Беньковського» Херсонської обласної ради, жінки нашого міста, сіл та селищ району, працівники територіальних центрів. А також 147 працівників освіти та центру дитячої і юнацької творчості Великоолександрівського району пройшли навчально-тренувальну підготовку санітарних інструкторів з надання першої невідкладної медичної допомоги. Оновили свої знання та отримали нові навички основ підтримки життя працівники Управління МВС в Херсонській області.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

   

  ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ПИСЕМНОСТІ

   

  6 листопада у актовій залі коледжу відбувся урочистий захід, який зібрав викладачів, студентів та ліцеїстів Бериславського медичного коледжу. Доповідачі, під керівництвом викладача української мови Я.А.Клікушиної, розповіли глядачам про основні етапи становлення сучасної української писемності та мови.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  СЯЙВО НАДІЙ

   

  Середа, 22 жовтня 2014 року, відзначилося тим, що у приміщенні Бериславського медичного коледжу відбувся яскравий фестиваль студентської творчості «Сяйво надій» - творчий дебют  академічних груп нового набору та ліцеїстів-початківців на сцені нашого навчального закладу. Багато гостей завітало до святкової зали: студенти старших курсів, викладачі, працівники та батьки дебютантів – справжній аншлаг!

   

  З вітальним словом до студентів та ліцеїстів звернувся Максим Чорний, президент студентського парламенту, котрий побажав новачкам творчих злетів та невичерпного потягу до науки, адже саме знання, здобуті в стінах коледжу, стануть надійним підґрунтям на професійному шляху.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

   

  20 ЖОВТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З РАКОМ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

  Щоденно в Україні 470 людей дізнаються, що хворі на рак, а 250 — помирають від цієї хвороби. Водночас у 40% випадків онкологічному захворюванню можна запобігти.

  Злоякісні пухлини молочної залози є найпоширенішим онкологічним захворюванням у жінок. Рак молочної залози займає майже 30% серед усіх злоякісних новоутворень і 1-ше місце серед причин смертності у жінок працездатного віку, випереджаючи смертність від серцево-судинних захворювань. На сучасному етапі розвитку онкології вирішення проблеми успішного лікування раку молочних залоз повністю залежить від ранньої діагностики

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ХОСПІСІВ

   

  «Ти є важливим до останньої миті твого життя,
  і ми будемо робити все ,
  щоб ти помер з миром,
  і щоб до останнього подиху жив гідно»

   

  Сіслей СандерсКожного року у другу суботу жовтня відзначається Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги. У цьому році цей день відзначають 11 жовтня.

   

  Мета паліативної медицини полягає в підтримці якості життя у його фінальній стадії, максимальному полегшенні фізичних та моральних страждань пацієнта та його близьких, а також збереження людської гідності пацієнта наприкінці земного життя.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  ВОЛОНТЕРСЬКА ДОПОМОГА ВІЙСЬКОВИМ

  14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці або Святої Покрови, для православних українців є одним з найбільших релігійних свят осені, також цього дня відзначають  свято української військової честі та звитяги.Саме 14 жовтня студенти-волонтери Бериславського медичного коледжу в рамках благодійної  акції  «Чужої біди не буває»  відвідали військових  4  девізіону  Херсонської гвардійської зенітної ракетної  бригади ордена  бойового Червоного прапора, які охороняють мирне небо  над Таврією, та передали бійцям медичні препарати.

   

   

   

  ЧАРІВНИЙ СВІТ ЖИВОПИСУ

   

  Щороку у другу неділю жовтня майстри пензля відзначають День художника України. Цього дня, звичайно ж, прийнято говорити про роль образотворчого мистецтва в культурному розвитку всього людства. Цей досконалий і неповторний вид творчості є одним з головних у сучасному світі. За допомогою своїх робіт художники передають внутрішні переживання, красу і недоліки навколишнього світу, намагаються достукатися до людей, несучи їм свої ідеї.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

  ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ

   

  З-поміж багатьох свят у календарі є день, коли настрій усієї країни особливо піднесений і радісний. У перший тиждень жовтня країна урочисто відзначає День працівників освіти, день, коли навчальні заклади майорять осінніми квітами і розквітають посмішками вихованців та педагогів.

