Комунальний заклад

  Бериславський медичний коледж

  Херсонської обласної ради

       

  ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

  Нації вмирають не від інфаркту.

  Спочатку їм відбирає мову

  Л. Костенко

  Сьогодні, 21 лютого, по всьому світу відзначається День рідної мови. Це свято було започатковане у 1999 році на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Воно спрямоване на підтримку мовного та культурного розмаїття. За оцінками фахівців, із 6000 мов, які нині існують, більшість знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.

  В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

  З нагоди Дня рідної мови у коледжі було проведено лінгвістичний квест «У пошуках рідного слова», в якому взяли участь команди студентів І курсу спеціальностей «Лікувальна справа», «Сестринська справа», «Фармація» та збірна команда ліцею. Команди за маршрутним листом повинні були пройти 8 станцій: «Шифрувальну», «Ерудит», «Ребусну», «Фразеологічну», «Лінгвістичну», «Морфологічну», «Творчу» та «Розважальну». На кожній станції за правильно виконане завдання учасники отримували уривок із висловлювання про рідну мову, а на фінальному етапі скласти ці уривки в єдине висловлювання. Першою до фінішу прийшла команда спеціальності «Лікувальна справа», другою – команда спеціальності «Сестринська справа», третьою – команда спеціальності «Фармація», команда ліцеїстів прийшла четвертою. Гра у формі квесту дозволила не лише показати свою ерудицію, вміння швидко та якісно розшифровувати запропоновані завдання, а й допомогла у розвитку швидкості, кмітливості, артистичності.

  Бажаємо всім студентам і викладачам утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну та українців. Щастя, добра, нових здобутків в ім’я України!

  Викладач української мови М.О.Іщенко

   

   

  foot1

  foot2

  foot3

  Наша адреса
  74300, м. Берислав, Херсонська область,  вул.1 Травня, 173
  тел./факс:  8 (05546) 7- 48- 80;  7- 57- 06 – приймальна; 7- 54 - 69;  7- 53 - 77 – черговий,
  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  © 2019 Бериславський медичний коледж