Основною метою у вихованні студентів у 2016-2017 навчальному році буде формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти ворогам Батьківщини та асоціальним впливам, вправлятися з особистими проблемами, творити себе і оточуючий світ.

У роботі із студентами педагогічні працівники коледжу спираються на Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Національну стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року (Указ Президента України від 25 червня 2017 року №344/2017),  Методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році (Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 25.07.15 №1/9-376).

Серед основних завдань — національно-патріотичне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу.

У зв’язку з визначеним основним завданням протягом 2016-2017 навчального року планується приділяти особливу увагу національному та патріотичному вихованню, особливо у 2016 році, коли Україна відзначає 25-річчя незалежності. 2016 рік Український інститут національної пам’яті назвав Роком Державності – на честь низки історичних подій, які привели до проголошення, а потім відновлення Україною незалежності у ХХ столітті. (Указ Президента України “Про відзначення 25-ї річниці незалежності України” від 3 грудня 2016 року № 675; лист МОН № 1/3-148 від 24.03.16 року «Про відзначення 25-ї річниці незалежності України»), тому в план виховної роботи включені заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді (додаток до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2016 р. №641).

2016-2017 pоки – це другий етап реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, який передбачає виконання наступних завдань:  розроблення програм, навчально-методичних посібників з предметів гуманітарно-соціального спрямування у тому числі для  вищих навчальних  закладів, спрямованих на патріотичне виховання молоді; підготовку та видання науково-методичних посібників і методичних рекомендацій з організації виховних заходів, роботи клубів, центрів патріотичного виховання, у зв’язку з чим протягом навчального року планується  узагальнити передовий педагогічний досвід кураторів груп з виховної роботи з національно-патріотичного, військово-патріотичного, правовиховного та правоосвітнього іиховання, формування здорового способу життя, екологічного спрямування та формування навичок самоврядування, соціальної активності у процесі практичної громадської діяльності студентів.

Пріоритетними для студентів заплановані заходи просвітницького характеру із залученням фахівців даної проблематики, громадських і політичних діячів: семінари, круглі столи, лекції-презентації на тему першої незалежності та Соборності України. Наприклад, «Твоєю силою, волею, словом…», «Незалежність починається з тебе», «Без Соборності немає незалежності», «Разом з власної волі з 1919-го», «Українська революція та перша незалежність», «Злилися воєдино однині…»; ділові ігри, вікторини, диспути, брейн-ринги, обговорення, ток-шоу «Єднання заради Незалежності»; відео-уроки з подальшим обговоренням «Шлях до незалежності», «Разом з власної волі з 1919-го»; екскурсії (в тому числі віртуальні) до музеїв, місць пам’яті, пов’язаних із подіями Української революції, бібліотек; відвідання тематичних виставок; конкурси наукових проектів, регіональних і краєзнавчих презентацій з історії української державності «У боротьбі за незалежність».

Заплановані заходи на відзначення 160 років (27 серпня) з дня народження Івана Франка (1856-1916), письменника, вченого, громадськогодіяча; 175 років (18 вересня)  з дня народження Михайла Драгоманова (1841-1895), вченого, історика, літературознавця, фольклориста, публіциста, громадськогодіяча; 150 років (29 вересня) з дня народження Михайла Грушевського (1866-1934), вченого, історика, політичного та державного діяча, голови Центральної Ради.

Події, які переживає народ України упродовж 2013-2016 років, ще раз засвідчили, що проголошена у 1991 р. державна незалежність потребує постійного захисту, глибокого розуміння та оцінки того, що відбувається навколо нас. Тому на позакласні заходи планується запрошувати учасників бойових дій на Сході країни, представників волонтерських організацій, учасників Революції Гідності, членів сімей Героїв Небесної Сотні та полеглих бійців АТО.

Темами для обговорення стануть мужність українських військових та добровольців, їх вірність Присязі українському народові, готовність віддати життя за мир і спокій в Україні, а також героїзм простих українців, які виявили свою громадянську позицію.

