Комунальний заклад

  Бериславський медичний коледж

  Херсонської обласної ради

       

  ПІДГОТОВКА ДО ІСПИТУ

  • Налаштуйтеся на позитив.
  • Вдома облаштуйте своє робоче місце біля комп’ютера так, щоб ніщо Вас не провокувало або відволікало від навчання. Уведіть в інтер’єр кімнати жовтий та фіолетовий кольори.
  • Складіть план занять. Спершу визначте, хто Ви («сова» чи «жайворонок»), і залежно від цього максимально використовуйте ранковий або вечірній час.
  • Інформацію поділіть на частини. Визначте спочатку, що для Вас найважче. Роботу розпочинайте зі складнішого матеріалу.
  • Працюйте до тих пiр, поки відчуваєте, що розумієте навчальний матеріал. Коли відчуєте, що інформація не сприймається, відпочиньте (досить 15-20 хвилин).
  • Виконуйте якомога більше різних тестів із предмету.
  • Тренуйтеся з секундоміром у руках: засікайте час виконання тестів.
  • Готуючись до іспиту, подумки малюйте собі картину перемоги чи успіху.Примусьте себе зайнятися справою!

  Зробіть над собою зусилля. Це важливо!

                                                                                                         ПОРАДИ:

  1. Встановіть для себе норму: наприклад, одна година або, наприклад, одна тема. Коли розібрано тему, то можна і перепочити.
  2. Не слід готуватися до іспиту разом з другом/подругою (якщо лише він (вона) не знає матеріал краще), бо така підготовка найчастіше перетворюється на тривалу балаканину і марну трату часу.

  ЯК ЗАПАМ’ЯТАТИ?

  Один із найбільш вдалих способів запам’ятовування – мнемотехніка, що включає запам’ятовування асоціаціями:

  1. Потрібно запам’ятати дату – спробуй пригадати, що ця дата означає для тебе особисто. Може, це день народження тітки? А може, цього дня Ви вперше щось зробили або кудись з’їздили? Раптом ця дата нагадує чийсь номер телефону? Однак не слід спеціально вишукувати родинні свята, бо на тестуванні доведеться згадувати ще і їх.
  2. Потрібно запам’ятати формулу – спробуйте прочитати її як слово, чи придумайте до кожної літери формули яке-небудь слово і складіть смішну конструкцію, яка триматиметься в голові. Чим смішнішою буде асоціація, тим краще вона запам’ятається.
  3. Дуже зручно запам’ятовувати які-небудь визначення, явища, події,звівши їх до того, що вже відомо. Спробуйте спростити визначення, зрозуміти суть, а не завчати його.

  У різних людей розвинені різні види пам’яті: зорова, слухова, моторна:Якщо у Вас розвинена моторна пам’ять, краще ще раз пропишіть матеріал (наприклад, займіться написанням шпаргалок). Можна писати шпаргалки! Під час написання шпаргалок матеріал повторно опрацьовується. Але користуватись ними або навіть просто приносити із собою на іспит не варто: коли вона лежить у кишені – голова працює погано, коли її залишили вдома – голова включається в роботу. Отже, краще написати шпаргалку і залишити її вдома.

  Перед сном якщо не вчитимете, то хоча б перегорніть пройдені матеріали, спробуйте, дивлячись на заголовок, пригадати загальний зміст питання (якщо не виходить – перегляньте розділ). АДЖЕ КРАЩЕ ЗАПАМ’ЯТОВУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ, ОТРИМАНА ПІД ЧАС ЗАСИПАННЯ ЧИ ПІД ЧАС ПРОБУДЖЕННЯ (АЛЕ НЕ В ДЕНЬ НАПЕРЕДОДНІ ТЕСТУВАННЯ!).

  Увечері, напередодні іспиту, дозвольте собі розслабитися: прогуляйтеся, поговоріть по телефону, почитайте детектив, зайдіть у гості, лягайте відпочивати до півночі. Якщо не виспитесь за ніч, то очікуйте сумних наслідків!
  І насамкінець, я хочу запропонувати ВПРАВУ ДЛЯ РОЗВИТКУ ІНТУЇЦІЇ. Адже якщо ви не встигли як слід підготуватися, то вам залишається розраховувати тільки на шосте відчуття. Виконуйте цю вправу на самоті.

  Сядьте зручно. Закрийте очі. Розслабтеся. Спробуйте відчути кожну клітину свого тіла. Не реагуйте на зовнішні подразники. Пригадайте, які предмети знаходяться в кімнаті, як вони розташовані. Відчуйте їх. Наприклад, якщо це ваш письмовий стіл, уявіть, як прогинаються його полички під вагою книг, конспектів, зверніть увагу, що ви при цьому відчуваєте (біль, легкість, слабкість, тощо). Пригадайте, що знаходиться зараз у вас під ліжком, у шафі, уявіть це детально.  Далі в уяві спробуйте вийти за межі кімнати. Здогадайтеся, що робить зараз ваша мама, тато, сестра чи брат, чим грається ваша кішка чи собака, який автомобіль щойно проїхав повз ваш будинок. Головне у цій вправі – повністю розслаблене тіло, пригнічене мислення та пам’ять. Важливо не згадувати, що де знаходиться, а уявляти, передбачати.

  Робіть цю вправу кожного дня протягом хоча б тижня і ви помітите, що здатні передбачити деякі події та здогадатися про те, чого раніше не знали.

  Будьте впевнені у власних силах! Ви розумна, цілеспрямована людина, яка в змозі подолати будь-які труднощі.
  Отже, бажаю успішно скласти іспити! Практичний психолог коледжу

  ЗАСПОКОЙТЕСЬ! У ВАС – ІСПИТ!

  Згідно із статистикою студент витрачає щоденно на підготовку до уроків від 2 до 6 годин на добу. А якщо додати 6-7 годин аудиторних занять, 1-3 години на додаткові заняття, репетиторів, курси, а ще гуртки, секції, то навчальне на-вантаження складе приблизно на навчальний тиждень - 52 години! Зрозуміло - протягом навчального року студент зазнає постійного стресу, навантаження. А на тлі психічного перевантаження буяють фізичні розлади, агресивність, тривожність, депресії. А якщо додати ще складання іспитів...Доведено, що перед входом до аудиторії, де проходить іспит, у студента зростає:

  • частота серцевих скорочень,
  • артеріальний тиск,
  • м'язове напруження.

  Наслідок – зниження працездатності, гальмування процесів мислення, скорочення обсягу пам'яті та уваги.

  Для того, щоб уникнути таких неприємностей, слід навчитися опановувати себе за критичних ситуацій, уміти коригувати свій емоційний стан, уміти звільнятися від негативних емоцій, особливо під час складання іспитів.Існує безліч рекомендацій, як готуватись до іспиту. Наведемо цікавий приклад, який можуть використати творчі, наполегливі особистості. Для того, щоб швидко та якісно засвоїти новий предмет, не обов'язково витрачати на це багато часу.

  Можна застосувати методику потрійного прямого та зворотного конспектування, яка потребує всього 40-60 годин (4-5 днів) самостійної, сумлінної роботи, щоправда, вона більше підходить для засвоєння гуманітарних наук.

  Для початку необхідно визначитися, який саме предмет ви збираєтеся вивчати і коли, кому та де ви плануєте здавати іспит? Якщо у вас ще є 5-6 днів, можете бути впевненими - якщо ці дні ви гарно попрацюєте, добра, відмінна оцінка вам гарантована.

  • Спочатку знайдіть один з найкращих підручників з предмету, який ви збираєтеся «опанувати», (обсягом не більше ніж 300-450 сторінок). Це можна зробити за 3-4 години.
  • Далі необхідно прочитати підручник, засвоюючи суть предмету, основні терміни та взаємозв'язок між ними (10-12 годин).
  • Коли ви закінчите читати підручник, вам необхідно буде зробити перший повний конспект із прочитаного підручника - це ще 10-12 годин роботи. Після цього підручник закрийте і відкладіть. Далі працюйте тільки з власними конспектами.
  • Тепер необхідно зробити з власного повного конспекту коротенький, у якому ви вже будете передавати суть предмету своїми словами (6-8 годин).
  • Наступний крок є переломним: ви переходите від простого вивчення предмету до творчого процесу - складання нового підручника. Уявіть собі, що пишете короткий посібник для своїх друзів, яким необхідно буде вивчати цей предмет. Для цього вам необхідно, користуючись власним корот¬ким конспектом, зробити тезисний виклад матеріалу (визначення основних понять, дат, приклади до них) за 4-6 годин – це зміст вашого підручника.
  • Далі у зворотному порядку. З тезисного конспекту вам необхідно розписати якомога ширше матеріал, тобто відтворити по пам'яті короткий конспект (це ще 4-6 годин).
  • Аналогічно з короткого конспекту ви відтворюєте повний конспект (ще 8-10 годин роботи). Це і буде ваш власний підручник з предмету, який ви, сказати по правді, вже непогано засвоїли.
  • Після усієї проробленої роботи перевірте, наскільки точно ви відтворили своїми словами матеріал, який був викладений у підручнику.

  Якщо вам вистачить терпіння сумлінно виконати всю роботу, то без сумніву будете мати дуже глибокі знання з одного предмету.

  Наступний етап - сам процес іспиту. Як правило, на іспиті нам приходиться згадувати забутий матеріал. Перша невдала спроба пригадування не повинна вас засмучувати, слід спробувати вдруге, втретє. Можна пригадати всі обставини, при яких даний матеріал вивчався, запам'ятовувався. Інколи доречно викликати у пам'яті думки, які були пов'язані з забутим матеріалом, і він неодмінно має пригадатись.

  • У своїй відповіді на іспиті слід обов'язково показати знання з основ предмету.
  • Коли ви готуєтесь до відповіді, сидячи за партою, запишіть тезисно основну суть питання, додайте додатковий матеріал як доказ.
  • Важливо перед іспитом створити позитивну установку на вчителя, який прийматиме іспит. Не розглядайте його як вашого ворога. Навіть коли вчитель сидить стриманий, суворий, це не означає, що він погано до вас відноситься. Можливо так він демонструє свою об'єктивність, принциповість. Розглядайте іспит як ситуацію спільного спілкування, спільної роботи з вчителем-екзаменатором.
  • Добре підготуйтеся, мобілізуйте ваші знання, налаштуйте себе на успішну роботу, дотримуйтесь тих порад, які давав вам вчитель протягом року, і тоді матимете гарантований успіх.
  • Не намагайтесь «підготуватись» до іспитів, спрямувавши свої зусилля на виготовлення шпаргалок, краще складіть власний підручник з предмету, про що ми говорили раніше.

  Слід пам'ятати, що багато часу вчити теж не корисно. Складати іспит треба у працездатному стані, слід дотримуватись певних нора гігієни розумової праці:

  • робити перерви під час занять,
  • обов'язково бувати на свіжому повітрі,
  • добре харчуватись,
  • спати 7-8 годин вночі,
  • підтримувати здорову фізичну форму.

  Іспит - це не кінець життя, в житті ще багато важливого і цікавого. На іспиті старайтесь показати свої знання, вміння розмірковувати. Іспит - це тільки крапка, хоча і важлива на вашому життєвому шляху. Уміння володіти собою, демонстрація знань, логіки побудови відповіді, толерантне спілкування з екзаменатором - запорука вашого успіху на будь-якому іспиті.
  (Далі буде…)


  foot1

  foot2

  foot3

  Наша адреса
  74300, м. Берислав, Херсонська область,  вул.1 Травня, 173
  тел./факс:  8 (05546) 7- 48- 80;  7- 57- 06 – приймальна; 7- 54 - 69;  7- 53 - 77 – черговий,
  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  © 2019 Бериславський медичний коледж