ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

  Нації вмирають не від інфаркту.

  Спочатку їм відбирає мову

  Л. Костенко

  Сьогодні, 21 лютого, по всьому світу відзначається День рідної мови. Це свято було започатковане у 1999 році на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Воно спрямоване на підтримку мовного та культурного розмаїття. За оцінками фахівців, із 6000 мов, які нині існують, більшість знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.

  В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

  З нагоди Дня рідної мови у коледжі було проведено лінгвістичний квест «У пошуках рідного слова», в якому взяли участь команди студентів І курсу спеціальностей «Лікувальна справа», «Сестринська справа», «Фармація» та збірна команда ліцею. Команди за маршрутним листом повинні були пройти 8 станцій: «Шифрувальну», «Ерудит», «Ребусну», «Фразеологічну», «Лінгвістичну», «Морфологічну», «Творчу» та «Розважальну». На кожній станції за правильно виконане завдання учасники отримували уривок із висловлювання про рідну мову, а на фінальному етапі скласти ці уривки в єдине висловлювання. Першою до фінішу прийшла команда спеціальності «Лікувальна справа», другою – команда спеціальності «Сестринська справа», третьою – команда спеціальності «Фармація», команда ліцеїстів прийшла четвертою. Гра у формі квесту дозволила не лише показати свою ерудицію, вміння швидко та якісно розшифровувати запропоновані завдання, а й допомогла у розвитку швидкості, кмітливості, артистичності.

  Бажаємо всім студентам і викладачам утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну та українців. Щастя, добра, нових здобутків в ім’я України!

  Викладач української мови М.О.Іщенко

   

   

  foot1

  foot2

  foot3

  Наша адреса
  74300, м. Берислав, Херсонська область,  вул.1 Травня, 173
  тел./факс:  8 (05546) 7- 48- 80;  7- 57- 06 – приймальна; 7- 54 - 69;  7- 53 - 77 – черговий,
  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  © 2019 Бериславський медичний коледж