ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирає мову

Л. Костенко

Сьогодні, 21 лютого, по всьому світу відзначається День рідної мови. Це свято було започатковане у 1999 році на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Воно спрямоване на підтримку мовного та культурного розмаїття. За оцінками фахівців, із 6000 мов, які нині існують, більшість знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.

В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

З нагоди Дня рідної мови у коледжі було проведено лінгвістичний квест «У пошуках рідного слова», в якому взяли участь команди студентів І курсу спеціальностей «Лікувальна справа», «Сестринська справа», «Фармація» та збірна команда ліцею. Команди за маршрутним листом повинні були пройти 8 станцій: «Шифрувальну», «Ерудит», «Ребусну», «Фразеологічну», «Лінгвістичну», «Морфологічну», «Творчу» та «Розважальну». На кожній станції за правильно виконане завдання учасники отримували уривок із висловлювання про рідну мову, а на фінальному етапі скласти ці уривки в єдине висловлювання. Першою до фінішу прийшла команда спеціальності «Лікувальна справа», другою – команда спеціальності «Сестринська справа», третьою – команда спеціальності «Фармація», команда ліцеїстів прийшла четвертою. Гра у формі квесту дозволила не лише показати свою ерудицію, вміння швидко та якісно розшифровувати запропоновані завдання, а й допомогла у розвитку швидкості, кмітливості, артистичності.

Бажаємо всім студентам і викладачам утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну та українців. Щастя, добра, нових здобутків в ім’я України!

Викладач української мови М.О.Іщенко

 

 

Форум


Ми в Facebook


Наш канал в Youtube


На даний момент 22 гостей на сайті

foot1

foot2

foot3

Наша адреса:
74300, м. Берислав,Херсонська область, вул.1 Травня, 173
тел./факс: 8(05546) 7-48-80; 7-57-06–приймальна; 7-54-69; 7-53-77–черговий, e-mail: medicbhs@ukr.net