Правовий гурток «Феміда»

У першій статті  Конституції України зазначено , що Україна – суверенна й незалежна , демократична , соціальна , правова держава,що зобов’язує кожного громадянина нашої держави володіти високою правовою культурою. Правова культура охоплює правові цінності, визначає рівень демократії та законності, регулює суспільні відносини. Крім того, правова культура є невід'ємним елементом механізму реалізації конституційних прав громадян нарівні з нормами, які закріплюють ці права, їх гарантіями, юридичними обов'язками та правосвідомістю.

Актуальність проблеми визначається гострою необхідністю всебічного розвитку громадянської правосвідомості, задоволенням потреби у правовій інформації, заохоченням громадськості до участі в будівництві демократичної, соціальної держави.

Ще у II ст. н. е. римський юрист Гай визначав, що закон — це те, що народ повелів і постановив.

Виняткове значення в історії становлення та розвитку правових систем світу має право Стародавнього Риму. У свою класичну епоху воно сягнуло апогею, ставши найдосконалішою, найуніверсальнішою для античності системою права. Тут набуло завершеного формулювання чимало основоположних принципів, які використовуються і зараз.

У  Бериславському медичному  коледжі з  2014 року розпочав свою діяльність  правознавчий гурток «Феміда». Керівник гуртка викладач історії та географії  Дідик В.В.

Метою діяльності є цілеспрямована робота з формування рівня правосвідомості та правової культури студентів, поширення правових знань та правової інформації.

Головними завданнями  гуртка є :

- формування правової свідомості студентів,яка є головним фактором ,що визначає особливості поведінки особистості;

- виховання поваги до держави й права;

- формування в студентів активної позиції в правовій сфері, що має виявлятись у нетерпимому ставленні до  правопорушень, прагненні боротися з цим явищем;

- підвищення юридичної обізнаності студентів. Інформування з актуальних питань права та законодавства в охороні здоров’я.

В роботі гуртка брало  участь 15 студентів  навчального закладу. Представники 2-х академічних груп, а саме 113 група – 9 студентів, 114 група - 6 студентів у такому складі :

1.Гончаренко Ірина

2.Машошина Ольга

3.Савсюк Софія

4.Пішта Іван

5.Литвиненко Олександр

6.Волошина Єлизавета

7.Далека Дар’я

8.Белко Яна

9.Антюшина Олена

10 Сорокун Ніна

11.Лавринчук Олександр

12.Радіца Аліна

13. Солоха Максим

14. Бумбу Кароліна

15.Шевченко Тетяна

На першому засіданні було обрано старосту гуртка  студентку 113 академічної групи відділення «Лікувальна  справа» Сорокун  Ніну.

Заняття гуртка  проводяться  в І , ІІІ середу  кожного місяця з 14-00 до 15-00 години.

До річниці вшанування пам’яті жертв голодомору   вихованці гуртка  взяли участь у підготовці та проведенні вечора – реквієму  «Схилімо голови в скорботі» .

До Міжнародного Дня прав людини  та  до Дня визволення міста Берислава від німецько – фашистських загарбників   гуртківцями Антюшиною Оленою ,Сорокун Ніною та Пішта  Іваном  було проведено інформаційну хвилинку серед студентів та ліцеїстів  коледжу .


У першому семестрі випущено інформаційний стенд «Правовий куточок».  На засіданнях розглядалися такі питання:

1. Права пацієнтів, захист прав пацієнта;

2.Право на життя й медична діяльність;

3.Законодавство України про охорону здоров’я : сучасний стан і перспективи розвитку та інші.

На травень  учасники готують творчий звіт , всі зібрані матеріали будуть систематизовані і можуть використовуватися  в роботі гуртка та на заняттях правознавства .

 Вступна кампанія 2018


Форум


Ми в Facebook


Наш канал в Youtube


На даний момент 22 гостей на сайті

foot1

foot2

foot3

Наша адреса:
74300, м. Берислав,Херсонська область, вул.1 Травня, 173
тел./факс: 8(05546) 7-48-80; 7-57-06–приймальна; 7-54-69; 7-53-77–черговий, e-mail: medicbhs@ukr.net