   

  Недаремно великий Гете вважав, що тих, у кого вчимося ми, правильно називають вчителями нашими, але не всяк, хто вчить нас, заслуговує це ім'я. Учитель - це не просто професія, це покликання! Адже ці люди - педагоги, своєю працею, даруючи свої знання учням, роблять великий внесок у розвиток людської особистості, і тим самим у розвиток нашого суспільства. Їх непосильна праця не могла залишитися непоміченим і неоціненна по достоїнству. У 1966 році 5 жовтня в Парижі відбулася спеціальна конференція на тему статусу вчителів, де представники Міжнародної організації праці та ЮНЕСКО підписали документ зі спеціальними рекомендаціями по вчительському статусі. З тих пір День вчителя святкують саме в першу неділю жовтня. У цей день відзначають заслуги і роль вчителів у сфері освіти.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

   

  «Як не жахлива війна, все ж вона виявляє духовну велич людини, що кидає виклик своєму найсильнішому спадковому ворогові — смерті»

   

  Генріх Гейне

   

  22 вересня на подвір’ї коледжу відбулася лінійка до Дня партизанської слави.

   

  30 жовтня 2001 року Указом Президента України  « …на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, увічнення їх пам’яті…» було встановлене щорічне  відзначення Дня партизанської слави 22 вересня. День партизанської слави збігається з початком героїчної підпільно-партизанської боротьби з нацистськими загарбниками. Цей день є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над нацистськими загарбниками, відновлення історичної справедливості щодо визнання масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  ДЕНЬ ФАРМАЦЕВТА

   

  19 вересня у Бериславському медичному коледжі відбулася урочиста лінійка з нагоди Дня фармацевтичного працівника.

   

  Україна — єдина в світі держава, де працівники фармацевтичної галузі мають власне професійне свято.  Знаменною віхою в історії фармації України став 1999 рік, коли завдяки ініціативі Національного фармацевтичного університету  та підтримці Міністерства охорони здоров’я України указом Президента було запроваджено щорічне святкування Дня фармацевтичного працівника.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  ДЕНЬ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ

   

  11 вересня 2014 року в Бериславському медичному коледжі відбулася святкова лінійка присвячена Дню фізичної культури та спорту.  За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров'я, він загартовує характер і волю. Сьогодні здоровий спосіб життя стає все більш популярним у нашому суспільстві, і це не просто данина моді, а бажання людей різних поколінь зберегти молодість і здоров'я.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

  ВОЛОНТЕРСЬКА АКЦІЯ СТУДЕНТІВ БЕРИСЛАВСЬКОГО МЕДИЧНОГО КОЛЕДЖУ

   

  Кожен медик та кожна освічена людина знають, що кровотеча є однією з причин загибелі постраждалого, тому кінцеве її припинення – половина запоруки успіху при лікуванні хворих, що постраждали від великої втрати крові. Друга половина успіху полягає у швидкому поповненні втраченої крові. Одним з найкращих методів для цього є переливання компонентів крові – інфузійно-трансфузійна гемотерапія. Переливання крові є великим досягненням сучасної медицини і водночас гуманним вчинком. Донорство – це явище не лише біологічне, а й соціальне і моральне.

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

   

   

  У Бериславському медичному коледжі відбулися урочистості, присвячені Дню знань та посвяти першокурсників: відсьогодні понад двісті студентів та двадцять ліцеїстів, подолавши абітурієнтські перегони, розпочинають навчання в одному з провідних медичних вузів Херсонщини.Багато гостей та друзів зустрів на своєму подвір’ї Бериславський медичний коледж 1 вересня, адже День знань – особливе свято в житті кожного студента, хтось вперше лишень приєднався до дружньої студентської родини, а когось попереду чекає складний рік підготовки до складання випускних іспитів, але так чи інакше, 2014-2015 навчальний рік – період великих сподівань, надій та відкриттів.

   

  ДЕТАЛЬНІШЕ

   

  ВРУЧЕННЯ ДИПЛОМІВ

  27 червня відбулися урочистості з нагоди вручення