Актуальним залишається питання щодо збереження та зміцнення здоров’я дітей і молоді. Здоров’язбереження як вектор інноваційної стратегії виховання обумовлюється тим, що сучасна система освіти стає пріоритетним напрямом реалізації державної політики по зміцненню і збереженню здоров’я підростаючого покоління, створенню здоров’язбережувального середовища. Цілеспрямований, системний, комплексний, діяльнісний, синергетичний підходи до вирішення проблем здоров’я підростаючого покоління, превентивного виховання, розбудови здоров’язбережувального середовища сприятимуть створенню  необхідних умов для  всебічного й гармонійного розвитку особистості, для життя в нових економічних умовах.

Складовою частиною виховної роботи є  студентське самоврядування, яке є однією із важливих умов залучення молоді до громадської діяльності. Самоврядування в коледжі має стати для студентів справжньою школою демократії, школою громадянського становлення підростаючого покоління.

Зміст та організація виховного процесу визначаються його метою як очікуваним ідеальним результатом. Планується протягом навчального року реалізовувати національно-патріотичні, соціальні, екологічні, культурологічні та юридичні проекти  в рамках Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок», що проводиться  з метою популяризації духовних і моральних надбань, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності студентів, створення належних умов для прояву патріотизму, високих моральних цінностей, почуття любові до багатоетнічної та толерантної України, готовності до захисту України, забезпечення її суверенітету і територіальної цілісності.

Особливе місце в організації виховного процесу вищої школи відводиться розв’язанню завдань професійного виховання, метою якого є формування у студентів поваги до обраної спеціальності, вироблення необхідних для неї рис, умінь і навичок, розвиток творчого потенціалу майбутнього фахівця.ВІД СЕРЦЯ ДО СЕРЦЯ

Учора, 11 березня, за ініціативи директорів Бериславських медичного та педагогічного коледжів, Кучера Володимира Петровича та Климович Маргарити Володимирівни, студентських та трудових колективів, директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту, Яценка Андрія Анатолійовича,  було проведено збір теплих речей, продуктів харчування для одеських прикордонників та миколаївських десантників, які знаходяться на блокпосту у Чаплинському районі, на кордоні  Автономної республіки Крим та Херсонської області.

Студенти обох коледжів з викладачами особисто відвідали бійців, передали усі зібрані продукти та речі, листи зі словами підтримки, та подарували захисникам концерт, на якому звучали патріотичні пісні та вірші.

Зворушливою та надзвичайно теплою була зустріч, адже бійцям  необхідною є не стільки матеріальна, скільки звичайна людська підтримка та тепле слово. Саме у такі моменти приходе розуміння єдності нації та співпереживання усіх, без винятків, громадян.

Увесь викладацький та студентський колективи Бериславського медичного коледжу прагнуть миру та благополуччя для усієї України, для усіх людей.

Відкритий лист до воїнів-захисників

Шановні захисники Вітчизни!

Ми, студенти Бериславського медичного коледжу, є звичайними дівчатами та хлопцями, які розуміють і бачать усю небезпеку, яка нависла над нашою країною.

Ми прагнемо жити в єдиній європейській країні. Ми хочемо їздити до Донецька і Львова, Києва і Сімферополя, Одеси та Ялти… Україна – єдина і Крим – це Україна.

Захистіть нашу суверенну державу! Ви – солдати – честь, гідність та доблесть України, ви – наш захист і оборона.

Ми не хочемо війни, але, якщо доведеться, теж будемо відстоювати нашу державу до кінця.

Будьте мудрими та справедливими, не піддавайтесь на провокації тих, хто прагне нас роз’єднати.

Ми молимося за ваше життя і за ваш добробут. Студентство з вами!

З повагою, студентський

колектив Бериславського медичного коледжу.
Форум


Ми в Facebook


TwitterНаш канал в Youtube


На даний момент 53 гостей на сайті
Статистика

info

foot1

foot2

foot3

Наша адреса:
74300, м. Берислав,Херсонська область, вул.1 Травня, 173
тел./факс: 8(05546) 7-48-80; 7-57-06–приймальна; 7-54-69; 7-53-77–черговий, e-mail: medicbhs@ukr.net

Яндекс цитирования Украинский портАл МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru