Комунальний заклад

    Бериславський медичний фаховий коледж

    Херсонської обласної ради

         

    ЗУСТРІЧАЙМО ЛІТО РАЗОМ

    Чарівність української старовини і неперевершеність південної природи поєдналися в історико-розважальному комплексі "Зелені хутори Таврії".

    7 червня 2014 року учні ліцею 8 класу Бериславського медичного коледжу разом із викладачами Срібною Т.В. та Клікушиною Я.А. відвідали цей унікальний куточок, в якому відтворено побут давніх українських хуторів, відроджено традиції наших пращурів. Нам випала нагода поринути у світ давніх слов`ян, зрозуміти значення речей, що оточують нас і донині.Тільки-но приїхали, відбувся незвичайний обряд зустрічі – «Хліб-сіль». Ми ніби потрапили в давні часи. Навіть машина для поїздки хуторами була не звичайною, а казковою, як старовинна піч. Керував цією «піччю» веселий водій. Вибравши Квітковий маршрут ми відвідали перший хутір – Стрілецький. Там почули історію розвитку козацької зброї та побачили різні її види.

    На хуторі Ляльки-мотанки занурилися в історію виготовлення стародавніх іграшок, що згодом стали справжніми родинними оберегами.

    Хутір Цирульника відкрив нам усі секрети старовинних зачісок: обряд косоплетіння виконували спеціально навчені жінки, а за плетінням кіс та кількістю прикрас у волоссі, як ми дізналися, можна було мати уявлення про соціальне становище дівчини.

    На хуторі із виготовлення віників та оберегів ми побачили, як виготовляють ці справжні символи чистоти та волі, життя й здоров’я, почули, що виготовлений самостійно віник для вимітання нечистої сили в оселі розполохає нечисть і принесе удачу та достаток у господу.

    Аромат свіжого, запашного хліба привів нас на Хлібний двір, де ми дізналися про старовинні рецепти приготування хліба та скуштували смачне печиво.У художній майстерні нам розповіли про перші та сучасні фарби, поверхні, які можна прикрашати малюнками, та різновиди технік, за якими тут працюють.

    У Гончарній майстерні побачили, як із грудки глини виходить горщик.Хутір Знахарки-ворожки повідав нам про види ворожіння – хіромантію (вміння читати долю за лініями на долонях) і нумерологію (числа – про долю людини).

    Вузькою стежиною перейшли до Монетника, де можна вибити на щастя свою власну монетку, яка, згідно з повір’ям, увібравши нашу енергетику, буде накопичувати в наших гаманцях справжнє багатство.

    На хуторі Вишивки ми детально дізналися про техніку вишивання та гами барв. Вишитий рушник – символ долі, дороги і життєвої сили. Сьогодні вишиванки – яскрава візитівка України. Кожен орнамент щось символізує, через систему знаків – квадратиків, хрестиків, «вужиків» – розкривається розуміння майстром таких філософських категорій, як Всесвіт, життя на Землі, народження, смерть, осмислення свого місця та покликання.

    Наступни зупинка - Кінний двір, де нам розповіли про всі принади іпотерапії і про коней; ми мали змогу доторкнутися до тварин і погодувати їх морквою.

    Насамкінець екскурсії був смачний домашній обід, приготовлений на печі.У вільний час ми мали можливість повернутися на будь-який хутір, і кожен із нас міг, за керівництва майстра, зайнятися вподобаним ремеслом.

    Перед від’їздом позитивний настрій кожного доповнили ще й вручені нам два невеликих подарунки.

    Ми отримали велике задоволення від подорожі в минуле! Пізнавально, завзято й весело провели час, насолодилися чудовою природою, отримали море позитиву від катання на конях. Дуже сподобалися майстер-класи. Це саме те місце, куди хочеться ще раз повернутися та запросити друзів.

    foot1

    foot2

    foot3

    Наша адреса
    74300, м. Берислав, Херсонська область,  вул.Героїв України, 173
    тел./факс:  8 (05546) 7- 48- 80;  7- 57- 06 – приймальна; 7- 54 - 69;  7- 53 - 77 – черговий,
    e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    © 2024 Бериславський медичний коледж