Знання однієї мови дозволяє увійти в коридор життя,

знання двох мов –відкриває вам усі двері у цьому коридорі.

Франк Сміт

Знання іноземних мов  – це ключ до успіху в сучасному світі, де спілкування іноземними мовами та  обробка величезних обсягів інформації набуває все більшого значення. Інтерес до вивчення мов  традиційно великий, бо перефразовуючи відомий вислів, можна сміливо сказати, що той, хто володіє  мовами, володіє світом.

Загалом людина, яка володіє мовами,  – різнобічно розвинута особистість. Зовсім недавно вчені з Лондонського університету шляхом проведення великого статистичного та наукового дослідження прийшли до висновку, що люди, які вчать іноземні мови, мають більш гнучке  і оригінальне мислення. Цей висновок базується на тому, що вчені науковим шляхом підтвердили  прямий зв'язок між активністю сірої речовини і знанням кількох мов.

У світі існує безліч країн, а мов, якими говорять їх мешканці, ще більше. І в даному випадку мова йде не про сотні-дві, а про кілька тисяч. Як же населенню Землі зрозуміти один одного? А ось для  цієї мети служать міжнародні мови, які й дозволяють всім нам спілкуватися один з одним, незалежно від національності та місця проживання. Однією з них і є англійська мова. Більше того, англійська є мовою міжнаціонального спілкування для всього людства.

Знання англійської мови, в нинішній час, грає все більш важливу роль у пристосуванні кожної людини до сучасних світових умов і дає просто величезні переваги майже у всіх сферах життя тим людям, які її вивчили як іноземну. Переоцінити значення англійської мови, без усякого сумніву, дуже складно.

Чому ж так важливе вивчення англійської мови?

 1. Англійською мовою говорять в 51 країні світу. Близько 410 млн. чоловік є носіями англійської мови і вважають її рідною, а близько 1 млрд - розмовляють нею. Тому англійська мова заслужено вважається міжнародною мовою спілкування, а багато лінгвістів, спираючись на існуючі тенденції, приходять до висновку, що менше ніж через сто років мовний бар'єр практично перестане існувати, і люди будуть використовувати для спілкування винятково англійську мову.
 2. Перед людиною, що вивчила англійську мову, відкриваються великі перспективи влаштування на роботу, як у престижних вітчизняних фірмах, так і з'являється можливість працювати за кордоном. Крім того, люди, які вивчали англійську мову, можуть претендувати на більш оплачувані посади.
 3. Знання англійської мови дозволяє більш плідно здійснювати ділові переговори із зарубіжними партнерами.
 4. Вивчивши англійську мову, Ви можете сміливо вирушати подорожувати в будь-яку, навіть не англомовну країну і не бояться, що Вас не зрозуміють, адже англійську розуміють скрізь.
 5. Вивчивши англійську мову можна завести друзів у різних куточках земної кулі і спілкуватися з ними спочатку по Інтернету, а пізніше, можливо, зможете відвідати їх особисто.
 6. Особливу важливість вивчення англійської мови додає той фактор, що знаючи дану мову, Ви зможете отримати доступ до всіх важливих інформаційних ресурсів, як електронних, так і друкованих, оскільки майже всі книги і статті світового значення, або пишуться англійською, або ж переводяться нею.
 7. Ну і звичайно ж варто відзначити той факт, що Інтернет на 57% - англомовний.

Навчання іноземної мови полягає у формуванні в студентів комунікативної компетенції, яка базується на основі соціально – культурних та соціально – лінгвістичних знаннях, уміннях і навичках, які сприяють їх соціалізації в новому для них середовищі. Тому, протягом 2015\2016 н.р. в Бериславському медичному колежді працював  лінгво – країнознавчий гурток з англійської мови « Мередіан», учасниками якого були студенти 115 академічної групи.


Головною метою гурткової роботи було:

 • навчити студентів орієнтуватися в соціокультурних аспектах людей англомовних країн;
 • формувати навички виходу із ситуацій комунікативних непорозумінь;
 • виробляти вміння адаптуватися в іншомовному середовищі, вміння розуміння виконувати традиційні закони ввічливості та виявлення поваги до традицій і стилю життя представників іншого культурного суспільства$
 • сприяти вивченню позитивного досвіду культури країн для подальшого самостійного вивчення культур інших народів;
 • формувати в студентів навики критичного мислення, як основи для набуття компетентностей соціально активної особистості.

При роботі з навчальним матеріалом систематизувався  та узагальнювався мовний  та мовленнєвий досвід студентів, набутий ними на попередніх етапах навчання. Зв'язок теорії з реальним життям набув  найвищого значення. На заняттях застосовувались  інтерактивні , проектні технології та елементи методики розвитку критичного мислення, що сприяло  розвитку особистості  кожного учасника гуртка та їх творчого потенціалу. Весь навчальний матеріал передбачаєв здійснення міждисциплінарних зв’язків. А саме: з географією, історією, літературою, культурологією.

Протягом першого півріччя навчального року студенти мали можливість більш детально познайомитись з  основною інформацією, культурою, звичаями та традиціями Великобританії. Протягом другого півріччя студенти працювали над проектними роботами : «Сучасна англійська мова та поява новітніх засобів спілкування( СМС)» та « Британські газети», які вони мали змогу представити на заключному засіданні гуртка 25 квітня  2016 року. Студенти показали високу обізнаність з досліджуваних питань  та підготували друкований матеріал практичного характеру : “SMS Dictionary” та випустили газети гуртка“ English Time” в яких містились матеріали країнознавчого та практичного характеру. А ще студенти мали можливість продемонструвати отримані знання підчас гурткової роботи, прийнявши участь у грі – вікторині  « Що ви знаєте про Британію».

Вчити мову самостійно це дуже добре, а працювати у групі з товаришами –це весело. Працюючи в гуртку, студенти мали можливість не лише отримати додаткові знання, а й краще пізнати один – одного та з користю провести вільний час.

Керівник гуртка, викладач англійської мови

І кваліфікаційної категорії Запорожець О. М.

Вступна кампанія 2018


Форум


Ми в Facebook


Наш канал в Youtube


На даний момент 11 гостей на сайті

foot1

foot2

foot3

Наша адреса:
74300, м. Берислав,Херсонська область, вул.1 Травня, 173
тел./факс: 8(05546) 7-48-80; 7-57-06–приймальна; 7-54-69; 7-53-77–черговий, e-mail: medicbhs@ukr.net